VÝMĚNA RÁDIA

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Kutulas
*
Příspěvky: 17
Registrován: 23 srp 2006, 17:25

VÝMĚNA RÁDIA

Příspěvek od Kutulas »

Mám Lantru Kombi 1.6 98 koupil jsem nové rádia a nevím jak mám vyndat původní plechový rámeček prosím poraďte. Do toho starého nejde rádio uponout.
Reklama
 

jelensoft
*
Příspěvky: 97
Registrován: 18 zář 2005, 20:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jelensoft »

Jestli mysíš ten rámeček, co vidíš po vyndání rádia ze středního panelu, tak ten tam drží na dvou šroubech. ale musíš sundat střední panel.
Uživatelský avatar
daf7
*
Příspěvky: 48
Registrován: 21 čer 2006, 16:03
Bydliště: ostravsko-karvinský uhelný revír

Příspěvek od daf7 »

musis ho vyhnout..obvykle jsou tam takove vyhybaci zoubky, ktere jsou zahacene za plast ...klidne ten ramecek mirne zdeformuj ale ne zas moc at jej zas muzes pouzit
† Lantra 1992
† Lantra 1997 2.0 GLS - R.I.P.
* Sonata 2003
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Ahoj...
Nevim, jestli ti to pomuze, ale mrkni sem ... tady je navod na vymenu radia, jak jsem to delal ja ... Mel jsem tam to puvodni radio Hyundai dodavane od vyrobce ...
http://vita-v.blog.cz/0608/navod-na-mon ... -autoradia
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

No nedá mi to a musim napsat.. jsou tam v tom plechpovym rámečku po všech stranách takový pacičky a ty jsou vyhnutý směrem ven od toho rámečku a držej za ten plast... urkitě nejsou vyhnutý všechny.. Pokud nechceš ten rámeček zlikvidovat, tak musíš vzít slaboučkej šroubovák a nějak šikovně ty pacičky vyhnout zpět.. jde to, ale je to pakárna.. no a pokud ti na tom rámečku nezáleží, tak ho chytni zezhora, zmáčkni dolů a pak vyhni ty bočnice na ten hořejšek.. jako bys složil krabici a pak už ho jen zvedni a vyndej.. musíš použít jen trochu síly a když to nepujde, použi jí víc :lol:
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Topek2
**
Příspěvky: 150
Registrován: 15 bře 2006, 20:18
Bydliště: Most

Příspěvek od Topek2 »

zrovna před pár dny jsem ten panel sundaval kvůli rádiu,ten rámeček opravdu nesundáš bez středového panelu.Ale obrázky co nafotil Vita ti nepomůžou,nejsou na J2ku.Vlastně pod krytkou vedle spínací skříňky je jeden vrut a když vyndáš ten plast kolem řadičky(je jen nacvaklej),tak zespodu středového panelu je ještě jeden vrut.Když je máš dole panel sem šroubovákem vycvakal(asi 4 spony).než ho ale odkloníš,musíš odpojit ovládání teploty topení zezadu z panelu.Ze spodu volantu je plastovej kryt a ten když sundáš dostaneš se zezadu na to ovládání,vycvakneš z uchycení směrem nahoru a mělo by to jít vyhnout celé nahoru.Pak už máš rámeček rádia volnej,ovšem zapojit ten ovladač topení zpátky to už vyžaduje zručnost a pevné nervy :lol: ale na popáté to už byla otázka minutky :wink: Plus je že ti to rádio pak už jentak nikdo nevytáhne,rámeček rádia zůstane za rámečkem panelu. Tak hodně štěstí 8)


http://img225.imageshack.us/img225/4713 ... ss0.th.jpg http://img177.imageshack.us/img177/9862 ... hv8.th.jpg
troch sem se nudil tak máš i obrazek :wink:
LANTRA 1.8-beast in korea 25*5*10 + --odpočívej v pokoji
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Elektronika“