Fotečky mojeho tureckyho frajera hh

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Uzi77
**
Příspěvky: 225
Registrován: 21 srp 2008, 23:13
Bydliště: Bystřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotečky mojeho tureckyho frajera hh

Příspěvek od Uzi77 »

teplomer je pod tapecem aspon u me a zepredu je takovy to clonitko nad zp. zrc. da se rict ze je to na tomto miste taky ovlivneno ventylaci na predni okno. ovlivneny je to porad necim kdyz to das na plast kterej je ve stinu jako sem to mel u rucni brzdy tak je tam urco chladneji nez na rozehřate palubce teplota je pouze orientacni jak u venkovni teploty tak i u vnitrni t.
Matrix 1,5 CRDi R.V. 2008
Reklama
 

Uživatelský avatar
kokos
*
Příspěvky: 40
Registrován: 06 led 2010, 05:51
Bydliště: Ostrava

Re: Fotečky mojeho tureckyho frajera hh

Příspěvek od kokos »

Pro kaspi:

Čidlo jsem dal mezi přední dveře a přední nárazník. Je tam dost místa a taky když se dveře zavřou tak je to čidlo vidět a fouká tam vzduch. Ani za boha jsem nemohl najít prostup do motorového prostoru. Ještě uvažuji, že čidlo dám nahoru na filtr klimatizace. Káblík k čidlu je dost tenký.
Tady je lepší foto umístění :
idlo2.jpg
idlo2.jpg (138.15 KiB) Zobrazeno 3004 x
Jinak co se týká těch teplot tak je to přesně jak říká Uzi77 opravdu je to velmi orientační. Každopádně pokud to čidlo dám nad pylový filtr klimatizace, tak budu mít asi nejhodnověrnější ukazatele. Další výhodou je, že když budu chtít vědět jaká je opravdu teplota uvnitř auta, tak zapnu vnitřní cirkulaci - nad filtrem se uzavře klapka přívodu vzduch z venku a po chvilce uvidím opravdovou teplotu v autě :mrgreen:
NEW; MATRIX; 1.5 CRDi VGT 81 kW; r.v. 2009.
OLD; VW POLO;1.9 TDI 81 kW; r.v. 1999.
Uživatelský avatar
ross07
**
Příspěvky: 127
Registrován: 22 úno 2008, 09:00
Bydliště: PCE (CZ)

Re: Fotečky mojeho tureckyho frajera hh

Příspěvek od ross07 »

Tak to mám úplně stejně , jen mám čidlo vyvedené na levé straně u řidiče. Je tam mezera mezi dveřmi a předním blatníkem. Teploměr jsem montoval asi před 3/4 rokem. Teploměr něco ukazuje +- .
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 1&start=45

Jinak hledal jsem taky prostup mezi kabinou a motorovým prostorem,různě jsem šťouchal drátem jesli bych někde neprolezl , ale ani boha. Je to fakt vše tak zalígrované, že by musela snad palubka ven. Zkoušel jsem prolézt za pojistkovou skříňkou u řidiče... měl jsem venku kryt předního sloupku u řidiče, ale nikam jsem se moc nedostal. Jediné zjištění kudy by to asi šlo je vyjet levou příčkou nad podběh předního blatníku a tudy se dostat dopředu na úroveň motoru a zase dovnitř a jet k přednímu nárazníku. Našel jsem, že tam vede hadička k zadnímu ostrikovači. Zajede vlevé části do palubky (levý roh předního skla) vyjede nad levé kolo (plastový podběh) obchází čelní příčku a vrací se průchodkou do motorového prostoru. Tak že pokud by to tudy někdo chtěl vyzkoušet tak by musel vyheverovat... kolo pryč, podběh+zástěrka celý pryč... a pak by se k tomu mohl dostat. Já jsem oddělal zástěrku a pár šroubů,kolo jsem nechal, ale bylo to málo jen to odklonit. Prostupy jsou až nahoře a rukou by tam dosáhla leda saxana. :lol: Tak asi tak. (hledal jsem to před 3/4rokem tak snad si to pamatuju dobře) Jesli někdo přišel na lepší prostup tak ať dá určitě vědět.Může se to hodit.ross07. :idea:
Nyní: Hyundai Matrix 1.6/103HP , r.v. 2004...jezdí...,
Bylo:
Opel Astra F 1.6/75HP 3dv, r.v. 1998, stále jezdí :-)
Fiat UNO 1.5/75HP, r.v. 1986, asi ve šrotu
kaspi
**
Příspěvky: 127
Registrován: 20 úno 2008, 14:35
Bydliště: Vsetín

Re: Fotečky mojeho tureckyho frajera hh

Příspěvek od kaspi »

Chlapi moc pěkné, příští víkend mám konečně volný, tak se asi rozhoupám a půjdu do toho.
Jen doufám, že jak budu cpát dráty za to polstrování tak něco neurvu, nemám s tím moc zkušeností [-o<
Matrix Premium 1,6, 2/2008
Uživatelský avatar
kokos
*
Příspěvky: 40
Registrován: 06 led 2010, 05:51
Bydliště: Ostrava

Re: Fotečky mojeho tureckyho frajera hh

Příspěvek od kokos »

Tak jsem to čidlo dal nad pylový filtr a je to perfektní. Po chvilce jízdy teploměr ukazuje opravdovou teplotu nasávaného vzduchu. Umístit čidlo na filtr je hračka - odklopit kastlík, vytáhnout filtr, dát čidlo nahoru do jedné z varhánek, zasunout filtr zpět a drátky vyvést přes víko filtru - je tam pěnové těsnění. Stejně tak jak je jednoduchá montář je jednoduchá i demontáž ( třeba když se dá autí na garančku kde se vždy mění pylový filtr alias filtr klimatizace :D/ ).
NEW; MATRIX; 1.5 CRDi VGT 81 kW; r.v. 2009.
OLD; VW POLO;1.9 TDI 81 kW; r.v. 1999.
Uživatelský avatar
ross07
**
Příspěvky: 127
Registrován: 22 úno 2008, 09:00
Bydliště: PCE (CZ)

Re: Fotečky mojeho tureckyho frajera hh

Příspěvek od ross07 »

Tak to skusím taky předelat z těch dveří do toho filtru, možná ještě dnes.Je hezky. 8) Dobré nápady jsou ty nejjednoduší. :D/ :D/ :D/ Díky za tip. :hyu:
Nyní: Hyundai Matrix 1.6/103HP , r.v. 2004...jezdí...,
Bylo:
Opel Astra F 1.6/75HP 3dv, r.v. 1998, stále jezdí :-)
Fiat UNO 1.5/75HP, r.v. 1986, asi ve šrotu
kaspi
**
Příspěvky: 127
Registrován: 20 úno 2008, 14:35
Bydliště: Vsetín

Re: Fotečky mojeho tureckyho frajera hh

Příspěvek od kaspi »

@ross77) kdyby se ti chtělo udělat pár fotek kudy a kam to povedeš, budu rád za inspiraci...
Matrix Premium 1,6, 2/2008
Uživatelský avatar
ross07
**
Příspěvky: 127
Registrován: 22 úno 2008, 09:00
Bydliště: PCE (CZ)

Re: Fotečky mojeho tureckyho frajera hh

Příspěvek od ross07 »

Vrhnu se na to asi zítra a budu se snažit to nějak popsat či nafotit. Dnes jsem měl víc volna tak jsem se vrhnul na větší akci.Dalo mi to a výsledek se dostavil. LED světla RL. Samozřejmě s automatickým zapnutím a vypnutím . Mám tam relé které se sepne pokud se (+) dostane na jedno z parkovacích žárovek v hlavním světle. Na klidovém kontaktu jsou "pověšený" obě světla.Dle měření bere jedno světlo asi 1W. Světla mají homologaci E11 v kroužku a RL.Tak doufám, že to stačí. :P
Pokud by se světlo rozbilo tak teď už by to byla brkačka. Světla se dají rozebrat a odletovat od nich kablík. Nejsou buhví co, ale účel plnit budou. Alespoň když je někde rozbiju či bude o ně nějaký "zájemce" tak to nebude taková škoda. :lol:

Fotky jsem fotil mobilem , měl jsem ho po ruce tak omluvte kvalitu snímků. 8)
Přílohy
DSC05281_1.jpg
DSC05281_1.jpg (53.14 KiB) Zobrazeno 2934 x
Nyní: Hyundai Matrix 1.6/103HP , r.v. 2004...jezdí...,
Bylo:
Opel Astra F 1.6/75HP 3dv, r.v. 1998, stále jezdí :-)
Fiat UNO 1.5/75HP, r.v. 1986, asi ve šrotu
Uživatelský avatar
ross07
**
Příspěvky: 127
Registrován: 22 úno 2008, 09:00
Bydliště: PCE (CZ)

Re: Fotečky mojeho tureckyho frajera hh

Příspěvek od ross07 »

Tak čidlo od teploměru mám přehozené od dveří do kastlíku filtru. Operace mi trvala asi 20min i se sháněním delšího drátu na protažení. Nafotil jsem pár fotek tak snad bude nějak jasno. Otevřel jsem kastlík u spolujezdce. Vyndal dorazy kastlíku. Chce to trochu cviku, ale ted když vím jak na to tak je za 3s doraz venku. Chce to trochu ze vnitř kastlíku doraz nehtem podebrat a jakoby vyklonit a trochu táhnou k sobě.Potom si v vnější strany pomoci rukou zmáčknout dorazovou gumu a doraz se ještě více vykloní a jde lehce ven.Doraz jsem taky nafotil tak pro ty co to budou dělat poprvé to snad k něčemu bude.Potom už stačí delší drát a jelikož mám teploměr na palubce protáhnul jsem směrem od kastlíku k volantu. Jsou tam celkem dutiny tak není problém s drátem projít skrz. Na straně kastlíku jsem přebytečný drát smotal a připevnil stahovacím páskem. Ve filtru není problém vůbec žádný, jen čidlo bych asi neumistoval hned ke kraji, ale kousek dál ať to má co nejlepší přístup k luftu. Nijak jsem ho nelepil tak snad neulítne. :lol: Teď budu jen zkoušet jaký bude rozdíl o proti předchozímu umístění. :shock: :D/

Další fota přiložím v dalším příspěvku.Nejdou mi vložit víc jak 3 fotky. :shock:
Přílohy
IMG0178A.jpg
IMG0178A.jpg (76.86 KiB) Zobrazeno 2898 x
IMG0176A.jpg
IMG0176A.jpg (151.9 KiB) Zobrazeno 2898 x
IMG0177A.jpg
IMG0177A.jpg (77.67 KiB) Zobrazeno 2898 x
Nyní: Hyundai Matrix 1.6/103HP , r.v. 2004...jezdí...,
Bylo:
Opel Astra F 1.6/75HP 3dv, r.v. 1998, stále jezdí :-)
Fiat UNO 1.5/75HP, r.v. 1986, asi ve šrotu
Uživatelský avatar
ross07
**
Příspěvky: 127
Registrován: 22 úno 2008, 09:00
Bydliště: PCE (CZ)

Re: Fotečky mojeho tureckyho frajera hh

Příspěvek od ross07 »

Pokračování z předchozího příspěvku. Už jen teploměr a jeho umístění. :D/
Přílohy
IMG0179A.jpg
IMG0179A.jpg (74.08 KiB) Zobrazeno 2897 x
IMG0182A.jpg
IMG0182A.jpg (83.72 KiB) Zobrazeno 2897 x
IMG0181A.jpg
IMG0181A.jpg (118.91 KiB) Zobrazeno 2897 x
Nyní: Hyundai Matrix 1.6/103HP , r.v. 2004...jezdí...,
Bylo:
Opel Astra F 1.6/75HP 3dv, r.v. 1998, stále jezdí :-)
Fiat UNO 1.5/75HP, r.v. 1986, asi ve šrotu
kaspi
**
Příspěvky: 127
Registrován: 20 úno 2008, 14:35
Bydliště: Vsetín

Re: Fotečky mojeho tureckyho frajera hh

Příspěvek od kaspi »

Pěkné fotečky, už mám z aukra objednán teploměr, tak pokud to příjde, tak už o tomto nebo nejpozději o příštím víkendu se vrhnu na instalaci.
Konečně snad mám finální představu, jak to instalovat.
Díky.
Matrix Premium 1,6, 2/2008
Uživatelský avatar
Uzi77
**
Příspěvky: 225
Registrován: 21 srp 2008, 23:13
Bydliště: Bystřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotečky mojeho tureckyho frajera hh

Příspěvek od Uzi77 »

Takze další vylepšení dal sem si denni svícení
Instalace vlastní práce
Jinak je to tento typ http://gsm-caraudio.vltava2000.cz/store ... odsID=6910
Kupoval sem je ale v auto Kelly za 1700,-
Přílohy
2.jpg
2.jpg (229.79 KiB) Zobrazeno 2694 x
Matrix 1,5 CRDi R.V. 2008
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“