XENONY

Moderátor: Moderátoři

Smajloch
*
Příspěvky: 62
Registrován: 28 lis 2009, 00:47

Re: XENONY

Příspěvek od Smajloch »

Naštestí za to sbíraj TP, nemáš auto. vyrovnávání výšky. Nemáš ostřikovače máš smůlu.
Rakušaci tě odstavěj a dokud nepředěláš na H4 nebo H7 tak nejedeš.
Jsem rád že konečne na ty pitomce co si to doma zbastlí a pak oslnují dostihla ruka zákona. Jen tak dál. :P :P :P
Reklama
 

JUHA
*
Příspěvky: 30
Registrován: 25 srp 2008, 08:59

Re: XENONY

Příspěvek od JUHA »

Ještě štestí, že je to předělany zpět na H7 za 10 min :D
Smajloch
*
Příspěvky: 62
Registrován: 28 lis 2009, 00:47

Re: XENONY

Příspěvek od Smajloch »

Jojo
a 100eček :-)
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: XENONY

Příspěvek od kuschall »

Tak Tak je to dobrá věc ale za cenu problémů, to už je lepší koupit na dálku 100W na tlumený né a dát tam s větší svítivostí a máš pokoj tak sem to udělal já a má ještě přídavný HELO dva páry v tom 100W to když roužnu tak je jak ve dne
Uživatelský avatar
Bohy
Příspěvky: 2
Registrován: 30 led 2011, 18:42
Bydliště: Tábor

Re: XENONY

Příspěvek od Bohy »

Ahoj, jsem tu nový, jen jsem chtěl přidat zkušennosti s xenony, bydlím na Táborsku a auto jsem již vybavené xenony koupil a nic netuše jezdil až do chvíle, kdy mě chitili táborský benga, naštěstí do dopadlo domluvou a vysvětlením, že oni na táborsku specielně po tomto jdou a mají na to školení a příkaz to sledovat a že staví každé auto, které svítí modřejc. Pak hledají pod kapotou startéry, hned jak je najdou, hledají na parabolách údaj o žárovce pro jakou je tato parabola stavěná ( je to součástí kódů vylisovaných v plastech světla), pak následuje konstatování o nepovolené přestavbě a pokuta. Stavěli mě takhle už dvakrát a podruhé už mi nic nepomohlo a platil jsem.
Druhý den jsem to nechal předělat spátky na H7 a už taky vidím hůře. Tak doufám, že je někde nepřejedu, když už maj co chtěli. :lol:
Uživatelský avatar
carre1
**
Příspěvky: 141
Registrován: 16 led 2011, 11:29
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: XENONY

Příspěvek od carre1 »

Zdravím už jsem to také řešil že na potkávací nic nevidím ale dálkové svítí dobře tady je každá rada drahá ](*,)
Uživatelský avatar
Bohy
Příspěvky: 2
Registrován: 30 led 2011, 18:42
Bydliště: Tábor

Re: XENONY

Příspěvek od Bohy »

Ahoj, mám v plánu vyzkoušet vysoce svítivé H7, ale bojím se, že to bude praskat, prý je to tenším vláknem, ale i snad přidáním nějakého plynu, tak nevím. #-o
Uživatelský avatar
carre1
**
Příspěvky: 141
Registrován: 16 led 2011, 11:29
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: XENONY

Příspěvek od carre1 »

tak dej info jak to fachá a tip jaký to jsou díky!
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: XENONY

Příspěvek od kuschall »

Tak jsou žárovku na 100% H7 s 90% svítivostí navíc což by mělo bejt znát, ale je všeobecný problém životnost je tak do roka. Takže sem se rozhod že přidělám světla na dennní svícení (i když se tomu bráním dlouho) a pak dám tyto žárovky do tlumenejch. Tím by se měli šetřit ty žárovky.Vyřežu v železným nárazníku kulaté otvory a dám HELA
Smajloch
*
Příspěvky: 62
Registrován: 28 lis 2009, 00:47

Re: XENONY

Příspěvek od Smajloch »

kuschall píše:Tak Tak je to dobrá věc ale za cenu problémů, to už je lepší koupit na dálku 100W na tlumený né a dát tam s větší svítivostí a máš pokoj tak sem to udělal já a má ještě přídavný HELO dva páry v tom 100W to když roužnu tak je jak ve dne
Tohle začíná taky špatně, zjištují max svítivost, spousta aut splnuje max svítivost jenom s klasickými svetlomety, pokud dáš přídavné jsi přes tuto svítivost.
Jedinou možností je označit je jako pracovní a v zorném poli řidiče oranžovou kontrolku, samozřejme nesmějí jít zapnout společně s hlavnim reflektorem
Uživatelský avatar
carre1
**
Příspěvky: 141
Registrován: 16 led 2011, 11:29
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: XENONY

Příspěvek od carre1 »

Smajloch promiň budu ti odporovat když budou světla umístěné podle vyhlášky a na STK mi je schválí tak je vše v pořádku nemyslíš!
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: XENONY

Příspěvek od kuschall »

Tak svetla na denní svícení pokud namontuješ jak maj bejt není problém, stěma se nedá svítit a roužnou se při zapnutém zapalování- pokud zapneš ještě tlumený tak denní musí zhasnout to je jasný, takže nevidím problém. A pokud dáš H7-H4 s větší svítivostí a je ocejchovaná tak je to v pohodě. Mám na střeše HELLA v tom 100W žárovky nikdy žádnej problém
Smajloch
*
Příspěvky: 62
Registrován: 28 lis 2009, 00:47

Re: XENONY

Příspěvek od Smajloch »

carre1 píše:Smajloch promiň budu ti odporovat když budou světla umístěné podle vyhlášky a na STK mi je schválí tak je vše v pořádku nemyslíš!
No není, nesmíš přesahnot max. svítivost, je to v candela ale přes nějaký přepočet jednotek, na auto je myslím max 75 bodu a pokud jich dosáhneš nemůžeš už dát přídavné a to ted už splnuje vetšina hlavních světel. Jediná varianta je zapojit je jako pracovní, a za jízdy bys je měl mít zakrytá.
Uživatelský avatar
carre1
**
Příspěvky: 141
Registrován: 16 led 2011, 11:29
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: XENONY

Příspěvek od carre1 »

řekni mi kde na STK ti změří svítivost a na silnici už vůbec ne! [-X
Smajloch
*
Příspěvky: 62
Registrován: 28 lis 2009, 00:47

Re: XENONY

Příspěvek od Smajloch »

:mrgreen:
Je to uvedeno na světlech, stejně jako typ žárovky. Nikdo nemusí nic měřit.
Nedalo mi to a podíval jsem se na truck forum, už se to tam taky řešilo
svítivost dálkových světel se kontroluje podle číselných kódů a maximální svítivost všech dálkových světlometů nesmí překročit součet 75 /225 000 cd/ na dálkových světlometech jsou vyznačeny svítivosti poblíž homologační značky.
Je nutné aby světlomety byly homologovány podle směrnice EHK a dálkový světlomet byl označen dle EHK.
dále jedno dálkové světlo u volva je 25, takže součet je 50 a zůstává 25, tudíž policajt nemusí nikde lízt neb jedno světlo na té rampě má 2O a on to ví...............to je 80+dole 50=130
Odpovědět

Zpět na „TERRACAN“