1.servisní(garanční) prohlídka

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Ruska.ruleta »

Autoservis Háša má letos titul "Autoservis roku 2010"
RR
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Hardcam »

Tak tak. Jeste pred par lety bych tomu tvrzeni neveril. Vsechna nase soucasna auta jsou koupena tam.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Dextrone
**
Příspěvky: 227
Registrován: 27 dub 2010, 21:46
Bydliště: Praha

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Dextrone »

To Hardcam: Radost to číst 8)
Hyundai Sonata 2,0i DCVVT-121kW rv 4/2010 výbava Premium, barva šedá metalíza, hodně dobrý a komfortní vůz střední třídy
Ford Mondeo 2005 2.0 TDCi 96kW Ghia - nic moc
Škoda Felicia combi 1998 1.6MPi 55kW GLXi, naprosto spolehlivá a dobře zajetá
xxenak
*
Příspěvky: 56
Registrován: 05 dub 2010, 15:33

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od xxenak »

Dnes som bol na mojej prvej prehliadke. Vlastný olej a cena 98€. Okrem prehliadky som reklamoval aj niekoľko vecí s ktorými sa stretli aj ďalší majitelia I3O na tomto fóre. Bol som vo Zvolene a reklamoval som: vrzgajúca schránka pod spolujazdcom, v lete mi nefungovalo diáľkové z dôvodu zasekávnia spínacej skrinky, spojka ktorá stále smrdí. Príjmaci technik si to zapísal a po ukončení prác bol rozčarovaný a povedal mi, že o takých závadach nikdy nikto nepočul a ani nikto z jeho technikov a ani sa neobjavujú ako závady niekde na centrále hyundai. Ja to nechcem ani komentovat, lebo by som musel povedať iba same vulgarizmy.
Wulfher
*
Příspěvky: 17
Registrován: 06 zář 2010, 14:19
Bydliště: Praha

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Wulfher »

Ceník na I30 diesel 1,6 v Auto Palace Vysočany :
Přílohy
Změněná velikost I30 diesel .jpg
Změněná velikost I30 diesel .jpg (84.45 KiB) Zobrazeno 2776 x
Hyundai i30CW COMFORT 1,6 CRDi VGT 85KW, 6 st. manual, Moonlight blue
Uživatelský avatar
herkulo28
**
Příspěvky: 332
Registrován: 16 kvě 2010, 17:14
Bydliště: L. Mikuláš

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od herkulo28 »

Tak a mam ju po 9 mesiacoch za sebou aj ja. Menim asi servis, lebo som natrafil na chujov co chcu predat a potom na vas .............. Ak niekto pozna dobry autorizovany servis v oblasti Zilina - B. Bystrica - Poprad dajte vediet.

A teraz co som pisal do Nosovic a aj prvu odpoved cca do 10 min.

Dobrý deň.

Mám na Vás dotaz ohľadom automobilu vyrobeného v ČR. Stal som sa vlastníkom Hyundai i30cw, 1,6 CRDI, 85kW. Vozidlo som kúpil 4/2010 a má najazdené cca 21000 km. Pri 20 000 som v autorizovanom servise dal vykonať servisnú prehliadku a reklamoval som búchanie náprav. Vozidlo pri prejazde aj menších nerovností strašne búchalo ako keď sú vadné tyčky stabilizátoru. V servise mi napísali, že nezistená závada, lebo tyčky sú vraj v poriadku a že dajú požiadavku na centrálu. Toto sa udialo medzi vianočnými sviatkami a vraj doteraz nemajú vyjadrenie z centrály. Tak som volal znova do servisu a vraj aby som 22.1.2011 prišiel, že sa na to kuknú. Viete mi poradiť slabinu tohto modelu, aby som tým babrákom povedal presne na čo sa majú kuknúť. Ak to nezistia, tak potom Vám napíšem, ako som dopadol a o aký servis sa jedná, lebo podľa vykonanej garančnej prehliadky je to hanba Hyundai značky. Servisná prehliadka stála 190€, ale výsledok strašný. Umyli auto, vymenili olej a filter, skontrolovali svetla a geometriu. Ďalej vraj skontrolovali vzduchový a peľový filter, ktoré vraj boli ešte v poriadku (stačilo ich iba vyfúkať). Po cca 300 km od prehliadky pri pustení vnútorného okruhu som zacítil zápach a nedalo mi, aby som si neskontroloval filtre. Peľový filter nemali ani otvorený, lebo bol špinavý ako prasa a mušky v zime nelietajú. Vzduchový bol na tom podobne, len s rozdielom že ho aspoň pozreli, ale aj on mal namiesto bledej farby šedú. Tak som si kúpil spray na klímu, filtre a vymenil som si ich. Teraz spotreba klesla o viac ako 0,5 litra a žiadny smrad v aute. Tak takéto sú poznatky so servisom a reklamáciami. Ináč musím povedať, že okrem servisu som s autom spokojný a nemal som s ním okrem klepania od náprav žiadny problém.

Ďakujem


Odpoveď: Dobrý den,



děkuji za Váš e-mail a souhlasím s Vámi, že garanční prohlídka byla provedena velmi ledabyle. Pokud se týká klepání náprav, přeposlal jsem Váš e-mail technickému řediteli Hyundai Motor Czech v Praze – okamžitě, jak budu mít jeho odpověď, budu Vás informovat.

S pozdravem

Petr Vaněk

Generální manažer PR

HMMC

Mozno niekto povie ze som somar, ze si to neskontroloval, ale myslel som, ze ked u nich kupim tak sa aj budu starat.
Hyundai Tucson 1,7 CRDi 7DCT PREMIUM 104kW/141k Thunder Grey
Hyundai i30CW COMFORT 1,6 CRDi VGT,85/116,6 st. manuál
Ford c-max 2.0 TDCi 100kW
Škoda Fabia combi 1.4 MPi
Fiat Tipo 1.9 TD (FIAT: Fehler In Allen Teilen = Chyba v každom diely)
Uživatelský avatar
jose3
**
Příspěvky: 139
Registrován: 14 zář 2010, 23:13
Bydliště: Veselí nad Moravou
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od jose3 »

Možná by bylo dobré dát vědět, který servis jsi opustil. Pokud to tam je někde napsné, tak se omlouvám, ale nenašel jsem to.
I30 1.4 Patriot White z Nošovic r.v. 2010
Felda 1.3 MPI, r.v. 1996
Velorex 250 r.v. 1960
Java 250 r.v. 1965
moto ČZ125 s ručním řazením r.v.1950
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Hujer »

herkulo28 píše:Tak a mam ju po 9 mesiacoch za sebou aj ja. Menim asi servis, lebo som natrafil na chujov co chcu predat a potom na vas .............. Ak niekto pozna dobry autorizovany servis v oblasti Zilina - B. Bystrica - Poprad dajte vediet.

A teraz co som pisal do Nosovic a aj prvu odpoved cca do 10 min.

Dobrý deň.

Mám na Vás dotaz ohľadom automobilu vyrobeného v ČR. Stal som sa vlastníkom Hyundai i30cw, 1,6 CRDI, 85kW. Vozidlo som kúpil 4/2010 a má najazdené cca 21000 km. Pri 20 000 som v autorizovanom servise dal vykonať servisnú prehliadku a reklamoval som búchanie náprav. Vozidlo pri prejazde aj menších nerovností strašne búchalo ako keď sú vadné tyčky stabilizátoru. V servise mi napísali, že nezistená závada, lebo tyčky sú vraj v poriadku a že dajú požiadavku na centrálu. Toto sa udialo medzi vianočnými sviatkami a vraj doteraz nemajú vyjadrenie z centrály. Tak som volal znova do servisu a vraj aby som 22.1.2011 prišiel, že sa na to kuknú. Viete mi poradiť slabinu tohto modelu, aby som tým babrákom povedal presne na čo sa majú kuknúť. Ak to nezistia, tak potom Vám napíšem, ako som dopadol a o aký servis sa jedná, lebo podľa vykonanej garančnej prehliadky je to hanba Hyundai značky. Servisná prehliadka stála 190€, ale výsledok strašný. Umyli auto, vymenili olej a filter, skontrolovali svetla a geometriu. Ďalej vraj skontrolovali vzduchový a peľový filter, ktoré vraj boli ešte v poriadku (stačilo ich iba vyfúkať). Po cca 300 km od prehliadky pri pustení vnútorného okruhu som zacítil zápach a nedalo mi, aby som si neskontroloval filtre. Peľový filter nemali ani otvorený, lebo bol špinavý ako prasa a mušky v zime nelietajú. Vzduchový bol na tom podobne, len s rozdielom že ho aspoň pozreli, ale aj on mal namiesto bledej farby šedú. Tak som si kúpil spray na klímu, filtre a vymenil som si ich. Teraz spotreba klesla o viac ako 0,5 litra a žiadny smrad v aute. Tak takéto sú poznatky so servisom a reklamáciami. Ináč musím povedať, že okrem servisu som s autom spokojný a nemal som s ním okrem klepania od náprav žiadny problém.

Ďakujem


Odpoveď: Dobrý den,



děkuji za Váš e-mail a souhlasím s Vámi, že garanční prohlídka byla provedena velmi ledabyle. Pokud se týká klepání náprav, přeposlal jsem Váš e-mail technickému řediteli Hyundai Motor Czech v Praze – okamžitě, jak budu mít jeho odpověď, budu Vás informovat.

S pozdravem

Petr Vaněk

Generální manažer PR

HMMC

Mozno niekto povie ze som somar, ze si to neskontroloval, ale myslel som, ze ked u nich kupim tak sa aj budu starat.
Ahoj!
Klepou ti dorazi na tlumicich!Nema cenu je menit soused mel loni najeto 3500km a uvolnili se,vimenili se za nove a po roce je to tu zase a to prosim najel cca 3500km.Na moji radu jsme je zalepili do drzaku lepidlem na okna a zatim klid!
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
pe3k
Příspěvky: 1
Registrován: 30 led 2011, 12:33

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od pe3k »

Engineer píše:;) Autorizovaný servis...
Po 1.7.2010 na slovensku nemáš povinnosť chodiť v rámci záruky len do autorizovaných servisov.
Nový zákon ktorý nedávno prijali.
Ak sa mýlim s výkladom zákona opravte ma!!!
Cena je dosť veľká.
To je pravda, ak máš dvojročnú záruku tak je ti jedno kam chodíš do servisu. Informoval som sa u známeho právnika ako je to ak výrobca dáva záruku, ktorá je dlhšia ako zákonom stanovená 2 ročná záruka.
Všetko čo je nad 2 roky je tzv. "nadštandartná" záruka od výrobcu a pri uplatňovaní záruky sa postupuje podľa podmienok výrobcu resp. poskytovateľa tejto "nadštandartnej" záruky a v garančnej knižke na str. 3 má moja i30 napísané presne toto:
"Podmienkou uplatnenia záruky je vykonanie predpísaných periodických servisných prehliadok autorizovaným opravcom HYUNDAI a potvrdenie o ich vykonaní v Garančnej knižke"

Je pravda že počas prvých dvoch rokov ti záruku uznať musia ale v prípade že neabsolvuješ servisné prehliadky v autorizovanom servise tak po uplynutí 24 mesiacov od kúpi ti už záruku uznať nemusia a je teda len na servise či ti to uzná alebo nie.
Takže keď to zhrniem nie som si istý či je ten nový zákon až tak dobrý keďže nezahrňuje "nadštandartnú" záručnú dobu.
A mne osobne sa určite neoplatí porušiť podmienky záruky keďže moje auto má záruku 5 rokov.

Pe3k
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od pietro32i »

Zákon je dobrý, úplne postačujúci pre štandardné, zákonné dĺžky záruk. Všetko nad 2-ročný zákonný limit je už dobrá vôľa predajcu a nemôžeš ho predsa žiadnym zákonom nútiť, aby svoju dobrú vôľu garantoval tak, že sa mu do auta bude vŕtať hocikto. To by sa potom asi logicky vykašľal na nadštandardné záruky a zostal iba pri zákonnej dĺžke.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Ivangin
*
Příspěvky: 51
Registrován: 31 kvě 2010, 09:20
Bydliště: Nitra

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Ivangin »

Zdravím,
čaká ma koncom mesiaca 1. garančná prehliadka i30 cw 1,6 CRDi.
Opýtal som sa v service čo to bude stáť a povedali mi cca 235 eur.
Servis: Auto Zobor, Nitra

Bol som si inak vymeniť prednú žiarovku v servise ,,v rámci záruky,, mechanik sa ma pýta, či mám vlastnú žiarovku, alebo dajú oni. Hovorím dajte VY. Po skončení mi hovorí, choď to tam vyplatiť, a ja šak to je v rámci záruky nie? a on nie, žiarovka nie. išiel som za druhou osobou, tiež mi tvrdil že za žiarovku sa platí. Nakoniec som vytiahol servisnú knižku a ukázal som mu čierne na bielom, že mám 2 roky na rýchloopotrebované časti auta (žiarovky, stierače a iné), a potom som to mal chvala bohu zadara. Inak by ma pekne odžubali. Keď som sa vrátil do auta, servisák sa ma pýta, no čo bolo to v rámci záruky? a ja áno, kukol namňa a bolo.

Inak píšete tu o buchotaní keď prechádzate výtlkmi. Aj ja počujem taký umelý zvuk (náraz) ale podľa mňa to robia originál puklice, ktoré úplne neprihliehajú ku kolesu.. Cez leto mi to nerobilo tam mám elektróny. Ale inak je to počuť dosť.

Zatiaľ som iné anomálie nespozoroval, jedine ešte 2. rýchlostný stupeň ide nejako ťažko a počuť ten prechod. To je normálne ? Díky

Toto sem možno nepatrí, ale opýtam sa: v predných dverách sú len odrazká, alebo Vám to sklíčko aj svieti ?
Hyundai i30cw, 1,5 DPi - MY22
N2DRFT
**
Příspěvky: 458
Registrován: 21 pro 2010, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od N2DRFT »

mám model 2010 Nošovickej Hatch a nesvítí jen odrazky
Hyundai i30 BLUE DRIVE 1.4 CVVT 2010 80kW
Obrázek
twixo
Příspěvky: 1
Registrován: 01 úno 2011, 18:19

Re: servisní prohlídka

Příspěvek od twixo »

89majlo96 píše:Topoľčany. v Tovarnikoch
a to preco si tak vela platil??? Ja som bol na povinnej prehliadke tento tyzden tiez v Tovarnikoch a platil som 60 EUR, ale s tym, ze som si doniesol svoj vlastny olej...
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Servisní prohlídky Hyundai i30 - 1,6CRDi 85kW

Příspěvek od lada 71 »

Zdar. Máte někdo jasné a konkrétní info, v jakých intervalech je nutno jezdit s I30-kou na pravidelné servisní prohlídky? Jedná se o dieselovou verzy 1.6CRDi - 85kW, auto vyrobené v druhé polovině roku 2010, tak že novější typ a motor vyráběný na Slovensku. Díky za info. Laďa.
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
venousek
**
Příspěvky: 190
Registrován: 26 dub 2005, 10:32
Bydliště: Praha

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od venousek »

Hardcam píše:Prvni garancka je za mnou.
Autocentrum Hasa Bohusovice

i30 2.0

Cena garancky:
2995Kc

Obsah:
geometrie vozu,
casova norma prohlidky,
kontrola klimatizace,
prohlidka karoserie,
arecal clean,
olejovy filtr,
vzduchovy (pro jistotu vymenen o 20tkm driv),
kabinovy filtr,
olej 5W40,
brzdova kapalina,
tesneni zatky - olejova vana.

Ty 4 hodiny chozeni po Litomericich za to rozhodne staly. Cena spickova, vysledek taky - jeste mi utahly rucku, brzdy pekne brzdi a mozna ztuhlo rizeni (coz je pozitivum). Pristup supr, nemam duvod menit.
Čau Harde, chystám se na první garančku, voal jsem do Bohušovic a řekli mi, že cena bude cca 5000. Jak jsi docílil tvé ceny? Jsi si přivezl vlastního mechanika nebo co? :shock:
Hyundai Getz MAX 1.3 12V od 29.12.2004 do 6.3.2010
Hyundai i30cw Comfort 1.6 CVVT z Ulsanu od 13.3.2010
http://moje.auto.cz/nextright/hyundai-i30.html
Odpovědět

Zpět na „i30 Garanční prohlídky, servis“