ix35 - Závady, poruchy, problémy

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
MACEK
Příspěvky: 5
Registrován: 31 led 2011, 10:00

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od MACEK »

Ahoj ja mám tiež 2.0 crdi 100kw štvorkolka a pri dojazde na voľnobehu sa mi zdá ako by to auto niečo brzdilo,nemá takú zotrvačnosť.Spotreba po cca 1500km 50% mesto 50% okresné cesty ,nie dialnice cca 9l.Zdá sa mi to dosť veľa na to akú spotrebu udáva výrobca.Uvidím ako to bude so spotrebou ďalej,dám vedieť
Reklama
 

Véna
**
Příspěvky: 114
Registrován: 29 lis 2010, 18:01

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od Véna »

MACEK píše:Ahoj ja mám tiež 2.0 crdi 100kw štvorkolka a pri dojazde na voľnobehu sa mi zdá ako by to auto niečo brzdilo,nemá takú zotrvačnosť.Spotreba po cca 1500km 50% mesto 50% okresné cesty ,nie dialnice cca 9l.Zdá sa mi to dosť veľa na to akú spotrebu udáva výrobca.Uvidím ako to bude so spotrebou ďalej,dám vedieť
Brzdí? pochopitelně, i když vyhodíš kvalt, stále se točí převody a hřídele v zadních poloosách a kardan a jeho převodky atd. Někde jsem četl, že ztrátový výkon může být až 20 KW. Na spotřebě by se to mělo projevit cca 1 až 1,5 litrem. Už se to tu popisovalo.
Sám mám vyzkoušeno, na místě kde jezdím skoro denně, když vyhodím kvalt při 60tce, mám pod kopcem 68-70. Volvo mělo v tomhle místě přes 80.
Holt daň za čtyřkolku. Jinak něco udělá také tvar karosérie, projeví se zejména při rychlostech nad 100.
Ovšem, většinou pod 7 jezdím a s tímhle jsem docela spokojen. Za víc jezdillo třeba naše staré rodiné embéčko s výkonem 4x menším.
No a závady? Jsou. Občas něco nenaskočí, tu handsfree, tu tempomat a maže se spotřeba, úpně bez vysledovatelného systému. No a pokaždé druhý den zase naskočí. Nic mimořádného, ale svědčí to o nepříliš kvalitním software systémů. Doufám a modlím se, že to nepostihne třeba startování nebo řízení.
Už opravdu iX 35 2,0D HP 135 kw Style
Suzuki Intruder C 1800 LC (motorka)
Volvo S 70 TDI, S 60 D5
Ford Mondeo CRDI
Citroen Xantia 1,9 TDI a 2,0 HDI
Daewoo Espero,Nexia
a spousta favoritů a jiných škodovek počínaje Š 110 L
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od FISHkaa »

pocit brždění nemám teda fakt nemám :mrgreen:
Zkus se projet a zastav na rovném místě (nebrzdi, začni s vychladlým autem):
* obejdi auto a osahej kola zda nejsou zahřáté, či opatrně otestuj kotouče - jestli nebrzdí samovolně (třeba moc dotažená ručka)
* zkus rozhýbat auto vlastní silou (na rovině to v pohodě zvládne i moje 70kg postava)
:roll:

ad rozdílné rychlosti pod kopcem: tam je to jasné: ix35 má větší součinitel odporu vzduchu, proto rychleji z vyšších rychlostí zpomaluje...

edit Tempomat: je tam souvislost - tempomat jde zapnout, ale ne aktivovat do doby dokud před samotným pokusem: alespoň jednou nezmáčkneš spojku a hlavně BRZDU - to se mi občas stane hlavně při rozjezdech od pumpy :mrgreen:
Handsfree mi zatím jede na 100%, to mazání PP je jediný SW nešvar... Ale kdo mě koncernové auto, tak tuhle kravinku odpustí a rád :mrgreen:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
vladislav
*
Příspěvky: 12
Registrován: 25 led 2011, 16:25

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od vladislav »

Mám novou Sportage najeto asi 500km..Chodil jsem čerpat informace sem k vám na forum..Protože ix35 a Sportage má společných mnoho dílů stejných..Zaráží mě to nulování spotřeby..Ta Sportage to nedělá ani když netankuji palivo ani samovolně..Ani mě ani ostatním kolegům..Přitom to má napsané i v manuálu..Je to zajímavé..
maroavip
*
Příspěvky: 35
Registrován: 06 bře 2011, 17:52

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od maroavip »

Ahoj
Zatiaľ ešte nemám IX35, (objednaná) ale tá spotreba sa mi zdá dosť veľká. Ja viem, že je ťažké definovať pojem veľká/malá, ale mám Subaru diesel a čisto "mestská" spotreba (13 km do BA a späť) v pohode pod 6. To, že sa Ti zdá že je zlý dojazd po vyhodení rychlosti, sa dá overiť aj inak, tak ako to už niekto navrhoval. Ťažko radiť, pretože spotreba je závislá od množstva vecí. :-k
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od FISHkaa »

vladislav píše:Mám novou Sportage najeto asi 500km..Chodil jsem čerpat informace sem k vám na forum..Protože ix35 a Sportage má společných mnoho dílů stejných..Zaráží mě to nulování spotřeby..Ta Sportage to nedělá ani když netankuji palivo ani samovolně..Ani mě ani ostatním kolegům..Přitom to má napsané i v manuálu..Je to zajímavé..
možná to u KIA deaktivovali celé (automazání) a tím vyřešili i problém samočinného mazání mimo dotankování :mrgreen:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
kubad
**
Příspěvky: 221
Registrován: 05 srp 2010, 08:10
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od kubad »

testoval sem Vengu, a tam se to po natakování smazalo :D
:hyu: IX55 3,0 V6 Premium +/- 10,5ltr/100km, 64tkm na tachometru 06/2010
New Yaris 1.33 Style Dual VVT-i Multidrive S mé drahé polovičky 01/2012
vladislav
*
Příspěvky: 12
Registrován: 25 led 2011, 16:25

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od vladislav »

To máš naprostou pravdu Venga to právě dělá také...I samovolně kdy se ji chce dost lidem..Za ten čas co se vyrábí s tím majitelé aut nehnuli ani o kousek..Přes reklamace atd..Jen samé sliby..
belus
Příspěvky: 7
Registrován: 16 bře 2011, 22:58

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od belus »

Zdravim vsetkych,
pomoze mi niekto s problemom co ide na nervy :
Jedna sa o integrovane radio s navigacnym.Po nastartovani mi zacne radio "revat" ,zakladna hlasitost sa neda nastavit,aspon podla manualu.Po stiseni je to v pohode,pokial nevypnem motor.Po nastartovani je to zase na povodnej prednastavenej hlasitosti.Je to na nervy,hlavne, ked sadnem do auta a telefonujem.Pripadne ked deti spia.V servise mi povedali,ze sa neda prednastavena hlasitost znizit.Nechce sa mi to verit.V ziadnom aute som sa s takym niecim nestretol.Dakujem za kazdy poznatok,pripadne typ.
azibrov
**
Příspěvky: 179
Registrován: 24 srp 2010, 20:30

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od azibrov »

Ahoj. Je to nesmysl. U me radio vzdy ma tu hlasitost, ktera byla mnou prednastavena. Po nastartovani hraje stejna pisnicka a ma to stejnou hlasitost jak i za minulou jizdu. Reklamuj
renault megane grandtour limited, 1,6 16V 81kW
ix35 1.6GDi prodano
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od FISHkaa »

podle mě má rádio odpojen0 záložních 12V a vždy jde do default nastavení = reklamace
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
azibrov
**
Příspěvky: 179
Registrován: 24 srp 2010, 20:30

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od azibrov »

FISHkaa píše:podle mě má rádio odpojen0 záložních 12V a vždy jde do default nastavení = reklamace
jestli ma k tomu rozladene stanice v radiu, tak souhlasim
renault megane grandtour limited, 1,6 16V 81kW
ix35 1.6GDi prodano
Véna
**
Příspěvky: 114
Registrován: 29 lis 2010, 18:01

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od Véna »

FISHkaa píše:pocit brždění nemám teda fakt nemám :mrgreen:
Zkus se projet a zastav na rovném místě (nebrzdi, začni s vychladlým autem):
* obejdi auto a osahej kola zda nejsou zahřáté, či opatrně otestuj kotouče - jestli nebrzdí samovolně (třeba moc dotažená ručka)
* zkus rozhýbat auto vlastní silou (na rovině to v pohodě zvládne i moje 70kg postava)
:roll:

ad rozdílné rychlosti pod kopcem: tam je to jasné: ix35 má větší součinitel odporu vzduchu, proto rychleji z vyšších rychlostí zpomaluje...

edit Tempomat: je tam souvislost - tempomat jde zapnout, ale ne aktivovat do doby dokud před samotným pokusem: alespoň jednou nezmáčkneš spojku a hlavně BRZDU - to se mi občas stane hlavně při rozjezdech od pumpy :mrgreen:
Handsfree mi zatím jede na 100%, to mazání PP je jediný SW nešvar... Ale kdo mě koncernové auto, tak tuhle kravinku odpustí a rád :mrgreen:
Dobře, víš, já jezdím autem přes 40 let a na tempomat už asi 10 let. Trošičku je znám. Tahle závada se projevovala celý den, i když jsem zastavil nebo chvíli parkoval. Za dva dni to samovolně naskočilo.
Auto nebylo rozhodně zabrzděné, přece jen mě tyhle chyby opustily už před 40 lety... prostě jsou to ty dodatečné převody. Ztrátový výkon je opravdu dost velký. Myslím že se o tom dočteš v nedávném čísle SM o dieselech, tam to dokonce změřili a pokud si pamatuji, bylo to přes 20 KW (tedy u KIA). To zrychlování, co měřím, bylo z 60 km, tedy odpor vzduchu je při těchto rychlostech ještě zanedbatelný. Prostě normální daň za 4kolku. Můj předchozí vůz měl stejný výkon, ale zrychlení a maximálka byla jako nebe a dudy.
No abych dodal, jak se oteplilo, zdá se, že se ty odpory zmenšily. Dnes zase tam byly. závislost jasná. Tipuji na ztuhlý olej v převodovkách či polosách.
Už opravdu iX 35 2,0D HP 135 kw Style
Suzuki Intruder C 1800 LC (motorka)
Volvo S 70 TDI, S 60 D5
Ford Mondeo CRDI
Citroen Xantia 1,9 TDI a 2,0 HDI
Daewoo Espero,Nexia
a spousta favoritů a jiných škodovek počínaje Š 110 L
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od FISHkaa »

Ahoj,
k tomu tempomatu: Ok, jenom sem okomentoval fakt, který sem diagnostikoval na ix35 tempomatu = pokud před použitím tempomatu ani jednou nezmáčkeš spojku a brzdu (zřejmě autodiagnostika spínačů na pedálech), tak tempomat nejde nastavit (aktivovat ano)

Moc se mi nechce věřit, že haldex "žere" 20kW výkonu. To je strašně moc a muselo by na to být i patřičně velké chlazení...
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
budu
*
Příspěvky: 15
Registrován: 28 lis 2010, 18:11
Bydliště: Bytča

Re: ix35 - Závady, poruchy, problémy

Příspěvek od budu »

Ahoj,

najazdene 8800 km, a zacala mi predna naprava hrkat, ako kedysi ked som mal vybite capy na skode 100.
Bol som s tym v Hyundai servise......vraj vadna tycka stabilizatora na prednej naprave, diel nemali skladom tak objednalli od vyrobcu...tak cakam ako to dopadne




ix35, 2.0i
Hyundai IX35 Premium 4x4 2.0i 5M/T Biela , od 20.12.2011
Dacia Logan MCV 1,4 dci strieborná
Fiat Tipo 1,7D - out
Škoda 100D - out
Odpovědět

Zpět na „ix35 Ostatní“