závada motoru i s videem

1991 - 1995

Moderátoři: Tringi, Piskotkiller, Moderátoři

sedlik18
*
Příspěvky: 34
Registrován: 15 lis 2010, 16:53

Re: závada motoru i s videem

Příspěvek od sedlik18 »

no to asi nepoznám když se mi neprotočí motor... jinak našel sem jednotku ale nevymyslel sem jak ji vyndat...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Piskotkiller
Moderátor
Příspěvky: 679
Registrován: 25 črc 2009, 21:26
Bydliště: Fidži

Re: závada motoru i s videem

Příspěvek od Piskotkiller »

Ale jde sedlo 8)
Hyundai Scoupe GT
sedlik18
*
Příspěvky: 34
Registrován: 15 lis 2010, 16:53

Re: závada motoru i s videem

Příspěvek od sedlik18 »

?? ?? ?? nu tak na řídící jednotku se ještě mrknu...
Uživatelský avatar
Kull
**
Příspěvky: 245
Registrován: 09 lis 2007, 20:37

Re: závada motoru i s videem

Příspěvek od Kull »

ŘJ je u MKI a MKII stejně - vedle pojistek. Povolíš dva šrouby a vytáhneš jí.

Na chybu ŘJ se mi to nezdá.
Teď jsem nějak zblblej, ale možná bych zkontroloval kabely ke startéru, jestli není nějaký most na kostru.
Pak bych vyndal startér z osazení, nechal ho viset na kabelech a zkusil startovat, jestli se roztočí, když nebude zatíženej.
Napadá mě ještě zadřenej motor, že s ním startér neotočí - tomu ale nevěřím.
Spíš bych tipl, že do startéru jde malé napětí - úbytky na kontaktech - rozeber všechny svorky kabelu, vypucuj je drátěným kartáčem, prostříkni kontaktolem.
Co baterka? Je OK? Zkus tam dát nějakou jinou.

Teď si nejsem jistej, startér jsem měl komplet rozebranej, ale skleróza zaúřadovala, není na pastorku kontakt, který až po jeho vyjetí připojí kotvu startéru na napětí? Pak by se startér netočil a bral by šťávu do zaseklého pastorku. Vysouvá se Ti pastorek?
Víc už po 16ti h v práci nevymyslím :lol:
sedlik18
*
Příspěvky: 34
Registrován: 15 lis 2010, 16:53

Re: závada motoru i s videem

Příspěvek od sedlik18 »

hold to teda vymontuju, baterka OK dával sem tam i z dodávky 88Ah a taky nic, motor se točil normálně jak při tlačení tak ještě před měsícem... ale stejně nechápu proč to nechytlo při roztlačení to by pak musel bejt jiskra nebo rozdělovač, taky nechápu proč furt svítí jak blbí check engine a dřív čerpadlo tak neječelo po otočení klíčku, až když se nastartovalo
Uživatelský avatar
hyndui
**
Příspěvky: 129
Registrován: 17 črc 2007, 00:45
Bydliště: TRENČÍN

Re: závada motoru i s videem

Příspěvek od hyndui »

skus pretočiť ručne račňou motor cez zotrvák aspon jeden zdvih piestov
2002-2003 renault 21. nevada 2.0 20V
2003-2005 renault 9. 1.5 8V 2xkarbur
2005-2010 hyundai accent 1.5 12V
2007- hyundai coupe 2.0 16V
sedlik18
*
Příspěvky: 34
Registrován: 15 lis 2010, 16:53

Re: závada motoru i s videem

Příspěvek od sedlik18 »

mrkněte se prosím ještě na tohle video http://www.youtube.com/watch?v=9V_1n3KbF5M je to přesně ten moment kdy běželo naposled, pak už nenastartovalo... a jak to zhaslo tak už pořád jen svítilo check engine
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: závada motoru i s videem

Příspěvek od Yurii »

Fakt neni v prdeli altík a nevzal sebou baterku? :( Jinak při slabý baterce doporučuju startovat bez rozsvícenejch světel... Podle toho zvuku to vypadá že motor nebude zadřenej... to cvakání způsobujou relátka co držej při životě řídící jednotku protože nemaj dostatek šťávy.
Pokud to s jinou baterkou alespoň točí i když nenastartuje.
Pokud má auto v pořádku motor jakožto že sme slyšeli že má a nejde roztáhnout, tak musí bejt v prdeli alternátor nebo bude kraťas někde kolem startéru. I když nepopírám že se mi zdá divný že ti ani s jinou baterkou nenastartuje úplně... :(
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Kull
**
Příspěvky: 245
Registrován: 09 lis 2007, 20:37

Re: závada motoru i s videem

Příspěvek od Kull »

Vymontuj starter z uložení motoru, nech ho viset a startuj. Vysouvá se pastorek a točí se?
Pak ho odpoj a zkus startovat. Jestli Ti budou stejně pohasínat kontrolky, je kraťas někde v motoru. Kabely, nebo altík, jak píše Yurii.
Jestli se tohle neprojeví, je závada ve startéru.
Nejjednodušší způsob, jak zjistit, kde to asi má drbu.
sedlik18
*
Příspěvky: 34
Registrován: 15 lis 2010, 16:53

Re: závada motoru i s videem

Příspěvek od sedlik18 »

startér se točí jen při přímim napojení, když otočim klíčkem pohasínaj jen hodiny a baterie nijak zvlášť neklesne na napětí, otevřel sem řídící jednotku a nějaký odpory a kondíky sou černý a shořelí ale nelze přečíst co to bylo... nechce to někdo na díly? jinak se odveze na likvidaci na vrakáč... alterátor je po repasu co mám z info, startér vim že funguje, je to na papírech s technickou tak už kvůli tomu by to taky nebylo špatný, převodovka funguje, klimatizace bude na 100% fungovat, kola sou ty hliníkáče s novejma zimníma gumama mrkněte se kdyžtak sem... http://sauto.cz/nahled-inzeratu/8725707 kdyžby jste si proto přijeli jó rychle tak i slevim
Uživatelský avatar
Piskotkiller
Moderátor
Příspěvky: 679
Registrován: 25 črc 2009, 21:26
Bydliště: Fidži

Re: závada motoru i s videem

Příspěvek od Piskotkiller »

Lidi ber te to někdo,škoda ho dá na vrakáč!!!!!!!
Hyundai Scoupe GT
sedlik18
*
Příspěvky: 34
Registrován: 15 lis 2010, 16:53

Re: závada motoru i s videem

Příspěvek od sedlik18 »

no vzhledem k tomu že k prvnímu se stěhuju a nebudu ho mít kam dát tak buďto vrakáč nebo eko likvidace...
Uživatelský avatar
Piskotkiller
Moderátor
Příspěvky: 679
Registrován: 25 črc 2009, 21:26
Bydliště: Fidži

Re: závada motoru i s videem

Příspěvek od Piskotkiller »

No kdyby to šlo,klidně bych ho zachránil,ale v týhle době bohužel počítám každou korunu :evil:
Hyundai Scoupe GT
Uživatelský avatar
Kull
**
Příspěvky: 245
Registrován: 09 lis 2007, 20:37

Re: závada motoru i s videem

Příspěvek od Kull »

Ty jsi z Plzně? :shock: Já taky. Chodíval jsem kolem černýho Scoupa MKI na Doubravce v Lesní ulici.
Nebydlel jsi někde tam?
Kdyby šel na vrakáč, mohl bych od Tebe vzít kola a obutí? Dal bych Ti za to jiný (abys dojel) + nějakou finanční kompenzaci.
Safra, já bych si ho vzal, ale zrovna teď řeším každou kačku... :cry:
Kdybych já vůl neprodal před dvěma lety ŘJ z MKI :cry:
Domluvili bychom se na těch kolech? + možná na dveřích?
sedlik18
*
Příspěvky: 34
Registrován: 15 lis 2010, 16:53

Re: závada motoru i s videem

Příspěvek od sedlik18 »

za 3 tisíce ti ho tam dotáhnu za dodávkou baj vočko za 3 týdny... na doubravce né, 3 měsíce jen na bytě na Borech pak sme ho odvezli do garáže a předtim bylo v chomutově
Odpovědět

Zpět na „S-COUPE“