CNC obrábění hliníku? Pájení/sváření hliníku, umíte někdo?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

CNC obrábění hliníku? Pájení/sváření hliníku, umíte někdo?

Příspěvek od Yurii »

Tak jiřik zase dostal nápad, protože se mi dom válí nepoužitelnej moc velkej intercooler vymysell sem si, že z něj udělám dva. stejné... pak bude rozměry úplně akorát :)
A protože sem šetřivej člověk chci zkusit udělat všechno sám... meteriál si někde seženu (1mm AL plech) a trubky taky, jen bych potřeboval někoho, kdo má přístup knůžkám na plech (ne pákovým ale padacím) a ohýbačce nebo pracuje s CNC kde by mi mohl vyřezat potřebné tvary toho hliníkového plechu.
Dál sháním někoho, kdo by to povařil k sobě, v krajním případě to zrobím normálně tím epoxidem co jsem přidělával Blow Off ventil :-D

Vím že to je divočina ale nedá mi to a stávající IC se mi do auta nevejde ani za zlatý prase, nemluvě o tom, že než ho turbín nafoukne, tak to potrvá :( 8)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Reklama
 

Uživatelský avatar
valach
**
Příspěvky: 297
Registrován: 14 pro 2009, 16:42
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: CNC obrábění hliníku? Pájení/sváření hliníku, umíte někd

Příspěvek od valach »

Škoda že jsme od sebe trochu dál, v práci máme ohraňovací lys, hliník taky svařuju, akorád s tím vyřezáváním by to bylo horší, máme jenom trumpfa. Určitě se najde někdo blíž :wink:
Sonáta 2.0 16v r.v.96 102kW
Fiat punto sporting 1.2 16v r.v.2000 6rychlostní 59kW
Škoda Fabia 1.4 Mpi r.v.2000 50kw
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: CNC obrábění hliníku? Pájení/sváření hliníku, umíte někd

Příspěvek od Yurii »

Nojo uvidíme, už koumám jak bych si ty hliníky nařezal / "nechal nařezat" a vymýšlím průměr výstupní trubky... napřed musí celá věc dostat tvar alespoň virtuální a pak teprve se můžu pustit do výroby, takže někdy o krásném slunném víkandu shodím Otloukánkův nárazník abych naměřil přesné rozměry abych pokudmožno nemusel po kompletaci s ničím hýbat :)

Ještě mne napadla taková jiná kaskadérovina, a to slepit ty plechy tekutým kovem, když jsem lepil přírubu na BlowOff ventil minulý rok tak pořád drž jak židovská víra :) Sice asi celé to lepidlo vyplácám ale bude to skoro zadarmo a kdyžto nevydrží tak to holt nechám svařit :)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: CNC obrábění hliníku? Pájení/sváření hliníku, umíte někd

Příspěvek od Kony5 »

jak velký jen ten cooler?? třeba pro tebe moc velký pro mně akorát :lol: napiš rozměry třeba se domluvime :D
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: CNC obrábění hliníku? Pájení/sváření hliníku, umíte někd

Příspěvek od alarm »

program na trumfa sa neoplatí na pár kúskov, uvažoval by som skôr o rezaní vodou. Ak tam dáš podklady v dwg. súbore, je to na počkanie....
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Lantra Luke
Moderátor
Příspěvky: 507
Registrován: 24 srp 2008, 09:59
Bydliště: Zlínský kraj-Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: CNC obrábění hliníku? Pájení/sváření hliníku, umíte někd

Příspěvek od Lantra Luke »

Taky škoda ze je to pres celu CR, jinak by to bylo i s palením a programovaním atd. zdarma .
PS: leda to pak poslat poštou
Bylo :Lantra J2 ,1.8, 1996 R.I.P 2016
Je : i20 1.2, 2016
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: CNC obrábění hliníku? Pájení/sváření hliníku, umíte někd

Příspěvek od Yurii »

No ten IC je tenhle http://tuningforum.cz/viewtopic.php?f=90&t=99963 ale nevím zase bych se ho nezbavoval tak aktivně, protože šířkova je přesně akorát do díry v nárazníku, viděl bych to tak, že sedo něj pustím i kdybych to měl lepit tím tekutým kovem, mám v plánu to udělat napřed tak, aby bylo snadné, zapojit turbo zpátky přímo do motoru kdyby rupnul.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CNC obrábění hliníku? Pájení/sváření hliníku, umíte někd

Příspěvek od FISHkaa »

podle mě to lepidlo bude ok = ty tlaky tam zase takové nejsou (teda jestli nechystáš něco velkého :mrgreen: ).
A když si dáš pořádně záležet a uchytíš to na nějaké měkké silentbloky, tak aby se to zbytečně netřáslo (nedej bože aby se to chytlo v rezonanci), tak to půjde :wink:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: CNC obrábění hliníku? Pájení/sváření hliníku, umíte někd

Příspěvek od Yurii »

Naopak, chystám se držet při zemi, jenom maximalizovat kvalitu spalovacího procesu a tlak budeme zvyšovat jenom asi na 0,8bar... s touhle turbínou se víc bezpečně nedá a nechtěl bych jí zbytečně odkouřit kvuli svojí blbosti když je v tak dobrym stavu. Časem možná přijde T25 ale to až časem.

Umístit to na silentbloky vubec neni špatněj nápad... uvidímě musím si někdy udělat papírovej model a s nim pak můžu vymejšlet do alelujá. :)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
jeanxixao
Příspěvky: 1
Registrován: 25 bře 2013, 12:49

Re: CNC obrábění hliníku? Pájení/sváření hliníku, umíte někd

Příspěvek od jeanxixao »

Teoreticky zkus zavolat tady http://www.kovotrio.eu/vyrobni_kapacity ... erace.html, je to v Kostelci, takže sice kousek cestování, ale možná by ti tam mohli pomoct. Lepení nevím, bál bych se vibrací.
Odpovědět

Zpět na „Pokec“