Škubání motoru

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

AccentUK
*
Příspěvky: 31
Registrován: 21 dub 2009, 11:18

Re: Škubání motoru

Příspěvek od AccentUK »

jo predesle svicky tam byly denso iridium, jen z duvody ze auto ve kterem byly predtim se prodavalo tak jsem vymenil svicky... ale ted tam jsou nove NGK...
kabely nejake obyc. no name...
spis bych to videl na kabely prvni protoze ted to treba 12 km nedelalo nic i za studena...
Hyundai Accent 1.5 GSI AUTOMATIC rok 1995.
najeto - 143 t km
Reklama
 

Uživatelský avatar
mayq
***
Příspěvky: 923
Registrován: 12 čer 2008, 19:30
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání motoru

Příspěvek od mayq »

Vycistenie a vysusenie nadrze je robota na hodinku, mozno menej (nestopoval som) a jedna mozna pricina je eliminovana
Hyundai Accent `96, 1.5i 12V, 5dv. hatchback Marlborough Red

Obrázek
AccentUK
*
Příspěvky: 31
Registrován: 21 dub 2009, 11:18

Re: Škubání motoru

Příspěvek od AccentUK »

to mayq: a pisnes mi jak to udelat ? to vysuseni nadrze ?
Hyundai Accent 1.5 GSI AUTOMATIC rok 1995.
najeto - 143 t km
Uživatelský avatar
mayq
***
Příspěvky: 923
Registrován: 12 čer 2008, 19:30
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání motoru

Příspěvek od mayq »

Je tu niekde navod, pozrem, ale malo by to najst podla: voda v nadrzi

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... zi#p216712

navod postol mir4907
Hyundai Accent `96, 1.5i 12V, 5dv. hatchback Marlborough Red

Obrázek
Uživatelský avatar
espire
*
Příspěvky: 43
Registrován: 23 úno 2010, 14:46
Bydliště: Ostrava

Re: Škubání motoru

Příspěvek od espire »

Hojte,

mam uplne ten samy problem, rano si tak jedu do prace a predemnou nejaka brzda ve fabii 1.2HTP :lol: dam tam za 2 plny knedlik a ono to zaclo skubat - ne jako kdyz prokluzuje spojka ale jako kdyz se motor dusi. proste zrychli pak nic pak zase zrychli, je to strasne neprijemne a treba zrovna kdyz nekoho predjizdite [-X kdyz pridavam plyn postupne a nejdu az na doraz tak je vse ok ale pri plnem to blbne. Vymenil jsem svicky za nove NGK a najednou vse ok plyn na podlahu a zadny problem. Ted asi po 2 tydnech jezdeni zase ten samy problem ale jen kdyz je motor studeny cca po 10km jizdy to prestane.

Nedavno jsem menil olej tak jsem myslel ze by to mohlo byt tim ale moc se mi to nezda - a do vymeny pal. filtru, kabelu atd se mi moc nechce kdyz nevim jestli je to urcite tim, mozna zkusim vycistit tu nadrz a dam vedet.

Muze to souviset s tim ze mi to docela zere olej? tak 0,5 litru na 1500km? A pri delsim stani na krizovatce a naslednem rozjezdu za sebou vidim poradnou mlhu z vyfuku :-D a dusici se ucastniky silnicniho provozu :lol: ,a svicka na 3tim valci je cela od oleje :-( predpokladam ze bude asi nejake tesneni v prdeli? je treba to resit? opravim to sam nebo je to na servis?

Diky a doufam ze problem se skubanim co nejdriv vyresime a budem si zase jezdit v pohode v tomhle super jinak bezporuchovem faru :-) :hyu:

P.S. Snad vsechny dulezite konektory prostrikane WDckem a vycistene
Hyundai Accent 1.5 (65kW) r.v. 97 5dveřko žluté :-)
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Škubání motoru

Příspěvek od adam221 »

Ahoj, idem na to postupne...

0.5L oleja /1500km nieje az tak vela, aby to auto robilo blbosti...
To ze sviecka na 3 valci nieje ok, moze sposobovat 1, svieckovy kabel, 2, sviecka, 3, tesnenie pod hlavou, 4, kruzky, 5, podpalene ventily, 6, simeringy na ventiloch...
Ked pridas plyn a ides sa rozbehnut a mas za sebou biely dym tak to je zase voda... V tom pripade to moze byt 1, tesnenie pod hlavou, 2, prasknuta hlava 3, neviem ako ma old accent riesene mrazuvzdoraky, ale na Renceku mi slzili priamo do vyfuku :)

S tvojho pohladu by som skontroloval 1, vodu, pripadne ci nieje v nej olej, alebo v oleji voda... 2, Nasledne by som vyskusal natlakovat vodny system, ci sa bude stracat tlak /tesnenie pod hlavou/ a ked to chces mat na beton, ale nie kazdy to ma, existuju pruzky, ktore ti zmeraju CO a olej vo vode aj ked ho nevidis....

Mozno iba strasim a budu to stare svieckove kable :) Bodaj by!
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
espire
*
Příspěvky: 43
Registrován: 23 úno 2010, 14:46
Bydliště: Ostrava

Re: Škubání motoru

Příspěvek od espire »

Kdyz dele stojim slapnu na plyn tak uplne bily dym - udelam video :-) pro predstavu ale kdyz se pak rozjedu uz to nedymi, pripada mi to jak by se to nejak ucpalo a pak to vsechno najednou vyletelo :-)

Jestli jsou spatne kabely ke svickam zjistim to nejak? Staci to promerit multimetrem?
Voda se mi neztraci nedolival jsem ji tak 2 roky a porad je stejna :-) na podzim chci menit kapaliny tak se uvidi. Zjistim jestli v te vode neni olej i nejak jinak nez ze ji vypustim? To same s olejem?

Jak natlakuju tu vodu ? staci pumpicka?? :-D jsem automechanik kutil - rad bych to udelal sam, prace se nebojim ale abych neco nepodupal :-)

Nechci to hned davat k mechanikovi kdyz to muze byt jen nejaka kravina :-) je zajimave ze to dela jen za studena #-o dik za trpelivost :wink:
Hyundai Accent 1.5 (65kW) r.v. 97 5dveřko žluté :-)
Uživatelský avatar
Davidos
***
Příspěvky: 667
Registrován: 28 čer 2010, 20:07
Bydliště: Česká Lípa

Re: Škubání motoru

Příspěvek od Davidos »

Ahoj mám Lantru rok 1999...měl jsem to samý...škubání při rozjezdu jak blázen...Vyměnil jsem svíčky-NGK na chvilku klid...pak opět to samý..ale škubání bylo už i ve vysokých otáčkách...jednou jsem nastartoval v garáži a rána klesly otáčky a jako by zkrat...kabely v háji ...koupil jsem nový kabely-NGK a klid... :P
Hyundai i30 combi 2gen. 1.6 mpi r.v.2015
Škoda Octavia combi 1.9 tdi r.v. 2000
Hyundai Lantra 1.6 16V r.v. 1999
Uživatelský avatar
espire
*
Příspěvky: 43
Registrován: 23 úno 2010, 14:46
Bydliště: Ostrava

Re: Škubání motoru

Příspěvek od espire »

Mam celkem to same ze by prece jen ty kabely? Uvidime zkusim jit prvni cestou bez nakladu, az pak zacnu vymenovat za nove :-) ale kdyby to byly jen ty kable potesilo by to :D/
Hyundai Accent 1.5 (65kW) r.v. 97 5dveřko žluté :-)
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Škubání motoru

Příspěvek od adam221 »

Ak nemizne voda, tak kondenz :) vyskusaj za tmy otvorit kapotu ci tam neuvidis preblikavat kable vs motor...
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
AccentUK
*
Příspěvky: 31
Registrován: 21 dub 2009, 11:18

Re: Škubání motoru

Příspěvek od AccentUK »

zna nekdo,nebo muze mi nekdo promerit kolik kohm maji mit zapalovaci kabely?
Hyundai Accent 1.5 GSI AUTOMATIC rok 1995.
najeto - 143 t km
Uživatelský avatar
espire
*
Příspěvky: 43
Registrován: 23 úno 2010, 14:46
Bydliště: Ostrava

Re: Škubání motoru

Příspěvek od espire »

Tak vcera cestou z prace to zacalo na dvojku uplne silene skubat tak jsem to nevydrzel a obednal ty nove kable, myslim ze to bude na 80% kablema ted nemam cas se rypat v aute tak prvni zkusim ty kable vzal jsem tyhle - http://www.automatejcek.cz/nahradni-dil ... ni/273914/

Az prijdou dam vedet jestli to pomohlo, doufam ze pomuzou :-)
Hyundai Accent 1.5 (65kW) r.v. 97 5dveřko žluté :-)
AccentUK
*
Příspěvky: 31
Registrován: 21 dub 2009, 11:18

Re: Škubání motoru

Příspěvek od AccentUK »

taky objednany kabely http://www.automatejcek.cz/nahradni-dil ... ni/502853/
sice bosch ale pres ebay levneji...
tak se uvidi jestli to jsou oni, pri nastartovanem motoru jeden kabel kopal...
Hyundai Accent 1.5 GSI AUTOMATIC rok 1995.
najeto - 143 t km
Uživatelský avatar
espire
*
Příspěvky: 43
Registrován: 23 úno 2010, 14:46
Bydliště: Ostrava

Re: Škubání motoru

Příspěvek od espire »

Tak kabely od pátku vyměněny, najel jsem cca 100 km a zatím bez škubnutí :D/ uvidíme jestli to vydrží. Žádný závěr z toho ještě raději nedělám, ale kabely v tom asi měly prsty :twisted:

Díky všem za rady :-)
Hyundai Accent 1.5 (65kW) r.v. 97 5dveřko žluté :-)
AccentUK
*
Příspěvky: 31
Registrován: 21 dub 2009, 11:18

Re: Škubání motoru

Příspěvek od AccentUK »

taktez po vymene bez skubnuti i volnobeh je lepsi...akorat kontakty byly poradne zkorodovany takze procisteni a vypada vse ok...
Hyundai Accent 1.5 GSI AUTOMATIC rok 1995.
najeto - 143 t km
Odpovědět

Zpět na „Accent - Motor a převodovka“