Nova Santa Fe - zkusenosti cerstveho majitele

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

Gratulace k novému vozítku? Na nového santu už se dodávají origo xenony? Nikde jsem to totiž neviděl a byla to jedna z věcí jež mi vadila, že neudělali. Ale jestli už dávaj i xenony, tak je to super.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Reklama
 

neon
**
Příspěvky: 170
Registrován: 13 úno 2006, 16:19
Bydliště: morava

Příspěvek od neon »

kup se xenonové žárovky a splní to ten účel také jsou l ks za 350 x 4 uděláš si to sám a svítí to superr
JARDA11
*
Příspěvky: 21
Registrován: 02 srp 2006, 22:16
Bydliště: Brno

Příspěvek od JARDA11 »

nejsou to originál xenony z výroby, ale jsou dodatečně montovaný v servisu (ne pouze žárovky) Chtějí za ně tuším 20.000 Kč, já jsem je dostal ve výbavě zdarma. Jedinej problém může být v automatickém nastavení sklonu, což by xenonony měly mít. U 7 místné verze je ale automatické udržování výšky vozu, takže je to v pohodě.
Teď mě tak napadá - doufám že tam nemám ty žárovky :lol: :lol: :lol:
Ale snad ne, viděl jsem to celý rozebraný a bylo to docela operace. A co můžu srovnávat, tak to svítí jako origoš xenony (Citroen, Octavia)
Uživatelský avatar
dream23
*
Příspěvky: 66
Registrován: 23 kvě 2006, 09:10
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dream23 »

neon píše:kup se xenonové žárovky a splní to ten účel také jsou l ks za 350 x 4 uděláš si to sám a svítí to superr
jaký to je přesně typ, hodíš sem odkaz?
neon
**
Příspěvky: 170
Registrován: 13 úno 2006, 16:19
Bydliště: morava

to dream

Příspěvek od neon »

v každém supermarketu Globus mají 3 druhy a také v prodeji tuning.doplncích jsou to xenon H7 a musíš si zvolit podle sebe jakou barvu obny jsou origo xenon bílé truchu do modra/modrá hlavička/ a potom do fialkova,to musíš sám podívejce na autodoplnky na internetu DM autodoplnky a tam vše pročti než koupíš,ale s tou modrou hlavičkou jsou jako origo xenon,ale pozor v nabídce mají 55W a 100W ,tak projeded internet napiš jim - ty 100W jsou strašně silné abys nepoškodil vnitřek ty nabízí v nějakém echopu-doplncích tuším v Mladé Boleslavi. - čau
Uživatelský avatar
Marty
*
Příspěvky: 34
Registrován: 29 kvě 2006, 15:24
Bydliště: Kladensko

Příspěvek od Marty »

O pár příspěvků zpátky uváděl Dream odkaz na e-shop s Modulem pro autom. zavírání oken při uzamčení auta. Teď jsem se všim, že už má tento modul i výrobce na webu mezi orig. příslušenstvím, cena 1.400,-Kč. Takže při nejbližší garanční prohlídce půjde do auta. :P

Pro Jardu:
mezi orig. příslušenstvím na webu je také roletka zavaz. prostoru pro 7-mi místnou verzi, cena tuším kolem 6t.
Naposledy upravil(a) Marty dne 25 srp 2006, 09:13, celkem upraveno 1 x.
Už brzy Mitsubishi Pajero 3,2 DI-D Paris AT
Santa Fe 2006, 2,2 CRDi VGT Dynamic, Manual, Blue Onyx
Uživatelský avatar
dream23
*
Příspěvky: 66
Registrován: 23 kvě 2006, 09:10
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dream23 »

pánové tohle fórum se mi začíná líbit :lol:
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

aha, takže přestavbová sada HID, ta stojí v krámě 10t anebo z US za 6t. Uvažoval jsem o ní taky, ale je riziko ztráty bodů za neschválený doplněk. Kdyby tam člověk hodil ostřikovače, tak policajti to třeba ani nepoznají, ale u nás na STK bych musel vždy vracet do origo stavu jinak jsem bez technické.
Obrázek
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
neon
**
Příspěvky: 170
Registrován: 13 úno 2006, 16:19
Bydliště: morava

Příspěvek od neon »

Nevidím důvod takto dalece zasahovat do světel a montáže,když jsou na trhu perfektní xenonové žárovky H7 jako náhrada za pár korun a dělá to stejnou práci a navíc je to homolog.na auta.
JARDA11
*
Příspěvky: 21
Registrován: 02 srp 2006, 22:16
Bydliště: Brno

Příspěvek od JARDA11 »

GRATULUJU a vítej v klubu. Kde a za kolik dělají xenony do Santy?[/quote]

Autostyl Brno, Herčíkova ul. Cena tuším 20.000 tis ale já to dostal v balíčku "zdarma" (společně se zámkem řazení, čidla, koberce ....) Tak to možná nebude tolik a´říkali to jenom pro nafouknutí slevy :D
kozich
*
Příspěvky: 29
Registrován: 23 srp 2006, 16:52

Příspěvek od kozich »

Takže ta finta s deaktivací signalizace nezapnutého pásu:

během 9s vypnout, zapnout, vypnout - pak se přestane blikat LED a máš do dalšího zapnutí pásu pokoj.

Jo, jinak mně ještě štvalo, že 7 místná verze nemá roletku zavazadlového prostoru, včera jsem ji ale našel v originálním příslušenství nově přidanou za cca 6400,- Kč.
1jaromir
*
Příspěvky: 16
Registrován: 20 čer 2005, 20:56

Příspěvek od 1jaromir »

Tak už mám Santu doma týden ve sříbrné s kůží, měl jsem z ní strach ale je supr, motor je parádně tichý, a krásně šlape( 2,2CRDi). Minulý týden jsem potkal v Praze kolegu se starším modelem v červené barvě, uznale mě pokynul. Jestli sem píše tak ho zdravým. Dík za radu s aut. zavíráním oken to mě dost štvalo. Už někdo sháněl zimní gumy? Jaký máte názor na Nokiany? :lol: :lol: :lol:
Mám tam najeto jen 2500 km ze začátku jsem jezdil lagsam tak mě to ukazovalo 7,6l teď jsem to protáhl do Prahy tak mě stoupla spotřeba na 8,1 l . Ještě dotaz k nosiči jde posunout až dopředu nebo ne?
Zdravím Jaromír
kozich
*
Příspěvky: 29
Registrován: 23 srp 2006, 16:52

Příspěvek od kozich »

Jaromire, gratulace.

zimni gumy - zatim jsem nesháněl, dealer tvrdil, že určitě Hyundai bude prodávat nějaký set zimních gum včetně disků, tak zatím vydržím.

nosič - podivej se o vlákno niže, tam jsem se na podobnou věc již ptal
lesanek1949
*
Příspěvky: 43
Registrován: 20 srp 2006, 20:08
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Nokian

Příspěvek od lesanek1949 »

Pokud jde o tyhle gumy můžu jen doporučit. Samozřejmě jen ty zimní. Letní bych si od nich nekoupil...
Hyundai Sonata 2.0 Elegance 2004
Hyundai Santa Fe 2006 2.7 V6
Hyundai ix55 3.0 V6 ropa
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Proč by sis od nich letní nekoupil?????????
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“