Zamykání zadních 5. dveří

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
zarbo
*
Příspěvky: 20
Registrován: 11 kvě 2011, 22:32

Zamykání zadních 5. dveří

Příspěvek od zarbo »

Nazdar kolegové, tak jsem taky vsadil na ix35-ku a zatím spokojenost (3400 km - 135kW, diesel, Premium 4x4, manuál). Když píšu zatím, tak už to vlastně neplatí, protože jsem dnes zjistil nemilý problém - auto jezdí super, ale nemůžu od něj odejít, protože se nezamykají zadní 5. dveře. :(
Bohužel nemůžu zjistit, odkdy to dělá, ale tuším, že minulý týden jsem poprvé použil tlačítko na "klíčku" k odemknutí pouze těch zadních dveří (u supermarketu). Jestli to pak už nefungovalo fakt nevím, protože mě ani nenapadlo, že bych dveře po zamknutí celého auta neměl zamknuté (k zamykání a odemykání jsem doteď vždy používal jen tlačítko na klice řidičových dveří).
Zkrátka teď jsem to zkoušel snad 100 krát a pořád nic, zadní dveře zůstávají stále odemknuté. Docela mne zarazilo, že někdy při jejich otevírání (po stisknutí mikrospínače kliky zadních dveří) zablikají zadní výstražná směrová světla a jindy zase ne. Vlastně při jednom stisknutí a otevření dveří neblikají vůbec, když stisknu ještě jednou nebo podržím déle, pak asi 2x výstražná světla zablikají.
Můžete napsat, jak to funguje správně? Díky moc za rady.
ix35 2.0 CRDi PREMIUM 135kW 4x4 manuál.
Obrázek
Reklama
 

Puhy
*
Příspěvky: 23
Registrován: 31 srp 2010, 19:19

Re: Zamykání zadních 5. dveří

Příspěvek od Puhy »

A není to jen pocit - nemáš u sebe inteligentní klíč, když to zkoušíš? Když přijdeš s inteligentním klíčem k zadním dveřím a chceš je otevřít, tak se odemknou, pokud je v blízkosti inteligentní klíč.
ix35 CRDi 135kW M 4x4 Style, Black Pearl
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamykání zadních 5. dveří

Příspěvek od FISHkaa »

při zamykání musí bliknout , pokud nebliknout, nejsou dovřené některé ze dveří/kapota
pokud stiskneš tlačítko odemykání kurfu, tak auto zabliká a můžeš otevřít kurf. Po jeho zavření auto blikne jako informaci o zamčení kufru.

Je to ale v manuálu (+nevím jak to funguje u keyless, kde bych předpokládal, že se kufr otevře automaticky, když detekuje klíček)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
zarbo
*
Příspěvky: 20
Registrován: 11 kvě 2011, 22:32

Re: Zamykání zadních 5. dveří

Příspěvek od zarbo »

No zjistil jsem to sice pozdě, ale přece ---- to autíčko je asi chytřejší než já!!! :lol: :lol: :lol:
Ale můžu se taky hájit, že mi o tom v prodejně neřekli. O přítomnosti klíče v blízkosti předních dveří (údajně do vzdálenosti 70-100cm) pro jejich odemknutí tlačítkem na klice dveří mi řekli, ale o zadních ne. Takže jsem ze sebe dopoledne udělal blbce a zavolal přímo do servisu, že to mám "nějaký rozbitý". Ale servisák byl slušný, vysvětlil mi to a ani ze mne blbce nedělal (alespoň to neřekl do telefonu nahlas :lol: , ale určitě pobavil všechny své kolegy poblíž).

No nic, autíčko mám teda v pořádku, zatím jezdí super, jen si nemůžu zvyknout na tu sílu a držet nohu "zlehka". Před ním jsem měl jen Clio 1.2 v benzínu, kde to sice jezdilo, ale muselo se pořádně šlapat na pedál. Jezdím z 90% po městě, takže mi na počítadle visí téměř neustále číslo vyší než 10 l/100 km. Ale to je asi na jinou sekci tohoto fóra, že? Takže končím .... :D :D :D :hyu: :hyu: :hyu: :D :D :D
ix35 2.0 CRDi PREMIUM 135kW 4x4 manuál.
Obrázek
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamykání zadních 5. dveří

Příspěvek od FISHkaa »

:mrgreen: :mrgreen:
byl si na hraně odpovědi RTM BFU :mrgreen:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Odpovědět

Zpět na „ix35 Elektronika“