Sportovní pružiny

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Michal+

Sportovní pružiny

Příspěvek od Michal+ »

Zdravíčko, mám Lantru 1.8GT z 92 a zajímalo by mě jestli nemáte někdo zkušenosti se sportovními / tvrdšími pružinami. Auto drží na silnici jako přibité ale hlavně zadek mi přijde dost měkký.
Reklama
 

matejz

sportove pruziny

Příspěvek od matejz »

Pred tyzdnom som si dal do 1.8GT namontovat sportove spruziny dopredu. Je to 100% lepsie - nenaklana sa, ale su dost tvrde a je to na komforte poznat. Do zadu si ich dam tiez - ten je makky az az.
FERY
Příspěvky: 2
Registrován: 22 zář 2005, 08:27
Bydliště: TEPLICE

pružiny

Příspěvek od FERY »

Nazdarek Matejzi hele a to si sehnal přímo na Lantru na kolik tě vyšli ?dík Fery
matejz
*
Příspěvky: 54
Registrován: 25 zář 2005, 00:36
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

spruziny lantra

Příspěvek od matejz »

Spruziny su original na Lantru, a myslim ze ked sa pohrabes po nete tak zozenies na 1.5 a 1.6 ku original nove - cena do 4000Kc za celu sadu. Mna vysli predne za 1200Kc s montazou.
Conan
*
Příspěvky: 95
Registrován: 13 dub 2005, 15:33
Bydliště: kousek od Úval u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conan »

No montovat sportovní pružiny bez montáže sport. tlumičů neni uplně to pravé. A montovat jen sportovní pružiny na jednu nápravu, to je už opravdu hodně mírně řečeno "napováženou", copak se asi stane s jizdníma vlastnostma takovýho auta, když se předek a zadek chová jinak?
Proč tímhle způsobem kazíte podvozek toho auta?
Když už chci snížit auto, tak rovnou koupím celý set, jak sport. pružiny, tak i tlumiče a to na všechny nápravy.
Pokud chci jen přitvrdit auto, pak stačí vyměnit jen tlumiče za sportovní.
A nesvádějte to na nedostatek peněz, každá sranda holt něco stojí a nějaký levný "tuzingový" úpravy se opravdu nevyplatí ...
Měl jsem tři roky Hyundai Coupe 2.0i, 1. generace ...

Nyní mám:
Volvo XC 90 2.5T AWD, (154kW, MY 2005, LPG 14,5L / 100km)
Bylo:
Volvo V40 T4 (r.v. 1998)
matejz
*
Příspěvky: 54
Registrován: 25 zář 2005, 00:36
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

tvrdost pruzin

Příspěvek od matejz »

Conan: nic proti, mas pravdu, ale Lantru J1 az chces pritvrdit, tak to jen tlumicema nepojde. Musis tam spruziny vymenit, lebo co z tuhsich reakcii tlmicov, ked nalozene auto sedi na ceste jak kachna...
Je pravda, ze so sportovymi spruzinami sa pytaju sportove tlmice - to je fakt. A ze som dal tvrdsie spruziny len na jednu napravu? Na J1 Lantru aj to je spasa ...
Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mirec »

ja budem menit teraz dakedy pruziny na accente ale sport tlmice asi na moje afto nie su....ak ano vie mi niekto poradit ?
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
Uživatelský avatar
zaludnikrs
**
Příspěvky: 371
Registrován: 15 říj 2005, 13:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zaludnikrs »

tak ja sem menil pruziny komplet na celym aute ale ty zadni jsem jeste poslal na individualku a nechal sem si podle nich udelat jeste nizsi a tvrdsi nez sou ty sport takze mam vlastne vzadu supersport :) kdby teda nekdo chtle koupit sport dozadu na J2 neni problem
Jiřa
Uživatelský avatar
slavino
*
Příspěvky: 86
Registrován: 19 čer 2006, 13:11
Bydliště: prostejov

Příspěvek od slavino »

Conan píše:No montovat sportovní pružiny bez montáže sport. tlumičů neni uplně to pravé. A montovat jen sportovní pružiny na jednu nápravu, to je už opravdu hodně mírně řečeno "napováženou", copak se asi stane s jizdníma vlastnostma takovýho auta, když se předek a zadek chová jinak?
Proč tímhle způsobem kazíte podvozek toho auta?
Když už chci snížit auto, tak rovnou koupím celý set, jak sport. pružiny, tak i tlumiče a to na všechny nápravy.
Pokud chci jen přitvrdit auto, pak stačí vyměnit jen tlumiče za sportovní.
A nesvádějte to na nedostatek peněz, každá sranda holt něco stojí a nějaký levný "tuzingový" úpravy se opravdu nevyplatí ...
cau chlape.kazdy ma na to iny nazor.ten moj je,na mierne pritvrdenie podvozku stacia sport.pruziny,v kombinaci zo sport.tlumicmi je to uz docela tvrde a komfort tu zanika asi tak,ze po prejdeni par dier sa mozes citit ako naklepany rizek.a mozem ti povedat,ze na nas typ j-1 sa tazsie zhanaju sportove podvozky.
Lantra 93 - 1,8GT 16V 93KW, 127konikov
Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mirec »

no na accenty je to to same :) sportovy podvozok nezozenies a ked tak len pruziny... :)
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
Sined
*
Příspěvky: 12
Registrován: 08 zář 2011, 11:46
Bydliště: Havirov

Re: Sportovní pružiny

Příspěvek od Sined »

mam sportovni pruziny i tlumice a 17ctky a muzu potvrdit ze v zatackach sedi dobre jen zadek je takovy vselijaky :-D ovsem mam i ladeny vyfuk a mam problem ze kdyz mi nekdo sedne dozadu vyfuk zacne klepat o zadni napravu nejaka rada?
LANTRA 1.6 84kw vyfuk montii sport,sportovni pera+tlumice,sportovni vzduchovy filtr, 17ctky disky
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“