spokojenost s i30?

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od airwaves »

ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od Hardcam »

Psst, takovy odkazy sem nesmis davat, tam se pise, ze se Skodovka pokazila a to se prece nestava. Kazi se jen i30 a Dacia :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od Hardcam »

Skyline: doporucuju zapujcit si i nejakeho rok stareho Nissana. Ona uz se doba trochu zmenila. Kdo ceka vzhledem k dnesnim cenam aut kvalitu, nebo nedej boze auto, do ktereho bude 10 let lit jen benzin, je blazen. Mel jsem dva predchudce i30 v prime linii, otec 3, nyni je o level vys (Sonata, od roku 2011 zmeneno na i40). Prvni Lantra (1.6, rok 94, klima, elektrika, proste supr vybava) 564tKc, druha Lantra (2.0 1999, klima, elektronika atp.) 540tKc, skladovka (uz oficialne prodej skoncil a zacala se vyrabet Elantra - dodnes se tak i30 rika v USA) 370tKc. Treti Elantra (2.0CRDi, 2002, kuze, elektronika, autoklima), nova 19700EUR (tenkrat byl kurz silenej) dle faktury, ja kupoval SEDMILETOU!! za 7000EUR s kurzem 29Kc. A ted? 1.4 ma stejny vykon jako tehdejsi 1.6 a moje CRDi s polovicni cenou.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od Skyline »

x
Naposledy upravil(a) Skyline dne 17 črc 2011, 08:33, celkem upraveno 1 x.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od Hardcam »

Ale takovy auto si koupi tak malo lidi, ze by na nem fabrika prodelala gate. Dneska (a ja nejsem vyjimkou) frci co nejlepsi pomer vybavy/ceny/motoru.
Dnes si lide napisou seznam 6ti aut, z toho 5 ruznych znacek a jedou podle cena/co dostanu. Ze to za 4 roky bude nepouzitelny auto zacnou resit az po prvnich mesicich jezdeni. Trochu jsem to zobecnil, ale u kazde znacky se takovi lide najdou a neni jich malo. Staci si prolezt fora vsech nejrpodavanejsich znacek.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
xxenak
*
Příspěvky: 56
Registrován: 05 dub 2010, 15:33

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od xxenak »

Čo sa týka mňa, tak ja mám hádam všetky závady čo sa tu riešia.
Čo sa tyka mňa, tak moje auto bucha,vŕzga a v zime tlmiče netlmia. Všimol som si to teraz po oteplení, že čo sa týka podvozku, tak je to ako by auto bolo vymenené. V zime búcha po každej menšej prekážke no po oteplení začalo auto tlmiť.
Keď idem do kopca alebo pridávam plyn tak všetko vŕzga, no servis hovno vie. Minulý týždeň mi menili tesnenia na oknách. Pásy mi stále robia diery do nosníkov. Auto mi huči. V lete pri vyššej teplote mi nefunguje diaľkové a auto sa nedá zamknúť. Práve teraz mi prestalo fungovať chladenie (klíma tak isto).

S prachovkami som bol v serise 5 krát a až nakoniec mi aj napriek rozporu Importera prachovky vymenili (majú ich iba lepiť). Podotýkam že mám 16000 km.

Bol som v servise zasa a technik mi povedal, že je zavalený sťažnosťami od ľudí ale importer nič nerieši. Podľa neho to auto nemalo byť vôbec vyrabané, lebo je to nepodarok. Ja to len potvrdzujem a myslím, nekúpil by som ho znovu aj keby ho predávali o 5000€ lacnejšie..
Naposledy upravil(a) xxenak dne 13 dub 2011, 20:39, celkem upraveno 1 x.
dalibordn
**
Příspěvky: 140
Registrován: 02 bře 2009, 18:24

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od dalibordn »

Tak jak to tady čtu,dochází na má slova.Viz první příspěvek tohoto tématu.Buď těch šmejdů v počátku vyrobili jen pár,nebo si to řada majitelů ne a ne přiznat.
Xxenak rychle proveď změnu majitele.
standas
**
Příspěvky: 297
Registrován: 24 bře 2011, 12:55

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od standas »

Né je to fakt. Já jsem tudle zvednul kapotu, a tam byl normálně trpajzlík s krumpáčem a do něčeho tam mlátil :D
Hyundai i30cw CRDi 66KW hnědá 2011
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od tatchwud »

xxenak píše:Čo sa týka mňa, tak ja mám hádam všetky závady čo sa tu riešia.
není to provokace slečny Kočí? =D>
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od Hardcam »

dalibordn píše:Xxenak rychle proveď změnu majitele.
Hlavne ho neverbuj do Fiatu. Ze ty mas spolehlivej kus zdaleka nic neznamena :lol:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
dalibordn
**
Příspěvky: 140
Registrován: 02 bře 2009, 18:24

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od dalibordn »

Hardcam píše:
dalibordn píše:Xxenak rychle proveď změnu majitele.
Hlavne ho neverbuj do Fiatu. Ze ty mas spolehlivej kus zdaleka nic neznamena :lol:
O tom nebyla sebemenší zmínka a snaha.Jen tím chci říct,že made in cz není dobrá volba, sám jsi to tady říkal.Ta hora problémů co se zde řeší?Děkuji pánu bohu,že je nemám a jsem v pohodě.Alespň si počtu o problémech ,které jsem za tu krátkou dobu v i30 neměl, nebo dnes mohl mít.
Hyundai i30 made in cz
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od airwaves »

Jaká hora problémů? Co furt blbnete? Nebo to píšete schválně? Si projděte weby klubů renault, ford, škoda, toyota, mazda a dalších. Co téma to problém Na to jsou fora! Tady prostě hledá pomoc pouze ten kdo má problém. Destíky tisíc lidí kteří jezdí Hyundaie a nic neřeší nemaj potřebu psát do tohoto fora. Hyundai je spolehlivější a líp udělanej než Škodofka, tak to prostě vychází zahraničním novinářům! Tak tomu prosím věřte! Není to jinak! Klídek a hlavu vzhůru!
Naposledy upravil(a) airwaves dne 14 dub 2011, 21:37, celkem upraveno 1 x.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
pinokio110
*
Příspěvky: 81
Registrován: 17 dub 2009, 14:28
Bydliště: mělnicko

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od pinokio110 »

Po 2letech života s i30 taky přispěju,najeto 38 000km svižným tempem,spotřebu neřeším.
2krát motor venku-povolený přítlačák-při montáži nedotáhli šrouby,
pak znovu-ještě dávali vypínací páku,tu předtím neměli a znovu ložisko.
Krytky tlumičů začly padat první zimu,zbytek roku drží.
Tlumiče v zimě netlumí-ono to v zimě je vůbec natvrdo,když je tam plno zmrzlýho sněhu a ledu a sotva se kola točej-do garáže mi auto nesmí,tam by mi nadělalo [-X .
Jinak zatím vše v pohodě,celkem s autíčkem spokojenost =D> ,ted bude 2.garančka,tak nechám přestříknout spodek po zimě a uvidíme.
Uživatelský avatar
maco
**
Příspěvky: 341
Registrován: 22 bře 2009, 09:57

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od maco »

Take se pridam:
- vyrobeno v Nosovicich
- 2 roky provoz
- cca 32500
zavady:
- preskakovani v rizeni (po 3/4 roku) - povolena prevodka rizeni, dotazeno, od te doby OK(prkotina :) )
- po prvni zime spadle prachovky vzadu, pridelany zpet, ted druhou zimu opet spadly, opet pridelany, snad i prilepeny, uvidim dalsi zimu, hehe (prkotina :) )
- prilis mekke zadni pruziny - vymeneny za pruziny z CW (to uz povazuji za horsi prkotinu no posudte sami :) )
Spokojenost?
Auto je vzhledem ke sve cene a tomu, ze se jedna o 1. generaci :!: na vysoke urovni - v nekterych ohledech sve drazsi konkurenty rozhodne prekonava - napr. prostornost pro ridice a spolujezdce (v tomto ohledu si i30 nemuzu vynachvalit, merim temer 2m, tento tyden jsem cekal na vymenu pruzin a ve volnem case jsem si prosel nekolik autosalonu, usadloval jsem se v Octavii, Golfu, Yetim, Superbu, Citronu C4 - co se tyce interieru prostorem konkuroval jen Superb, kdyz tedy pominu osklive nemecke interiery :) C4 vcelku taky usla, jen mela silene mekke sedadlo a suntove vypadajici plasty. Clovek by ty Nemce kopal do prdele za ten antiergonomicky hranaty stredovy panel z tvrdyho plastu, ktery mate celou dobu zarytej do pravy nohy ](*,) )
Dale pochvalim motor i30, velmi dobre jizdni vlastnosti, cenu/vybavu a treba i vzhled :wink:
Takze jsem zatim velmi spokojen, za velmi slusne penize jsem dostal velmi slusne auto =D> v dane nizsi stredni tride bych nemenil. Nektere me nazory jsou samozrejme velmi subjektivni a je mozne ze casem prijdou nejake brutalnejsi zavady a svuj postoj prehodnotim (ted hodnotim jen 2 roky provozu a 32tis. km) - tot jen poznamka pro nektere chytace za slovo ci zaryte Ochcavkomilce :mrgreen:, takze pokud mate neco proti, tak mi polibte muj bilej chlupatej šos :wink:
i30 1.6 CVVT/92,7kW - shine red solid - Nošovice - 2009
standas
**
Příspěvky: 297
Registrován: 24 bře 2011, 12:55

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od standas »

pinokio110 píše:Po 2letech života s i30 taky přispěju,najeto 38 000km svižným tempem,spotřebu neřeším.
2krát motor venku-povolený přítlačák-při montáži nedotáhli šrouby,
pak znovu-ještě dávali vypínací páku,tu předtím neměli a znovu ložisko.
Krytky tlumičů začly padat první zimu,zbytek roku drží.
Tlumiče v zimě netlumí-ono to v zimě je vůbec natvrdo,když je tam plno zmrzlýho sněhu a ledu a sotva se kola točej-do garáže mi auto nesmí,tam by mi nadělalo [-X .
Jinak zatím vše v pohodě,celkem s autíčkem spokojenost =D> ,ted bude 2.garančka,tak nechám přestříknout spodek po zimě a uvidíme.

Takže přez zimu necháváš(te) auto venku, aby nenadělalo dovnitř do garáže????
To mě poser.
Hyundai i30cw CRDi 66KW hnědá 2011
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“