Problém s dobíjením

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Odpovědět
honzulda
Příspěvky: 7
Registrován: 13 kvě 2009, 22:14

Problém s dobíjením

Příspěvek od honzulda »

Zdravím všechny, potřeboval bych poradit.Mám Coupe 1.6 r.v.1999.....Když nastartuju a vyjedu, alternátor dává cca 13.8V....Napětí na baterce se pomalu zvyšuje a po ujetí asi tak 5 kilometrů se blíží k 16V....potom najednou z ničeho nic dobíjení vypadne, na baterce je něco okolo 12,5V a auto jede jenom na baterku.....začnou pohasínat hodiny, blbnout přistrojovka a po čase se samozřejmě baterka vybije.....
Když zastavím a chci znova nastartovat, tak nesvítí kontrolka baterky a oleje.....
Alternátor jsme měli vyndaný, proměřili a v něm problém není..
Předem díky moc všem za nápady....
Reklama
 

Uživatelský avatar
M.4.K
**
Příspěvky: 133
Registrován: 16 čer 2010, 08:57
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s dobíjením

Příspěvek od M.4.K »

honzulda píše:Zdravím všechny, potřeboval bych poradit.Mám Coupe 1.6 r.v.1999.....Když nastartuju a vyjedu, alternátor dává cca 13.8V....Napětí na baterce se pomalu zvyšuje a po ujetí asi tak 5 kilometrů se blíží k 16V....potom najednou z ničeho nic dobíjení vypadne, na baterce je něco okolo 12,5V a auto jede jenom na baterku.....začnou pohasínat hodiny, blbnout přistrojovka a po čase se samozřejmě baterka vybije.....
Když zastavím a chci znova nastartovat, tak nesvítí kontrolka baterky a oleje.....
Alternátor jsme měli vyndaný, proměřili a v něm problém není..
Předem díky moc všem za nápady....
A co to dela kdyz nikam nejedes?Kdyz to nechas jen tak na volnobeh?
Hyundai Coupe 2.0 16V - LPG
Skoda Felicia 1.3i - ex
honzulda
Příspěvky: 7
Registrován: 13 kvě 2009, 22:14

Re: Problém s dobíjením

Příspěvek od honzulda »

no, co mi bylo receno jednim mistnim servisem - vyndali jsme alternator, promerili, vratili zpatky, nechali to 20 minut nastartovany na dvore a vsechno bylo v poradku...... no jsem z toho servisu malem nedojel ani domu.....
takze nejspise, pokud to stoji pouze na volnobeh, tak to funguje, jak ma....
Uživatelský avatar
M.4.K
**
Příspěvky: 133
Registrován: 16 čer 2010, 08:57
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s dobíjením

Příspěvek od M.4.K »

mno on je problem ze oni to merej "idelanim" prostredi.Oni to daj na stolici a tim to konci na promereni.
Me se to stalo nedavno, akorat to nezalezelo na to kolik jsem ujel km ale na to jestli je motor zahratej nebo ne.Na nakopnuti byl motor studenej a dobijelo to v pohode.Jak se motor zahral tak (teda u me) prestal altik dobijet.
To zkus nechat chvili na volnobehu jeslti ot nema podobny manyry co u me :D:)
Hyundai Coupe 2.0 16V - LPG
Skoda Felicia 1.3i - ex
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Problém s dobíjením

Příspěvek od mirpie »

no takjakotak se to samo asi nespraví, tak si sežeň jinej alternátor (pasuje i z Lantry). nebo ten tvůj vyndej a dej na repas.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“