Starex 4x4

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
xall
*
Příspěvky: 12
Registrován: 04 srp 2011, 09:28

Starex 4x4

Příspěvek od xall »

Dobrý den,zdravím,jsem majitelem starexu,auto se mi moc líbí,jen nevím s čím mám počítat do budocna,spojka zabírá již na začátku,tak nevím,zda se to dá poladit,nebo je to lamelou,a při rpzjezdu jakoby cuklo v zadku,nebo cvaklo,pokud jedu s citem tak to nedělá,jinak ještě prosím někoho o radu,co s klimou,když je nově napuštěna,těsní,ale nechladí.Díky za toto forum.mohu tu sbírat poznatky.
Reklama
 

Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1479
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Starex 4x4

Příspěvek od oltcitak »

Vitaj v clube najlepsich "offroadbusov" :lol: Zaciatkom by bolo dobre trosku predstavit auto,r.v.stav km vybava, potom mozme sa posunut dalej. K otazke spojky,zalezi stav km.To buchkanie ci sekanie pri radeni robi tusim kazdemu starexakovi,zhodli sme sa na tom,ze to je naakumulovana distancna vola vsetkych spojov na drahe prenosu od prevodovky az po kolesa(cize vola kardanov,zubove osadenie na predlzeni kardanu,vola na hruske,satelitoch,na LSD,na ozubeni v nabojoch) ked to zratas,tak to robi mozno aj 10 st. na kolese a to potom sekne. Vymedzit sa to da,ale to musis skontrolovat celu tu popisanu cestu. Zatim. :) Klima,skontrolovat ci sa toci kompresor po zapnuti na palubovke,samozrejme musi ist aj vetrak na kureni,inac klima nezopne.A potom ak je to OK,hladat dalej,horsia varianta,lebo to uz moze byt vybehany kompresor,ci vadna klimaspojka.
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
xall
*
Příspěvky: 12
Registrován: 04 srp 2011, 09:28

Re: Starex 4x4

Příspěvek od xall »

Super přivítání,je tam hromada pravdy,Tak necháme kardan kardanem až se objeví závada,není to nijak hrozné,jen lehce manipulovat se spojkou a nic necvakne.Mám 2000 tisícovku 59KW 2,5 td.Prostě se mi to auto tak líbí,že v něm i spím :D Věřím,že se pomalinku prokoušu i jeho nástrahami.Hezký večer.
xall
*
Příspěvky: 12
Registrován: 04 srp 2011, 09:28

Re: Starex 4x4

Příspěvek od xall »

Jo ještě má najeto 250 tis,a spojka nebyla dělaná,tak prosím poraď,kde je nejlépe nakupovat náhradní díly a jestli opravu zvládne normální mechanik,nebo se musí někam do značky....díky...
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1479
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Starex 4x4

Příspěvek od oltcitak »

Karolovi Svarcovi som nahraval servisny manual na Starexa-skus sa s nim spojit(zalezi odkial si) pripadne to mozem niekde upnut na server.Tam sa dozvies vsetko,co sa robi na tomto aute. 250tkm je uz dost na akukolvek spojku,cize ten zaber nahore je normalny,dokial ti neklze pri zabere v zatazeni,tak neries,ked zacne preklzovat,vymenis. Ja kupujem na fourgreen.com,ceny tretinove oproti nasim tiezobchodnikom,ale problem s reklamaciou(Karol mal problem,ja zatial nie. ALE HLAVNE,precitaj si vsetky pripspevky ohladom tohto auta tu na fore,dozvies sa dost zaujimaveho,a ked nenajdes odpoved,spytaj sa,najdeme riesenie.Znackove servisy,vzhladom k zriedkavemu vyskytu tychto aut nemaju skusenosti s opravou,tam znackovost nieje zarukou profesnej odbornosti.
PS spanie v aute je tiez nasa najoblubenejsia cinnost v tomto aute(aj so suvisiacimi cinnostami) :wink:
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
xall
*
Příspěvky: 12
Registrován: 04 srp 2011, 09:28

Re: Starex 4x4

Příspěvek od xall »

Díky chlape za info,jdu hledat Karla,jsem asi 50 km od Brna,z takové pr...malé ..městečko... :D
Uživatelský avatar
Rudi
**
Příspěvky: 151
Registrován: 13 lis 2009, 00:04

Re: Starex 4x4

Příspěvek od Rudi »

Zdravím potreboval by som poradiť,doviezol som H-1 Starex 4x4 s motorom 2.5CRDi,103kw.Je tam zlé turbo a predchádzajúci majiteľ ho demontoval .Druhé ,dobré Turbo už mám a potrebovaal by om poradiť kde ide zapojiť hadica(trubka) s olejovej vane a trubka ktorá ide poza hlavu navrchu okolo víka ventilov.Neviem či mi tam niečo nechýba tak preto sa pýtam turbo zapojiť vieme len neviem kam idú zapjiť tieto trubky.
A ešt jeden podtlak ale to by som radšej nafotil asi.Ďakujem za každú radu #-o [-o<
2x Hyundai Starex 2.5CRDi 4x4
Uživatelský avatar
Rudi
**
Příspěvky: 151
Registrován: 13 lis 2009, 00:04

Re: Starex 4x4

Příspěvek od Rudi »

Dobrý večer,tak ďakujem za "všetky rady" problém je vyriešený . :-#
2x Hyundai Starex 2.5CRDi 4x4
Uživatelský avatar
Smrťák
**
Příspěvky: 354
Registrován: 10 črc 2011, 21:29

Re: Starex 4x4

Příspěvek od Smrťák »

Určitě Ti nikdo neporadil naschvál :mrgreen: Je léto :idea:
Uživatelský avatar
Cíba
*
Příspěvky: 31
Registrován: 09 dub 2011, 09:36

Re: Starex 4x4

Příspěvek od Cíba »

xall píše:Díky chlape za info,jdu hledat Karla,jsem asi 50 km od Brna,z takové pr...malé ..městečko... :D
Kterým směrem? tento víkend bylo pěkný poježdění u Jihlavy, tak Rexík dostal trochu na prdel :roll:
STAREX 4x4..... trochu nahóru a MT pneu
Odpovědět

Zpět na „H1 Van / Bus / Truck“