Spotřeba paliva

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mylys
Moderátor
Příspěvky: 321
Registrován: 19 dub 2005, 11:21
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mylys »

A co takhle:
39,375 / 480 = 0,08203125 * 100 = cca 8,2l

Ve tvem pripade je to totiz 12,2km na 1 litr a ne 12,2 litru na 100 kilometru . . .
Reklama
 

ledoborec
*
Příspěvky: 17
Registrován: 18 črc 2005, 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ledoborec »

mylys píše:A co takhle:
39,375 / 480 = 0,08203125 * 100 = cca 8,2l

Ve tvem pripade je to totiz 12,2km na 1 litr a ne 12,2 litru na 100 kilometru . . .
:idea: :oops:
Getz 1.3 - 7/2005
Cemar
*
Příspěvky: 64
Registrován: 21 dub 2005, 22:02
Bydliště: Chrudimsko

Příspěvek od Cemar »

Pokud palivoměr ukazuje 1/8, je podle mé zkušenosti v nádrži benzínu více - pokud klesne palivoměr na nulu, začne svítit kontrolka a je tam ještě cca 5 litrů.
Pak je ještě otázka, jak moc byla nádrž plná, když to bylo zadarmo...
Červený Getz 1.1 - třídveřový (byl), bílý Getz 1,4 - pětidveřový (byl), bílý Bayon 1,2 (je)
rad

Příspěvek od rad »

mam auto getz 1,3.jel jsem 780km ,mel plnou benzin 45litru.100km potreba 5,6litru. :shock:
"ledoborec":mozna nekvalitni benzin.
nejlip benzin SHELL je vykon a nizka sporteba paliva.Když nekvalitni je mozne vysoke potreba,je levne ceny. :cry:
Farmář
***
Příspěvky: 763
Registrován: 27 kvě 2005, 22:35

Příspěvek od Farmář »

chci dodat jen k tomu benzinu... pokud bych mohl doporucit tak benzin od ARAL mam stim sve zkusenosti.Od koupi noveho vozu sem jezdil vyhradne jenom na aral (cca4roky)a bylo to opravdau znat do te doby nez sem zacal tankovat jinde.U nas(TR) Shell na tom moc dobre neni auticko me nechce na to vubec jezdit :?
Uživatelský avatar
oskar
Příspěvky: 6
Registrován: 17 črc 2005, 12:57

Příspěvek od oskar »

Mám Getze tři měsíce, najeto něco přes 7000 km. Běžně kombinovanou spotřebu mám šest litrů. Před týdnem jsem se dostal k delšímu ježdění po dálnicích, rychlost 120-140, spotřeba byla 7,5 litrů.
Getz 1.3
SafaI

spotřeba

Příspěvek od SafaI »

Zdravím toho "Messerschmita", než něco napíšeš, tak si to ověř; :twisted:
nádrž cca 45l; zobrazení plné nádrže i při cca 40l (určitě ti čepli prémiovou nádrž až do plné :-)))) - to bych se u nás divil :shock: ; 1/8 nádrže (zobrazení - taky moc nevypovídá o stavu v nádrži - kolik tam přesně je) má zkušenost při probliknutí rezervy říká, že se dá ujet ještě cca 100km max!!! (ty si připočti) (má průměrná spotřeba s 1,3 - motorem+klima teď v létě cca 6l) tak kde jsme při těch tvých výpočtech na 12,2; to tam máš snad motor 2,7l né ?!!! měl by ses :oops:
Čau a ty své hlupoty po delším užívání zredukuj na správnou míru. :wink:
Uživatelský avatar
Benji
*
Příspěvky: 44
Registrován: 02 srp 2005, 15:29
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od Benji »

2 SafaI: Asi není nutné používat tento styl, viď? Nejsou všichni geniální jako ty a přesto to můžou být fajn lidi a kámoši.
Někomu třeba nemusí jít matika, ale může hezky kreslit... I Einstein propadal na základce z matiky.
Jinak k té spotřebě: asi nejlepší způsob, jak měřit spotřebu, je tankovat do plné, tedy na automatické vypnutí pistole. I to není přesné, každá pumpa má jinak seřízené stojany, ale při dlouhodobějším používání tohoto stylu tankování jsou pak hodnoty spotřeby relativně velmi přesné.
Výpočet je pak velmi jednoduchý - to, co jsem dotankoval do plné (spotřeba od posledního tankování) vydělím počtem km z denního počítače (pokud jsem ho vynuloval při posledním tankování) nebo rozdílem celkových km a to co mi vyjde vynásobím 100.
Já vím, neobjevuju Ameriku, většina z nás to takhle používá. Ale jsou i někteří, kteří v tom plavou - pro ty tento návod.
Jakékoliv odhady množství paliva v nádrži jsou absolutně nepřesné a nedá se podle nich cokoliv počítat! Ani PC není úplně přesné, ale pro hrubý odhad spotřeby naprosto vyhovující.
Benji
Hyundai Getz 1,3GLS/60kW 2003 - WO
Opel Vectra 2.0DTi/98kW HB 1999 - L147
Škoda Octavia II Elegance 2.0TDi/103kW
Uživatelský avatar
Bruce Lee
**
Příspěvky: 132
Registrován: 16 čer 2005, 13:20
Bydliště: Č.T.,Řeka,Třinec
Kontaktovat uživatele:

palivo

Příspěvek od Bruce Lee »

Já to frčím na 99%od Shell.Bral jsem asi 2x v Třinci na Aralu a jelo to něják slabě.Slyšel jsem sice že i Shell se někdy přehmátl ale mne se to zatím u Shell nestalo.Ted´jak nás na tom benzínu ždímají,beru jen Naturál 95 (29,50Kč).Kdysi to byl mnohdy V-Power a Racing.V TV mne vždy rozesmějí jak tlachají že"pražáci"mají nejdražší benzín.Oni totiž asi moc Moravu a zvláště sever moc nebrali a ani brát nebudou.Donedávna byl totiž benzín na Shell-Č.Těšín jako jeden z nejdražších v ČR.Už i Poláci tady tankují (v PL stojí 32,30Kč)a v SK jsem viděl na Shell za 30,40Kč.
ledoborec
*
Příspěvky: 17
Registrován: 18 črc 2005, 15:23
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od ledoborec »

SafaI píše:Zdravím toho "Messerschmita", než něco napíšeš, tak si to ověř; :twisted:
nádrž cca 45l; zobrazení plné nádrže i při cca 40l (určitě ti čepli prémiovou nádrž až do plné :-)))) - to bych se u nás divil :shock: ; 1/8 nádrže (zobrazení - taky moc nevypovídá o stavu v nádrži - kolik tam přesně je) má zkušenost při probliknutí rezervy říká, že se dá ujet ještě cca 100km max!!! (ty si připočti) (má průměrná spotřeba s 1,3 - motorem+klima teď v létě cca 6l) tak kde jsme při těch tvých výpočtech na 12,2; to tam máš snad motor 2,7l né ?!!! měl by ses :oops:
Čau a ty své hlupoty po delším užívání zredukuj na správnou míru. :wink:
Teda... ted jsi mi to nandal... pujdu vratit zakovskou z 5 tridy.
...ano, udelal jsem chybu. Kdyz to vezmu jinak, mozna by si mne nikdo nevsiml. Az ted treba, pokud to pujde, prijedu na nejaky sraz, urcite mi prineses pocitadlo s koralky, abych se doucil to, co memu veku prislusi (ackoliv programuju jednodussi vypocetni systemy). A mne to vadit nebude, vim totiz ze kazdy se muze zmilit.
Getz 1.3 - 7/2005
SAFA I

omluva

Příspěvek od SAFA I »

Vůbec jsem se nechtěl nijak navážet do "ledoborce", jen když někdy sliším názory a vidím články na Hyundai (od lidí, kteří pořád v něm vidí levné nekvalitní auta z východu - dnes podle mě levné (oproti ŠKODĚ) a kvalitní), tak jsem byl vytočený (tak jsem byl :twisted: když jsem četl, že to někomu papká 12,2l/100km); takže promiň jestli si myslíš, že jsem tě chtěl urazit a někdy na srazu :)
Venca

Spotřeba

Příspěvek od Venca »

Mám Getz 1,3 a najeto cca 8 500 km. Celková průměrná spotřeba je 6,8 l / 100 km. Nejnižší dosažená je 5,1 l / 100 km při lehké noze na plynu a dodržování rychlostních limitů, nejvyšší je 8,4 l / 100 km při "potahovačkách" ve městě (brrrr).
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Re: palivo

Příspěvek od Josef »

Bruce Lee píše:Já to frčím na 99%od Shell.Bral jsem asi 2x v Třinci na Aralu a jelo to něják slabě.Slyšel jsem sice že i Shell se někdy přehmátl ale mne se to zatím u Shell nestalo.Ted´jak nás na tom benzínu ždímají,beru jen Naturál 95 (29,50Kč).Kdysi to byl mnohdy V-Power a Racing.V TV mne vždy rozesmějí jak tlachají že"pražáci"mají nejdražší benzín.Oni totiž asi moc Moravu a zvláště sever moc nebrali a ani brát nebudou.Donedávna byl totiž benzín na Shell-Č.Těšín jako jeden z nejdražších v ČR.Už i Poláci tady tankují (v PL stojí 32,30Kč)a v SK jsem viděl na Shell za 30,40Kč.
Bruce Lee - neurážím se, byť jsem "Pražák". Ale studoval jsem VŠB v Porubě a tak zase k "chacharům" :D nemám tak nepřátelský vztah. Ale než napíšeš něco o cenách benzinu, tak se podívej např. na
http://www.aba.cz/dizas/rpts/usr/pumps_ ... ed_area=MS
a na
http://www.aba.cz/dizas/rpts/usr/pumps_ ... d_area=PHA
Lensik

Spotreba

Příspěvek od Lensik »

Mam G 1.1 Mam najeto neco pres 11 k od dubna a spotreba se nedostala pres 7l. Pocitam vzdy po natankovani plne nadrze, km vydelim litrama a dostanu spotrebu na 1 km. vynasobim 100 a je to. Nejnizsi spotreba 4,8 pri ceste z C. Budejovic do Usti nad Labem (nepresahnuta 100 km/h) - po dalnici priserna nuda, ale za pokus to stalo. Dle mych zkusenosti ma vetsi vliv na spotrebu jizda pres 130 km/h ac plynula, nez agresivni ale do 120 km/h. Zkousel jsem zamerne pres 1000 km o agresivni jizdu, predjizdeni, vytaceni motoru az k 5 000 ot. a spotreba 6,7. Ale pri ceste po dalnici 140 plynule jsem se dostal na tech 6,9.
Preji vsem mnoho spokojenych km.
Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

spotreba

Příspěvek od Juraj »

....áno je to tak ako píšeš. Pokiaľ auto jazdí kľudne a pohodovo, bez prudkých akcelrácii, spotreba je v norme. Motor 1.1 je však nenažratý pri 120km/h a viac. :twisted:
Hyundai Getz 1.1 5dv /VS celadon blue/
Odpovědět

Zpět na „GETZ“