1.6 CRDI - Nepravidelný chod při startu

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
pakl
Příspěvky: 8
Registrován: 29 pro 2010, 17:27

1.6 CRDI - Nepravidelný chod při startu

Příspěvek od pakl »

Ahojte,
mám novou i30 1.6 CRDI 66kW. Při studeném startu (když je kolem nuly nebo pod nulou) běží motor chvíli nepravidelně - jakoby na 3 válce. Tak po 5-ti až 10-ti sekundách se to srovná. Nemáte s tím někdo zkušenost? Byl jsem v servise, kde vyměnili relé žhavení, ale dělá to pořád.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 CRDI - Nepravidelný chod při startu

Příspěvek od Donald »

Zřejmě 1 nebo 2 žhavicí svíčky nejsou funkční. Než se zahřeje spalovací prostor, jde motor na 3 válce.
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
pakl
Příspěvky: 8
Registrován: 29 pro 2010, 17:27

Re: 1.6 CRDI - Nepravidelný chod při startu

Příspěvek od pakl »

Tak jenom pro info. Problém vyřešen. Špatné startování bylo způsobeno vadnou paticí relé žhavení. Závadu odhalili a opravili v rámci záruky v Hyundai AutoKoutek Liberec - velmi ochotný a profesionální přístup.
Uživatelský avatar
vlacir1
*
Příspěvky: 35
Registrován: 20 říj 2010, 19:20

Re: 1.6 CRDI - Nepravidelný chod při startu

Příspěvek od vlacir1 »

Startováním svého motoru jsem velice příjemně překvapen. Stačí po nažhavení jenom škrtnout startérem a motor ochotně naskočí. S nastartováním nebyl žáden problém ani při -18 st.C, ale pak mi zamrzla nafta. :lol:
i30 COMFORT, 1.6 CRDi 85 kW, šestikvalt, cashmere brown 12/2010
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: 1.6 CRDI - Nepravidelný chod při startu

Příspěvek od lada 71 »

vlacir1 píše: S nastartováním nebyl žáden problém ani při -18 st.C, ale pak mi zamrzla nafta. :lol:
Co tankuješ v zimě za naftu? Jak tak po tobě koukám, tak máme naprosto stejné vozítko ( samozřejmě kromě barvy ). Já přez zimu jezdil pouze a výhradně k Benzině a bral jsem Vervu Diesel. No ale páč Vervu nemají všude, tak jsem asi 2x v zimě musel natankovat na Benzině Diesel Top Q. Nepřidával jsem do toho vůbec žádná aditiva, ani kapičku a přez celou zimu jsem neměl jedinej problém se studeným startem. Auto chytlo na první ťuknutí. Až přijde další zima, tak si sám doma udělám takovej malej test na tuhnutí nafty upravené na zimní provoz a už teď jsem zvědavej, jak to dopadne. Ale na diesel od Benziny je v zimě vážně 100% spolehnutí a je to jistota.
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Alex.333
Příspěvky: 6
Registrován: 31 kvě 2011, 14:38

Re: 1.6 CRDI - Nepravidelný chod při startu

Příspěvek od Alex.333 »

lada 71 píše:... na diesel od Benziny je v zimě vážně 100% spolehnutí a je to jistota.
To jsem si myslel taky - až do loňské zimy.
Pamatuju si, jak jsem v roce 2005 po mrznoucím víkendu přišel na parkoviště, otočil klíčkem a při ukazateli teploty -24°C jsem si pomyslel:"Zkusím to a pak jdu na autobus."
Kupodivu jsem po desetisekundovém protáčení motor nastartoval (Xantia 2,0 HDi) a pak dokonce i odjel do zaměstnání cca 25km.
Jenže loňskou zimu jsem startoval v -14°C po cca 15-ti hodinové odstávce vozu (ne celovíkendové jako v r.2005) a asi po minutě běhu začal kolísat volnoběh až to chcíplo - zamrzla nafta.
Do té doby jsem netankoval jinde než na Benzině ve Vrbně pod Pradědem.
Od té doby tankuju u Slovnaftu v Bruntále a nemám problém - a to letos bylo -20°C.
Takže Benzina jak kde.
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“