Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Tlumiče, odpružení, brzdy, ložiska...

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
karesino
*
Příspěvky: 92
Registrován: 15 úno 2009, 18:00

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od karesino »

Mam v plane vymenit tlmice za KYB(dufam,ze zemetrasenie v Japonsku nestopne ich vyrobu) alebo daco ine moje totiz boli vymene v ramci zaruky v oktobri,odvtedy som najazdil 5000km a uz pocut od zadnej napravy este divnejsie zvuky ako pred vymenou.Predtym to bolo neustale vrzganie a teraz to robi nepravidelne,ale vydava take zvuky,ze niekedy mam pocit ze stratim koleso.Robia to vsetky 4 a hlavne pri velmi pomalej jazde o buchotani a klepani ani nehovoriac.Som sklamani z toho auta hlavna kvoli tym tlmicom.Uz ma to nebavi nosit do servisu,naposledi ked som tam bol dokonca mi poskrabali zadny naraznik a musel tam nechat auto na dva dni.
Reklama
 

Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od 69pavel »

tak jsem diskutoval s par lidma kteri se venuji problematice plynokapalinovych tlumicu a je pravdepodobne ze to vrzani a tlukot tlumicu prave zpusobuje unikajici plyn nebo nedostatecne mnozstvi plynu v tlumici, tim pak dochazi jakoby k tlukotu uvnitr tlumice. coz mi sice nesedi protoze me zadni bambusy jak jsem zatlacil tak se ani kousek nevratily zpet, to znaci ze byly uplne bez plynu a pritom mi to nevrzalo ani netluklo takze to bude jejich konstrukcni problem kdy dochazi k pridirani na pistkach v tlumicu a ventilkach ktere nefunguji jak maji.
a jak tu nekdo psal ze mel vyrobene tlumice v roce 2002 a koupil auto 2007 tak svedci o tom ze to jsou skladove zasoby a priznjme si ze jak neco lezi 5 roku na sklade tak veskere pryzove casti jsou z tyrene, takze se nedivme ze unikn e z tlumicu plyn. holt ti zluti nejak neodhadli zadni podvozek na toto auto.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Mexican »

reagoval som na toto:
Vilda: Tak, tak ..... Martun má přední tlumiče v naprostým pořádku, neklepou, ani nevržou a na to, že má CRDíčko mnohem těžší motor než benziňák, tak pracují na výbornou =D> zadní tlumiče, už jsou na tom hůř ..... tam bych to viděl po nějakém čase na výměnu .. :roll: nic méně, na poček najetých kiláků, je na tom jeho Áca pořád dobře ... :wink:
ak sa nepletiem, tak martun ma solidne cez 70 000km. takze ano prebral som sa. A skutocne nedokazme pochopit fanatizmus akym sa tu snazite vytvarat atmosferu ze je to vsetko ryza a ze to treba menit. Vela ludi si do toho auta sadne a zacne budovat utkvelu predstavu ze to nepruzi, bucha. Tlmice ste menili kolki 3-5-7 ? Accentov sa predavalo rocne len v CR 1200+ Adamovi sa zaniesli vstreky.. tiez si mam teraz chystat 2500 Euro na vymenu? Par ludom z ameru sa rozsypala bateria. Mam pocit ze ju menil aj David. Takze vsetci teraz povinne do Varty a kupte si nove baterky. Pochopte uz konecne ze ste si kupili lowendove auto za lowendovu cenu. A to znamena ze uroven kvality auta je rovnomerna cene. Niketore opotrebenia clovek dokaze ovplyvnit, kiektore nie. Cosi pride s kilometrami, cosi s vekom. Kampan za vymenu nieco zavana dogmatizmom. Pretoze vychadzate z nazoru, ze ked je nieco zle u vas, musi to byt vsade. Pozeral som na americke forum a na hodnotenia uzivatelmi, tlmice nie su nijak masova tema. Pri mnozstve aut v kombinacii s mexickym / tureckym vyrobnym zazemim sa mozu prihodit chyby. To su vsak ojedinele pripady

Ked mi robili pri 75 000km kontrolu tlmicov vo Viste, tak boli trochu prekvapeni ze som ich o to dorazne ziadal. Pretoze evidentne tam problemy s tlmicmi u accenta nemaju. Asi ti jihomoravaci maju stastie na auta, alebo su natolko potuzeni vinom ze im to nevadi.

Minule som Vildovi pisal ze Accentom som nalietal asi 5x viac. A skutocne kazdy mozny povrch. A tak si uz teraz trochu fandim a dovolim si povedat ze ake take skusenosti po motorickej a konstrukcnej stranke svojho auta mam. A vsetkym nalomenym len napisem, premyslajte predtym ako zacnete sypat peniaze do niecoho co v skutocnosti netreba

Naklady na vymenu tlmicov su znacne, ak ratam optimisticku cenu z ameru tak len 2 predne a dva zadne vyjdu na 8000kc. Plus praca + geometria + nastavenie svetiel. Takze 9000kc ( a to je spodna hranica) . Nikdy som nepisal ze tlmice u Accentu su spica a nemente ich. Pisal som ze u mna to je v pohode a nech si uzivatelia skutocne dobre rozmyslia vymenu.
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od rokolo »

[quote="Mexican"]Tlmice ste menili kolki 3-5-7 ? /quote]

A co ti lidé, co měli štěstí a měnili jim to na záruku za stejný šmejdy? Nemůžeš to brát podle tohoto fóra, kam chodí pár lidí, z toho žádný fanatismus a hystrie nebude......neboj. A nemůžeš to brát ani podle USA, víš houby co jim tam dávaj za tlumiče, krom toho že mají lepší silnice. Podívej se směrem na východ, ty mají stejné tlumiče jako my a řešili tyto problémy už mnohem dříve a ve velkém...tam se pohybuje výdrž tlumičů od 25-45tis. kilometrů. Napiš jim, že jsou hysteričtí, fanatičtí, ať se na to vykašlou, že s tím najedou mnohem více.....je to přece každého věc, jak se k tomu postaví.
A pokud vím, já jsem ještě nikoho do výměny tlumičů nenutil...vkládám sem pouze informace o mým zkušenostech s autem od jeho počátku...
Kdybych chtěl blbnout jako někdo, musel bych hned všechno také začít kupovat přes EBAY a z USA, protože je to levnější.....atd
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Gandalf »

koukal jsem na ty Monroe v Autokelly:http://obchod.autokelly.cz/#PATH=376180 ... T=0|LNG=0|

Mají to označené jako novinku, která "není skladem". Nevím, jestli tu už někdo náhradu od Monroe řešil. Já nákup zatím neplánuju, ale možná by bylo pro zájemce dobré ověřit (kdo se v tom orientuje), jestli se v Autokelly jen "nespletli", jako už několikrát u jiných dílů a jsou to opravdu tlumiče pro náš model (uvádí je tam i pro KIA Rio II lim.). Snad tam časem dorazí i přední tlumiče a pokud bude třeba a auto ještě budu mít, zkusil bych je. Obchod mám kousek od domu, cena slušná, značce nemám důvod nevěřit... :)

Jinak všem přeji krásné první "záblesky" jara na silnici a taky pomalu zahajuji úvahy o přezutí na letní (stále origo Pirelli).
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Mexican »

ak usetrim 500kc na pare tlmicov, tak ich objednam aj z Marsu. Je mi to uplne jedno. Bohuzial nie som Rotschild. Pri nakladoch v objeme cca 200 000kc od kupy vozidla (servis, palivo, doplnky) je extremne dolezite aby som:

1, nemenil co nepotrebuje byt menene
2, nevyzivoval tunajsich obchodnikov, resp priekupnikov ked mam moznost to kupit inde

cosi si spom phladal aj o KYB tlmicoch. Mnoho nazorov o kvalite, tiez vsak XY ludom tiekli. Zazrat to nebude (aj ked nepochybujem ze budu lepsie ako original, ako asi vsetky nahradne diely na Accenta

preto ta moja kampan za rozumne zvazenie ci t menit treba alebo nie. A k tomu treba odstranit v prvom rade emocie
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od David C3 »

Baterii a tlumiče zatím OK. 83tis km a auto jezdí zatím bez problému. Jak něco odejdě nechám vyměnit :-)
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od 69pavel »

jak bylo uvedeno , lide tady davaji sve poznatky a je na kazdym jak s informacemi nalozi a jak se k tomu postavi vuci svemu acovi, treba v soudsedni vesnici vim o par lidech kteri maji acenta newmodel a v ramci zaruky jim menili ty bambusy na vsech kolech a tomto foru vubec nevi, a predstavte si perlicku, jak jsem byl minule v servisu a zminil se o potizich se svymi tlumici tak mi nabidli vymenu v ramci zaruky, tak jsem jim rekl ze uz mam ty bambusy vymenene a ptali co jsem tam dal -odpoved znela KYABY, kdybych mel orig tak mi nabizeli jejich proplaceni, coz me sice prekvapilo ale na druhou stranu po skusenostech s bambusy jsem radsi volil KYB a bez proplaceni.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od rokolo »

To je zajímavé, že by to šlo vyměnit bez testu tlumičů, který musí projít přes Prahu. To je bordel... :roll:
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Gandalf »

Možná to je vstřícnost dílčího servisu nebo bylo těch záručních výměn už tolik, že centrála vydala nějaké nařízení/doporučení a je na každém servisu, jestli to zákazníkovi aktivně nabídne nebo bude dělat mrtvého brouka a pak si hraje na "velkorysost". U Háši o tom určitě vědí víc :wink:

Něco podobného jsem kdysi zažil ve Škodě u předních pružin Fabie I, které rády praskaly... Servisy údajně dostaly z MB instrukce, ale některé o tom taktně pomlčely :roll:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Martun »

No mě v Pardubicích taky nabídli, kdyby byly v háji, výměnu na záruku... ale teď už je pár dnů po záruce... a i tak bych tlumiče zatím neměnil..
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od rokolo »

Pro Mexicana: níže je uveden jeden z prvních mnoha nepodnětných a nepodstatných příspěvků o problémech s tlumiči. Pochází již z roku 2007, kde se následně přidávají další uživatelé se stejnými problémy. V té době se mě to ještě netýkalo, protože jsem toto autí nevlastnil (až za půl roku). Měl jsem za to, že se mne to ani týkat nebude. Bohužel nepatřím mezi ty šťastlivce, co s tím problém nemají....

Předmět příspěvku: problémy Napsal: stř lis 28, 2007 9:25 pm

Ahoj,jak je?Zdravím vás na tomto foru.Cetl jsem vaše příspěvky a nikde
jsem neviděl ani nečetl o problému co trápí mně.Vrzání přední nápravy.Konkrétně od levého tlumiče.Je toslyšet hlavně při hodně pomalé jízdě třeba po parkovišti.Nebo stačí auto rozhoupat když stojí.Nemáte nějaké zkušenosti i vy?V servisu si asi myslej že jsem opruz.Nejdou si to ani poslechnout........
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od rokolo »

Pro ty co mají s tlumiči problém a chtěli by třeba vyzkoušet něco jiného :lol:

Амортизаторы на Акцент

---=== П Е Р Е Д Н И Е ===---

Koni 8610-1410 Sport - масляный амортизатор с верхней регулировкой от Hyundai Coupe
Koni 8610 1411 SP
KAYABA Excel-G KY 333516 - передний правый
KAYABA Excel-G KY 333517 - передний левый
KYB №333-304 и 333-305 для старого Accent, возможно не подходят (http://clubverna.ru/forum/index.php/....html#msg85158)

Profit - многие попробовав высказали очень негативные отзывы.(((

Sachs SH 313517/З1З518 left/right
sachs 54650-1g000 и 54660-1g000 газ
sachs 54660-1G200 и 54650-1G200 газ-масло.
54660-1E200 правый, 54650-1E200 левый

Кони от Ниссан Алмера 8610-1409 ставится на Ацент с переделками, нужно для колбы переходник и сверху нужно растачивать опору (делать её круглую (у вас идет полумесяцем)) и делать переходник
Передние от Getz без переделок, Kia Rio
Monroe 72247 kia rio
Возможно Monroe 71401


--=== З А Д Н И Е ===---

родные Mondo 553101E200
55310-1E200/55310-1E100/55310-1E000 АМОРТИЗАТОР ГАЗОВЫЙ ЗАДНИЙ Accent 06 GENUINE
Hyundai 55310-1C200 - GETZ
Koni Special 80-2653 - масляный амортизатор от БМВ-36, регулировка при снятии.
Koni 8240-1115 Sport от тойже БМВ-36, но они газо-масляне и цена разница в 250 грн. на 1 амортизаторе.
Koni STR.T код 8250 1002 -- это самый дешевый вариант из коней.

BILSTEIN BTE-6446 масло,
BILSTEIN BNE-4119 газ-масло,
BILSTEIN B46-1511 sport

KAYABA KY 348002
KAYABA KYB 348007
KAYABA KYB 343398 -- от гетца
KAYABA 343388

Bilstein BNE-F179
BOGE 27-H60-A

Monroe SENSA-TRAC® 5799

Monroe ORIGINAL-21659 от Гетса.

Profit PR 2004-1240 ACCENT 06-
Profit 55351-2F100 2004-1210 Амортизатор задний левый ГАЗ. KIA CERATO 04- SDN/HB
Profit 55361-2F100 2004-1211 Амортизатор задний правый ГАЗ. KIA CERATO 04- SDN/HB
Profit 5535025050 2004-0113 Амортизатор задний левый ГАЗ HYUNDAI ACCENT 02-06 - старый акцент, может не стать
Profit 5536025050 2004-0112 Амортизатор задний правый ГАЗ HYUNDAI ACCENT 02-06 - старый акцент, может не стать

Задние от Aveo
Возможно любые от ВАЗ 9,10 с условием снятия/спиливания чашки пружины

Подшипник опоры амортизатора 54612-2С000
Стойка стабилизатора (левая) 54830-1E000
Стойка стабилизатора (правая) 54840-1E000
Втулка стабилизатора переднего 54812-1G100

Спасибо ser9ey за выложенный список амортизаторов.

Ссылка на предыдущую тему - Какие амортизаторы подходят на Accent?
Для новичков - советую прочесть старую тему,там есть ответы практически на все вопросы касающиеся выбора амортизаторов.
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od rokolo »

Vilda: Ahoj, tak jsem se také konečně dočkal :mrgreen: Dnes přijde nová várka předních tlumičů. Bylo objednáno několik sad, ale přijdou pouze dvě. Vzhledem k mé "malé protekci" u dodavatele se dostane i na mne [-o<
Nevím, co ti lidé po celém světě tak blázní a chtějí především tento typ tlumičů...že by četli naše fórum #-o :lol:

Teď vážně: závazně tady prohlašuji, že mé příspěvky k otázce tlumičů zde končí a již více se k této problematice nebudu vyjadřovat :-# Zabývám se touto věcí již tři roky a spoustě lidí už pravděpodobně lezu na nervy...vlastně i sobě :? Pokud by se chtěl někdo na něco optat, tak pouze přes SZ :arrow:
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Vilda »

rokolo : Tak to Ti moc přeju, konečně si začneš s Accentem užívat pohodovou a hlavně bezpečnou jízdu [-o< taky jsem rád za to, že tady ty naše příspěvky a hlavně doporučení k výměně nekvalitních tlumičů, četlo tolik lidí :!: Jen by Tě ještě poprosil, podotýkám naposledy .... napiš sem ( na forum ) svoje pocity a postřehy po výměně předních tlumičů, abych tady nebyl sám, kdo pěje ódy na jiné ( mnohem lepší ) tlumiče ..... díky a pak skončíme v tomhle topicu oba ..... slibuju :!:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Podvozek a řízení“