Spojka (nastavenie, zivotnost, problemy)

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Spojka (nastavenie, zivotnost, problemy)

Příspěvek od Martun »

Gandalf píše:Rokolo: Tak možná se Ti vzadu na autě při sešlápnutí spojky rozsvěcují odrazky... :D
Jinak mě taky moc zajímá, s jakou funkcí je to spojené.
:lol: :mrgreen: =D>

Čoveče taky mě napadnul ten tempomat, ale to by muselo být něco podobného i na brzdě.. Pokud nemá spínač brzd světel zdvojenou funkci...
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Reklama
 

Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Spojka (nastavenie, zivotnost, problemy)

Příspěvek od rokolo »

Klucííí, také mne to zarazilo, když jsem to viděl. Říkal jsem si, proč to tam je? Proč to chce vědět, kdy sešlápnu spojku? Auto se ale po přenastavení chová normálně a nikde nic nesvítí, tak jsem to vypustil z hlavy...
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Spojka (nastavenie, zivotnost, problemy)

Příspěvek od matysekul »

Už jste to nakousli. Je to spínač spojky. Mělo by to fungovat tak,že bez vymačkle spojky nenastartuješ.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Spojka (nastavenie, zivotnost, problemy)

Příspěvek od Martun »

Jo? Tak jestli je to tak, tak v tom případě to nefunguje :-D :-k
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka (nastavenie, zivotnost, problemy)

Příspěvek od Mexican »

matysekul píše:Už jste to nakousli. Je to spínač spojky. Mělo by to fungovat tak,že bez vymačkle spojky nenastartuješ.
vcera som po mnohych tisicoch km nejak pozabudol na to pravidlo a skusal som nastartovat bez spojky.. a nastartoval som
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Spojka (nastavenie, zivotnost, problemy)

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Spínaš na spojce se tu probíral v jiných vláknech. Prakticky všechny :hyu: do roku 1996/1997 měly na spojce spínač, který zajistil, že bez vyšlápnuté spojky nešla štáva do startéru. Opatření kvůli amíkům, aby si neotočili startérem se zařazenou rychlostí. Postupná diverzifikace aut pro USA/Can a Evropu tento spínač z evropských verzí úplně vyřadila, takže :hyu: od roku náběhu výroby 1999 tuto "vychytávku" již vůbec nemají.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Spojka (nastavenie, zivotnost, problemy)

Příspěvek od matysekul »

Tak se omlouvám. Aspoň už víte na co tam není. Teď ještě abyste věděli,na co tam je ;)
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Garcia007
**
Příspěvky: 215
Registrován: 15 čer 2009, 08:25
Bydliště: Poprad

Re: Spojka (nastavenie, zivotnost, problemy)

Příspěvek od Garcia007 »

matysekul píše:Tak se omlouvám. Aspoň už víte na co tam není. Teď ještě abyste věděli,na co tam je ;)



... ja startujem skoro stale bez spojky a wsetko ide ako ma ... ;) ...
Rocky
*
Příspěvky: 22
Registrován: 09 lis 2008, 22:58

Spojka na 1,4 - prosím poradit!

Příspěvek od Rocky »

Zdravím,mám následující problém. U výše uvedené motorizace mi při větším zatížení, tj. couvání do mírného kopce, rozjezd v zimě s prokluzem kol atd. vždy těžce smrdí spojka. Auto jsem kupoval v roce 2007, najeto mám kolem 25000km. Jinak se závada neprojevuje, spojka neklouže, zabírá kde má a při běžné jízdě a řazení je vše v naprostém pořádku. Smrdí ale od začátku, čekal jsem, že si časem sedne, ale není tomu tak. Zmínil jsem se na poslední garančce, ale bylo mi řečeno, že nic nenašli. Logicky, určitě nikdo spojku nedemontoval a pohledem z venku se poznat nic nedá. Jde mi o to, jestli má tento poznatek více z vás nebo je to pouze můj problém. Myslím si, že jezdit umím, snažil jsem se to eliminovat, jak to šlo, ale bohužel smrdí každému, kdo sedl za volant, tak v řidiči to asi nebude. V prosinci mi končí tříletá záruka a nerad bych po jejím uplynutí platil novou spojku. Byl bych moc vděčný za info, pokud má někdo zkušenost, jak to za včasu řešit, protože pokud spojka jinak funguje, asi se se mnou v servisu nikdo moc bavit nebude. Jestli třeba stačí to teď v záruce urgovat(pokud to nebude chtít nikdo řešit) a nechat to písemně uvést a potom po záruce v případě problému na to poukázat? I když v tomhle státě je to asi nesmysl, to určitě fungovat nebude. Moc děkuji všem za případnou pomoc. Auto budu ještě 4 roky splácet a rád bych se vyhnul větším zbytečnýn investicím.
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Spojka na 1,4 - prosím poradit!

Příspěvek od zdenek76 »

co mám zkušenost, tak Hyu má obecně slabou spojku snad u všech modelů, tj. v těchto režimech to smrdí u všech. Aspoň tedy mně to smrdělo u každého Hyu, s kterým jsem jel, včetně mého Santíka.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Spojka na 1,4 - prosím poradit!

Příspěvek od Vilda »

Rocky : Jestli ti spojka smrdí už tři roky a auto jezdí normálně, tak už bych to neřešil ... co jsem tady četl, tak spojka smrděla vícero lidem, i na i30kách. Servis od toho dá ruce pryč, jako vždycky .... se slovy " Nám se to neprojevilo " .... " My to necítíme " atd .. Tvoje spojkový obložení je hold trochu víc citlivý na vysokou teplotu a to se projevuje zápachem :? Jestli spojka neklouže nebo se auto neklepe při rozjezdu, tak s tím asi nic nenaděláš ....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
lunek
*
Příspěvky: 10
Registrován: 18 lis 2006, 17:33

Re: Spojka (nastavenie, zivotnost, problemy)

Příspěvek od lunek »

Mohl by mi někdo pomoci. Když stlačím spojkový pedál, ozve se mi z motorové části,asi jak je takový váleček, skřípaní. Něco jako kdyby to nebylo dobře promazané.
Setkal se s tím někdo tady a nevíte co by to mohlo být.Jestli by třeba nepomohlo sundat tu gumovou planžetu na válečku a promazat to?
Budu rád za radu lunekm@centrum.cz
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Re: Spojka (nastavenie, zivotnost, problemy)

Příspěvek od palčo »

Presne tento problém som mal aj ja. V servise v rámci záruky mi to premazali a všetko je vporiadku. Len neviem, čo presne mazali(nebol som pri aute), ale keď som pozrel potom do motorového priestoru, tá gumová krytka bola trochu od maziva. Ja som sa to trochu obával mazať. Spojka je spojka, a mazať ju je háklivá vec, keď nevieš kde presne treba siahnuť.
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
Mickey007
*
Příspěvky: 24
Registrován: 17 čer 2007, 21:35

Re: Spojka (nastavenie, zivotnost, problemy)

Příspěvek od Mickey007 »

Tak mi se zas objevil problém při vymáčknuté spojce. Zní tam lehké popískávání (jako ložisko, které v jednom místě dře). Pokud spojku zmáčku byť jen o centimentr, popískávání přestane. Ví někdo co s tím??? Znatelné je to na volnoběh i při jízdě a popískávání reaguje na otáčky motoru. Zmáčku spojku a je klid. Jenže se zmáčklou spojkou se fakt nedá jezdit (leda z kopce).
Accent 1,5 CRDI
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Spojka (nastavenie, zivotnost, problemy)

Příspěvek od Vilda »

Mickey007 : A píská ti to pořád, nebo to po chvíly přestane :?: Jestli to přestane pískat, tak bych to neřešil .... na tohle trpěly hlavně francouzský vozy a taky některý německý ... můj Renault pískal 6.5 roku a projel jsem s ním půlku Evropy, absolutně bez problémů. Po pár minutách pískání ustalo a byl klid, jen v zimě to pískalo déle. Je to suchý ložisko, který se nedá namazat .... u mého Kadetta jsem kvůli pískajícímu spojkovému ložisku, dokonce vyměnil celou spojku a za pár měsíců pískal znova ....

Ovšem, jestli ložisko píská neustále a po chvilce nepřestane .... doporučuju navštěvu servisu.
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“