Narok na nahradni vozidlo

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Narok na nahradni vozidlo

Příspěvek od Hardcam »

Podobny tema tady neni a ze zvedavosti by me to zajimalo. Nehodlam toho vyuzit, vzdycky mam cim jezdit, ale nekomu to treba pomuze. Jestli je to v manualu, tak se omlouvam, ale ten mam v kastliku a tricitku nejakou dobu neuvidim, pac spinka v servisu :)

Mame vubec narok na bezplatne uzivani vozu po dobu zarucni opravy ci za jine situace? Pri predstave, ze mam jedno auto, ne zrovna 600Kc denne na zapujceni jineho a na aute se vyskytne zavada, jejiz odstraneni potrva x dni, by mi asi nebylo do smichu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Narok na nahradni vozidlo

Příspěvek od pietro32i »

No to by teda zaujímalo aj mňa. Som presne v takej situácii, že mám len jedno auto a nevyhnutne ho potrebujem každý pracovný deň.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
hawk 76
*
Příspěvky: 10
Registrován: 11 pro 2010, 18:26
Bydliště: Ostrava

Re: Narok na nahradni vozidlo

Příspěvek od hawk 76 »

tento problem jsem už řešil a pokud se ti auto nepokazí někde dál od domova, myslím 50 km nebo tak nějak, nemáš nárok na nic. [-X Jedině když máš dobrý servis tak ti ho může zapujčit bez poplatku.
Užil jsem si s tím svoje. Naštěstí se muj problem se závadou při třetí návštěvě, ale jineho servisu vyřešil.
Hyundai I30 CW 1.4 patriot 12/2010
Škoda fabia 1.4 Mpi 10/2003
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Narok na nahradni vozidlo

Příspěvek od pietro32i »

Takže z toho vyplýva, že ak sa ti pokazí mimo domova, tak máš nárok na náhradné bez poplatku a na celú dobu pobytu tvojho auta v servise?
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Narok na nahradni vozidlo

Příspěvek od matysekul »

Podívej se do podmínek asistence.Pokud máš auto v servisu,záleží pouze na servisu,jak se k tomu postaví.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Tommy.Koppy
**
Příspěvky: 159
Registrován: 21 dub 2009, 22:00
Bydliště: Brno

Re: Narok na nahradni vozidlo

Příspěvek od Tommy.Koppy »

Když jsem měl auto v servisu a ptal jsem se na možnost náhradního vozidla, tak mi sdělili, že by mě ho nabídli, ale bohužel mají jen 2 a jsou momentálně půjčená. Snad, že pozítří by se jedno mělo vrátit, ale to už jsem měl auto opraveno zpět.
VW Golf VIII Variant 1.5 TSI 110kW 08/2021
i30 kombi FL 1.6 GDI červená Trikolor + Komfort 12/2016 - prodáno.
Uživatelský avatar
PetrB
**
Příspěvky: 205
Registrován: 15 čer 2009, 10:35
Bydliště: okr. Kolín

Re: Narok na nahradni vozidlo

Příspěvek od PetrB »

Ahoj, tak ze zkušenosti vím že nárok je 0. Když Santovi měnili spojku, tak jsem na ty tři dny vyprosil dosti ojetého veterána (už ani nevím co to bylo, ale začal jsem si díky tomu vážit více svých aut) zdarma. Teď mám pro změnu v servisu i30 po náročnější kolizí s rodinným domkem a také žádné náhradní. Na jeden den mi půjčili Tucsona (bazarového, vlastní i autobazar), protože jsem nutně potřeboval na půl dne někam zajet. Vždy moje žádost obdrží odpověď "v tuhle chvíli zrovna nic nemáme volného, ale protože máte od nás tři auta, tak něco určitě seženeme". Takže když jsem fakt potřeboval, tak něco bylo. Ovšem že bych si třeba zkusil nějakou předváděčku, to ani v hodně dobrém snu. :(
Teď: Stříbrný a Elegantní Santa Fe 2008 2,2 CRDi řízený manuálně pořízený před prázdninami 2009
Pastelově červený I30 Gamma Comfort 1.4 benzínek s manuálem narozený v roce 2010
Předtím: Peugeot 307SW
Předtím: Š120 S jako spolujezdec navigátor
Uživatelský avatar
murangil
*
Příspěvky: 48
Registrován: 11 úno 2011, 09:37
Bydliště: Ostrava

Re: Narok na nahradni vozidlo

Příspěvek od murangil »

pietro32i píše:Takže z toho vyplýva, že ak sa ti pokazí mimo domova, tak máš nárok na náhradné bez poplatku a na celú dobu pobytu tvojho auta v servise?
Pokud mas asistencni kartu od UAMK, tak mas narok 50km od trvaleho pobytu na nahradni vozidlo v pripade, ze nepujde odstranit zavada na miste. A to po dobu opravy,maximalne vsak na 4 dny tusim. Trochu jsem si to zazdil, protoze se mi auto porouchalo a byl jsem stejne nejbliz autorizovanemu servisu kde jsem ho koupil, zavolal jsem rovnou tam. Prijel za mnou servisak s predvadeckou a povedlo se mu po nekolika pokusech nastartovat,tak jsem to tam za nim odvezl. Po dotazu na nahradni auto jsem se dovedel pouze bohuzel. To me samozrejme nastvalo,protoze auto pouzivam temer kazdy den a bez auta jsem jak bez nohy.V tomto jsem cekal trochu vetsi starost o zakaznika s temer novym autem. Nabidl se mi pouze odvoz-odmitl jsem a sel pesky,abych se z toho vydychal. Mimo to se pekne ochladilo a kolo tak neprichazelo v uvahu. Zbylo jedine zlo a to MHD na 4 dny. Diky me neznalosti asistencnich sluzeb to tak dopalo,ale fak jsem netusil,ze je budu potrebovat po 7000km a 3 mesicich s novym autem. Pro priste jsem chytrejsi a vzhledem k tomu ze mam trv.bydliste o stovky km dal nez bydlim a pohybuji se nejcasteji,tak priste volam UAMK i kdybych stal primo pred Hyundai prodejcem.
Hyundai i30 1,4 2010 Silver champagne
OUT Citroen Xsara II 1,4
Škoda Fabia 1,4
Škoda Favorit LX
Škoda 120 L
Uživatelský avatar
murangil
*
Příspěvky: 48
Registrován: 11 úno 2011, 09:37
Bydliště: Ostrava

Re: Narok na nahradni vozidlo

Příspěvek od murangil »

Hardcam píše:Podobny tema tady neni a ze zvedavosti by me to zajimalo. Nehodlam toho vyuzit, vzdycky mam cim jezdit, ale nekomu to treba pomuze. Jestli je to v manualu, tak se omlouvam, ale ten mam v kastliku a tricitku nejakou dobu neuvidim, pac spinka v servisu :)

Mame vubec narok na bezplatne uzivani vozu po dobu zarucni opravy ci za jine situace? Pri predstave, ze mam jedno auto, ne zrovna 600Kc denne na zapujceni jineho a na aute se vyskytne zavada, jejiz odstraneni potrva x dni, by mi asi nebylo do smichu.

Tak další zkušenost je, že když jsem reklamoval vadu laku, taky jsem s náhradním vozem neuspěl. Jedině za 500,-/den a to ještě možná, pokud by se vrátilo. A takový bourák nejsem, abych za opravu laku vadného z výroby JÁ platil 2500,-Kč za to abych nemusel chodit pěšky. "Moc mě ten přístup potěšil", protože právě pro to jsem si koupil nové auto a zbavil se starého, na které už nebyl 100% spoleh. Importér mě odkázal na dealera že oni by mi měli poskytnout nahradní za výhodnějších podmínek než okolí a to bylo těch "výhodných 500,-/den" a dealer zase říká bohužel, jinak to nejde neboť jim to importér neproplácí a oni by jenom prodělávali. A tak si začínám myslet, že si za to vlastně můžu sám, že jsem koupil zmetek a dobře mi tak. Pro mě ponaučení o co další se zajímat při koupi nového vozu.
Hyundai i30 1,4 2010 Silver champagne
OUT Citroen Xsara II 1,4
Škoda Fabia 1,4
Škoda Favorit LX
Škoda 120 L
Uživatelský avatar
Spajky007
**
Příspěvky: 347
Registrován: 13 úno 2011, 12:36
Bydliště: Praha 9 Vinoř

Re: Narok na nahradni vozidlo

Příspěvek od Spajky007 »

v příopadě záruční opravy nárok máme ale záleží jen a jen na servisu v případě bouračky ti auto zapujčej na pov.ručení vyníka nebo tvoje havar.pojištění ale jen asi na 14dní.

Osobně jsem boural né svou vynou auto mi zapůjčily jen na 14 dní a pak dalších 2,5měsíců jsem měl chodit podle pojišťovny pěšky bylo to firemní auto.
Hyundai Galloper II 2,5 TDI 4x4 rv.99 186.000 km spotř. 12L/100km prodáno
Hyundai Santa Fe 2,7 V6 4x4 rv. 06 automat 64.000 km spotř. 9,9-14,5L/100km dle nálady -- a je prodaná
Octavia II Combi 4x4 1,9TDI a další auta
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Narok na nahradni vozidlo

Příspěvek od laufas »

mel jsem pujceny nahradni a platil to vinik nehody ze sve pojistky. teda krome benalu
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Narok na nahradni vozidlo

Příspěvek od Chasnik »

No vidím, že poměry se změnily. Vzhledem k ceně např. i30 se nějak nedivím, že prodejce-servis nechce poskytovat náhradní vozidlo, ale jestli PetrB má od nich Santíka 2.2 CRDi, k tomu ítřícu a ještě jedno auto, a oni mu nepůjčí po dobu opravy jiné, tak to je fakt síla!!

Když jsme ještě měli Hondu, tak v Liberci neexistovalo, že bychom po dobu opravy nedostali náhradní auto. Nebyly to žádné zázraky, třeba Accord 1.8, najeto 180 tkm, ale na to, aby se člověk pohyboval, když svoje nemá k dispozici, to zlatě stačilo. Když jsme od nich koupili druhé, tak už jsme si ta auta předávali na Černém Mostě. My přijeli tam, oni z LBC taky, předali náhradní auto a za dva dny jsme si tam dali spicha zase, vyměnili auta, předali nám fakturu a my jsme odjížděli.

Dotaz na cenu servisu? Garančka na benzín 2.0 byla za 2,5 - 3,5 tis, diesel byl drahý jak prase, 10 - 13 tis. (no jo, byli jsme hloupí a nechali je, ať si tam dávají vlastní Helix Ultra 5W-30, za který fakturovali 950 Kč za litr ](*,) )
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
PetrB
**
Příspěvky: 205
Registrován: 15 čer 2009, 10:35
Bydliště: okr. Kolín

Re: Narok na nahradni vozidlo

Příspěvek od PetrB »

Jak už jsem psal, tak ve finále vždy něco bylo, ale překvapilo mne že to není trochu lépe ošetřené a hlavně prezentované. U bouračky je jasné, že by to mělo být placené z pojistky, ale v případě záruční opravy by to mělo jít k tíži prodejce/importéra (nevím, jak se záruční opravy proplácejí) a náhradní vozidlo by jaksi mělo patřit k standartní nabídce jako kompenzace problémů. Ale to bych možná chtěl moc.
Teď: Stříbrný a Elegantní Santa Fe 2008 2,2 CRDi řízený manuálně pořízený před prázdninami 2009
Pastelově červený I30 Gamma Comfort 1.4 benzínek s manuálem narozený v roce 2010
Předtím: Peugeot 307SW
Předtím: Š120 S jako spolujezdec navigátor
Uživatelský avatar
Luboshak
**
Příspěvky: 298
Registrován: 14 led 2008, 12:43
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Narok na nahradni vozidlo

Příspěvek od Luboshak »

Při záruční opravě bych náhradní auto očekával. Při opravě z POV je to běžné a z HAV záleží, jestli to zaplatí pojišťovna. Já teď nemile zjistil, že u Uniqy KASKO to není v ceně a musí se to zvlášť připojistit.
Luboshak
---------------------------------------
Hyundai i30cw 1.4 CVVT Comfort 2010 LPG BRC
Fiat Tempra 1,6 SX, r.v. 1991 - sešrotováno
Hyundai Lantra 1,5 GLSi, r.v.1992 - sešrotováno
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Narok na nahradni vozidlo

Příspěvek od Chasnik »

Aha! Dobrá informace. To si teda musím ověřit, mám taky UNIQA pojišťovnu...
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Odpovědět

Zpět na „i30 Garanční prohlídky, servis“