Z nicoho nic ide na 2-3valce

1991 - 1995

Moderátoři: Tringi, Piskotkiller, Moderátoři

Uživatelský avatar
Tomson-tr
***
Příspěvky: 536
Registrován: 11 bře 2008, 18:30
Bydliště: Slovensko-TR

Z nicoho nic ide na 2-3valce

Příspěvek od Tomson-tr »

Cawte,moze odist sviecka (sviecky) behom chvile?dnes som presiel asi 40km uplne v pohode,zaparkoval som,vypol motor,za 20 min som nastartoval a motor isiel kadejako na 2-3 valce :-k ,nejako som sa dovliekol domov a prve co ma napadlo je ze su zle sviecky,ale mozu sa posr.t aj takto?ono to ide tak traslavo ale ked pridam tak az ma zatlaci k zemi,tak ho pridusi...
BLACK HYUNDAI SCOUPE TURBO - pink wheels ,znížený ,blow-off ,podložky pod kolami ,white introš ,celkom dobra muzika......

V najbližšej dobe IC ,lepšia music a kopu dalších vecí ak budu peniažky
Reklama
 

Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Z nicoho nic ide na 2-3valce

Příspěvek od Bolo »

jj může, to samé i kabely. Já natankoval v Polsku s lantrou a auto po 10 km nejelo, kuckalo a jelo na 3-4 válce. Říkal jsem si špatnej benzín, ale po natankování u nás furt stejné. Pak jsem pátral a byly to kabely
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Z nicoho nic ide na 2-3valce

Příspěvek od Farrael »

To víš, že může. Jednou to prostě příslovečně z nenadání přijde ;-) Skus ji vyměnit a snad to bude v cajku :)
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Tomson-tr
***
Příspěvky: 536
Registrován: 11 bře 2008, 18:30
Bydliště: Slovensko-TR

Re: Z nicoho nic ide na 2-3valce

Příspěvek od Tomson-tr »

Farrael píše:To víš, že může. Jednou to prostě příslovečně z nenadání přijde ;-) Skus ji vyměnit a snad to bude v cajku :)
Ved viem ze raz to musi odist,ale nejde mi do hlavy ze tak naraz,keby mi to spravilo aspon raz za cas,ale toto takto zrazu...no skusim ich vymenit

A kable mam new,cize tie by to nemuseli byt...
BLACK HYUNDAI SCOUPE TURBO - pink wheels ,znížený ,blow-off ,podložky pod kolami ,white introš ,celkom dobra muzika......

V najbližšej dobe IC ,lepšia music a kopu dalších vecí ak budu peniažky
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Z nicoho nic ide na 2-3valce

Příspěvek od Yurii »

Hele jednoduše :) Nechal sis starý kabely? Zkus postupně vypojit každej kabel od svíce, pokud nejákej vypojíš a situace se nezmění ten za to může, ještě se může stát že Ti motor poběží jenom na dva válce, nicméně pokud jsou protiběžné tak to bude znít jakoby bylo všechno v pořádku :)

Až zjistíš, kterej válec Ti nejde, zkus novej kabel od svíčky nahradit starým, pokud to pak nepůjde, vyměň svíčku a pokud to ani pak nepůjde, je v prdeli něco vážnějšího... každopádně zkus ještě nastartovat v noci a otevřít kapotu, pokud bude třeba probíjet víčko rozdělovače (taky se mi stalo) máš jendoznačnýho viníka :)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
palicka007
*
Příspěvky: 95
Registrován: 12 bře 2009, 01:10
Bydliště: Hranice

Re: Z nicoho nic ide na 2-3valce

Příspěvek od palicka007 »

Tomson-tr píše:Cawte,moze odist sviecka (sviecky) behom chvile?dnes som presiel asi 40km uplne v pohode,zaparkoval som,vypol motor,za 20 min som nastartoval a motor isiel kadejako na 2-3 valce :-k ,nejako som sa dovliekol domov a prve co ma napadlo je ze su zle sviecky,ale mozu sa posr.t aj takto?ono to ide tak traslavo ale ked pridam tak az ma zatlaci k zemi,tak ho pridusi...
a ještě by jsem přidal svůj postřeh.Možná to tak nebude,ale mně se to tak stalo.Parkuju auto před barákem a taky se mi stalo že jelo normálně a z ničeho nic jelo na 3.přišel jsem na to náhodou a to proto že byla tma otevřel jsem motor a bylo to tam jako v bouřce samé blesky.procvakané kabely,ale nešlo mi do hlavy proč když jsem je tam měl max měsís.a pak jsem na to přišel .řádily mi doma kuny a kabely mi procvakaly ale netvrdím že je to tvůj případ.A potm ještě se mi rozpadala cívka v tom náustku co se tam strká kabel ale u mně to byly určitě kuny ale taky byla zima a sníh tak se tam chodily ohřivat a kousat a kousat a kousat.nevím jestli ti to pomůže tak jsem to měl já.vyměnil jsem a jezdím čau PALI :hyu:
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Z nicoho nic ide na 2-3valce

Příspěvek od Yurii »

Proto je základ otevřít kapotu ve tmě :) Paradoxně nový kabely těm chlupatejm mrchám chutnaj nejvíc :( Už mne ty svině takhlepřipravily o dvě sady :( ](*,)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Tomson-tr
***
Příspěvky: 536
Registrován: 11 bře 2008, 18:30
Bydliště: Slovensko-TR

Re: Z nicoho nic ide na 2-3valce

Příspěvek od Tomson-tr »

Presne takto som aj ja zistil zle kable,ked som otvoril po tme kapotu-same blesky....ked som prisiel domov tak som skusal odpajat kable ale nic sa nezmenilo,vsetko islo rovnako...akurat koncim v robote tak to vyskusam,dufam ze to nebude nieco vazne [-o<
BLACK HYUNDAI SCOUPE TURBO - pink wheels ,znížený ,blow-off ,podložky pod kolami ,white introš ,celkom dobra muzika......

V najbližšej dobe IC ,lepšia music a kopu dalších vecí ak budu peniažky
Uživatelský avatar
Tomson-tr
***
Příspěvky: 536
Registrován: 11 bře 2008, 18:30
Bydliště: Slovensko-TR

Re: Z nicoho nic ide na 2-3valce

Příspěvek od Tomson-tr »

Takze vcera vecer som nastartoval a vsimol som si ze niekde preraza nejaky kabel,dnes som ich vymenil za starsie ale stale sa to sprava rovnako,mozno su aj tie druhe kable zle,neviem...

Dnes rano som nastartoval a dialo sa toto-s plynovym pedalom som ja nic nerobil,to robilo same

http://www.youtube.com/user/vwtomson#p/ ... x_tPSsjm38

A skusal som aj pri nastartovanom motore odpajat kable ale ziadna zmena,stale na 3 valce,aj som to nakameroval ale pustil sa ventilator tak moc nepocut ze sa nediala ziadna zmena pri odpajani

http://www.youtube.com/user/vwtomson#p/ ... lks5TJU674

Skusal som aj vyblikavat a vyhodilo mi par chyb,poradite mi co to je?
3122 - Idle air control (closing failure)
3114 - Idle air control (opening failure)
3128 - Heated oxygen sensor
3152 - Turbocharger overboost
4151 - Air/fuel control

Takze kto ma na predaj nieco z tychto veci?
BLACK HYUNDAI SCOUPE TURBO - pink wheels ,znížený ,blow-off ,podložky pod kolami ,white introš ,celkom dobra muzika......

V najbližšej dobe IC ,lepšia music a kopu dalších vecí ak budu peniažky
Uživatelský avatar
-JxD-
***
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2008, 22:01
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Z nicoho nic ide na 2-3valce

Příspěvek od -JxD- »

mělo by to bejt takhle...
3122 - Idle air control (closing failure) - volnoběžnej ventil - chyba při zavírání
3114 - Idle air control (opening failure) - volnoběžnej ventil - chyba při otevírání
3128 - Heated oxygen sensor - lambda sonda
3152 - Turbocharger overboost - moc vysokej boost (což si psal že máš přes MBC nastavenej větší, takže to je ono)
4151 - Air/fuel control - bohatost paliva - váha vzduchu? (nebo to souvisí s tou lambdou)
Hyundai S-Coupé GTTurbo r.v.1993 - potvora červená
Uživatelský avatar
Tomson-tr
***
Příspěvky: 536
Registrován: 11 bře 2008, 18:30
Bydliště: Slovensko-TR

Re: Z nicoho nic ide na 2-3valce

Příspěvek od Tomson-tr »

-JxD- píše:mělo by to bejt takhle...
3122 - Idle air control (closing failure) - volnoběžnej ventil - chyba při zavírání
3114 - Idle air control (opening failure) - volnoběžnej ventil - chyba při otevírání
3128 - Heated oxygen sensor - lambda sonda
3152 - Turbocharger overboost - moc vysokej boost (což si psal že máš přes MBC nastavenej větší, takže to je ono)
4151 - Air/fuel control - bohatost paliva - váha vzduchu? (nebo to souvisí s tou lambdou)
Dakujem,a to podla mna nieje vsetko,dnes budem este pokracovat...Volnobezny ventil je vlastne to co tak cvaka ked zvrtnem kluc,nie?
BLACK HYUNDAI SCOUPE TURBO - pink wheels ,znížený ,blow-off ,podložky pod kolami ,white introš ,celkom dobra muzika......

V najbližšej dobe IC ,lepšia music a kopu dalších vecí ak budu peniažky
Uživatelský avatar
mayq
***
Příspěvky: 923
Registrován: 12 čer 2008, 19:30
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Z nicoho nic ide na 2-3valce

Příspěvek od mayq »

Tiez by som to videl na volnobezny ventil (krokovy motorcek), podla toho cyklickeho spravania sa plynu. Volnobezny ventil je to co bzuci ked mas kluc v polohe II, pred ECFI, niekde som tu daval aj obrazok...
Hyundai Accent `96, 1.5i 12V, 5dv. hatchback Marlborough Red

Obrázek
Uživatelský avatar
-JxD-
***
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2008, 22:01
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Z nicoho nic ide na 2-3valce

Příspěvek od -JxD- »

Volnoběžnej ventil máš těsně před sáním, sací hadice se rozdvojuje a jedna část jde do škrtící klapky, druhá (menší) hadice do volnoběžnýho ventilu, z něhož jde pak taky do saní jinudy.
Hyundai S-Coupé GTTurbo r.v.1993 - potvora červená
Uživatelský avatar
Tomson-tr
***
Příspěvky: 536
Registrován: 11 bře 2008, 18:30
Bydliště: Slovensko-TR

Re: Z nicoho nic ide na 2-3valce

Příspěvek od Tomson-tr »

Dnes som kupil uplne nove svieckove kable (asi aj z vykendovou prirazkou) a je to uplne rovnake ako predtym :-k ,za jazdy ho stale dusi a na mieste nevie udrzat otacky...
BLACK HYUNDAI SCOUPE TURBO - pink wheels ,znížený ,blow-off ,podložky pod kolami ,white introš ,celkom dobra muzika......

V najbližšej dobe IC ,lepšia music a kopu dalších vecí ak budu peniažky
Uživatelský avatar
mayq
***
Příspěvky: 923
Registrován: 12 čer 2008, 19:30
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Z nicoho nic ide na 2-3valce

Příspěvek od mayq »

Skus vymontovat, rozobrat a vycistit (technickym benzinom a nasledne nastriekat WDckom) ten krokovy motorcek, taktiez kontakty...
Hyundai Accent `96, 1.5i 12V, 5dv. hatchback Marlborough Red

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „S-COUPE“