Hučící zadní ložiska

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Dastin

Hučící zadní ložiska

Příspěvek od Dastin »

Zdravím a pozdravuji všechny. Můžete mě poradit? Začali mě hučet zadní ložiska jedna strana víc a jedna míň. Mám zjištěné zatím jen dvě ceny ta jedna je 3035 za sadu na jednu stranu a ta druhá 1650 za sadu. U té dražší ceny je to proto tolik že je tam nějaká spojitost s ABS. Myslím si že ja to blbost, protože se budou měnit ložiska a né náboj na kterém jsou drážky pro ABS. Zase u té ceny levnější mě říkali že je to jedno jestli tam ABS je nebo není, což si myslím taky. Mám Lantru combi 1.6 16v 1997 84kw. Předem díky za rady a názory. Dastin. :D
Naposledy upravil(a) Dastin dne 21 úno 2006, 20:42, celkem upraveno 1 x.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Taktéž te zdravim. Heleď nevim jak je to u tvýho, ale já měl 2.0 a když jsem schánel ložisko tak byl docela rozdíl v předních a zadních ložiskách.
Na předek jsem si mohl vybrat buď sadu s nábojem za 2100kč nebo 1800 bez náboje. Ale na zadek jsem musel koupit s nábojem za 3000kč pač tam byl problém s brzdami. Nevim přesně v čem, ale zkusim zavolat klukoj do Hyundaie a zeptám se ho na to.
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Dastin

Hučící zadní ložiska

Příspěvek od Dastin »

Předem děkuji za ochotu o víkendu se chystám na to kuknout abych věděl víc. Nejlepší by bylo, kdyby šly prostě vylysovat staré a nalysovat tam nové než kupovat celý náboj s ložisky. O víkendu se uvidí. :D
Dastin

Hučící zadní ložiska

Příspěvek od Dastin »

Tak jsem se na to dnes kuknul a zjistil jsem že jsou tam ložiska s orig. označením KOREA IL JIN 52710-29XXX. Když jsem to měřil šuplmetrem tak ty rozměry byly 57.5x28x19. No myslel jsem že by tam pasovaly nějaké naše, ale ty se dělají jen po jednom milimetru a ne po půl, tak že smůla. Budou tam muset jít origo za 1650kč jedna strana a navíc jsou tam nalisované, tak že se nemusí kupovat komplet i s nábojem k vůli ABS. Jo to ozubené kolečko pro ABS je tam taky nalisované. Chtěl jsem to poléčit trochu olejem, aby to vydrželo aspoň do jara kdy bude trochu tepleji, ale nepomohlo to, tak to v pondělí objednám a pod návratím vyměním a bude po hučení. Už se na to ticho moc těším. :D
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Hučící zadní ložiska

Příspěvek od Rasty »

Zdeněk Dostál píše:Tak jsem se na to dnes kuknul a zjistil jsem že jsou tam ložiska s orig. označením KOREA IL JIN 52710-29XXX. Když jsem to měřil šuplmetrem tak ty rozměry byly 57.5x28x19. No myslel jsem že by tam pasovaly nějaké naše, ale ty se dělají jen po jednom milimetru a ne po půl, tak že smůla. Budou tam muset jít origo za 1650kč jedna strana a navíc jsou tam nalisované, tak že se nemusí kupovat komplet i s nábojem k vůli ABS. Jo to ozubené kolečko pro ABS je tam taky nalisované. Chtěl jsem to poléčit trochu olejem, aby to vydrželo aspoň do jara kdy bude trochu tepleji, ale nepomohlo to, tak to v pondělí objednám a pod návratím vyměním a bude po hučení. Už se na to ticho moc těším. :D
No to ti věřim, že tě to hučení štve. Já s tim jezdil půl roku a když jsem to vyměnil tak jsem byl strašně štastnej. Bohužel jen chvilku. Selhalo mi abs a auto skončilo v protijedoucím :( Ale jinak Lantra je bomba autíčko. Klidně by jsem si ho koupil znovu.
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Dastin

Hučící zadní ložiska

Příspěvek od Dastin »

tak teď už na sto procent vím jak to všechno je. V zadu nejsou žádná nalysovaná ložiska, ale na hřídeli drží pomocí matky 32mm náboj na něhož se pak nasazuje kolo. Tak že vlastně ten náboj je jedno celé ložisko. Zjištěno pozdě, ale přece. Jinak origo v Hyundai stojí 5100kč za kus, nejlevnější jsem se ptal po autodílech stojí 2500kč. Na Lantru pasuje jak jsem zkoušel náboj z Skupéčka tak jsem je sehnal z tohoto vozu na moji Lantru, už je tam jen dát. Práce tak na tři hodky se vším všudy(zvihnout auto,sundat kolo pak brzdič, dál kotouč a nakonec povolit matku 32mm) potom vše pozpátku jak na jedné straně tak na druhé. V pondělí na to naběhnu, protože jsu celý víkend v práci. Tak to je vše k tomuto tématu. :D

________________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kw 1997 LPG
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Hučící zadní ložiska

Příspěvek od Rasty »

Zdeněk Dostál píše:tak teď už na sto procent vím jak to všechno je. V zadu nejsou žádná nalysovaná ložiska, ale na hřídeli drží pomocí matky 32mm náboj na něhož se pak nasazuje kolo. Tak že vlastně ten náboj je jedno celé ložisko. Zjištěno pozdě, ale přece. Jinak origo v Hyundai stojí 5100kč za kus, nejlevnější jsem se ptal po autodílech stojí 2500kč. Na Lantru pasuje jak jsem zkoušel náboj z Skupéčka tak jsem je sehnal z tohoto vozu na moji Lantru, už je tam jen dát. Práce tak na tři hodky se vším všudy(zvihnout auto,sundat kolo pak brzdič, dál kotouč a nakonec povolit matku 32mm) potom vše pozpátku jak na jedné straně tak na druhé. V pondělí na to naběhnu, protože jsu celý víkend v práci. Tak to je vše k tomuto tématu. :D

________________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kw 1997 LPG
no ta cena v hyundai je opravdu hezká a pak si to nech dělat od nich :? ještě k tomu 250kč/h a je to na pulku výplaty :lol:
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Luzmen
*
Příspěvky: 15
Registrován: 05 bře 2006, 19:44

Re: Hučící zadní ložiska

Příspěvek od Luzmen »

Zdeněk Dostál píše:tak teď už na sto procent vím jak to všechno je. V zadu nejsou žádná nalysovaná ložiska, ale na hřídeli drží pomocí matky 32mm náboj na něhož se pak nasazuje kolo. Tak že vlastně ten náboj je jedno celé ložisko. Zjištěno pozdě, ale přece. Jinak origo v Hyundai stojí 5100kč za kus, nejlevnější jsem se ptal po autodílech stojí 2500kč. Na Lantru pasuje jak jsem zkoušel náboj z Skupéčka tak jsem je sehnal z tohoto vozu na moji Lantru, už je tam jen dát. Práce tak na tři hodky se vším všudy(zvihnout auto,sundat kolo pak brzdič, dál kotouč a nakonec povolit matku 32mm) potom vše pozpátku jak na jedné straně tak na druhé. V pondělí na to naběhnu, protože jsu celý víkend v práci. Tak to je vše k tomuto tématu. :D

Ahoj
Mám dotázek.Všude čtu,že Lantra má na všech čtyřech kolech kotouče ,ale já mám vzadu bubny a v předu chlazené kotouče.jak je to s tím ložiskem v tomto případě?
Lantra 1,6 16V kombi r.v.98
________________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kw 1997 LPG
Lantra 1,6 16v Komb.
Dastin

Příspěvek od Dastin »

no pokud tam máš bubny, tak tam jsou nalysované ložiska a cena by měla být tak 2300kč na obě strany. Alespoň v Uharském Hradišti v prodejně ložisek Bergr to tak stojí. Pokud vím, tak to tak majín i Lantry rok 1993 a ty stály 2800 kč na obě strany, ale tenkrát ještě v Hyundai servisu. :D
__________________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kw 1997 LPG
Dastin

Příspěvek od Dastin »

tak zadní náboje vyměněny a je po hučení to je ale tichoučko i přesto, že lantra má psanou hlučnost 72 decibelů. :D
________________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kw 1997 LPG
Luzmen
*
Příspěvky: 15
Registrován: 05 bře 2006, 19:44

Příspěvek od Luzmen »

Zdeněk Dostál píše:no pokud tam máš bubny, tak tam jsou nalysované ložiska a cena by měla být tak 2300kč na obě strany. Alespoň v Uharském Hradišti v prodejně ložisek Bergr to tak stojí. Pokud vím, tak to tak majín i Lantry rok 1993 a ty stály 2800 kč na obě strany, ale tenkrát ještě v Hyundai servisu. :D
__________________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kw 1997 LPG
Dík už v tom mám jasno.
Lantra 1,6 16v Komb.
Dastin

Příspěvek od Dastin »

rádo se stalo :D :D :D
_______________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kw 1997 LPG
Uživatelský avatar
dark.pete
*
Příspěvky: 13
Registrován: 07 kvě 2011, 08:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Hučící zadní ložiska

Příspěvek od dark.pete »

taky mám takovej problém, potřebuji sehnat přední ložisko na lantru 2,rok 1996 poradí mi někdo ? a Taky sháním výfuk nejlépe laděný a cena co nejlepší díky, a časem i rozvody vlastně :-D

Dikes :-D až zjistím jak se tu dává fotka tak to tu prcnu :-)
Hyundai Lantra J2 (V TK ELANTRA)
1.6 16V (84kW) ... rok 1996 ...
laděný výfuk, sportovní podvozek a tak různě :-D
Uživatelský avatar
Lhoty
Moderátor
Příspěvky: 1197
Registrován: 02 říj 2007, 10:32
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hučící zadní ložiska

Příspěvek od Lhoty »

zdravim,rozvody ina jsou za super cenu na aukru,loziska www.autopb.cz
Lantra 1.8 J2 Wagon 1996
4 x Trabant 601 1970 - 1991
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“