hukot v zadnm kole

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
laho
*
Příspěvky: 67
Registrován: 26 led 2010, 19:01
Bydliště: okres Šumperk

hukot v zadnm kole

Příspěvek od laho »

Při jizdě do zatáčky se mi zdá,že hučí zadní kolo.Myslíte,že by to mohlo bejt ložisko?A při prudkém brždění cítím,jak se mi tak nějak houpe brzd.pedál.Jako by byly destičky vojetý,ale to zas není možný za tak krátkou dobu,před dvěma měsíci to bylo ještě OK.ABS to není poněvadž mám prasklý kotoučky ,tak jsem vyhodil pojistku ,aby mi pedál samovolně neťukal do nohy.Díky za radu =;
Ford Transit
Renault Twingo
Hyundai Santa Fe 2,0CRDi 2002
Reklama
 

Uživatelský avatar
laho
*
Příspěvky: 67
Registrován: 26 led 2010, 19:01
Bydliště: okres Šumperk

Re: hukot v zadnm kole

Příspěvek od laho »

Prosím o radu ,zda se dají stáhnout brzdové kotouče o nějakou desetinu.Někdy jsem slyšel nebo četl,že kotouče maj nějakou toleranci.Nemáte někdo s tímto zkušenost?
Ford Transit
Renault Twingo
Hyundai Santa Fe 2,0CRDi 2002
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: hukot v zadnm kole

Příspěvek od Hardcam »

To se delavalo u starych Favoritu, dnes maji udajne kotouce nejake zakriveni uz z vyroby a pokud je stocis, zpusobi to silne vibrace. Osobni zkusenost, profesional tchan mi je stacel a vibroval 3x vic nez pred stacenim.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
ANJA
*
Příspěvky: 86
Registrován: 22 led 2010, 00:01
Bydliště: Slovácko :-)

Re: hukot v zadnm kole

Příspěvek od ANJA »

laho píše:Prosím o radu ,zda se dají stáhnout brzdové kotouče o nějakou desetinu.Někdy jsem slyšel nebo četl,že kotouče maj nějakou toleranci.Nemáte někdo s tímto zkušenost?
Ahojky, sice trošku pozdějc odepisuju, ale kotouče jsem nechala nejdřív "srovnat - stáhnout hrany", ale po cca 2 týdnech jsem šla do nových - cena 1300,- za kus. Při této ceně to nemělo smysl, stejně mě to neminulo a teď jsem spokojená.
hajan
Příspěvky: 3
Registrován: 16 čer 2010, 21:31
Bydliště: Dubňany

Re: hukot v zadnm kole

Příspěvek od hajan »

Prosím o radu, ale nezlobte se, vím, že nemáte rádi otázky typu něco mi někde drnčí, klepe, hučí. Mám SF r.v. 2004 12, měsíc, přechodový typ.
Při jízdě se mi zezadu z podvozku z levé strany ozývá přerušované hučení v rytmu otáčení kol. Může to být ložisko? To by hučelo souvisle a v zatáčce při odlehčení se zmenšilo ne? Ještě to může být pneu, ale jsou pěkné neojeté, uvidím až přezuju letní.
A ještě jeden dotaz, ráno když vyjíždím a nechci vytáčet motor a málo roztáhnu jedničku, uzve se po zařazení dvojky a puštění spojky někde od kardanu ohromné vibrace. Je to normální nebo je tam špatné ložisko nebo silentblok?
Děkuji.
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: hukot v zadnm kole

Příspěvek od Richard555 »

Hajane, mrkni sem https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... ko#p255473 možná máš podobný problém, tedy pokud máš na palubce to tlačítko 4WD LOOK. Možná bych byl schopen pomoci is opravou ale nic neslibuju. Bohužel :hyu: toto mění a cena je kolem 60000,- :shock:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
hajan
Příspěvky: 3
Registrován: 16 čer 2010, 21:31
Bydliště: Dubňany

Re: hukot v zadnm kole

Příspěvek od hajan »

Hukot je odstraněn, byla to zadní pneumatika. Po výměně za letní je klid. Sehnal jsem kompletní Al kola orig. Santa 16"s pneumatikami Dunlop Grandtrek Touring 225 70 16, napůl ojeté, za 8000Kč, na nové nemám, je to dobrá cena? Měly by to být letní, ale je na nich označeno M+S.
Ještě by mě zajímalo, píšete, že od r.v. 2003 u 92 kW motoru je el. mag. spojka místo viskozní.
Mám auto r.v. 12 2004 a žádné tlačítko 4WD na palubovce nevidím, je tam tedy viskozní? Co je lepší? Asi ta el. mag.spojka mírně sníží spotřebu tím, že zapne zadek jen občas.
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Podvozek a řízení“