Matrix a LPG

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
ross07
**
Příspěvky: 127
Registrován: 22 úno 2008, 09:00
Bydliště: PCE (CZ)

Re: Matrix a LPG

Příspěvek od ross07 »

Diky za fota. Vypadá to pěkně, je to pěkně "učesaný" a poskládaný a koukám podle masky, že je to matrix ještě před faceliftem jak mám já. Já mám jen ten velký dekl nad motorem. Jaký to máš r.v. a kolik má najeto, když jsi tam teď dával plyn? Přeju ať to funguje jak má. Jinak s tím benzínem to beru z5. O lpg v tom SM to bylo vztaženo na kdysi montovaná auta třeba do do š120, které jezdily ještě na olovnatý benál a potřebovali občas namazat ventily. Jinak na revanž nějaké scany o lpg :D/ http://leteckaposta.cz/306283734

PS: jinak k té ochraně ventilů co jsem psal by mě zajímalo jestli to není zase jen tahák na prachy, jestli je to nutnost u všech motorů nebo jen u těch háklivějších :roll:
Nyní: Hyundai Matrix 1.6/103HP , r.v. 2004...jezdí...,
Bylo:
Opel Astra F 1.6/75HP 3dv, r.v. 1998, stále jezdí :-)
Fiat UNO 1.5/75HP, r.v. 1986, asi ve šrotu
Reklama
 

Uživatelský avatar
zdenekpodlezl
*
Příspěvky: 45
Registrován: 08 dub 2006, 11:13
Bydliště: Svitavy

Re: Matrix a LPG

Příspěvek od zdenekpodlezl »

ross07 píše:Diky za fota. Vypadá to pěkně, je to pěkně "učesaný" a poskládaný a koukám podle masky, že je to matrix ještě před faceliftem jak mám já. Já mám jen ten velký dekl nad motorem. Jaký to máš r.v. a kolik má najeto, když jsi tam teď dával plyn? Přeju ať to funguje jak má. Jinak s tím benzínem to beru z5. O lpg v tom SM to bylo vztaženo na kdysi montovaná auta třeba do do š120, které jezdily ještě na olovnatý benál a potřebovali občas namazat ventily. Jinak na revanž nějaké scany o lpg :D/ http://leteckaposta.cz/306283734

PS: jinak k té ochraně ventilů co jsem psal by mě zajímalo jestli to není zase jen tahák na prachy, jestli je to nutnost u všech motorů nebo jen u těch háklivějších :roll:

Můj Matrix se narodil v roce 2002 :)). LPG jsem tam dával v 04/2011 a měl jsem najeto 92400km. Od tý doby jsem najel dalších 4500km. Aniž bych to tušil, tak jsem LPG namontoval před tím, než jsem Matrixe začal více využívat pro podnikání. Teď to hodnotím jako správnou volbu ve správný čas.
Články o plynu jsou zajímavý a takový jak jsem čekal. Nicméně si to ještě ověřím u značkového servisu, ale i tam určitě budou podávat informace s "rezervou" a předpokládám, že mi přípravek na přimazávání ventilů doporučí (pro jistotu i namontují). V článku mají pravdu v tom, že se stejně startuje na BA a tím se to trochu propláchne. Spotřeba LPG mi vychází +- 8lt a když jsem to nechal namontovat natankoval jsem plnou BA, mám najeto cca 4500km a v nádrži mám ještě cca 2/3. S takovou si myslím, že mě jedna nádrž BA vyjde na cca 15000km, takže k vypočítané spotřebě LPG si musím připočítat cca 0,11kč/km. Pořád to vychází levněji. V článku píší o revizi nádrže a systému za 500-800. Tam kde jsem to nechal montovat mi udělá revizi (protože je to jeho montáž) za 50kč. =D> =D>
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“