Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od Farrael »

Jojo to je pravda. Taky kdo dneska Favorita má. Na mladý už to neni dost cool, takže obvykle důchodci co sou rádi, že viděj dopředu.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Reklama
 

Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od MICHAL77 »

No pěkně jste se rozjeli, jen co je pravda =D> .
.........
Uživatelský avatar
Smrťák
**
Příspěvky: 354
Registrován: 10 črc 2011, 21:29

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od Smrťák »

Favinek to byla láska. Nejlépe jezdil úplně odstrojený. Kovová podlaha a odstraněno vše co nebylo pro jízdu nezbytně nutné. A jezdil i na čistý etanol :mrgreen: E 85 je pro máčky. ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
ouzo1
*
Příspěvky: 95
Registrován: 22 říj 2008, 15:15
Bydliště: Plzeň

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od ouzo1 »

Mexican: Budem jazdit tak ako mi prikazuje vyhlaska, teda ziadne pustanie z bocnych ciest, ziadne pustanie z pripajacieho pruhu na dialnici (oni sa tam pochopitelne strcia, pretoze ako uvedene vyssie je im uplne fuk a povedia si ze ak tam daju smerovku tak to pre nich konci), preco by som to mal robit.

Podle toho to na silnicích vypadá… já ,já, dlouho nic a zase já. Zajímavé je, že problém s kamiony maj jen řidiči z východu, ale“160“ nevadí. Všichni za volantem vlastní velkou sebevědomost, ale to je tak vše. Chci tolerovat, tak budu vycházet s chodci, cyklisty, kamiony, nebo mám svoje ego a budu hledat konflikt.

Mexican:
Hodne zalezi na firme. Nespominam si, ze by som mal nejaky konflikt s kamionom od Smidberskeho alebo Hopi. Velke firmy, zrejme kvalitni vodici, profesionali. Kde aky dedinski dopravcovia s tahacom, ktori si robia pomaly za volantom aj uctovnictvo su opak

Tak to si hodně na omylu! K Cs cargo (koupen Šmidberský) se chodí na zaučení!!! A nikdo tam dlouho nevydrží!!

Mexican: mna to ze jazdi 800km denne vobec netrapi, preco by ma to malo trapit? jednak ze tolko jazdit nesmu (po 3 hodinach musia mat pauzu) a nesmu za den soferovat viac ako 9 hodin v kuse. Takze to vidim na cca 500 denne. Co je nic. Jadim bezne 700-750 a to este k tomu pol dna pracujem.

Zase omyl, může se jezdit 4h30min potom 45min přestávka, 2*v týdnu i 10h a 4*9h. Není problém za noc 800km(podle hmotnosti nákladu, směru cesty, atd.)…ve dvou, už je to 20h jízdy do 30h práce. Ujede se z Rozvadova na Žumpu (Hranice France-Španělsko).To vše při maximálce 90km/h. Více to nepustí omezovač, který je propojen s digitálním tachografem.(aby si se noháněl podvodem) Zase nejezdíš 700km každý den a ne rychlostí 80-90km/h.
NEW ACCENT 1,4 16V ELEGANCE CELADON BLUE 10/08
Hyundai Getz 1,1 2006
Hyundai i20 1,2 2012
standas
**
Příspěvky: 297
Registrován: 24 bře 2011, 12:55

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od standas »

jó řidič kamionu ten tvrdej chleba má :D/
Hyundai i30cw CRDi 66KW hnědá 2011
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od vlado1979 »

Kamionisti jazdia ako hovada. V obci pri 50-tke blikajú a trúbia. Kamošov otec išiel v BA po obchvate predpísanou 90-tkou a nalepil sa na neho ukrajinec v kamióne. Normálne do neho narazil, potom ho predbehol. Na trase BA-Trnava je zákaz predbiehania kamiónov. Majú to v paži, o povinných prestávkach ani nehovorím. Idú v kuse 16 a viac hodín a serú na predpisy.

Motorkári ?
Ďalšia kategória magorov. Idem si v pohode mimo obec, predo mnou traktor, tak pozriem oproti, za mňa, nikde nič, tak dám za 3 a idem na vec. Zrazu oproti motorka cca 500-800 m a bliká ostošesť. Išiel po okreske minimálne 200. V pohode som sa zaradil, ale motorkár sa otočil a išiel po mne. Nalepil sa z boku na auto a začal búchať do okna. Nikoho som pri predbiehaní neohrozil ani neobmedzil. Zastavil som, aj motorkár, dal dole prilbu a bolo to ledva 20 ročné šťeňa, ktoré sa ešte nevybúrilo. Na silnej motorke. Vysvetlil som mu nech jazdí ako človek, podľa zákona, ale jeho tupá, holohlavá hlava to nebrala. Skoro sme sa pobili ...

Najhorší sú vodiči MHD. Keď dáva smerovku, tak ho pustím bez problémov, ale v BA smerovky neexistujú. Vznikajú potom kolízne situácie.
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od MICHAL77 »

Tak jak na to koukám kreténi se najdou všude... A je jedno zda sedí za řidítky či volantem čehokoliv jiného.
Když jsem si udělal papíry já tak nejprve na pionýra, pak přišla motorka, osobák, náklaďák a traktor najednou a za čas i přívěsy a návěsy, jen autobus nemám, ale časem...
Dřív se člověk učil postupně - pionýr či simson, pak nějaká ta 175-350, pak auto (za mne povětšinou škodovka 100), no a jezdit s něčím takovým to člověka něco naučilo.
Na náklaďáku se začínalo povětšinou na ávii, pak nějakej tem mates, T 148, pak LIAZKA či T 815 a za čas na soupravu. Vše postupně. Dnes nám do skladu dojede cucák co mu je sotva 21 se soupravou a hodinu to rve k rampě.... To nemluvím jak jezdí vpřed, povětšinou znají jen tvrdej a myslet na to že by museli náhle zastavit to u nich nehrozí.
Pak se stane že takovej mladík vletí v 90 do stojící kolony na dálnici, protože si měnil CD a už návěs nestačil zbrzdit...

Dneska je pohyb po dálnici či silnici o život, proto jsem také zanechal po devíti letech ježdění a usadil se v začuzené kovárně a nyní ve skladu....
.........
Uživatelský avatar
Smrťák
**
Příspěvky: 354
Registrován: 10 črc 2011, 21:29

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od Smrťák »

Profesionálního řidiče bych dělat nemohl. To je tak 15 let života mínus. Jako běžný řidič se ohrožen necítím.Jednou stejně přijde nevyhnutelné :mrgreen:
standas
**
Příspěvky: 297
Registrován: 24 bře 2011, 12:55

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od standas »

lepší zůstat doma a nevycházet, zlý kamioňáci, agresivní motorkáži, rozzuřený důchodci, do toho maminky strkaj kočárky pod auta a až pak se rozhlíží, policajti nasazujou botičky..... [-o<
Hyundai i30cw CRDi 66KW hnědá 2011
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od Yurii »

Tak jest, nejlepší se nad tyhle věci povznést a bejt na ně připravenej.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od antek »

smrťák, co ty tady? vitaj
Accent LC CF1 1.3 2006
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od Mexican »

ouzo1 je nejaka statistika, ze problemy s kamionakmi maju len vodici z vychodu? Ak berrieme Plzen ako stred sveta, tak ano aj ja som z vychodu. Podobne ako cca 3,5 miliona moravakov a 5 milionov slovakov. len sa divim, ze sa k nam vobec nejaki kamionisti odvazia, pocitam ze koluju historky, ze ich zerieme za ziva

Polozim to tvdenie, ktore di citoval inak. Nemam sa snad drzat predpisov? Ono jazdenie prave v CR podla toho vyzera. ja tych 160 nejazdim (resp skutocne zriedkavo na A14 v nemecku) a uprimne povedane mi vodic iduci 160 v lavom pruhu pripada bezpecnejsi ako kamionista predbiehajuci ineho kamionistu. To je mozno moj subjektivny nazor. A opakujem, je mi uplne u rekta kolko ti chudacikovia kamionisti museli denne prejst. Je to ich praca hergot. Vybrali si to slovbodne a dostavaju za to dost penazi. To ze budem jazdit podla predpisov nikoho neposkodim. V zivote som neurobil nic, co by mohlo kamionistu a jeho naklad ohrozit. naopak je to horsie. Snazil sa ma natlacit kamionista, ktoreho som na zilinskom obchvate evidentne obmedzoval 80km/h jazdou v lavom pruhu - a ano, je to mesto a ano je tam 80km/h predpisanych. Nebol som to ja, kto sa raz vrutil cez esicko do spomalenia a prinutil vodica osobaku vletiet do kuzelov a odrazit si spatne zrkadlo. Holandsky kamionista s reakciami trenovaneho vojenskeho pilota: ja som si nevsimol, ze tam bude spomalenie a esicko na zuzenie (stavba). mal som so sebou dvoch spolu pasazierov, ludi ktori tejto spolocnosti dali viac ako cela armada kamionistov. Mal som sto chuti tomu ignorantovi jednu natiahnut. Pisal som to uz vyssie - je"skvely" pocit ked pod rasovou smer U. Brod za zahrutou vidite dva kamiony, ktore sa predbiehaju. Dakujem (asi bohu a brzdam od Hyundai) ze som to ubrzdil, zastali sme doslova cca 2 metre od seba. Ten mimon mi tvrdil, ze povazoval predbiehanie v tom mieste za bezpecne. To ze predbiehal max 50km/h svojho 40km/h iduceho kolegu mu asi nedoslo, kolko to bude trvat. Ale ved co, protiiduci sa zrejme uhne. Bohuzial nebolo kam.

takto by som mohol menovat desiatky pripadov, kde som mal proste stastie alebo skill. A to som najazdil smesneho stvrmiliona kilometrov. S jedinou pokutou 5Euro za zapnute hmlovky. A to ani nespominam na kilometre stravene v sedle bicykla. Tam je clovek skutocne odkazany na toho hore. Lebo nasi tazko pracujuci kamionisti lustiaci zrejme Sudoku sa vyzivaju v tom jazdit pol metra od cyklistov. Poznam to sam, vidavam to aj ako vodic. Na bicykli mam tachom zdokumetovanych asi 23000 km a ako ucastnik premavky mozem za seba poivedat, ze ani ako cyklistu ma motorkari neohrozili. Co sa neda povedat o kamionistoch

vlastne este jedna vec: to ze mam len dobre skusenosti s kamionmi velkych spolocnosti ktore som menoval je proste fakt. A je smesne ak sa niekto snazi negovat moju vlastnu-osobnu skusenost. Ale asi som len hlupak z vychodu, ktory nevie co vlastne vidi vlastnymi ocami
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
ouzo1
*
Příspěvky: 95
Registrován: 22 říj 2008, 15:15
Bydliště: Plzeň

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od ouzo1 »

Mexican: je nejaka statistika, ze problemy s kamionakmi maju len vodici z vychodu? Ak berrieme Plzen ako stred sveta, tak ano aj ja som z vychodu. Podobne ako cca 3,5 miliona moravakov a 5 milionov slovakov. len sa divim, ze sa k nam vobec nejaki kamionisti odvazia, pocitam ze koluju historky, ze ich zerieme za ziva

Pozor! [-X To si špatně vyložil. Řidiče z „východu“ bylo myšleno celý postkomunistický blok.(Cz,Sk,Pl,H, atd). Taky nás tak západně od hranic vnímají(D,F,NL,B, atd).

Statistika žádná není, ale beru vlastní zkušenost, co vídám každý den na dálnici :( a slyším od kolegů (trestání, oplácení, blikání,troubení,schválnosti,vybržďování,atd), Proč tyhle manévry nejsou vidět za čárou?(D,F,GB) A když jo, tak to většinou dělá někdo z „východu“.Cz,Pl,Sk, že by nadřazenost, snobárna, ignorace předpisů, pocit nepostihnutelnosti?

Mě nezajímá kolik ujedeš kilometrů do Hannovru, nebo jak často ji někomu „natahuješ“(asi agresivní šofér :shock: ) ale Ty (odborník na dopravu :-# )tady píšeš mylné kraviny kolik se může jezdit hodin a kilometů.

Nikdo mě před měsícem ve Vrůtkach nesežral (možná si nebyl doma :mrgreen: ) a v Martině jsem tankoval „na osmé přebytečné Agipce“(příště si vyberu z nezbytečnou :-k )…. I pokladní mi poradila kde je Zssk-cargo(součásti na mašinu nepošlou vlakem? :-k )

Kdo řídí kamion nezná předpis, protože dělá 3* řidičák B,C,E +profesní osvědčení+psychotesty+neurologické vyšetření+1* ročně zdravotní prohlídku+1*ročně školení předpisů, ale Ty uděláš v osmnácti skupinu B a pak už jenom „natahuješ“ a jezdíš 194km/h do Hanovru okolo nebezpečných kamionů ](*,) . Debata o ničem [-X .
NEW ACCENT 1,4 16V ELEGANCE CELADON BLUE 10/08
Hyundai Getz 1,1 2006
Hyundai i20 1,2 2012
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od Vilda »

ouzo1 : Oni by si to měli řidiči osobáků jednou zkusit ... pěkně si sednout za volant kamionu a vyrazit třeba přes celou prahu .... když máš pod zadkem mašinu dlouhou, jako vagon od rychlíku :D nebo za volantem autobusu a vzadu čtyřicet dětí .... pak ti tam frajírek v osobáku a ve slunečních brejlích udělá parádní kličku před čumákem :shock: a ty brzdíš jako blázen a koukáš, kam by si to poslal, aby si ho nerozmačkal na kaši ...

Nezastávám se, ale ani neodsuzuju, jednu nebo druhou stranu [-X protože jsem si vyzkoušel obě ....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Smrťák
**
Příspěvky: 354
Registrován: 10 črc 2011, 21:29

Re: Váš názor na motorkáře a kamioňáky??

Příspěvek od Smrťák »

Nejhorší jsou krtci. :-$
Odpovědět

Zpět na „Pokec“