4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od Farrael »

Ale dyk nikdo neříká Flufi, že to do města nestačí. Stačí. Ale my ti tu naopak cpeme, že krom toho, že se ti to líbí je to auto pořád na tom hůř než všechny jiné kategorie do toho města. Došlo konečně? Mi skus vyjmenovat jedinnou věc ve který je lepší v tom městě než jakákoliv jinak řešená karoserie.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od Mexican »

no vyslo mu tam sirka na zadnych sedadlach (tych 150 je pekne cislo) - co beriem ako argument u dvoch sedaciek a nudzoveho sedenia vzadu. To je prva vec (a asi jedina). Je skoda ze posledna strana sa tu znova posuvala do roviny absurdnosti :oops:
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od Farrael »

Ńo hele věřim tomu, že by se dalo najít jiný auto, který by na tom mohlo bejt podobně :-) v předhohrabu a neSUV
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od Skyline »

Hezka debata, unter SUV s 1,6i je podle mne zbytecne a obzvlast do mesta tahle kombinace musi mit docela spotrebu a moc to asi nepojede ta hmotnost, odpor velke karoserie, mista tam taky neni zas tolik atd., pokud je to auto na dojem tak.... Ja bych dal radeji prednost I30 v kombiku a s poradnou vybavou a motorem a nebo i klidne IX20.

Ted se mi vybavilo jak jsem jednou slysel ze Superb je pro chude bohate :D
Naposledy upravil(a) Skyline dne 21 čer 2011, 12:54, celkem upraveno 1 x.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od FISHkaa »

nechápu vaše označení "unter SUV" - v samotné zkratce SUV není nic o terenním automobilu. To je stejné jako napsat o Mazdě 3 MPS "under hothatch" protože nemá náhon na zadní. Nesmyslný flame vlákno plné zbytečných urážek a rádoby doktorských pohledů nejchytřejších :mrgreen:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od Hardcam »

Kolik Hothatchu ma, prosim te, zadni nahon?
Porad sama nesmyslna prirovnani.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od Skyline »

Mazda 3 je ale primarne predokolka, kdezto IX35 4x4 a je to dobry obchodni trik ta 4x2, jde jen o prachy, je to kazdeho vec a je to jen debata o smyslu teto verze. My mame I30 pro chude ve verzi Patriot a taky se kvuli tomu nevztekam.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od Skyline »

Hardcam píše:Kolik Hothatchu ma, prosim te, zadni nahon?
Porad sama nesmyslna prirovnani.
Z tech co se vyrabi, znam jen BMW 1.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od Farrael »

Ono jde hlavně o to Fishko, že vždy existuje lepší volba než 4x2 SUV. Vždy se najde jiné provedení karoserie, které bude to a to využití, které potřebuji zvládat lépe a s nižší spotřebou, přičemž to bude zřejmě i živější. Další věc je ta, že za to utratíš řádově o pár desítek tisíc víc. Někdo tu psal kolem 100K, přičemž to můžeš nacpat do výbavy. Takže proto se tu tak rejpe o té nesmyslnosti.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od Yurii »

FISHkaa píše:nechápu vaše označení "unter SUV" - v samotné zkratce SUV není nic o terenním automobilu. To je stejné jako napsat o Mazdě 3 MPS "under hothatch" protože nemá náhon na zadní. Nesmyslný flame vlákno plné zbytečných urážek a rádoby doktorských pohledů nejchytřejších :mrgreen:
Hele ty si dovoluješ zpochybňovat mojí pravdu? Abys věděl já sem jedinej kdo mam pravdu a všichni ostatní ste mi buldozer :)
Když si projedeš historii SUV zjistíš, že auta kterýma byla tahle kategorie založená měla bez vyjímky pohon 4x4 (vesměs ted připojitelnej ale měla) a ještě donedávna než se vozy s Označením SUV dostaly do evropy a začal jejich druhej boom (tak deset let nazpět) bylo i u SUV 4x4 prakticky pravidlem.
Flame to je ale proč neflejmovat když se lidi chytaj :) Přijde mi to velice naučné jak z tchnického tak z psychologického hlediska :) :mrgreen:
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od FISHkaa »

Skyline píše:.. My mame I30 pro chude ve verzi Patriot a taky se kvuli tomu nevztekam.
Zaparkuj vedle sebe i30 a i35 a uvidíš ten rozdíl, který není jenom o vyšší světlé výšce a pohonu a pochopíš za co platíš navíc u ix35 8)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od Hardcam »

Farrael: spotrebu bych do toho netahal, as tou to tak nesouvisi, i kdyz ta slaba 1.6 musi na dalnici pri tom odporu zrat i travu kolem silnice. Ale takovy CRDicko, co tu nekdo ma, ma docela peknou spotrebu. Tusim kolem peti litru, to je na auto tehle kategorie parada.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od FISHkaa »

Farrael píše:Ono jde hlavně o to Fishko, že vždy existuje lepší volba než 4x2 SUV. Vždy se najde jiné provedení karoserie, které bude to a to využití, které potřebuji zvládat lépe a s nižší spotřebou, přičemž to bude zřejmě i živější. Další věc je ta, že za to utratíš řádově o pár desítek tisíc víc. Někdo tu psal kolem 100K, přičemž to můžeš nacpat do výbavy. Takže proto se tu tak rejpe o té nesmyslnosti.
Pokud zůstaneme u :hyu: tak mi nabídni efektivnější variantu pro časté jízdy po nerovných lesních cestách (tím nemyslím sníh a kopce). Tam kde s i30, nebo ix20 urveš vanu motoru, tam s ix35 projedeš v pohodě...
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od FISHkaa »

Yurii píše:
FISHkaa píše:nechápu vaše označení "unter SUV" - v samotné zkratce SUV není nic o terenním automobilu. To je stejné jako napsat o Mazdě 3 MPS "under hothatch" protože nemá náhon na zadní. Nesmyslný flame vlákno plné zbytečných urážek a rádoby doktorských pohledů nejchytřejších :mrgreen:
Hele ty si dovoluješ zpochybňovat mojí pravdu? Abys věděl já sem jedinej kdo mam pravdu a všichni ostatní ste mi buldozer :)
Když si projedeš historii SUV zjistíš, že auta kterýma byla tahle kategorie založená měla bez vyjímky pohon 4x4 (vesměs ted připojitelnej ale měla) a ještě donedávna než se vozy s Označením SUV dostaly do evropy a začal jejich druhej boom (tak deset let nazpět) bylo i u SUV 4x4 prakticky pravidlem.
Flame to je ale proč neflejmovat když se lidi chytaj :) Přijde mi to velice naučné jak z tchnického tak z psychologického hlediska :) :mrgreen:
:mrgreen: no jistěže, počkej, příště ti hodím špekáček do ohně :mrgreen: :mrgreen: Historie je ok, ale v době kdy auta ani snad vlastní kategorie nemají (aneb móda crossoverů) už to splývá. Výrobci prostě reagují na požadavky zákazníků - a to je moooc dobře :wink:

Správně, vždy když přijdu na fórum, alespoň mám co číst :mrgreen: :mrgreen:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Flufi
*
Příspěvky: 30
Registrován: 05 dub 2011, 22:40

Re: 4x4 vs. 4x2- zmyselnosť 4x2...

Příspěvek od Flufi »

Farrael píše:Ale dyk nikdo neříká Flufi, že to do města nestačí. Stačí. Ale my ti tu naopak cpeme, že krom toho, že se ti to líbí je to auto pořád na tom hůř než všechny jiné kategorie do toho města. Došlo konečně? Mi skus vyjmenovat jedinnou věc ve který je lepší v tom městě než jakákoliv jinak řešená karoserie.
Já nevím proč mám jmenovat věci, ve kterých je lepší. Jde o to, že se mi líbí a jsem s ním spokojený. Ale vy si zase neuvědomujete, že vaše argumentace spočívá jen v urážkách majitelů těchto aut - viz pičenky, na co jí to je, ženská umře ale děcko přežije, na machrování, jsou lepší auta, je to drahé a nedal bych to za to atd...
Kdyby jste psali ve stylu: já ti nevím, vypadá dobře, ale já bych si to nekoupil, protože mi víc sedí jiný typ, no fajn, ale pořád tu urážet je nesmysl...
Odpovědět

Zpět na „ix35 Ostatní“