1.servisní(garanční) prohlídka

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Gawein
Příspěvky: 1
Registrován: 28 úno 2010, 20:19

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Gawein »

Včera vykonána první servisní prohlídka I30 CW 1,4 v GMP Mix Ostrava. Vlastní olej Petro Canada 5W-30. Celá prohlídka 3300kč. Skvělý přístup, spokojenost.
Reklama
 

Carolco
**
Příspěvky: 145
Registrován: 02 kvě 2010, 20:44
Bydliště: "Tady i onde,to byste nepochopil..."

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Carolco »

Dnes provedena 1.servisní prohlídka v Autostopu Rakovník, olej dali Castrol SLX 5W-30, vše zkontrolovali, udělali geometrii, na záruku přilepili prachovky tlumičů a nafotili ďubku na kufru, teď jak se k tomu postaví dovozce :-k . Na dílnu jsem se dostal jen na chvíli v doprovodu technika, alespoň jsem si prohlédl auto zespoda. Výfuk nic moc a ochranný nástřik by chtěl tu a tam dostříknout,ale jinak to jde. Jinak se servisem vcelku spokojenost, v 8.00 jsem auto předával, v půl dvanácté bylo hotovo. Cena - 4920,-
i30 1.4 Start , Champagne Silver, Made in Nošovice

ex.: Peugeot 206 1.1
Peugeot 205 1.8
Škoda 120L
Škoda 100L
2x Trabant 601 "Limousine" :-)
mosny
Příspěvky: 5
Registrován: 24 čer 2009, 14:38

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od mosny »

Zdravim,
minule leto som bol na 1. garancke. Auto malo najazdene nieco cez 11 000 km. Pred prehliadkou som si pozrel olej, ten bol samozrejme zlty. Po garancke som uz nekontroloval nic. Ved predsa budem verit firme, ktora predava a servisuje aj Mercedesy. Po zime som si chcel pozriet hladinu oleja. Kedze som medzitym presiel 8 000 km, povacsine na trasach cez 100km (teda ziadna zmena oproti predchadzjucim kilometrom), tak som neocakaval ziadne prekvapenie. Ale to sa objavilo. Olej je pekne cierny. Cize otazka je, ze ci okrem doliatia kvapaliny do ostrekovacov nieco na aute zrobili. Alebo ci si nezobrali dobre diely a nevymenili za starsie. Mozem len hadat. Tolko k autorizovanym servisom.
(Problem samozrejme nie je samotna vymena oleja, 11000 km nie je az tak vela, aby bola nevyhnutna. Kedze mi to vsak nikto neoznamil a zaplatil som si to, tak je to problem)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Hardcam »

Pokud se nemylim, tak olej by mel byt cerny, takze je to spravne.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
vena.m
**
Příspěvky: 215
Registrován: 16 črc 2010, 14:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od vena.m »

Já osobně mám ten olej žlutohnědý. Nevím tedy jak u dýzláka, ale myslím že černý bude až když se do něj dostane binec z motoru. A máš zapsáno že ti olej měnili na tý garančce??? :shock:
i30U CW 1,6 CVVT (93kw) Moonlight blue 6/2010
AUDI 80, 1,9D r.v. 1991 (pořád dobře slouží manželce)
http://www.stavmato.cz/ levné stavební materiály
mosny
Příspěvky: 5
Registrován: 24 čer 2009, 14:38

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od mosny »

Zabudol som napisat, ze sa jedna o benzinovu 1.6ku. Preto to prekvapenie. U diesla je to jasne. Na starom hrkotajucom hladkom diesli bol olej cierny zhruba po 1000km. V pripade benzinu by mal olej ostat zltohnedy.
Vymena je samozrejme zapisana, to je aj dovod mojej nespokojnosti :). Berte to ako vystrahu, ze treba doverovat, ale pre istotu treba preverit pracu servisu. Uplne najlepsie je vsak stat priamo nad mechanikom pocas celej garancky.
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od oKo »

Nemáme tu někde seznam servisů, kde lze u garančky být? Třeba alespoň na galerii. Přímo u auta to může odporovat bezpečnostním předpisům.
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od pietro32i »

mosny píše:Zabudol som napisat, ze sa jedna o benzinovu 1.6ku. Preto to prekvapenie. U diesla je to jasne. Na starom hrkotajucom hladkom diesli bol olej cierny zhruba po 1000km. V pripade benzinu by mal olej ostat zltohnedy.
Vymena je samozrejme zapisana, to je aj dovod mojej nespokojnosti :). Berte to ako vystrahu, ze treba doverovat, ale pre istotu treba preverit pracu servisu. Uplne najlepsie je vsak stat priamo nad mechanikom pocas celej garancky.
A kde si bol na garančke? Toto je vraj neslávny neduh mnohých servisov. Buď ti olej nevymenia vôbec, ak vidia, že máš málo najazdené a si na ročnej garančke, alebo ti vypustia a vymenia len nejakú jeho časť - podľa zafarbenia zrejme. To už tu naozaj nikto nič negarantuje? :shock:
Nedávno som počul, že olej by sa ani nemal vypúšťať, ale odsávať. Neviem teda čo je pravdy na tom, ale v každom prípade pôjdem na garančku tam, kde mi dovolia byť pritom. Aspoň si ohlídam, či je motor dostatočne nahriaty pred vypúšťaním oleja, ak ho už nebudú teda odsávať. Je to ozaj trápne, že sa musíme ešte v súčasnosti u nás domáhať takých vecí. Minule som bol v servise VW a majú tam peknú presklenú stenu, sadneš si do kresla, popíjaš kávičku a pozoruješ prácu na svojom aute.
oKo píše:Nemáme tu někde seznam servisů, kde lze u garančky být? Třeba alespoň na galerii. Přímo u auta to může odporovat bezpečnostním předpisům.
Veru by sa hodil taký zoznam, aj pre SK. Samozrejme, že to odporuje bezpečnostným predpisom a oni to radi na teba aj použijú. Pred zimou ma nepustili kvôli tomu k autu ani pri prezúvaní pneumatík v pneuservise. Majú tam však aspoň takú presklenú miestnosť, odkiaľ si tiež mohol skoro všetko vidieť. Snáď by sa dalo použiť niečo také, akože podpíšem reverz, že riziko beriem na svoju zodpovednosť (asi to však nepomôže).
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od lada 71 »

oKo píše:Nemáme tu někde seznam servisů, kde lze u garančky být? Třeba alespoň na galerii. Přímo u auta to může odporovat bezpečnostním předpisům.
U dealera v Chomutově, myslím že se jmenujou KŠV Chomutov, tě snad do servisu při garančce pustěj. Myslím, že se ta jejich akce jmenuje "neopouštějte svého miláčka". A v servisu Háša v Hohušovicích nad Ohří, když budeš v kanceláři přijímacího technika, tak tam na malé televizi můžeš sledovat co se děje v servisu s tvým autem. Ale je to takové fórové. TV je taková miniaturní a mají ji v rohu kanclu a ty bys před tou TV musel celou dobu stát, abys měl nějaký přehled o tom, co se v servisu děje. Ale pokud budeš chtít, tak ti v těch Bohušovicích údajně umožní, aby ses na krátkou dobu šel podívat do servisu, když je auto třeba na zvedáku a měl tak možnost se podívat, jak auto vypadá ze spoda. Já toho ještě nevyužil, ale šéf prodeje, u kterého jsem auto kupoval, my slíbil, že by to mělo jít zařídit.
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od severtom »

No vidíte, není lepší si to vyměnit doma? Na Feldě jsem to dělal, večer po jízdě vypustit olej, ráno na studeném motoru zkontrolovat/nastavit ventily, za 30 minut hotovo a máte jistotu. Teď jsem dělal totéž na motorce a před létem to udělám na Háčku a bude to.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od pietro32i »

Je to lepšie, keď však vezmem do úvahy fakt, že by som takto riskoval stratu záruky, tak mi to nestojí za to. Po piatich rokoch - ak ešte budem mať to auto - si to budem robiť sám, ale teraz?
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od 89majlo96 »

severtom píše:No vidíte, není lepší si to vyměnit doma? Na Feldě jsem to dělal, večer po jízdě vypustit olej, ráno na studeném motoru zkontrolovat/nastavit ventily, za 30 minut hotovo a máte jistotu. Teď jsem dělal totéž na motorce a před létem to udělám na Háčku a bude to.
ako sa na triciatke nastavuju ventily ?
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
tristan
Příspěvky: 3
Registrován: 16 dub 2011, 23:50

Re: servisní prohlídka

Příspěvek od tristan »

twixo píše:
89majlo96 píše:Topoľčany. v Tovarnikoch
a to preco si tak vela platil??? Ja som bol na povinnej prehliadke tento tyzden tiez v Tovarnikoch a platil som 60 EUR, ale s tym, ze som si doniesol svoj vlastny olej...
mna caka tiez garančka a tvoja cena ma zaujimala chodim do TO no nie som spokojny zo servisom ale ta cena 60 eur pri donaske vlastneho oleja ma zaujala mozes mi poradit ako sa ti to podarilo dakujem
tristan
Příspěvky: 3
Registrován: 16 dub 2011, 23:50

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od tristan »

89majlo96 píše:
severtom píše:No vidíte, není lepší si to vyměnit doma? Na Feldě jsem to dělal, večer po jízdě vypustit olej, ráno na studeném motoru zkontrolovat/nastavit ventily, za 30 minut hotovo a máte jistotu. Teď jsem dělal totéž na motorce a před létem to udělám na Háčku a bude to.
ako sa na triciatke nastavuju ventily ?
to by aj mna zaujimalo
S0T0
***
Příspěvky: 508
Registrován: 09 říj 2010, 22:28

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od S0T0 »

89majlo96 píše:
severtom píše:No vidíte, není lepší si to vyměnit doma? Na Feldě jsem to dělal, večer po jízdě vypustit olej, ráno na studeném motoru zkontrolovat/nastavit ventily, za 30 minut hotovo a máte jistotu. Teď jsem dělal totéž na motorce a před létem to udělám na Háčku a bude to.
ako sa na triciatke nastavuju ventily ?
ventily nastavoval na feldě, i30 snad už má samočinné hydroštely ne?
EX - i30 1.4 CVVT Patriot BRC SQ 24
Odpovědět

Zpět na „i30 Garanční prohlídky, servis“