1.servisní(garanční) prohlídka

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Servisní prohlídky Hyundai i30 - 1,6CRDi 85kW

Příspěvek od oKo »

To je divné, ža takovou věc neuvedli v servisní knížce...
Reklama
 

chomaa
Příspěvky: 6
Registrován: 28 kvě 2010, 18:04

Re: Servisní prohlídky Hyundai i30 - 1,6CRDi 85kW

Příspěvek od chomaa »

Mam ten isty voz a servisny interval je 20000km alebo 1 rok podla toho čo nastane skôr.
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od lada 71 »

Psal jsem tu dotaz, ohledně pravidelné servisní prohlídky u "I30" - diselel 1,6CRDi 85kW. Po kolika že ujetých kilometrech se musí jezdit do servisu, abych věděl, jestli v servisu ojebávají jen mne, nebo nás všechny. Psal jsem to zámerně, jako takový neználek. Tak teď čtěte dobře!! V červenci ( 07 ) v roce 2010, jsem si koupil novou i30-ku Comfort - 1,6CRDi 85kW. Auto šlo do výroby, žádná skladovka. V servisní knížce mám uvedený interval pravidelných servisů po ujetí 20.000km, nebo jednoho roku. Páč vím, jak se zde v CZ v servisech šidí a tahají peníze z peneženek zákazníků, začal jsem se zajímat, jestli můžu dělat servis ve značkových servis Hyundai v Německu. Napsal jsem e-mailovou poptávku celkem na 4 servisy v D a z toho mi 2 servisy odpověděly, že mi velmi mile a rádi garanční servis udělají, ale proč chci přijet po ujetí 20.000km, když u nich se jezdí na garančky až po ujetí 30.000km?? Napsal jsem tedy mail přímo na Hyundai CZ do Prahy, proč je český uživatel stejného auta diskriminován, o proti německému uživately a proč jsou zde jiné servisní intervaly, u naprosto stejného typu vozu. A ejhle, druhý den mi volal manager servisního oddělení Hyundai CZ a začal se vyptávat, co že to mám za auto. A pak mi přiznal, že od začátku roku 2010, je prodloužený servisní interval u vozu s motorem CRDi, až po ujetí 30.000km !!!! ( nevím, jak jsou na tom benzinové verze ). Nechal jsem si to od něj potvrdit a poslat mailem, abych je v servisech poučil, až tam pojedu na garančku. Buď o tom v servisech nic nevědí, což se mi nezdá jako pravděpodobné, nebo prostě jen tuto informaci zákazníkům nesdělují a těší se na každou návštěvu servisu, kterou musíme samozřejmě platit. A jako perlička je přístup servisáků u Hyundaie Domanský v Praze, na příjezdové dálnici D8. Tam jsem jim dne 8.2.2011 napsal mail, že kupuju nový vůz a rozhoduji se mezi dieselem, nebo benzínem a jaké mají tyto motorizace servisní intervaly. A u Domanského v Praze mi odpověděly, že prej s 1,6 CRDi 85kW, k nim budu muset jezdit po ujetí 15.000km!!!! A za garančku chtějí 8.000,- kč!!!!! Tak to mě dorazilo a mám dojem, že si tam vážně asi myslej, že jsme stádo tupých a nesvéprávných ovcí. Nemám důvěru k českým servisům !!!
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Mexican »

lada 71 30 000km interval by som teda nerobil. Je to moc. navyse tam bude treba davat longlife olej, ktory je hrozne drahy. A efekt je relativny. Servisny interval 20 000km je uz viac nez dost.

Intervaly nezvisia na servise, zavisia na importerovi. A v nemecku servis robit mozes, som ale zvedavy ako sa tam vmestis do 20 Euro/hod za pracu (vratane DPH)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Tommy.Koppy
**
Příspěvky: 159
Registrován: 21 dub 2009, 22:00
Bydliště: Brno

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Tommy.Koppy »

člověk by rád věřil, že auta budou čím dál kvalitnější a vydrží déle, opak je ovšem pravdou. I kdyby byl servisní interval 1.rok/100.000km stejně pro většinu běžných řidičů to nemění nic na tom, že musí každoročně do servisu.
VW Golf VIII Variant 1.5 TSI 110kW 08/2021
i30 kombi FL 1.6 GDI červená Trikolor + Komfort 12/2016 - prodáno.
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od lada 71 »

Mexican: U dnešních motorových olejů, pokud to není spodní úroveň v dané třídě, tak najetých 30.000km nemá vůbec žádný vliv na kvalitu oleje. Dnešní oleje snesou až 50.000 ujetých km a nemusí to být olej s označením Long Life. Ale nedoporučuje se, měnit olej po delší době než 18 měsíců, i když se ty kilkometry do té doby nenajedou. A ceny servisních prohlídek v Německu, včetně práce, olejů a filtrů? Poptával jsem servisy v D Dresdenu a Pirně a ceny se pohybují od 230 - 270,- eur ( včetně dph ).
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od pietro32i »

Možno máš pravdu s tým olejom a jeho životnosťou, ale ja by som aj tak neservisoval až po 30.000 km. Nejde vždy len o kvalitu samotného oleja, ale aj o "bordel", ktorý sa doňho dostane. Vždy som sa na to pozeral presne opačne, t.j. včasnou výmenou oleja a filtra nemôžem nič pokaziť, motoru to môže len prospieť, tak prečo ho trápiť zbytočne dlšie starším, zaneseným olejom? Pre pár korún? V porovnaní s hodnotou motora, resp. celého auta, je to "pakatel". Vždy som oleje menil takpovediac v predstihu, než to bolo nutné (aj pár tisíc km skôr) a nikdy som to doposiaľ neoľutoval. Možno zbytočne, možno nie. Je síce pravda, že som si to doteraz robil vždy sám, takže mám 100% istotu, že som vypustil takmer všetok starý olej a nalial som tam ten, ktorý som chcel, ale aj tak budem spokojnejší, keď servisný interval zostane na tých 20.000 km. Nie som žiaden pracháč, ale na tomto rozhodne nemieniť nikdy šetriť.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od airwaves »

Interval časový pro výměnu oleje pokud nejsou překročeny km stanovené výrobcem auta je 2 roky. Při použití kvalitního oleje který není z ruské ropy. To jsem vyčetl v mýtech maziváře a pod... :D
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
jiri6010
*
Příspěvky: 20
Registrován: 22 led 2011, 22:33

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od jiri6010 »

lada 71 tady řešil 1. servisní prohlídku v ČR a v D. Já protože bydlím v Sudetech, tak jsem si rovněž poptal v D. Dnes mi přišla odpověď z Annabergu, cena 180,-EU, na další odpověď z Chemnitz čekám, cena u KŠV v Chomutově, kde jsem auto kupoval je 4.450,-Kč - stejná jako v Annabergu a to mi paní z D dokonce napsala že 1. serviska má být provedena po 15.000 km!!!, v KŠV 20.000 km a 1 rok. Tak nevím.....
Jinak soused dlouhodobě servisuje svůj Mitshubishi Colt v D, včera se vrátil ze servisky a platil 60 EU !!!, olej, filtry a pilový filtr ( bez účtu a bednu Plzeňského k tomu ) .........
Jirka
jiri6010
*
Příspěvky: 20
Registrován: 22 led 2011, 22:33

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od jiri6010 »

Další nabídka AH Klapper Chemnitz celkem 128,-EU
Ivangin
*
Příspěvky: 51
Registrován: 31 kvě 2010, 09:20
Bydliště: Nitra

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Ivangin »

1. garančná prehliadka za mnou.
Platil som 190 Eur, aspoň umyť mi ho mohli za tú cenu :(
Hyundai i30cw, 1,5 DPi - MY22
Uživatelský avatar
herkulo28
**
Příspěvky: 332
Registrován: 16 kvě 2010, 17:14
Bydliště: L. Mikuláš

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od herkulo28 »

Ivangin píše:1. garančná prehliadka za mnou.
Platil som 190 Eur, aspoň umyť mi ho mohli za tú cenu :(
kde si bol na prehliadke?
Hyundai Tucson 1,7 CRDi 7DCT PREMIUM 104kW/141k Thunder Grey
Hyundai i30CW COMFORT 1,6 CRDi VGT,85/116,6 st. manuál
Ford c-max 2.0 TDCi 100kW
Škoda Fabia combi 1.4 MPi
Fiat Tipo 1.9 TD (FIAT: Fehler In Allen Teilen = Chyba v každom diely)
Ivangin
*
Příspěvky: 51
Registrován: 31 kvě 2010, 09:20
Bydliště: Nitra

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Ivangin »

Auto Zobor Nitra, prečo ?

Aj tak by ma zaujímalo ako spravil napr. obliahtku karosérie, keď tam bolo kopec špiny.

Vieš o lepšom servise v okolí NR ?
Hyundai i30cw, 1,5 DPi - MY22
Uživatelský avatar
herkulo28
**
Příspěvky: 332
Registrován: 16 kvě 2010, 17:14
Bydliště: L. Mikuláš

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od herkulo28 »

Ivangin píše:Auto Zobor Nitra, prečo ?

Aj tak by ma zaujímalo ako spravil napr. obliahtku karosérie, keď tam bolo kopec špiny.

Vieš o lepšom servise v okolí NR ?
nie len ma zaujimalo, kde robia kontrolu karoserie a garancku na zadrbanom aute. Mne ho v D. Kubine aspon umyli, ale ostatnu robotu odflakli. Takze bordel a zdieranie je asi na celom Slovensku. Ja som sa stazoval a uz len cakam kedy otvoria servis v LM. Tiez to neni vyhra, ale tam mam aspon znameho.
Hyundai Tucson 1,7 CRDi 7DCT PREMIUM 104kW/141k Thunder Grey
Hyundai i30CW COMFORT 1,6 CRDi VGT,85/116,6 st. manuál
Ford c-max 2.0 TDCi 100kW
Škoda Fabia combi 1.4 MPi
Fiat Tipo 1.9 TD (FIAT: Fehler In Allen Teilen = Chyba v každom diely)
Ivangin
*
Příspěvky: 51
Registrován: 31 kvě 2010, 09:20
Bydliště: Nitra

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Ivangin »

asi som sa mal spýtať, ako to spravili bez umytia.. no na budúce budem múdrejší, keď si to zaúčtujú.
Zdierajú a vo veľkom čo je smutné a kazia si len tým reputáciu.
Hyundai i30cw, 1,5 DPi - MY22
Odpovědět

Zpět na „i30 Garanční prohlídky, servis“