LPG

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: LPG

Příspěvek od severtom »

Toroid nádrž 52 l, tankuju 39, dojezd 500 km. Český systém Magic III.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Reklama
 

Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: přestavba na lpg

Příspěvek od airwaves »

honza.21.3 píše:Děkuji za přesun a omlouvám se ale jsem tady v tom fakt poprvé, jak budu mit cas tak si to tady cele přečtu ať nezdržuji otázkamy co už tu byli. pokud je tady někdo víc technickej a má chuť poradit jaka firma nebo druh nadrže a podobně bych si tam měl nechat namontovat budu vděčnej za jakou koliv radu, jsem uplný začátečník moje prvni auto byl fiat stilo nafta tet mám od února hyundai i30 cw 1,4 benzin moje přítelkyně za tyden už manželka :) dojíždí do práce každej den 25 km tak proto ta přestavba na plyn ale nemám o tom žadné info nikdy mě ani nenapadlo že bych předělával auto na plyn a v okolí z nám jen toho jednoho kámoše co mě nahlodal ale moc informací mě k tomu nedal má plyn už dlouho a je spokojený.
http://elpigaz.cz/. Konkrétní montážní dílnu ti doporučí podle místa bydliště.
Naposledy upravil(a) airwaves dne 15 led 2012, 13:54, celkem upraveno 1 x.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
plikous
**
Příspěvky: 127
Registrován: 17 zář 2009, 12:15
Bydliště: Prágl

Re: LPG

Příspěvek od plikous »

S LPG zatim naprostá spokojenost. Mám systém BRC. Jediné, co se změnilo je to, že u benzínky nechávám míň peněz. Spotřeba před přestavbou byla cca 8,5l/100km benzínu, teď to je 10l/100km LPG. Na druhou stranu, teď to zas až tolik nešetřim. :)
Hyundai Sonata Elegance 2007 2.0 LPG
Obrázek
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: LPG

Příspěvek od severtom »

Viz v jiném tématu "Spotřeba" (nezaložil jsem ho, fakt ne), píšu:

Včera mělo auto 20 000 km, jezdím "za čtyři" (benzínu dle ceny, reálně 7 litrů plynu).
20000.jpg
20000.jpg (40.6 KiB) Zobrazeno 1938 x
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
S0T0
***
Příspěvky: 508
Registrován: 09 říj 2010, 22:28

Re: LPG

Příspěvek od S0T0 »

tak v brké době čekám zdražení LPG... proč? protože od 8.8 jsem taky v plynu...konkrétně systém BRC..jinak ostatní co máte za systémy? jak sem viděl vedle sebe vstřikovače,směšovače od noname, hlpropan, stag, brc, landi..tak sem měl docela jasno. jinak cenovka 29tkč včetně plnění vedle hrdla pro benál.
EX - i30 1.4 CVVT Patriot BRC SQ 24
zludo
*
Příspěvky: 39
Registrován: 15 srp 2010, 18:54
Bydliště: P. Ruskov, SK

Re: LPG

Příspěvek od zludo »

"severtom" dal foto, kde je priem. spotreba 6,9l a píše, že má reálnu spotrebu na plyne 7l.
Možno som to zle pochopil, ale pri správne nastavenom plyne je skutočná spotreba oproti PP o 1,5 až 2l viac.
Ak ja mám napríklad spotrebu podľa PP 6,3l tak je to v skutočnosti 7,8l LPG.
i30, 1,4-80kW, LPG-SolarisOBD
S0T0
***
Příspěvky: 508
Registrován: 09 říj 2010, 22:28

Re: LPG

Příspěvek od S0T0 »

zludo: no nevím jak se liší spotřeba plynu oproti palubnímu pc, ale ten rozdíl 1.5-2l je myšlen spíše rozdíl ve spotřebě ioproti jízdě na benzín.
EX - i30 1.4 CVVT Patriot BRC SQ 24
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od Nexus »

zludo píše:"severtom" dal foto, kde je priem. spotreba 6,9l a píše, že má reálnu spotrebu na plyne 7l.
Možno som to zle pochopil, ale pri správne nastavenom plyne je skutočná spotreba oproti PP o 1,5 až 2l viac.
Ak ja mám napríklad spotrebu podľa PP 6,3l tak je to v skutočnosti 7,8l LPG.
musíš rozlišovat stříkačku a sekvenci :!: :!: u stříkačky samozřejmě platilo dejme tomu 10-15% vyšší spotřeba. U modernějších motorů se sekvencí takhle značný nárůst znamená chybu někde jinde, především ve špatným seštelování plynu nebo nevhodných svíček. Já mám naprosto stejnou spotřebu na benzin i na plyn a že si libuju :D/
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
Smrťák
**
Příspěvky: 354
Registrován: 10 črc 2011, 21:29

Re: LPG

Příspěvek od Smrťák »

Je to tak. Moderní sekvenční systémy mají spotřebu téměř totožnou s benzínem.Pokud by motor byl uzpůsoben pouze na plyn(komprese) potom by benzínový pohon překonal jak spotřebou tak výkonem.
Uživatelský avatar
plikous
**
Příspěvky: 127
Registrován: 17 zář 2009, 12:15
Bydliště: Prágl

Re: LPG

Příspěvek od plikous »

Nexus, a co máš za svíčky? Já fakt s LPG nedám spotřebu co jsem měl na benzín ani náhodou. Jako, né že by to bylo nějak kritický, jezdím v podstatě za 5 litrů benzínu, nicméně kdybych měl spotřebu ještě o litr menší, byl bych spokojenej.
Hyundai Sonata Elegance 2007 2.0 LPG
Obrázek
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od Nexus »

máš stejnou, ne-li vyšší spotřebu než já a porovnej motory :roll: vždy jsem s naloženým autem jezdil tak za 9,5 ale teď jezdím dost couračky po městě nebo blbnu a vychutnávám si sílu motoru takže se dostávám přes desítku. Svíčky donedávna NGK, nechci kecat ale stály tuším 5500, ještě že jsem je neplatil :mrgreen: ale měly najeto přes 100tis a životnost končila, takže mi chlapík ještě šteloval plyn a řikal, máte svíčky na odpis. Obohatil jsem pořádně směs, ale protože špatně zapalujou, tak lambda sonda píše chudá směs a víc to obohatit nemůžu. Teď mám nový, tuším boschky, asi za 1600 všech šest kousků a na benzin supr, ale jakmile přepnu na plyn tak je motor maximálně přechlastanej a jezdím tak za 13 odhadem (podle ukazatele, ještě jsem netankoval) takže spíš nejezdím :mrgreen: ještě že se zítra ten maník vrací k kypru nebo kam to letěl, hned to bude muset poladit abych zase mohl jezdit svižně za 9,5 :) takže jaká spotřeba bude pak s boshkama můžu napsat... ale řikal že svíčky nemají problém udělat litr až dva, viz co jsem napsal
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
zludo
*
Příspěvky: 39
Registrován: 15 srp 2010, 18:54
Bydliště: P. Ruskov, SK

Re: LPG

Příspěvek od zludo »

S0T0: ...aj tak by sa to dalo povedať, ale túto verziu nemám overenú. Moje tvrdenia vychádzajú z toho, že doby vstrekovania plynu dá sa povedať vo všetkých režimoch a teplotách motora mám totožné s dobami vstrekovania benzínu.
Smrťák: samozrejme, že sa rozprávame o sekvenčnom systéme, do nových áut ani iný nepripadá do úvahy a určite nemajú totožnú spotrebu s benzínom, iba ak je plyn nastavený diletantom a zmes je príliš chudobná, ale potom je badateľný rozdiel vo výkone oproti benzínu a motor trpí (pozri si aj deklarovanú spotrebu plzynu u Octávie na LPG, ktorá ju má oproti benzínu o 2 l vyššiu)
Nexus: čo sa sviečok týka, najradšej používam NGK jedno kontaktové úplne tie najlacnejšie odporúčané pre daný motor, takže tie ceny čo uvádzaš sa mi vidia prehnané. To, že ak sviečky zle zapalujú spôsobí chudobnú zmes je BLBOSŤ - naopak spôsobujú bohatú zmes. Zmeň servis...
i30, 1,4-80kW, LPG-SolarisOBD
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: LPG

Příspěvek od pietro32i »

NGK sú najlacnejšie sviečky? A ja som žil doteraz v presvedčení, že sú to jedny z tých lepších, či dokonca najlepšie...
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
Smrťák
**
Příspěvky: 354
Registrován: 10 črc 2011, 21:29

Re: LPG

Příspěvek od Smrťák »

NGK jsou jedny z nejlepších svíček.
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: LPG

Příspěvek od pietro32i »

Takže nie najlepšie? :mrgreen: Skúsil som narýchlo vygoogliť aspoň niečo: "Zapaľovacie sviečky NGK sú dnes celkom oprávnene považované odbornou i laickou verejnosťou za najkvalitnejšie na svete."
http://www.autokelly.sk/sortiment/motor ... -a-zhavice
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“