vykon, spotreba, poskakuje pri rozbiehani za studena

2002 - 2009

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Odpovědět
torpex
*
Příspěvky: 11
Registrován: 09 dub 2010, 16:52
Bydliště: Prievidza

vykon, spotreba, poskakuje pri rozbiehani za studena

Příspěvek od torpex »

Ahoj, potreboval by som poradit, do teraz som prechadzal vsetky mozne fora a hladal riesenie ale zatial nic nepomohlo, ide o problem s Coupe r.v. 7/2004 2.0 s CVVT, problem sa prejavuje cim dalej tym castejsie, cca. pol roka do zadu sa stalo , ze auto proste netahalo a dojazd zacal rapidne klesat... Pod pojmom netahalo myslim ze tahalo ovela horsie ako bezne, ako keby bol vykon riadne znizeny, pocitovo to vtedy taha ako focus 1.4 . Teraz to uz viac netaha ako taha, raz za cas to zacne tahat normalne, len vtedy si spomeniem na to, ako to ma ist :( Dalej pozorujem problem pri rozbiehani za studena, nastartujem par sec necham motor nastartovany, cuvnem si na stlacenej spojke z parkovacieho miesta, dam spojku do zaberu a pridam plyn no a vtedy zacne auto poskakovat , musim trochu stlacit spojku a pridat plyn, po prejdeni cca 50-70m to uz ide normalne... Cele toto spravanie ma dopad aj na spotrebu, ked netaha musim ho davat viac do otacok a tym padom aj viac zere, teraz to zere okolo 11l na 100km , jazdim sice len po meste a na kratke trasy (cca 5km) , ked idem mimo mesta, tak je to lepsie, ale este pamatam na casy ked to bolo neporovnatelne lepsie... Najhorsie je, ze diagnostika neukazuje ziadne chyby, absolutne nic... Len na motore je vidiet ze sa viac trasie na volnobehu (odstavene auto), trasie sa z toho az volant, aj zvuk je "iny". Skusal som uz vsetko mozne ked to "netahalo" odpojil som vahu vzduchu, tahalo to bez nej lepsie, aj spotreba sa zlepsila ale mam podozrenie ze ked je motor v nudzovom rezime (napr. bez vahy) ignoruje aj ostatne cidla (lambda a pod.) a ide podla pamati takze som tymto zasahom mohol odstavit aj nieco ine... Kontroloval som aj sviecky, ci nevynechava jeden vstrekovac (jedna by bola ina) nic, vsetky rovnake... Menena bola aj zapalovacia cievka , palivovy filter, vzduchovy je zatial v pohode, olej je meneny pred cca 6K km , vahu vzduchu som skusal cistit sprejom...

Konkretne mam podozrenie na vahu vzduchu , snimac teploty vzduchu - konkretne by mi dost pomohlo, keby sa niekomu z vas chcelo premerat odpor medzi kontaktom 1 a 5 , podla servisneho navodu by mal byt radovo v ohmoch ale u mna je to v Kohm , ale uz som si vsimol ze podla toho navodu nesedi viac veci... vaha je tam siemens 5WK9 6431 part.no. 28164-23700 ...

Uz som bezradny nechcem dat viac ako 100 e za novu vahu a nakoniec to bude nieco ine...
Huyndai Coupe 2.0 CVVT 5/2005
Reklama
 

Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Re: vykon, spotreba, poskakuje pri rozbiehani za studena

Příspěvek od laxo18 »

skus este precistit skrtiacu klapku a preverit snimac polohy skrtiacej klapky obcas zvikne blbnut a ma to vpliv na otacky
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
torpex
*
Příspěvky: 11
Registrován: 09 dub 2010, 16:52
Bydliště: Prievidza

Re: vykon, spotreba, poskakuje pri rozbiehani za studena

Příspěvek od torpex »

snimac som meral multimetrom, nebol tam ziaden skok, odpor sa menil pekne plynulo, premaral som to pre istotu viac krat :( Predpokladam ze klapku musim pred cistenim vymontovat, musim pozret aky je tam pristup... netreba potom "kalibrovat" jej polohu, resp. nieco podobne?
Huyndai Coupe 2.0 CVVT 5/2005
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Re: vykon, spotreba, poskakuje pri rozbiehani za studena

Příspěvek od laxo18 »

ono su vseliake spreje na cistenie klapky ja som ju nechal precistit v servise ale mam dojem ze ju nemuseli davat dole , ja som to nechal tak nech este precistia vsetky kontakty na senzoroch polohy klukoveho hriadela knock senzoz myslim ze sa vola , este otazka ake tam mas sviecky ? dufam ze nie 4bodove lepsie je ostat pri klasike ngk ,champion, skus pozriet katalizator ci neni zaneseny alebo rozpadnuty lambda sondu podla mna tam budes mat nejaku malu ptakovinu na ktoru treba prist , ono je to s tou diagnostikou tazko trebalo by ju mat vtedy ked to vyslovene blbne mne sa stavalo to ze ked som auto doniesol do servisu tak nehlasilo ziadnu chybu
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Re: vykon, spotreba, poskakuje pri rozbiehani za studena

Příspěvek od laxo18 »

accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
torpex
*
Příspěvky: 11
Registrován: 09 dub 2010, 16:52
Bydliště: Prievidza

Re: vykon, spotreba, poskakuje pri rozbiehani za studena

Příspěvek od torpex »

uz som nasiel postup, sprej by mal byt ten co som pouzil na vahu, este ho tam je dost, staci odmontovat sanie a vycistit, dnes to skusim... Sviecky su tam NGK Iridium, uz su tam cca 15K km ked som ich tam dal, auto slo subjektivne lepsie, tak tam snad nebude problem... Lambdu som mal vonku tu za pruznym clenom , bola cierna od sadzi (bohata zmes?), ale napatie sa na nej meni (diagnostika aj V meter), no a s tou diagnostikou som sa dopracoval do takeho stadia, ze mam doma kabel a skusal som to napojit aj ked to blblo, zaznamenaval som hodnoty vtedy a hodnoty ked to neblblo, skoro vsetko sedelo az na udaje co sa menia (short fuel trim, prietok vzduchu teplota , atd..)... ale proste ziadnu chybu to nehlasilo, RJ si mysli ze je vsetko v najlepsom poriadku... to by podla mna mohlo ukazovat aj na lambdu, ked jej nevadi ze je zla zmes a nehlasi chybu...
Huyndai Coupe 2.0 CVVT 5/2005
torpex
*
Příspěvky: 11
Registrován: 09 dub 2010, 16:52
Bydliště: Prievidza

Re: vykon, spotreba, poskakuje pri rozbiehani za studena

Příspěvek od torpex »

tak skrtiaca klapka vycistena, efekt zatial ziadny :( Este nejake napady ? Nieco odmerat , resp. vyskusat?
Huyndai Coupe 2.0 CVVT 5/2005
r_e_n_e
**
Příspěvky: 204
Registrován: 19 dub 2010, 21:10
Bydliště: Slovensko

Re: vykon, spotreba, poskakuje pri rozbiehani za studena

Příspěvek od r_e_n_e »

z toho co tu pises je to podla mna lamda...
ak mas niekoho s kupeckom nablizku, tak skus k nemu zbehnut a nahodit na chvilu do svojho auta...
Uživatelský avatar
Karamusa
**
Příspěvky: 338
Registrován: 13 led 2011, 22:02
Bydliště: F-M

Re: vykon, spotreba, poskakuje pri rozbiehani za studena

Příspěvek od Karamusa »

tak mě napadlo že jsme meli na dilně Matiza z 99 a mu to škubalo v nizkych otackach a nakonec to byl zasmolenej EGR ventyl ale tedka jsem na važkach jestli :tus: ho maj,ale spis bych to videl na lambdu ale to by zas hodilo do paměti zavad
Prodej levných autodílů.
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Re: vykon, spotreba, poskakuje pri rozbiehani za studena

Příspěvek od laxo18 »

no EGR ventil nema coupe ked to skace v nizkych otackach to mozu byt sviecky palivovy filter kable napetova cievka vaha vzduchu lambda sonda
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
torpex
*
Příspěvky: 11
Registrován: 09 dub 2010, 16:52
Bydliště: Prievidza

Re: vykon, spotreba, poskakuje pri rozbiehani za studena

Příspěvek od torpex »

tak dnes po ceste do prace a pri rannom rozbehu sa to chovalo podla mna dobre, uvidime casom , mozno to bola nakoniec predsa len ta klapka, alebo som len pohol kablom k vahe, kedze aj ta musela ist von...
lambda napadla aj mna, ale nezda sa mi to z toho dovodu, ze ked to blblo a odpojil som lambdu, tak to nereagovalo nejako pozitivne, teda nevidel som tam zlepsenie ako pri tej vahe, no a lambdu som ako tak odmeral a aj v diagnostike hadzala nejake hodnoty...
Dnes cez obednu prestavku skusim este premerat odtrh na svieckach...

EGR to nema, ale nejaku jeho cisto mechanicku obdobu vola sa to tusim PCV , to som kontroloval aj cistil, vyzera byt OK
Huyndai Coupe 2.0 CVVT 5/2005
torpex
*
Příspěvky: 11
Registrován: 09 dub 2010, 16:52
Bydliště: Prievidza

Re: vykon, spotreba, poskakuje pri rozbiehani za studena

Příspěvek od torpex »

tak nic sa nezmenilo, minimalne co sa tyka spotreby a vykonu, rozjazd sa sice trochu zlepsil ale mozno to je len vyssou rannou teplotou... Ale vykon kolise dalej, potvrdilo sa mi to vcera po ceste z prace, ked som nastartoval auto, dojazd bol 514 km po prejdeni asi 3 km dojazd klesol na 491 :( siel som normalne, ziadne cakanie v zapche ani nic podobne... Tak do tyzdna dvoch by som mal mat k dispozicii osciloskop, odmeriam poriadne tie lambda sondy, ak budu OK, tak to zasa ukazuje len na tu vahu...
Huyndai Coupe 2.0 CVVT 5/2005
torpex
*
Příspěvky: 11
Registrován: 09 dub 2010, 16:52
Bydliště: Prievidza

Re: vykon, spotreba, poskakuje pri rozbiehani za studena

Příspěvek od torpex »

dnes som konecne premeral lambda sondy osciloskopom, prva (pred katalizatorom) pekne menila hodnoty, priebeh vyzeral pravidelny, ale ta za katalizatorom, sa skoro vobec nehybala, myslim tym, ze pokial sa otacky nemenili (2000+- 200) bola stale (10-15 sekund) na hodnote cca 0,6 V ked som poriadne pridal(4000-5000), a potom plyn pustil, tak klesla, na cca 0 V ale potom zasa vystupala hore a drzala sa tam, takze su asi len 2 moznosti, bud je niekde vo vyfukovom potrubi medzi prvou a druhou sondou diera, a nasava tadial kyslik, alebo ta druha mera nespravne, co sa mi zda realnejsie, myslim ze dieru by som si vsimol. Nejaky nezavisly nazor na to premeranie? Podla ktorej lamby sa miesa zmes, podla prvej, alebo aj podla druhej?
Huyndai Coupe 2.0 CVVT 5/2005
torpex
*
Příspěvky: 11
Registrován: 09 dub 2010, 16:52
Bydliště: Prievidza

Re: vykon, spotreba, poskakuje pri rozbiehani za studena

Příspěvek od torpex »

prisiel som na zaujimavu vec, uz skor sa mi zdalo, ze ked je vlho - teda prsi, tak to taha lepsie, teraz sa mi to potvrdilo, poslednych par dni prsalo, dojazd zacal stupat, auto tahalo ako nove aj motor mal kludnejsi chod. Postupne ako vysychalo tak sa to zacalo vracat spat, motor sa zalat triast (vybroval volant), potom zmoklo znova a zasa sa to zlepsielo... Napada ma zla zem alebo zasa ta vaha , ked cez nu tecie vlhky vzduch moze v nej znizit prechodovy odpor na nejako studenom spoji, rovnako to moze byt aj so zemou. Co vy na to? Ked auto kompletne vyschne skusim premerat zemniace body, resp. ho sektorovo oblievat , ci sa nieco zmeni...
Huyndai Coupe 2.0 CVVT 5/2005
Odpovědět

Zpět na „COUPE 2G“