Instalace mlhovek

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Babulik
*
Příspěvky: 45
Registrován: 07 říj 2010, 11:47

Re: Instalace mlhovek

Příspěvek od Babulik »

Carolco: vďaka za upresnenie, preskúmam to, len čo sa trochu oteplí, v tejto zime váľať sa po betóne v garáži sa mi teda nechce...
Hmlovky ma netrápia, chcem tie záslepky vybrať a pošpekulovať, ako do nich zasadiť okrúhle denné svetlá
Reklama
 

pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Instalace mlhovek

Příspěvek od pietro32i »

to pavkt: Nesúhlasím, keďže hmlovky majú väčší rozptyl svetla a kratšiu svietivosť a sú umiestnené pomerne nízko, tak vedia "podsvietiť" hmlu, ktorá zvyčajne býva nízko pri vozovke redšia. Vôbec netreba, aby dokázali osvetliť priestor do veľkej vzdialenosti. To stačí na to, aby si v hmle - opakujem v noci, nie cez deň - lepšie videl a aj bol videný. A to nie je otázka názoru, ale reálnej skúsenosti. Vyskúšaj si zapnúť hmlovky v noci počas hmly a uvidíš ten rozdiel. Ak nevidíš, tak ich máš buď zasraté alebo staré žiarovky. Cez deň neuvidíš rozdiel žiadny. Samozrejme, že nemôžeš očakávať, že zrazu uvidíš ako keby hmla zmizla :) Skús si porovnať niekde na bezpečnom mieste v hmle, z akej vzdialenosti uvidíš len stretávacie svetlá a potom svetlá aj so zapnutými hmlovkami.
Nechcem sa hádať, chcem len odradiť záujemcov o nové auto, aby zbytočne nešetrili pár korún navyše za hmlovky len preto, že si aj ony vyžadujú nejakú občasnú údržbu. Ináč, možno si ty mal smolu s hmlovkami, ja som na nich v živote na žiadnom aute nepotreboval ani siahnúť.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Carolco
**
Příspěvky: 145
Registrován: 02 kvě 2010, 20:44
Bydliště: "Tady i onde,to byste nepochopil..."

Re: Instalace mlhovek

Příspěvek od Carolco »

To Babulik:
Jo jo,teď je válení pod autem na nic... I když máš garáž. Jinak na německým webu je ten nápad s denním svícením místo mlhovek dotaženej do perfektnosti, ale jejich cena je naprosto nehorázná. Zkus projít tady na foru vlákno o denním svícení. Já zase špekuluju nad montáží mlhovek s čočkou, sice tu jsou názory že mlhovky jsou na nic,ale já jsem jejich zastáncem. Bývají tu mlhy jako mlíko,na 206ce jsem měl polský Wesemy průměr asi 120mm a to byla bomba.
i30 1.4 Start , Champagne Silver, Made in Nošovice

ex.: Peugeot 206 1.1
Peugeot 205 1.8
Škoda 120L
Škoda 100L
2x Trabant 601 "Limousine" :-)
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Instalace mlhovek

Příspěvek od alarm »

ó ako mu závidím, že tam má krytky....
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Carolco
**
Příspěvky: 145
Registrován: 02 kvě 2010, 20:44
Bydliště: "Tady i onde,to byste nepochopil..."

Re: Instalace mlhovek

Příspěvek od Carolco »

To Alarm ?????????? Já předpokládám,že má předfacelift, jako já.... Takže máme stejný nárazník jako Ty. A Ty už máš denní svícení vyřešený a pěkně. Nebo bys to radši dal místo mlhovek?
i30 1.4 Start , Champagne Silver, Made in Nošovice

ex.: Peugeot 206 1.1
Peugeot 205 1.8
Škoda 120L
Škoda 100L
2x Trabant 601 "Limousine" :-)
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“