Vyvrela voda

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Uživatelský avatar
cviro88
*
Příspěvky: 30
Registrován: 06 úno 2010, 23:09

Vyvrela voda

Příspěvek od cviro88 »

Zdravím vsetkých, siel som so santikom 2.0 crdi po dialnici, zrazu auto stratilo výkon, tak som hned ostal stat. vypol motor, otvoril kapotu a voda mi striekala z chladiacej nadobky. Myslel som ze som mu dal proste len ´´zabrat´´, tak som pol hodinku pockal, nalial tam vodu a pokracoval v jazde, no opatrne 60 km/hod a po asi 500 metroch som zas pocul ze mi bubloce, tak som to odstavil a zavolal odtahovku. V servise vymenili termostat za 120 eur, bola sobota a v rakusku och. No problem pretrval. Normalne zacne bublotat voda a pritom ani rucicka neukazuje zvysenu teplotu, ani nejde teply vzduch cez klimu. ´´no ventilator sa toci´´.
Prosim o radu, auto stoji v Rakusku pred servisom, ja som v Nemecku, no haluz. S autom to mam 350 kilakov domov, 300 do Nemecka kde teraz som, no vobec neviem co mam riesit. V tom servise mi chcu menit kopf cylinder, ani neviem co to je, no pytaju za to 1500 eur a vraj to nevedia ci tam nebude este aj nieco ine. Ak niekto ma takuto skusenost tak prosim o vyjadrenie.
Reklama
 

zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Vyvrela voda

Příspěvek od zdenek76 »

V lepším případě je jen fouklé těsněnípod hlavou a bude stačit jeho výměna. V horším případě je prasklá hlava. Dle navrhované ceny 1500 EUR to vypadá na hlavu. Kopf cylinder je hlava válců.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
cviro88
*
Příspěvky: 30
Registrován: 06 úno 2010, 23:09

Re: Vyvrela voda

Příspěvek od cviro88 »

Dik a myslis ze to moze byt este aj nieco ine? Mne t totiz tocili o tej kopf cylinder, ze to spravia, ale ze aj tak to nemusi byt na poriadku a toho sa bojim. Aj ked vravia ze to je mala pravdepodobnost.
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Vyvrela voda

Příspěvek od zdenek76 »

zkusil bych vyměnit víčko na expanze, i když to počítám udělali v servise jako první, protože pokud to fičí ven z expanzky, tak první na ráně je netěsné víčko. Zkus ověřit, jestli to víčko měnili.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
cviro88
*
Příspěvky: 30
Registrován: 06 úno 2010, 23:09

Re: Vyvrela voda

Příspěvek od cviro88 »

zdenek76 píše:zkusil bych vyměnit víčko na expanze, i když to počítám udělali v servise jako první, protože pokud to fičí ven z expanzky, tak první na ráně je netěsné víčko. Zkus ověřit, jestli to víčko měnili.
Viko nemenili, bol som pri tej vymene termostatu a nasledovnom odskusani, no voda sla aj z toho pretlakoveho ventilku ci co to je, teda chvilami para, chvilami voda. Dnes sa mam stretnut s jednym chlapikom co by mi to odtiahol, no je to vyse 300 kilakov a potom to skusim tuna riesit, lebo mam strach ze mi tam ten rakusan pomeni preistotu vsetko a nedoplatim sa.
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Vyvrela voda

Příspěvek od black_sheep »

rekni ze nur zylinder kopf dichtung a za 120 euro to je v pohode cena. :lol: domluv se ze pokud neco jinyho tak at ti reknou dopredu, a mas to ve finale levnejsi nez tahnout auto 300 kilometru :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
cviro88
*
Příspěvky: 30
Registrován: 06 úno 2010, 23:09

Re: Vyvrela voda

Příspěvek od cviro88 »

black_sheep píše:rekni ze nur zylinder kopf dichtung a za 120 euro to je v pohode cena. :lol: domluv se ze pokud neco jinyho tak at ti reknou dopredu, a mas to ve finale levnejsi nez tahnout auto 300 kilometru :lol:
Ale mna stal tam v tom servise termostat 116 eur, zylinder kopf dichtung mi vravel ze mi spravi za 1500 eur a stale nezaruci ze tam nebude aj nieco ine. Lebo vraj najskor musi vymenit to a az potom uvidi ci neni nieco dalsie dohukane.
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Vyvrela voda

Příspěvek od zdenek76 »

vyměň víčko a hned uvidíš na čem jsi, je to otázka pár korun, sice to vypadá jako hloupost, ale fakt to může být i takováto banální závada
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Vyvrela voda

Příspěvek od black_sheep »

jejda já se o řád přehlédnul :lol: mno 40.000 je raketa :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
cviro88
*
Příspěvky: 30
Registrován: 06 úno 2010, 23:09

Re: Vyvrela voda

Příspěvek od cviro88 »

zdenek76 píše:vyměň víčko a hned uvidíš na čem jsi, je to otázka pár korun, sice to vypadá jako hloupost, ale fakt to může být i takováto banální závada
Skusim teda, ked mi sem auto pride, lebo s tym rakusanom sa cez telefon bavit to je otras.
Uživatelský avatar
cviro88
*
Příspěvky: 30
Registrován: 06 úno 2010, 23:09

Re: Vyvrela voda

Příspěvek od cviro88 »

black_sheep píše:jejda já se o řád přehlédnul :lol: mno 40.000 je raketa :lol:
hehe som si myslel. Ako aj v nemecku by ma to stalo tak vela, no tu to budem mat aspon ´´pod dozorom´´ a poznam tu servis kde su féroví. Tam v Rakusku sa bojim lebo on vie ze som v sprostej sytuacii a bojim sa aby to nevyuzil. Totiz blbec sobotu ked som to nehaval na jeho parkovisku tak tvrdil ze kludne 2 tyzdne to tam moze stat a vcera mi volali ze nech ratam 7 eur na den statia - blbci heh. Asi ho sere ze hladam ine riesenie, ale ved to som mu narovinu hned povedal.
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Vyvrela voda

Příspěvek od Richard555 »

Taky bych začal od toho víčka expanzky..... to zaručuje že systém bude natlakován a nebude voda vařit i když se někde v motoru zahřeje na víc než 100 °C ...... já když měl blbý víčko a nenatlakovanej systém, tak když jsem jezdil normálně po okreskách tak v pohodě, ale jak jsem vjel na dálnici tak za chvilku šla voda z expanzky ven........ Když máš auto ohřátý, jsou hadice ke chladiči tvrdé? Tedy je systém natlakovaný?
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
cviro88
*
Příspěvky: 30
Registrován: 06 úno 2010, 23:09

Re: Vyvrela voda

Příspěvek od cviro88 »

Richard555 píše:Taky bych začal od toho víčka expanzky..... to zaručuje že systém bude natlakován a nebude voda vařit i když se někde v motoru zahřeje na víc než 100 °C ...... já když měl blbý víčko a nenatlakovanej systém, tak když jsem jezdil normálně po okreskách tak v pohodě, ale jak jsem vjel na dálnici tak za chvilku šla voda z expanzky ven........ Když máš auto ohřátý, jsou hadice ke chladiči tvrdé? Tedy je systém natlakovaný?
Uf tak to ci je natlakovany ti neviem povedat, to som si nejak nevsimol a teraz mi je tazko skumat ked ako vravim auto je v Rakusku. No mne zacala voda bublotat v expanzke aj ked som stal a na neutrali vytocil na 2000 otacky. Po chvilke uz bublotala, no bud9k mi neukazoval zvysenu teplotu. (to uz bolo po vymene termostatu)
Inak dakujem za reakcie, som necakal tolko a uz vobec nie tak rychlo.
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Vyvrela voda

Příspěvek od Richard555 »

No samo to nemusí tím víčkem být, záleží i na tom, jak rychle se voda ohřeje, pokud máš profouklý těsnění pod hlavou a jde to do vody, na tuty budeš mít motor ohřátý skoro hned, ale bacha pak pokud ti nateče voda dírou z5 do pístu a nastartuješ, ojneš ojnici nebu i jinak poškodíš motor...... Ale když se proucha projevila, měnil se termostat a pak šlo auto zas natočit, asi by to neměl být tento problém, ale je to jen dálkový odhad..... a jak se říká nic není nemožné ;-)
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
cviro88
*
Příspěvky: 30
Registrován: 06 úno 2010, 23:09

Re: Vyvrela voda

Příspěvek od cviro88 »

No kazdopadne dnes som si zjednal chlapika, za 300 eur mi to dovezie do nemecka kde teraz som a tuna sa mi na to pozru, ale vraj az tak o 2 tyzdne tak potom dam vediet ze co to bolo...teda ovsem ak to zistia :roll:
A potom si zistim ceny takej opravy na slovensku a uvidim ci si nebudem trieskat hlavu o stenu och ](*,)
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Motory“