Klepe se rizeni

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Orbb
Příspěvky: 3
Registrován: 27 úno 2009, 16:55

Klepe se rizeni

Příspěvek od Orbb »

Ahoj, mam terryho rok 2003, v rychlostech kolem 80-130 se mi klepe volant :-( a to tak ze docela hodne, asi jako s rozhozenou geometrii. Taky se mi hodne sjizdeji predni gumy asi od toho klepani. Co jsem skusil: vyvazeni kol, prehozeni zadnich kol dopredu, vymena predni cepu, geometrii. Vsechno marno :-( Kdyz si ale zvednu predek a skusim kolem zalomcovat tak se ani nehne :-(. Moje otazka zni: Muzou tohle zpusobovat stare a hodne unavene tlumice? Stejne chci podvozek menit za ironmena nebo neco podobneho takze pokud to dela tohle sfouknu to timhle v pohode. Nebo jsem odsouzenej menit postupne vsechny cepy co drzi kolo na ramenech, stabilizatory (muze to delat stabilizator?), a nakonec si necham komplet gumove ulozeni v cem ty napravy jsou ulozene. Diky za rady jak na to :-/
Reklama
 

Uživatelský avatar
ivan kuschall
**
Příspěvky: 396
Registrován: 28 pro 2008, 19:22

Re: Klepe se rizeni

Příspěvek od ivan kuschall »

No pokud bys měl špatné tlumiče tak guma bude poskákaná
pokud se ti sjíždí plášt máš špatnej odklon, musíš postupně zjistit zda jsou všechny kulové čepy OK, pomocnej čep řízení atd. a potom nechat udělat geometrii
http.kuschall.webovastranka.cz
www.dvere-drevene.cz
Orbb
Příspěvky: 3
Registrován: 27 úno 2009, 16:55

Re: Klepe se rizeni

Příspěvek od Orbb »

Diky, stejne ty kulaky budu muset projet tak je asi rovnou vymenim :-/
JAJO-666
Příspěvky: 7
Registrován: 27 led 2010, 09:33

Re: Klepe se rizeni

Příspěvek od JAJO-666 »

dej si znovu vivazit predni kola skus treba jini pneuservis at ti to vivazi do nuly delam gumara 8roku takyto problem s SUVckama byva často. Geometria nema vubec nic spolecne s trasenim volantu kdyz by byla zla geometria tak ti bude bud tahat rizeny do strany alebo ti bude sjizdet gumy pripadne plavat auto. vibiti stabilizator ti bude jen buchat jinak nic a tlumice ti doskacu pneu
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Klepe se rizeni

Příspěvek od mirpie »

pak ještě poloosa nebo kineťáky
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: Klepe se rizeni

Příspěvek od kuschall »

Tak sem zjistil že se mi třese volant, když dám plnej rejt (servo) tak že utáhnu řemen. A přitom sem zjistil že na kladce na šponovací je v hajzlu ložisko a dalších 130 kč
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Klepe se rizeni

Příspěvek od oltcitak »

Ivane,a ked si menil rozvody,tak si nemenil aj kladky? Kolko mas vlastne nabehane?
PS ze 130KC ????? srandista :D sponovacia kladka original cca 2000KC,ale ty si len vymenis lozisko(ako za starych casov) ak tam pasuje nejake standartne a nieje to nejaky spesl iny rozmer ](*,)
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: Klepe se rizeni

Příspěvek od kuschall »

Nojo jenže já sem nehovořil o rozvodech a kladkách
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Klepe se rizeni

Příspěvek od oltcitak »

aha,takze rozvody mas retazou a pomocne zariadenia na remeni?? nechce sa mi to dohladavat...
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Odpovědět

Zpět na „TERRACAN“