Lak na auto

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
laky
Příspěvky: 7
Registrován: 15 kvě 2006, 16:45

Lak na auto

Příspěvek od laky »

Nevíte někdo o někom kdo stříká levně auta
Jsem ze severní m.
Dík.
13 12V
Červeny 3dveř
Reklama
 

Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od draceq »

No, nevím sice, jaký mají ceník stříkání celáho auta nebo dílů, ale já si nechávám míchat spreje a opravnou barvu v jedné firmičce v Havířově, a s cenama jsem celkem spokojený. (sprej 400 ml za 300,-, opravný štěteček za 120,-, barva namíchaná přesně dle vzorníku). Akorát nevím, jestli mají www stránky, já to vždy řešil osobně. Sídlí v Havířově vedle správní budovy ČSAD na Šumbarku. (v případě potřeby zašlu mapku)
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

:P :lol:
Uživatelský avatar
Wlastik
*
Příspěvky: 24
Registrován: 03 srp 2005, 23:44
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvek od Wlastik »

To draceq: myslíš zě by se tím namíchaným spejem dal nastříkat celý nárazník? Vypadalo by to dobře? Mám stříbrnou metlu.
Hyundai accent 1,3 12V
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Sprejem mam cely zadni naraznik a kus predniho i s lakem, zmekcovacem atd a je to desny...hruby, odloupava se atd...bylo k videni v Mimoni...jedine uz pistol...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

ja tim minuly leto strikal takovej plast na dverich.. jsou voplastovany spodky dveri, blatniku zhruba do urovne narazniku, aby to nehnilo! :wink: pres zimu to popraskalo a vidim to tak ze za dalsi rok by to bylo dole.. strikal jsem tim ale i poskrabanej spodek zadniho narazniku, novinama jsem si vymezim ctvterecek, prestrikal to a fakt jsem na to hrdej jak to vubec neni poznat, diky bohu tam je takova hranka za kterou jsem to totiz schoval a odstin sedi 100% a zatim to i drzi.. ale uz bych to nedelal, kor az to budu mit v laku :twisted:
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od draceq »

To Wlastik: No, do celého nárazníku... :? asi bych se toho bál, jak píše Hardcam, může to začít lízt dolů. U mého auta původní majitel taky ťuknul zadní nárazník, stříkal to (asi taky podomácku) a teď se to loupe, praská atd. (Navíc to blbec nalakoval přes původní lak nejspíš úplně bez jakýchkoliv úprav) Nehledě na to, že aby barva měla hloubku, stejně jako lak na autě, chce to odborníka. Jinak bude odstín sice stejný, ale opticky poznáš rozdíl laku na plechu a na nárazníku. Takže se chystám za mými známými míchači barev :) na přestřik nárazníku. Ale interiér jsem tím nalakoval úplně bez problémů. Základ na plasty, dvě vrtvy laku a dvě bezbarvého a zatím drží a vypadá dobře (chtěl jsem interiér přesně v barvě karoserie :wink: ).
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

draceq: ja to aspon brousil, pak pod vodou a dokitovaval, bylo krasny, melo to kde schnout, ale proste bida, bida, bida...sprej dela kapicky, tvori pomeranc...a to jsem ho nechal delat od fy MOTIP, ktera je udajne uznavana...ale odstin byl 100%, prisli k autu, zjistili, ze z vyroby uz se trochu lisi, tak namichali jinou.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Startér
*
Příspěvky: 19
Registrován: 25 dub 2006, 20:41
Bydliště: Nové Veselí u ZR

Prosim o radu

Příspěvek od Startér »

Chtěl bych se přidat na toto téma,koupil jsem 3 roky starého Accenta,měl ho přede mnou doktor,který tvrdil,že mu to odřely na parkovišti.Jsou tam na nárazníkách takové černé čmouhy na přednim blatniku taky malinko promáčkli,můj soused opravář mi poradil lakovou tužku,tak bych potřeboval poradit jestli to mám nějak očistit smirkem a potom štětečkem základ a tu tužku?Nebo to rovnou zatřit tou tužkou?Poraďte prosím dik.
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od draceq »

No, tužka je jenom na opravdu malé pošlození - rozhodně se s ní nedá zamaskovat rýha po klíči nějákého magora :lol: , případně označkování jiným autem. Pokud ty šmouhy jsou větší, tak tam pomůže asi jen lak, a to nejlépe od profíka. Já zkoušel jeden takový "čmouhanec" (cca 50 x 2 mm) zamaskovat štětečkem (taková ta malá lahvička jak od laku na nehty a barvou) a i když mám na míru míchanou barvu, tak místo opravy jde pořád vidět. BTW: pokud je tam promáčlina, tak stejně nejlépe opravit i tu a to už pak s tužkou moc nenaděláš :?
P.S. - fakt je, že nárazníky jsou na otěr strašně citlivé - stačí se zlehka o něco opřít a hurá do lakovny :lol: POkud ale trváš na opravě vlastníma zlatýma českýma ručičkama, tak raději než tužku bych doporučil nechat si namíchat barvu přesně dle odstínu laku do spreje a stříknout ( základ 250,-, barva 350,-, bezbarvý lak 150,-, líh, smirek, zacákané montérky :D =cca 800,- Kč + tři hodiny nervů na pochodu - hele, není už lepší ta lakovna?? :lol: :lol: :lol: ).
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Uživatelský avatar
Wlastik
*
Příspěvky: 24
Registrován: 03 srp 2005, 23:44
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvek od Wlastik »

to draceq: jak jsi psal že si necháváš míchat barvu, podle čeho ti ten odstín namíchají? Je někde nějaké číslo, nebo něco?
Hyundai accent 1,3 12V
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od draceq »

Vždycky hodí oko na štítek v motoru. Mám takový pocit, jestli se to nedá vyčíst z VIN (to tam mám vyražené taky). Anebo druhá možnost je, že mají stohy vzorníků, se kterým přijde k autu a přesně trefí i stupeň vyšisování původního laku.
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“