problemovy alternator,alebo nieco ine??

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
gribb33
*
Příspěvky: 14
Registrován: 05 úno 2011, 15:27

problemovy alternator,alebo nieco ine??

Příspěvek od gribb33 »

zdravim Vas.moj problem nastal vecer pri nastartovani accenta(1.3..1997),ze zacal vydavat mierne pisklavy zvuk z motorovej casti,bud alternator alebo remenice,neviem.presiel som snim vecer asi 10km domov a rano uz nenastartoval,vybilo mi baterku.baterku som nabil,2h svietila zo 100w ziarovkou,elektrikar skonstatoval,ze je este dobra,aj ked neviem aka stara bola pred kupou auta.vlozili sme nastartovali,baterku dobijalo,myslel som,ze vsetko je ok.z alternatora vsak isiel trosku dym a smrad,den predtym mi tam frklo trochu oleja,myslel som,ze sa ten olej pali,ze to bude tym,potom som zapol kluce iba do prvej polohy a pustil svetla,smerovky,klimu,ventilator,a a hned stiahlo baterku na 2V,teda skonstatoval,ze baterka je uz nanic,dali sme novu,mala 11.93V tiez neviem ako dlho stala v obchode,popr na aku kapacitu bola nabita.pri nastartovanom aute davala 11.93 ked som pridal davalo viac,neskor o 2h som kontroloval stav uz pri vypnutom aute davalo 12.15V,a rano uz kontrolky zase nesvietili,a mala 2,5V,to sme skonstatovali,ze alternator je asi zly.do skratu mi baterku nedava,aspon to nieje vidno ked pripojim + a dam -..nic sa nedeje.Cez startovacie kable ked sme startovali tak trosku zaiskrilo.Viete mi teda poradit,ze co by to mohlo byt??
cital som este nieco o diodach v alternatore,ze pri startovavi cez startovacie kable,pri vypnutom zapalovani ak svieti kontrolka dobijania tak su to tie diody v alternatore
stitok na alternatore ma 13,5V a 75A a baterku som tam mal 12V a 45A..rok mam to auto a jazdilo super
dakujem
Reklama
 

Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: problemovy alternator,alebo nieco ine??

Příspěvek od MICHAL77 »

Chtěl bych takového autoelektrikáře potkat :roll: , změřil kolik dává altík na volnoběh a kolik při vyšších otáčkách??? Popřípadě při zátěři (puštěných světlech, ventilátoru atd.)???
Jinak nabitá baterka má mít zhruba 12,6V. Dobíjet by to mělo okolo 13V +- něco málo ..... relátko by to mělo regulovat na tuto hodnotu.
Každopádně bych to viděl na to že altík bude KO, pokud to pískalo tak asi ložiska a odešly uhlíky. Olej by mohl způsobit nedobíjení, ale nevybíjelo by to baterku....
Já bych baterku nechal nabíjet tak pěkně půl dne aby si pěkně zavařila pak bych přeměřil kolik dává altík a na noc bych odpojil - z baterky a pokud by ráno po opětovném připojení auto nastartovalo tak je baterka dobrá a je to buď altík nebo třeba i starter....

ALE NEJDŘÍVE VYMĚŇ AUTOELETRIKÁŘE!!! Možná sis mohlo ušetřit peníze za novou baterku.....
.........
gribb33
*
Příspěvky: 14
Registrován: 05 úno 2011, 15:27

Re: problemovy alternator,alebo nieco ine??

Příspěvek od gribb33 »

ok.baterku nabijem,ja som to meral na volnobehu malo 11.93V a po pridani plynu nieco malo cez 12V.pri zapnutom zapalovani a pri pusteni vsetkeho mozneho v aute,baterku stiahlo na 2.5V.zistil som,ze my tecie trochu z chladiacej hadice,vlastne medzi tesnenim na tom kolene,ci ako to nazvat,co je priamo nad alternatorom.Myslim,ze aj to pomohlo mojmu problemu,alebo mu voda az tak velmi nemohla ublizit,to neviem. hovoria,ze mozu to byt aj uhliky,popripade regulator napatia,a ten neviem ci je niekde na altiku alebo uz priamo v altiku,tak ci tak ho musim vybrat,lebo inak sa k tomu asi nedostanem a nejaku skusit pripojit cisto altik na baterku,ze co to robi.a tusim,ze ked sa uz raz baterka vystavy na maximum,dokaze sa vratit na svoju hodnotu cca 11-12V ako sa aj mne obe baterky vratili,ale udajne uz straca svoj vykon,,a uz nebude ako nova,aj ked sa dobije...
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: problemovy alternator,alebo nieco ine??

Příspěvek od MICHAL77 »

11,93V na volnoběh je málo a 12V na při přidání plynu taky..... Pokud po zapnutí světel spadnou voltíky na 2,5 tak je altík v pr...., sežeň si na vrakáču funkční a tento si můžeš časem nechat opravit....
Voda mu určitě nesvětčí.... ](*,) .
Mohou to bejt jenom uhlíky či i diodovej můstek či regulátor, vše je vevnitř v altíku, můžeš se mrknout na uhlíky, ale pokud potřebuješ jezdit je lepší si koupi jetej funkční a pak teprve se vrtat v tom starém...
.........
gribb33
*
Příspěvky: 14
Registrován: 05 úno 2011, 15:27

Re: problemovy alternator,alebo nieco ine??

Příspěvek od gribb33 »

este by som sa opytal..mam moznost zohnat novy,ale univerzal altik, alebo starsi pouzity original..co by si poradil..?ten univerzal ma naviac ventilator medzi remenicou a blokom altika.
gribb33
*
Příspěvky: 14
Registrován: 05 úno 2011, 15:27

Re: problemovy alternator,alebo nieco ine??

Příspěvek od gribb33 »

nieco mi tam stahuje ten prud,mal som svetky dvere zatvorene a po pripojeni minusu zacala baterka padat dole.
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: problemovy alternator,alebo nieco ine??

Příspěvek od MICHAL77 »

Může to dělat altík, dá se to i proměřit, ale je to složitější, možná by stačilo po připojení baterie odpojit altík, jak konektor ta třeba i plus a viděl bys co to bude dělat, ale každopádně nedobíjí a tak asi v moc dobrým stavu nebude....
Jinak pokud tam půjde "univerzální" tak klidně, ale nevím nevím, asi nebudou pasovat držáky a kdoví jak rozměry a řemenice....
.........
gribb33
*
Příspěvky: 14
Registrován: 05 úno 2011, 15:27

Re: problemovy alternator,alebo nieco ine??

Příspěvek od gribb33 »

a da sa odpojit altik bez toho aby som ho musel cely vyberat,ak ano poprosim Ta o nejaky navod,lebo v tomto som laik,, tvoj popis chapem tak,ze odpojim ten altik a este ktomu aj plusovy kontakt z baterie a uvidim,ze co to bude robit??
a na margo toho univerzalneho,tiez si myslim to co Ty,ale normalne ho takto predavaju novy v obchode,tak zrejme sa tam nejako musi dat prisposobit
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: problemovy alternator,alebo nieco ine??

Příspěvek od MICHAL77 »

gribb33 píše:a da sa odpojit altik bez toho aby som ho musel cely vyberat,ak ano poprosim Ta o nejaky navod,lebo v tomto som laik,, tvoj popis chapem tak,ze odpojim ten altik a este ktomu aj plusovy kontakt z baterie a uvidim,ze co to bude robit??
a na margo toho univerzalneho,tiez si myslim to co Ty,ale normalne ho takto predavaju novy v obchode,tak zrejme sa tam nejako musi dat prisposobit


Ne odpojíš plus od altíku (očko které tam drží šestka matka) a případně ten konektor co na něj jdou dva dráty a zapojíš baterku a přeměříš ji....
Jinak ten + musíš zaizilovat ať si to nezkratuješ....

Nebo se dá ještě nastartovat auto a zapnout světla a odpojit mínus od baterky a pokud auto chcípne je to jasné.....

Jinak když půjdeš kupovat ten novej vem si ten starej sebou a porovnej to a uvidíš.
.........
gribb33
*
Příspěvky: 14
Registrován: 05 úno 2011, 15:27

Re: problemovy alternator,alebo nieco ine??

Příspěvek od gribb33 »

dakujem, vyskusam ten druhy sposob s tymi svetlami,vlastne automaticky mi tam svietia uz po starte a dufam,ze ma to neskope.
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: problemovy alternator,alebo nieco ine??

Příspěvek od MICHAL77 »

Proč by mělo? Je to 12V. Alternátor totiž musí mít odběr-připojení baterie, či třeba zapnutá světla, normálně jsem s acentem jel 50km bez baterie a šlo to, jen mi to nesmělo zdechnout...
Pokud nastartuješ, zapnou se světla, tak malinko rukou v motoru přidej plyn a druhou odpoj mínus z baterie a pokut zdechne tak to nedobíjí a je altík KO.
.........
gribb33
*
Příspěvky: 14
Registrován: 05 úno 2011, 15:27

Re: problemovy alternator,alebo nieco ine??

Příspěvek od gribb33 »

ok. dakujem, zajtra to vyskusam,,
gribb33
*
Příspěvky: 14
Registrován: 05 úno 2011, 15:27

Re: problemovy alternator,alebo nieco ine??

Příspěvek od gribb33 »

zdravim, takze vyskusal som nastarovat,pomaly som mu pridaval odpojil minus a nevydrzal ani 5 sekund a zdochol,,,takze jednoznacne alternator ako si napisal..este raz dakujem
gribb33
*
Příspěvky: 14
Registrován: 05 úno 2011, 15:27

Re: problemovy alternator,alebo nieco ine??

Příspěvek od gribb33 »

chcem sa opytat.. bude mi pasovat alternator z accenta 2003 na mojeho 1997?? ma najazdenych 69tis km
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: problemovy alternator,alebo nieco ine??

Příspěvek od MICHAL77 »

To fakt nevím, možná ano, jde i o to jaká motorizace... Ale vymontuj ten starej a vem si ho sebou a porovnej.... To máš 100%....
.........
Odpovědět

Zpět na „Accent - Elektroinstalace“