Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Tlumiče, odpružení, brzdy, ložiska...

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Vildo a kde jsi je objednal...přes internet, nebo v kamenném krámě :D
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Vilda »

Zdendo tady ..... měl by to být Zdeněk 76, od nás z klubu, teda aspoň doufám ...

http://www.kayaba-tlumice.cz/index.php? ... i&znacka=7
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
tombas
**
Příspěvky: 334
Registrován: 23 pro 2010, 09:14
Bydliště: Ostrava

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od tombas »

:-k no pánové, já nevím jak je KYB kvalitní, ale tohle video, co jsem našel na youtube svědčí spíše o opaku:
http://www.youtube.com/watch?v=tWaJLqKhDs4
po 34 tis. km je jeden totálně kaput a druhý nemá plyn, takže taky na odpis.

Na jiném fóru jsem se zase dočetl, že Monroe z druhovýroby vydrží kolem 30 tis. a taky odchází do věčných lovišť.
Nejlíp na tom je asi Sachs vyrobený přímo v německu, má ale tužší charakteristiku tlumení.
Určitě se to nedá zobecňovat, ale o něčem to svědčí.
Accent 1,4 Dynamic, 2007, Celadon Blue
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Vilda »

tombas : Možná, že KYB nejsou zas až tak kvalitní, ale určitě budou o 1 000% lepší, než tlumiče Mando dodávané výrobcem ... a jestli vydrží nebo nevydrží, ukáže čas. Každopádně jsem to už risknul a objednal je ... Věřim Rokolovi a pavlovi69, kteří je mají zatím jen na zadku a chválí si, jak se jízdní vlastnosti vozu zlepšily .... :wink:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
tombas
**
Příspěvky: 334
Registrován: 23 pro 2010, 09:14
Bydliště: Ostrava

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od tombas »

No jasně, Kayaba je světoznámá a někteří na ni nedají dopustit, pravdou taky je, že se vyrábí v podstatě po celém světě a pokud ty z videa byly vyrobené v Polsku, tak se vůbec nedivím, že takhle dopadly.
Určitě by bylo zajímavé zjistit, odkud pocházejí tlumiče prodávané u nás. Můžete prosím někdo, kdo je máte nebo právě kupujete, napsat, jaká je země původu? Díky.
Accent 1,4 Dynamic, 2007, Celadon Blue
Uživatelský avatar
tombas
**
Příspěvky: 334
Registrován: 23 pro 2010, 09:14
Bydliště: Ostrava

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od tombas »

Tak právě jsem dostal nabídku na tlumiče od obchodu rajautodilu (to není reklama, jen alternativa):

Přední tlumiče SACHS plynokapalinové: 4 665Kč/pár
Zadní tlumiče Sachs nevyrábí, podařilo se mi nalézt pouze Monroe, cena za pár je 2450Kč, ovšem musela by se prověřit skladová dostupnost.
Bilstein pro toto auto tlumiče nedodává vůbec, bohužel.


Každopádně dobrá zpráva je, že už na naše auta existují náhrady tlumičů od několika výrobců.
Accent 1,4 Dynamic, 2007, Celadon Blue
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Martun »

No já si taky myslím že zaplať bůh že už dělaj jak na předek tak na zadek tlumiče...a určitě lepší něco než nic.. auto je tady od 2006 a UŽ je dělaj... :roll: :lol:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
tombas
**
Příspěvky: 334
Registrován: 23 pro 2010, 09:14
Bydliště: Ostrava

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od tombas »

=D> ano, to chce potlesk, ale myslím si, že problém byl spíše v tom, kdy automobilka uvolnila specifikaci pro druhovýrobu, než že by samotní výrobci tlumičů čekali 4 roky.
Accent 1,4 Dynamic, 2007, Celadon Blue
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od rokolo »

Tím videem bych se moc nevzrušoval, zmetky existujou i u renomovaných značek. Navíc to o ničem nevypovídá, protože tam nikde není uvedeno po jakém terénu jezdily, do jaké jámy spadli atd. Nejvíce mne pobavila ta ukázka prvního tlumiče, protože jen o trochu lépe pracovali moje zadní originální tlumiče Mondo po vyndání z auta. Měly najeto cca 20 000km a už při 5000 jsem se málem s nimi poroučel při plném zatížení mimo vozovku. Spousta z vás je na tom úplně stejně a vůbec vám to nevadí... :wink:
Všechny dobré tlumiče z druhovýroby mají tužší charakteristiku, tedy i KYB. Je to z toho důvodu, že se předpokládá, že už máte něco najeto a tak ta vyšší tuhost eliminuje únavu pružiny.
Ano, všechno se dnes vyrábí všude "jen ne v mateřském závodě". Zrovna nedávno jsem u Rusů viděl Sachsy -Made In China. Jinak v Pardubicích stojí velká nová hala na výrobu tlumičů a nese na sobě logo "KYB Manufacturing Czech s.r.o" Odkud nám je ale Zdenek dodá to opravdu netuším, ale ani mne to nějak netrápí, protože já jsem s nima spokojen, alespoň prozatím. Rozhodně už vydržely více než originály. Mám na nich najeto cca 10 000km a chovají se pořád stejně.

P.S. Bilsteiny na zadek existují, jen se s nima musí provést meší, ale jednoduchá úprava. Líbí se mi na nich, že jsou jednou tak masivnější než ty bambusové originály. To by se určitě líbilo Pavlovi69 :idea:
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Gandalf »

Tak to ta kombinace Sachs + Monroe vyjde ještě relativně lacino... :-k Tedy já zatím výměnu v plánu nemám, původní ještě plní svůj úkol...
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
tombas
**
Příspěvky: 334
Registrován: 23 pro 2010, 09:14
Bydliště: Ostrava

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od tombas »

Taky zatím nemám pocit odcházejících tlumičů, mají teprve 10,5 tis. km a ještě by měly pár let vydržet, ale pokud se začnou projevovat nepatřičně, nebudu váhat a vyměním je. Nemá smysl nějaké promazávání nebo woodoo.
Ta cena za nové není taková, abych kvůli tomu riskoval bezpečnost posádky.
Accent 1,4 Dynamic, 2007, Celadon Blue
Garcia007
**
Příspěvky: 215
Registrován: 15 čer 2009, 08:25
Bydliště: Poprad

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Garcia007 »

... mam taky mensi dotaz ... u nas na SR ... KYB 348007 vobec nemaju ani v tej Blave ... co sa welmy cudujem ... obvolawam pomaly tyzden wsetky firmy co sa zaoberaju tlmicmy KYB a vobec nic ... ale v jednom eshope som zistil ze maju aspon tie 348002 ... a niekto tu wrawel ze sa daju pouzit aj tie ... stoja 55 Eciek + 7 Eciek postovne 117 Eciek ... za oba si myslim ze to je celkom good cena ... aaaaaaaa co som cel ... potrebowal by som od was len potvrdit ze ci je mozne tieto tlmice hodit na accenta ... a ci bude wsetko pasowat ... chystam sa ich prehodit hned ked nebude snehu ... mate nejaky strucny navod ako to prehodit ... zewraj sa to da aj v domacich podmienkach ... dik ...
dudu
*
Příspěvky: 68
Registrován: 03 lis 2006, 12:47
Bydliště: Bratislava

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od dudu »

to: Garcia007
Ano mozes tam dat tie 348002, ja som ich kupil a pouzila su urcene na accenta a pasuju. Netreba nic upravovat.
Hyundai Accent 1.4 benzin. rv. 2006
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od 69pavel »

to garcia, nemusis nic upravovat , akorat pred montazi musis ten tlumic v rukach nekolikrat napumpovat ve svisle poloze aby se plyn dostal do horni casti. potom jak ho budes montovat tak horni uchyt dotahni napevno a spodni uchyt nasroubuj sroub ale nedotahuj, spust auto ze zvedaku tak aby stalo samo na kolech,nekolikrat zhoupni zadek a v poloze jak zustane tak dotahni spodni srouby na spodnim drzaku tlumice, pokud bys to dotahl na zvedaku ,muze se stat ze pri properovani(delsi uzivani) se pak urve spodni silentblok na tom tlumici.

jinak originalni tlumice KYB maji na telese tlumice vyrazeno JAPAN ty co jsou udelane v polsku to nemaji.

vildo ten odkaz je na prodejnu do sumperka, nevim jestli to patri zdenkovi ale meli je tam taky.


jinak ja nez menil tlumice tak vsechny testy ukazovaly ze jsou v poradku,lec bohuzel se mi delaly plosky na zadnich gumach a ty byly zpusobene tlumici, po vymene se plosky prestaly delat,navic jak jsem psal jiz drive zadek auta v zatackach odskakoval takze funkce tlumicu byla nedostatecna,
jinak testovaci skusebny na tlumice jdou na ruku servisum a budou vzdy tvrdit ze to je jeste v dobrem stavu, ja byl na nekolika testech a vzdy byly v poradku, nakonec jsem zajel na STK kde musi pravidelne delat homologaci toho zarizeni a tam mi zjistili ze jsou vadne, jenze servis ma smluvni tester a ten byl v poradku, takze u mne pripadna reklamace by znamenala na stk nechat sebrat technicak a jit reklamovat ze auto neni pojizdne, no nez abych celou tuhle lapalii absolvoval(30 dni bez auta+ dalsi dny nez by se vyridala nova STK a urady) tak jsem si je koupil a mam klid. jak rikam zatacky ted muzu rezat do te miry nez zacnou fungovat fyzikalni zakony.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Vilda »

69pavel píše:
vildo ten odkaz je na prodejnu do sumperka, nevim jestli to patri zdenkovi ale meli je tam taky.
Já to taky nevim jistě, ale i na kontaktu byl napsaný Zdenek ..... ovšem jestli to je Zdeněk76 ??? a bydlel přece v Šumperku ...

garcia007 : Na přední tlumiče bych si ještě radši připravil stahováky pružin .....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Podvozek a řízení“