uskakuje zadek

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
tatřík
*
Příspěvky: 14
Registrován: 06 kvě 2011, 14:29

uskakuje zadek

Příspěvek od tatřík »

Jak už jsem tady psal, naši si koupili ojetou elu 1,6, r.v. 2003 HB. Podvozek nic moc, chystám se na něj. Přední náprava bude v pohodě. Ale trochu mi vrtá v hlavě zadek. je tam hlučný stabilizátor, ale to je volnýma gumama. Ty jako by tam nebyly. Ale víc mě zaráží, že při přejezdu několika nerovností za sebou (na českých silnicích nic neobvyklého), uskočí zadek trochu doprava. Vždycky to je doprava. Letmou kontrolou jsem nic tragického nezjistil. Netušíte někdo, na co se mám při kontrole zaměřit?
Reklama
 

jslavik
Příspěvky: 5
Registrován: 02 úno 2011, 15:48
Bydliště: Levice

Re: uskakuje zadek

Příspěvek od jslavik »

Nazdar. Mal som presne tento problém. Po každej jame odskočil zadok doprava. Dal som skontrolovať zadnú zbiehavosť a tam mi zistili, že sú vybité silentbloky na obidvoch vzperách. Takže 4x nové silentbloky, nastavenie zbiehavosti a teraz to už nerobí.
tatřík
*
Příspěvky: 14
Registrován: 06 kvě 2011, 14:29

Re: uskakuje zadek

Příspěvek od tatřík »

Aha, dík. Já něco takového čekal, ale když jsem to po koupi prohlížel, neměl jsem tolik času a moc jsem za to nebral. Mrknu na to pořádně. Ještě jednou dík
P.S. Hledám silentbloky vzpěr zadní nápravy a nemůžu nikde najít. Kdes je sháněl?
jslavik
Příspěvky: 5
Registrován: 02 úno 2011, 15:48
Bydliště: Levice

Re: uskakuje zadek

Příspěvek od jslavik »

dal som ích objednať priamo v Hyundai. Zhruba 16,23 EUR za ks ale bez DPH.
Šrouby čo idú skrz tak som musel dať tiež nové. Staré nešlo povoliť. =D>
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: uskakuje zadek

Příspěvek od mirpie »

určitě bych ještě zkontroval tlumiče
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Piskotkiller
Moderátor
Příspěvky: 679
Registrován: 25 črc 2009, 21:26
Bydliště: Fidži

Re: uskakuje zadek

Příspěvek od Piskotkiller »

mirpie píše:určitě bych ještě zkontroval tlumiče
Moje řeč 8)
Hyundai Scoupe GT
Uživatelský avatar
Peter_TO
**
Příspěvky: 215
Registrován: 23 črc 2009, 10:11

Re: uskakuje zadek

Příspěvek od Peter_TO »

tlmiče asi prve. Ja som bol s accentom minulý rok na teste, ktorý vykýzal opotrebenie tlmičov nad 70%. vtedy sa ešte nijako neprejavovali, dnes už pri rýchlejšom prejazde zákruty cítim akoby ma chcel zadok predbehnúť, deje sa to hlavne pri pravotočivých zákrutách. (auto má 186 000 a pôvodné tlmiče)
Hyundai Accent, 1997, 1,3 62kW, comfort.. strieborna metaliza, 2x bag + el. okna.. 185/60 R14


Speed! I am Speed!
tatřík
*
Příspěvky: 14
Registrován: 06 kvě 2011, 14:29

Re: uskakuje zadek

Příspěvek od tatřík »

Tak po další konrole zadní nápravy žádná závada až na špatné gumy stabilizátoru neobjevena. Gumy jsem vyměnil, bouchání přestalo. Protože se mi zdá, že se trochu sjížděly zvenčí gumy, dal jsem to na geo. Tam mi řekli, že byla přehnaná sbíhavost (cca 6mm) a že má být 1 mm. Tak to tak nastavili a uvidíme. Otec musí testovat... :)
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“