Zakoupení i30

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
David2012
Příspěvky: 2
Registrován: 02 črc 2011, 17:37

Re: Zakoupení i30

Příspěvek od David2012 »

Ahoj, vybírám si náhradu za svoje Picasso 66kW HDi 2002 a zaujala mě nabídka:
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/searc ... ar&lang=de


Jedná se tedy o 94kW motor v řekněme lepší výbavě za 12849 Euro (jsem plátce DPH tedy cena pro mě bez DPH). Myslíte že najdu podobnou nabídku i u nás? Máte někdo s udávanou motorizací zkušenosti, případně doporučíte něco jiného? S Picassem jsem vcelku spokojený i když masím vnitřek skládacím žebříkem co se dá a nájezd mám tak cca 30tis ročně po vesnicích a dálnice je tam spolu s městem tak 20%. Spotřebu bych rád viděl tak kolem 6L když teď mám kolem 7L v Picasu, bude to reálné? Co na Picasu oceňuji je rovná podlaha když jezdím věčně bez zadních sedaček a kufr je tak kolem 2000L. Toto bohužel tolik i30CW nesplňuje, ale i tak se s tím asi spokojím. Kvůli zákazníkům a i ceně moc do prémie jít nechci to možná až časem až tohle auto za nějaký ten rok podědí přítelkyně. Takže hledám takovou šedou myšku spíše užitkovou s menší spotřebou.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Zakoupení i30

Příspěvek od Hardcam »

V pripade zakoupeni auta z Nemecka se hodne, ale opravdu hodne zamer na to, aby ti nechybelo neco podstatneho z vybavy, respektive zazadej si o jeho cely vypis a porovnej s tim, co dostanes u nas. Nemci si si totiz krome standardnich nabizenych vybav velmi radi objednavaji auto individualne podle jejich potreb, jejich importer to tiz narozdil od naseho umoznuje. Je zcela bezne, ze vuz ma celokozene sedacky, ESP, sensor steracu, ale vzadu ma svihadla, nema autoklimu a ma cerny kliky, pritom je to treba nejsilnejsi CRDi, ktere bys u nas dostal v plne polni, ale bez celokozenych sedacek.
Co se k samotnemu nakupu tyce, Nemci si hacka kupodivu hodne ceni a ojety Hyundai se v D vubec nevyplati, jen novy.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
David2012
Příspěvky: 2
Registrován: 02 črc 2011, 17:37

Re: Zakoupení i30

Příspěvek od David2012 »

Díky za tohle upozornění. Je fakt že třebas tam píší po překladu že jsou v el. přední okna (v řeči prodejců tedy asi zadní mají švihadla) což by mi až tolik nevadilo klima by tam být měla taky tak snad nic podstatnějšího chybět nebude (sesle v kůži by byla fajn, ale není tak podstatná). Spíš je tam toho dost co u nás je asi za příplatek. Jen se na mě asi budou v ČR v servise škaredě dívat že jsem je nenechal vydělat:) . Ale kdyby byla podobná nabídka o třebas 20tis dražšší i u nás tak klidně nechám, jenže asi normálně není (a už vlastní 94kWh v naftě jsem tu moc v nabídkách nevyděl). Ještě by mě zajímalo jestli to budu mít jazykově to rádio případně ovládání jen v Deutch nebo aspoň Anglina či by to přepli do CZ.

Ještě taková blbost - rožnou se automaticky světla při startu nebo to musím hlídat tedy zapínat je ručně?

HYUNDAI Center v Mnichově! Hodně s Hyundai `skladem! Wunchbestellungen všechny modely Hyundai je to možné šťastný. PLUSCARS.de - Váš EU nové auto zásuvky v Mnichově pro FIAT, Hyundai, KIA, Škoda, Suzuki, atd. Zaručena za nejlepší cenu! Možnosti financování a leasingu s námi! STK stanice a servisní centrum v domě. Po celé Evropě včetně záruky. , 5-dveřový, vybavení: 3 x 3 místo na zadních sedadlech pásy, 5 výškově nastavitelné opěrky hlavy, 5, 5J 15 palců ocelové ráfky s pneumatikami 185/65 R15, ABS - Anti systém blokování, AUX, USB a iPod - spojení, aktivní opěrky hlavy na předních sedadlech, alarm, audio systém - tuner s RDS / CD / displej venku ..., zrcátka topení zevnitř jednou elektricky ..., vnějších zpětných zrcátek kryt - černá, BAS - brzdový asistent, Airbag spolujezdce pomocí klíčku zapalování, může být deaktivován, střešní anténa, střešní nosiče, EBD - elektronické distribuce brzdné síly, ESP - elektronický stabilizační program, řidiče a předního spolujezdce - depowered, Sedadlo řidiče manuálním nastavováním výšky, sedadlo řidiče s mechanickou bederní opěrkou, elektricky ovládaná okna vpředu, Přední stěrače (Aero) s variabilním intervalem ..., kryt zavazadlového prostoru, držáky nápojů vpředu - 2 ks, tónovaná skla, světlomety s funkcí doprovodem, zadní okna Wisch-/Waschanlage, zadní okno defogger s časovačem, Isofix úchytů dětské sedačky, automatická klimatizace s elektronickou regulací teploty, hlavové airbagy (hlavové airbagy), Přední a zadní, sloupek řízení manuální sklon, ručně nastavitelný sloupek řízení úhel sklonu světlometů ovládání elektrické, přední mlhové světlomety, zadní mlhovky, poklice Full Cover, zadní opěradlo sklopné 60/40, Indikátor řazení na palubní desce, boční airbagy pro řidiče a spolujezdce, boční ochranu proti nárazu ve dveřích, elektricky asistované posilovač řízení - MDPS, výškově nastavitelné pásy vpředu sedadlo s bezpečnostním pásem ..., sluneční clony ...
petansoudce
*
Příspěvky: 28
Registrován: 18 říj 2009, 21:58
Kontaktovat uživatele:

výbava do I30

Příspěvek od petansoudce »

Brzy se stanu novým majitelem Hyundai I30 a mám si vybrat z výbavy nějaké položky a tak se ptám už zkušených osob,kteří to ve voze mají ,aby se vyjádřili Klady/Zápory. Jedná se o tyto položky výbavy:
1.Vyhřívání předních sedadel jak vyhřívají rychle v zimě a jestli příliš nezatěžují autobaterií a elektrickou sít v zimě ,když je okolní teplota cca pod 3 st.?
2.ISG (Stop & Go systém) opravdu umí snížit spotřebu benzínu a nezatěžuje příliš motor při stálém vypínání?
3.Tempomat jak vůbec funguje tento systém lze nastavit než nastartuji nastavit , nebo jen při auta v běhu ?
Děkuji za cenné informace
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: výbava do I30

Příspěvek od Skyline »

Tak vyhřívání sedadel ber a tempomat taky, ja osobne v systemu ISG a podobných nic nevidím, navím v chladném počasí a v zimě při častých krátkých jízdách tuším ani nefungují, kvůli nízké teplotě motoru, takže za mě nee.
Jak funguje tempomat v I30 nevím, měl jsem ho jen ve Škodovkách a tam šel nastavit jen za jízdy.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: výbava do I30

Příspěvek od pietro32i »

Osobne si neviem predstaviť, ako by sa dal nastaviť tempomat pred jazdou napríklad s manuálnou prevodovkou, ale snáď to už niekde existuje... 8)
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: výbava do I30

Příspěvek od lukis01 »

normalně néééé, nastavíš 300 a jedeš z místa :D
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: výbava do I30

Příspěvek od Hardcam »

Nastavit pred jizdou tempomat je zajimavy, to se povedlo :lol:

ISG je nesmysl, zadarmo asi dobry.
Vyhrivani sedacek funguje i v lete, nevim, proc by ho mela ovlivnovat okolni tepolota, kdyz je to jen par rozhavenych dratu.
Tempomat je u i30 i po 4 letech vyroby stale vec ve vyvoji, nekomu bezi, nekomu ne, nekomu dokonce ovlada auto :lol:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: výbava do I30

Příspěvek od lukis01 »

a někoho možná pošle do zatáčky rychleji než chtěl :)
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: výbava do I30

Příspěvek od matysekul »

A někdo ho má furt v šupleti :mrgreen:
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: výbava do I30

Příspěvek od Hardcam »

Ale dostal jsi ho od Hardika zadarmo, tak neremcej :lol:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: výbava do I30

Příspěvek od matysekul »

Dyť by ti už muselo být haňba,kdybys si po těch letech ještě něco řekl :mrgreen: Bych Ti mohl účtovat skladné :lol:
Naposledy upravil(a) matysekul dne 04 črc 2011, 13:54, celkem upraveno 1 x.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: výbava do I30

Příspěvek od Hardcam »

Dyt ja nic nechci :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
mann73
*
Příspěvky: 13
Registrován: 03 črc 2011, 18:42
Bydliště: Benešov u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Nový Hyundai i30

Příspěvek od mann73 »

Minulý týden jsem si objednal nový vůz Hyundai i30 1,4i MPI DOHC CVVT Trikolor Plus v krásné bílé barvě.Přecházím ze škodovek k této značce tak snad jsem neudělal chybu.Po zkušebních jízdách,podrobné prohlídce vozu a přečtení spousty recenzí mě nejvíc zaujal i30 jak výbavou tak i cenou.Koncem měsíce si pro nový vůz jdu a už se moc těším.
Hyundai i30 TRIKOLOR Plus(1,4i MPI DOHC CVVT) White Solid
Škoda Octavia 1,9TDI 81kW Elegance
Škoda Fabia 1,4MPI Classic
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Re: výbava do I30

Příspěvek od hlobilp »

no ja bych si isg klidne to auta dal... nicmene asi se Ti to nezaplati :-) ...u me by poradi bylo 1) tempomat 2) isg 3) vyhrivani ... teda pokud nemas kozene sedacky.. to by pak bylo cislo jedna :-)
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“