Záruka

Laku, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
floutek
*
Příspěvky: 18
Registrován: 15 črc 2011, 18:49

Záruka

Příspěvek od floutek »

Ahoj,chtěl bych se zeptat,zda nebude někdo vědět,jak je to se zárukou.
Mám druhý týden i30,2 roky starou,najeto 16.500 km.Ten člověk to měl pouze na výlety.
Auto je velmi zachovalé,až na maličkosti,jako nové.Ještě voní fabrikou.Objevil jsem ale při
důkladném mytí,na 5. dveřích,kousek pod sklem malý puchýřek.Auto je ještě v záruce,
tak zřejmě navštívím servis.Ten člověk přede mnou s tím chodil pravidelně na zár.prohl.
V servis.knížce je i záznam o kontrole karoserie.Ale můj objev tam není zaznamenán.
Zajímá mě taky tohle: v záruční/servisní/ knížce se píše o 3 letech záruky,ten člověk ale tvrdil,
že mu bylo sděleno,že jí má 5 let.
Tak,a co je teď pravda???Umí mi někdo tady poradit? Díky za odpovědi........
Reklama
 

Uživatelský avatar
bembek
**
Příspěvky: 138
Registrován: 13 črc 2010, 22:23

Re: Záruka

Příspěvek od bembek »

Ak má tvoje auto 5 rokov záruku, mal by si mať k nemu dve servisné knižky. Jedna je na základnú 3-ročnú záruku a druhá na predĺženú o ďalšie dva roky. A mal by si mať k autu aj kartu k asistenčnej službe, ktorá je platná po dobu záruky. Je to vyznačené dátumom na tej karte.
aktuálne - Ford Focus III Turnier, 2,0 TDCi, 103kW, strieborná, Titanium
:hyu: i30 1.4CVVT, Indigo Blue, Classic plus - predané
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Záruka

Příspěvek od adam221 »

Ja mam 5 rocnu zaruku a dostal som iba jednu servisnu knizku...
V reklamacii by som nevidel problem, ak bol 1x rok na servisnej prehliadke a na kontrole karoserii..
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Záruka

Příspěvek od matysekul »

Pokud bylo auto zakoupeno po 1.1.2009,mela by byt zaruka 5let,ale i kdyby to bylo driv,tak zaruka na prorezaveni je stale stejna.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Záruka

Příspěvek od Radim Brožek »

adam221 píše:Ja mam 5 rocnu zaruku a dostal som iba jednu servisnu knizku...
Já dostal v roce 2009 taky jen jednu, kde byla záruka dopsána tužkou, ale po čase si mne salon zavolal a dostal jsem další na 4.a 5.rok.
Jinak co se záruky týče, nemělo se žádat o převod na nového majitele? Mám pocit, že jsem to kdysi někde četl, ale už nevím, kde, ani jestli se to vztahovalo k Hyundai. Z právního hlediska se kupní smlouva uzavírá mezi prodejcem a prvním majitelem. Jak je to po prodeji, když přijde reklamovat nový majitel? Neměl by záruku chtít po prvním majiteli?

EDIT:
Co tohle (i bez placeného přístupu)?
http://www.dtest.cz/clanek-1253/postoup ... -ze-zaruky
(na webu jsem našel, že KIA záruku po převodu uznává, Hyundai nevím)
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
xxenak
*
Příspěvky: 56
Registrován: 05 dub 2010, 15:33

Re: Záruka

Příspěvek od xxenak »

Radim Brožek píše:
adam221 píše:Ja mam 5 rocnu zaruku a dostal som iba jednu servisnu knizku...
Já dostal v roce 2009 taky jen jednu, kde byla záruka dopsána tužkou, ale po čase si mne salon zavolal a dostal jsem další na 4.a 5.rok.
Jinak co se záruky týče, nemělo se žádat o převod na nového majitele? Mám pocit, že jsem to kdysi někde četl, ale už nevím, kde, ani jestli se to vztahovalo k Hyundai. Z právního hlediska se kupní smlouva uzavírá mezi prodejcem a prvním majitelem. Jak je to po prodeji, když přijde reklamovat nový majitel? Neměl by záruku chtít po prvním majiteli?

EDIT:
Co tohle (i bez placeného přístupu)?
http://www.dtest.cz/clanek-1253/postoup ... -ze-zaruky
(na webu jsem našel, že KIA záruku po převodu uznává, Hyundai nevím)
Vidno že máš medzery v zákonoch. Záruka sa nevzťahuje na vzťah majiteľ a vec ale iba na vec.
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Záruka

Příspěvek od Radim Brožek »

xxenak píše:Vidno že máš medzery v zákonoch. Záruka sa nevzťahuje na vzťah majiteľ a vec ale iba na vec.
No právník nejsem a jak to chodí u Vás na Slovensku netuším. Nicméně v ČR o tom pojednává §619 Občanského zákoníku a ostatní. Ten jasně specifikuje kdo odpovídá za vady - a tím je prodávající, což je první majitel nebo bazar, nikoliv automobilka (pokud to půjde reklamovat druhý majitel).
Ale klidně se můžu mýlit...
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
Vladak
**
Příspěvky: 140
Registrován: 15 pro 2010, 21:13
Bydliště: Břeclav

Re: Záruka

Příspěvek od Vladak »

Radim Brožek píše:
xxenak píše:Vidno že máš medzery v zákonoch. Záruka sa nevzťahuje na vzťah majiteľ a vec ale iba na vec.
No právník nejsem a jak to chodí u Vás na Slovensku netuším. Nicméně v ČR o tom pojednává §619 Občanského zákoníku a ostatní. Ten jasně specifikuje kdo odpovídá za vady - a tím je prodávající, což je první majitel nebo bazar, nikoliv automobilka (pokud to půjde reklamovat druhý majitel).
Ale klidně se můžu mýlit...
Cituji Garanční knížku na 5let, str.3. bod 4.:
Při předložení garanční knížky a přistavení vozidla, na něž se vztahuje Hyundai Záruka, je oprávněn reklamaci vad v rámci Hyundai Záruky uplatnit jakýkoli aktuální vlastník konkrétního vozidla, tedy i odlišný od prvotního kupujícího,.....
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Záruka

Příspěvek od alarm »

...čo je dosť logické...záruka je na auto a nie na majitela.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
M.arty
*
Příspěvky: 20
Registrován: 26 kvě 2010, 15:43

Re: Záruka

Příspěvek od M.arty »

V servisní knížce hned na začatku jsou kolonky o vlastníku vozidla, které se při změně majitele mají vypsat a odeslat na obchodní zastoupeni výrobce. Záruka je na auto bez omezení majitele.

Když jsem před lety koupil 5letou feldu tak byla ještě v záruce na karoserii a v 5 roce a 11 měsíci mi měnili páté dveře, stačila jim pouze řádně vyplněná serviska s povinnýma prohlídkama a plná moc od předchozího majitele o převodu záruční práv na mou osobu.
Auto je jako jakékoliv jiné zboží se zárukou a výrobce nezajímá majitel výrobku, důležité je pouze dodržení záručních podmínek, v našem případě řádné plnění garančních podmínek zapsaných v servisce.
i30cw Comfort, 1.6 CVVT, Vivid blue, 03/2010, Seoul - South Korea
Odpovědět

Zpět na „i30 Karosérie“