1.4 CRDi DOHC 16V 66kW ano či ne?

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Uživatelský avatar
cheops007
*
Příspěvky: 22
Registrován: 13 úno 2011, 19:07

Re: ix20 1.4 CRDi DOHC 16V 66kW ano či ne?

Příspěvek od cheops007 »

Zdravím, tak jsem "testoval" tj. projel jsem se cca. 20 km s ix20 1.4 CRDI 55kW. Není to vyloženě zlé svezení po městě, ale přeci jen v porovnání s 1.6 benzínem je to opravdu lenoch. Pro mě se opravdu ztrácí přidaná hodnota dieselu tj. krouťák-výkon. Pokud tam prostě nedají 1.6 CRDI, tak podle mě nemá cenu do toho dieselu jít. Prostě ať jdu srdcem nebo počty, tak mi to nevychází. Auto je s dieselem o 90 kg těžší myslím, že to bude znát i na výdrži podvozkových komponent. Takže objednána 1.6 navíc ve STYLE protože díky slevě na motoru jsem mohl jít výše s výbavou.

Ještě dodám, že 1.6 jsem testoval na i30 a i tak to hodně dobře jelo co teprve s ix20...mimochodem poklona podvozku i30 držel se statečně i pan prodejce s ostatními zákazníky. Celkem jsme byli v autě 4 chlapi a opravdoví 90-100kg per osoba :mrgreen:

Add. 1.4 jel jsem tuto kombinaci v ix20...jelo to dobře, ale dynamika od spodu tam není musí se trochu vytáčet, aby z toho něco lezlo. Všechno je to, ale o osobních potřebách a preferencích já se prostě rád svezu nejen dopravím z místa A do B.

Až mi ix20 1.6 dovezou, tak sem hodím nějaké dojmy z motoru.
ix20, 1.6 Style, White
Reklama
 

Uživatelský avatar
cheops007
*
Příspěvky: 22
Registrován: 13 úno 2011, 19:07

Re: ix20 1.4 CRDi DOHC 16V 66kW ano či ne?

Příspěvek od cheops007 »

miro263 píše:Inac nechapem preco tam nedavaju 1,6 CDRi ako na Venge. To by bolo uz zaujimavejsia motorizacia.

Asi cakaju na 1,7dminu

Nejoko nadobudam v poslednej dobe dojem, ze Hyundai sidi co sa len da.... :(
Nemyslím...pokud si trh bude žádat diesel, tak jej tam budou cpát, ale více než 80% procent motorů u prodaných aut HYUNDAI jsou benzíny, tak proč by HYUNDAI měl pro ix20 řešit silný diesel. Kolik prodá VENGA dieselů? Myslím, že pro 1.6 už by musely následovat další modifikace podvozku a to by se zase odrazilo na ceně což by ještě ubralo na atraktivnosti dieselu. Auto by asi ještě víc ztěžklo což je další problém.

Sice bych taky ten silný 1.6 diesel bral, ale když srovnám všechna pros - cons tak se opět vracím na zem a jdu do benzínu.
ix20, 1.6 Style, White
ms45
*
Příspěvky: 16
Registrován: 06 pro 2010, 14:01

Re: ix20 1.4 CRDi DOHC 16V 66kW ano či ne?

Příspěvek od ms45 »

K porovnání motorů - mám 1,4 benzín, v současné době najeto 3300 km, jezdím většinou krátké trasy (cca do 10 km) a sám v tomto týdnu jsem absolvoval trasu po D5 a dále na Brno po D1 - 350 km (poprvé s novým autem na dálnici) - po celo dobu vůbec žádný problém držet 130 (občas 140) na 5 kopec nekopec s asi 2 výjimkami, kdy předjížděná auta zpomalili výrazně provoz. I na 5 to dobře akceleruje ze cca 100 na 130 s výjimkou stoupání - tam se musí podřadit spotřeba (dle PP) na uvedené trase 7.1 l. Zpět jsem jel včera mimo dálnici spodem (musel jsem pře České Budějovice) 270 km spořeba na uvedené trase přesně 6,0 l. Jistě k tomu přispělo to, že jsem musel jet opatrně - počasí +/- O stupňů. Místy i namrzlé (kdo znáte trasu z Moravských Budějovic přes vysočinu a z Budějovic na Strakonice, Klatovy, Domažlice samé stoupání, co pár km obec, město atd., ale využil jsem toho a jel tzv. na spotřebu - zbytečně nevytáčet a snažit se co nejméně brzdit, ale svižně, kde se dalo běžně 100, ale přes obce vždy 50) ujeto za 3.40 hod (navigace při plánování ukazovala 3.55.
Na dálnici by se asi 6 hodila, asi by šla spotřeba o trochu dolů, ale na druhé straně by asi mohla mít problémy utáhnout stoupání a pak by se muselo stejně podřazovat na 5, a spotřeba by byla určitě obdobná. Jinak všude ve srovnáních píší že má 1,6 vyšší spotřebu, ale pokud se cestuje pravidelně s více zatíženým autem, tak má tento motor své opodstatnění.Máte někdo charakteristiku motorů 1,4 (66)a 1,6 ?
Co se týká akcelerace a pružnosti nemám připomínek, na rozjezdy ujedete na semaforu bez problému většině mnohem silnějších aut (při nižších rychlostech) , včetně TDi atd., při předjíždění podřadíte na 3 a během 3-4 vteřin tam máte ze 60 - 100 km . Jsem s autem zatím moc spokojen, jen mě mrzí, že nárazníky na sluníčku mají viditelně jiný odstín (bílá barva).
Uživatelský avatar
cheops007
*
Příspěvky: 22
Registrován: 13 úno 2011, 19:07

Re: ix20 1.4 CRDi DOHC 16V 66kW ano či ne?

Příspěvek od cheops007 »

koukal jsem dnes na prima autosalon. ten test ix20 byl velmi rychly a velmi slaby. dama, ktera testovala by se mela nad sebou zamyslet. ten test postradal jakoukoliv informacni hodnotu jak pro muzske tak i pro zenske obecenstvo. tady si u me autosalon hodne pohorsil.
ix20, 1.6 Style, White
Uživatelský avatar
atomion
*
Příspěvky: 98
Registrován: 18 úno 2011, 20:06
Bydliště: Cheb<->Ova

Re: ix20 1.4 CRDi DOHC 16V 66kW ano či ne?

Příspěvek od atomion »

cheops007 píše:autosalon hodne pohorsil.
Naprosto s tebou souhlasím. Čekal jsem trošičku víc užitečných informací o agilitě motoru a celkově jízdních vlastnostech.
Hyundai i30 1.4 Patriot - Cashmere Brown - k prohlédnutí
Uživatelský avatar
cheops007
*
Příspěvky: 22
Registrován: 13 úno 2011, 19:07

Re: ix20 1.4 CRDi DOHC 16V 66kW ano či ne?

Příspěvek od cheops007 »

rekl bych ze 100x lepsi testy jsou dnes i na youtube. to co autosalon vyplodil bylo spise predstaveni vozu nez test. asi jim za hyundai odmitl zaplatit jejich cenu. i kdyz tady je to spis spis o te pani kdyz vzpomenu na jeji opet v uvozovkach test ix35.
ix20, 1.6 Style, White
Igor Vrazic
Příspěvky: 8
Registrován: 23 pro 2010, 19:04

Re: ix20 1.4 CRDi DOHC 16V 66kW ano či ne?

Příspěvek od Igor Vrazic »

Takisto sklamany z recenzie...na to ze to uz nie je uplna novinka nic moc...yotube je takych plný...na druhu stranu sa tam rozplyvali nad autami, ktore si bezny smrtelnik nikdy nekupi...
Uživatelský avatar
atomion
*
Příspěvky: 98
Registrován: 18 úno 2011, 20:06
Bydliště: Cheb<->Ova

Re: ix20 1.4 CRDi DOHC 16V 66kW ano či ne?

Příspěvek od atomion »

Ale je fakt, že Audi A7 dopadla v testu skvěle :mrgreen:
Hyundai i30 1.4 Patriot - Cashmere Brown - k prohlédnutí
Uživatelský avatar
DEE
**
Příspěvky: 130
Registrován: 05 úno 2011, 14:51

Re: ix20 1.4 CRDi DOHC 16V 66kW ano či ne?

Příspěvek od DEE »

Také sem od Primy čekal něco víc než snůšku nepřesných a zavádějících blábolů. Hlavně že o Audi, které je úplně mimo finanční možnosti většiny čechů, navykládají kde co, ale autu, které má potenciál se rozšířit jako cenově dostupné malé rodinné auto, se věnují jen velice povrchně. Tu ženskou bych za kvalitu představení vytahal za ... uši.
V pátek sem se konečně dostal k prodejci a ix20cítku sem si prolezl. Musím uznat že je to úžasné autíčko. Kufr je opravdu nečekaně velký a byl sem mile překvapen, že sem v něm našel i rezervu (byť v prvních dvou výbavách je jen dojezdová). Vedle sem kouknul na ix35 a tam polovinu kufru zabere právě obrovská rezerva.

Co se mi líbí:
- Hodně mě překvapily sedadla. Mnohem pohodlnější než u i30.
- Když zabouchnete dveře, nedostaví se pocit že zavíráte plechovku (opět narážka na i30).
- Variabita zadních sedal.
- Měřím 185cm a absolutně bez problému sem si za sebe sedl.
- Na rozdíl od Roomstera to auto i slušně vypadá.

Do konce března dává importér nepublikovanou slevu 10%.

Naprosto dostačující se mi zdá už výbava Classic + man. klima + metaliza.

Co mi schází:
- Ve výbavě classic není středová opěrka ruky a nenašel sem ji ani v seznamu samostatně prodejného příslušenství.
- Na rozdíl od i30 sem v seznamu samostatně prodejného příslušenství nenašel ani kožený volant. Ten bych docela bral.
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic - Sienna Orange >100 000km
Uživatelský avatar
cheops007
*
Příspěvky: 22
Registrován: 13 úno 2011, 19:07

Re: ix20 1.4 CRDi DOHC 16V 66kW ano či ne?

Příspěvek od cheops007 »

DEE píše: Co mi schází:
- Ve výbavě classic není středová opěrka ruky a nenašel sem ji ani v seznamu samostatně prodejného příslušenství.
- Na rozdíl od i30 sem v seznamu samostatně prodejného příslušenství nenašel ani kožený volant. Ten bych docela bral.
Volant nejde, ale pokud chceš opěrku dá se to vyřešit takto http://www.agauto.sk/cz/detail/loketni- ... 14172.html Kožený potah se dá taky sehnat ale tady už to nebude ono jako origoš.
ix20, 1.6 Style, White
Uživatelský avatar
DEE
**
Příspěvky: 130
Registrován: 05 úno 2011, 14:51

Re: ix20 1.4 CRDi DOHC 16V 66kW ano či ne?

Příspěvek od DEE »

Díky. za reakci a odkaz. Jako nouzovka by ta univerzální opěrka možná šla. Úplně stejnou sem viděl v Honda Jazz a je to trošku potíž. Je tam relativně velká páka na ty čtyři šrouby, na kterých to drží, a kdyby se o to člověk naplno opřel tak by ji asi urval. Ale možná se pletu.

Volantu je fakt škoda, ale investovat desetitisíce do vyšší výbavy jen kvůli volantu je blbost. Nějakej čalouník by to snad zvládnul slušně spíchnout. Univerzální kožené potahy typu "uštrykuj si sám" vypadají opravdu strašně :). Ten volant by mohl jít objednat jako náhradní díl nebo se pletu?
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic - Sienna Orange >100 000km
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ix20 1.4 CRDi DOHC 16V 66kW ano či ne?

Příspěvek od FISHkaa »

cheops007 píše:koukal jsem dnes na prima autosalon. ten test ix20 byl velmi rychly a velmi slaby. dama, ktera testovala by se mela nad sebou zamyslet. ten test postradal jakoukoliv informacni hodnotu jak pro muzske tak i pro zenske obecenstvo. tady si u me autosalon hodne pohorsil.
Ono obecně testy Autosalonu jsou jakž takž, ale když dělá test ta redaktorka, tak je to většinou naprosto k prdu... ](*,) :roll:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
cheops007
*
Příspěvky: 22
Registrován: 13 úno 2011, 19:07

Re: ix20 1.4 CRDi DOHC 16V 66kW ano či ne?

Příspěvek od cheops007 »

Tak auto máme vyrobené teď už jen čekáme až jej dopraví k prodejci a ten nám ho předá předpoklad příští týden tj. jedenáct týdnů od objednávky to není špatný čas :wink:

Ještě řeším jak jej zaplatit nechce se mi doplatit částku aniž bych auto viděl resp. převzal (myslím formálně podepsal nějaký předávací protokol). Přeci jen pokud tam bude nějaká vada a peníze budou na účtě autosalonu má vyjednávací pozice bude velmi malá...cash to samo nejde to je proti zákonné.

Jak jste to provedli vy?
ix20, 1.6 Style, White
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: ix20 1.4 CRDi DOHC 16V 66kW ano či ne?

Příspěvek od Mexican »

cheops007 píše:Tak auto máme vyrobené teď už jen čekáme až jej dopraví k prodejci a ten nám ho předá předpoklad příští týden tj. jedenáct týdnů od objednávky to není špatný čas :wink:

Ještě řeším jak jej zaplatit nechce se mi doplatit částku aniž bych auto viděl resp. převzal (myslím formálně podepsal nějaký předávací protokol). Přeci jen pokud tam bude nějaká vada a peníze budou na účtě autosalonu má vyjednávací pozice bude velmi malá...cash to samo nejde to je proti zákonné.

Jak jste to provedli vy?
preco by mal by cash protizakonny? ja som za svoje auto platil v Brne u Balvina 60% sumy cash. Zvysok siel z uveru. bolo to v roku 2007
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
DEE
**
Příspěvky: 130
Registrován: 05 úno 2011, 14:51

Re: ix20 1.4 CRDi DOHC 16V 66kW ano či ne?

Příspěvek od DEE »

http://pravniradce.ihned.cz/c1-14535290 ... -hotovosti

"Poskytovatel platby, jejíž výše překračuje částku 15 000 eur je povinen provést platbu bezhotovostně."
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic - Sienna Orange >100 000km
Odpovědět

Zpět na „ix20“