Chrastici brzdy

2008 -

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
brezinaradim
*
Příspěvky: 12
Registrován: 11 črc 2011, 08:38

Chrastici brzdy

Příspěvek od brezinaradim »

Chrastí mi přední brzdy. Když jedu po kostkové dlažbě nebo děravém asfaltu tak to chrastí jako by byly vymlácené čepy. Jakmile zmáčknu mírně brzdu chrastění zmizí, povolím dělá kravál zase. Mám i10 léto 2008 Comfort + klima 1,1i. V servise při každé garančce na to upozorňuji. Při druhé garanče prý promazali brzdy, že byli přirezlé. Druhá garančka mě stála kvůli promazání brzd 6000 kč. Chrastění se na půl roku ztratilo. Při sundaných kolech jsem zjistil že třmeny na brzdách mají velkou vůli a při přejezdu nerovností se třepou a vydávají chrastivý zvuk. U jiných aut jsou bez vůle. Nevím co s tím. V servise na garančkách se vymlouvali, že to je normal u každého druhého auta, ale já to nepozoroval ani u staré Felicie.
Máte někdo podobný problém?
Hyundai i10 r.v.2008 Comfort + klima 1,1i
Reklama
 

Uživatelský avatar
Bergman.V
*
Příspěvky: 37
Registrován: 06 pro 2010, 22:29

Re: Chrastici brzdy

Příspěvek od Bergman.V »

Kolik máš najeto kilometrů ?
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 12/2010 - 31.12.2012 = 6,34/100 km - ujeto celkem 15 500 km
Uživatelský avatar
brezinaradim
*
Příspěvky: 12
Registrován: 11 črc 2011, 08:38

Re: Chrastici brzdy

Příspěvek od brezinaradim »

Mám najeto 14000 km, je to málo, na to že má auto 3 roky. Chrastit to začalo po prvním roce. Včera jsem s tím byl v servisu, mechanik předemnou rozebral přední brzdy a nic zvláštniho nezjistil. Při porovnání s jinými auty Hyunday, které stály v servisu bez kol, ta moje i10 měla větší vůle na třmenech brzd. Mechanik akorát více napružil dilatační plíšky, co jsou mezi třmenem brzdy a konstatoval, že se s tím nedá nic víc dělat, že to je od výroby, ale že si zatím nikdo u nich v servisu v Ostravě na tento problém nestěžoval.
Hyundai i10 r.v.2008 Comfort + klima 1,1i
Odpovědět

Zpět na „i10“