Benzin a LPG

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od Martun »

Marek Slavík
Ahoj, nevím nemohu posoudit, jezdím na ropu! :mrgreen:

Jinak tě vítám u nás v :hyu: klubu, každá nová dušička je teď už vzácnost! =D> A pokus si udělat čas na 17.9. a přijeď mezi nás.. :wink: viz zde : https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=24&t=22060
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Reklama
 

Marek Slavik
Příspěvky: 3
Registrován: 29 srp 2011, 13:02

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od Marek Slavik »

Děkuji moc já prostě jinak než na benzín jezdit nedovedu asi před 1 rokem jsem moje auto s doplatkem vyměnil za černého hyundai accent rv.2009 má modré podsvícení budíku(otačkoměr,tachometr)a Motor 1.4 71KW Benzin auto krásné natonované skla atd.... s Hyundaiem Accent naprostá spokojenost psal to stím plinem u mojeho prvního accentu aby tu byl i můj nazor ale už si stím nelamu hlavu já miluji jedině benzín :-D budu na něho jezdit i kdyby stál 100kč litr :-D.Momentálně chci zvýšit nake Kw na motoru do 160km ta 1.4 táhne ale na 160 to tojí nejsem blaznivý řidič so potřebuje jezdit 350km ale chci něco pod kapotou mít!!!Jinak přijet bych mohl proč by néé zaleží na tom co se bude dít
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od Nexus »

marek: pokud chceš pod kapotou něoc mít, tak mi přijde blbost ladit nějakou jednačtyřku, rovnou kup nějaký solidní objem :wink: takhle do toho jenom budeš vrážet prachy. A k plynu, pokud ti ten acent papá cca 10l místo 5,5benzinu, tak to není motorem. Ale osobně bych si z 90% vsadil na špatný nastavení plynu, chlemtá ti tam bohatou směs, žere to jak tank a na výkonu se to neprojeví!!! A zbylých 10% sázím na svíčky, špatně zapálí směs plynu, výfukové plyny mají nízkou teplotu což vadí lambda sondě a následně řj zase nastavuje bohatší směs aniž bys to poznal na výkonu. Věř tomu, že pokud máš sekvenci což určitě máš, rozdíl ve spotřebě nepoznáš :!: ti řekne každej, kdo to má dobře seštelovaný a to né každej umí...
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od Vilda »

Marek Slavik píše:Jinak přijet bych mohl proč by néé zaleží na tom co se bude dít
Vítej na klubu Slavíku !!!!!!!! :D ..... no, co se bude dít ... to budeš koukat :!: Prolezem Ti Ácu, až se budeš divit a červenat ... i do Tvojí nádrže na LPG ti vlezem :wink:

Neboj v klidu doraž ... jen se debatí a drbe :D potom se něco dobrýho pojí v restauraci a nějakej ten výstup na rozhlednu ... potom zase pokec a plánování dalšího srazu a tak podobně ....

Výbornej atmáč, spousta příjemných lidiček, spousta inspirace na různé doplňky a vylepšení .... bude se Ti to líbit .... na to si klidně vsadím !!! :D/
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od Martun »

Vilda píše:..... no, co se bude dít ... to budeš koukat :!: Prolezem Ti Ácu, až se budeš divit a červenat ... i do Tvojí nádrže na LPG ti vlezem :wink:
ti nevím.. ale psal o minulém autě.. teď už u něj plynovou nádrž nenajdeš... podle mě.. :-k :lol:
Vilda píše:
Marek Slavik píše:Jinak přijet bych mohl proč by néé zaleží na tom co se bude dít
Neboj v klidu doraž ... jen se debatí a drbe :D potom se něco dobrýho pojí v restauraci a nějakej ten výstup na rozhlednu ... potom zase pokec a plánování dalšího srazu a tak podobně ....

Výbornej atmáč, spousta příjemných lidiček, spousta inspirace na různé doplňky a vylepšení .... bude se Ti to líbit .... na to si klidně vsadím !!! :D/
Přesně tak jak Vilda píše! =D> Přečti si ten odkaz co jsem ti dával do horního příspěvku a napiš tam svůj nazor (do srazů - 17.9. Ustí nad Orlicí)

rádi tě přivítáme..
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od Vilda »

Martun píše: ti nevím.. ale psal o minulém autě.. teď už u něj plynovou nádrž nenajdeš... podle mě.. :-k :lol:
Aááááá kurva :oops: sem se nějak přehlíd .... ale to je jedno, když nemá LPG, tak mu vlezem do benzínový nádrže :D

Mě zmátlo, že psal do topicu o LPG :wink:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Marek Slavik
Příspěvky: 3
Registrován: 29 srp 2011, 13:02

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od Marek Slavik »

Diki ještě uvidím nebudu říkat jestli ano nebo ne ale myslím že ano všechno se uvidí jo a to o koupi nového motoru není špatný napad,ale budu muset předělat techničáky všude je 1.4
Uživatelský avatar
jurajsun
*
Příspěvky: 24
Registrován: 21 črc 2011, 15:15

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od jurajsun »

Takze montaz LPG u firmy Autogas Slovakia s.r.o. Sturovo, uplna spokojnost odporucam ich, znacka BRC jazdim v meste na 8,6 L mimo mesta mi to taha tak 7,8 L plynu. Chod motora v poriadku dokonca tichsi, taha aj v nizsich otackach dobre, dokonca podla mna lepsie ako u benzinu (ziadne klepanie ventilov , namotovane flushlube). mam tam 47L nadrz a natlacim tak cca. okolo 39L - 40L. Dojazd mimo mesta som mal minule pri nataknkovani 37L az 489 km.
Hyundai Kona Hybrid perletova biela 104 kW
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od adam221 »

Kolko ta to cele vyslo? Kolko si daval za Flashlube?
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
jurajsun
*
Příspěvky: 24
Registrován: 21 črc 2011, 15:15

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od jurajsun »

Ahoj, spolu s flashlube 1252 € s DPH. Pripocitaj este povolenie za prestavbu 50€ novy velky tp 6€ a maly tp 6€.Samostatne flaslube 60€ s DPH.
Hyundai Kona Hybrid perletova biela 104 kW
DiabloRBK
Příspěvky: 1
Registrován: 13 úno 2012, 20:45

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od DiabloRBK »

Ahoj jurajsun.

Chcem sa ťa spýtať aké sú doteraz tvoje skúsenosti s namontovaným LPG od BRC?
Koľko si od vtedy najazdil Km? akú máš teraz priemernú spotrebu? Po koľkých km si musel dopĺňať náplň vo flaschtube a koľko to stálo?
Vyskytli sa nejaké problémy pri týchto vysokých mrazoch, alebo celkovo či si si všimol na aute nejakú zmenu?
Pýtam sa preto lebo uvažujem tiež o prestavbe môjho accenta 1,4 na LPG od firmy BRC u rovnakého dodávateľa pokiaľ si s nim spokojný.

Ďakujem za odpoveď.
Uživatelský avatar
jurajsun
*
Příspěvky: 24
Registrován: 21 črc 2011, 15:15

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od jurajsun »

Ahoj,

uplna spokojnost, mam najzdenych 9000 km na plyn, flashlube je tam cca este na 4000 km, startovanie v pohode, chod super vykon je vyssi ako u benzinu (zalezi od kvality plynu, najlepsie je od Slovnaftu , najhorsi od OMW tam ide vykon dole a citelne). Spotreba sa pohybuje v meste okolo 7,2 L v zime v lete okolo 6,8 mimo mesta som sa v lete dokonca dostal na uroven 5,7 l co je super. Odporucam ten flaslube aj z dovodu nizsej spotreby na benzine (testoval som isla mi spotreba dole skoro o 1 liter a to auto moc nesanujem ) Jednoznacne nechcem robit reklamu ale radsej drahsie BRC ako lacnejsi Salaris alebo Lovato, zatial uplna spokojnost, a to co som usteril uz mam polku spet za investiciu do splynovaca uz to vidim aj na systeme nastavenia riadiacej jednotky a software ktory ma BRC ked mi nastavovali jednotku maju to premakane , odporucam firmu Autogas su fakt dobry aj co sa tyka pristupu, ked chces mozeme hodit rec cez fon. Juraj.
Hyundai Kona Hybrid perletova biela 104 kW
Uživatelský avatar
dzigit
*
Příspěvky: 62
Registrován: 20 úno 2009, 01:08
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od dzigit »

Ahoj

moja skusenost ta asi nezaujima ale tak pre ostatnych sa podelim.
Mam najazdene na lpg asi 72000km montovane u firmy mpgas - system solaris. Nemozem povedat ze by som bol nespokojny ale ani odporucat nebudem. Rozhodne nedosahujem jurajsunovu spotrebu. Moja priemerka sa pohybuje v 8,8-9,2 ked mam lahku nohu viem sa dostat k 8litrom. Na obhajobu musim povedat ze robim vacsinou dialnicne a mestske kilometre a jazdim hodne dinamicky. Auto sa sprava relativne korektne ale mozem povedat ze hlavne v lete ked sa v podstate okamzite prepina do plynu tak mi prve 1-2km trha ked dam dole nohu z plynu tak musim davat medzi-plyn. Robi to aj v zime ale takmer necitelne. Ked uz je motor teply tak je vsetko v pohode a nieje citit ze ides na plyn. Stratu vykonu nepocitujem ale naozaj ide o druh plynu. Slovnaft je zaruka kvality a tankujem vzdy ked som mimo PK ale ja tankujem FLAGU pretoze v PK mame pumpu FLAGA a je to jednoznacne najlepsi plyn pre moje auto. Ale inde ked som tankoval Flagu tak taky priemer - zalezi od pumpy preto uprednostnujem Slovnaft ked som mimo domu. Aj ja mam FlashLube a je to pre Accent dobre mat lebo je pocut na chode motora ze inac pradie ked tam je - nie ze by to bolo pocut z kabiny ale ked som ho tam dolial do prazdnej nadrzky pocas chodu motora tak bol pocut rozdiel. Momentalne setrim 1.2SK na KM a tenkujem najcastejsie za .68e pri 72000km som usetril uz asi 80tis - montaz cize 50tis za rok a pol - slusna dovolenka :)
Hyundai Accent 02/09 black Elegance 1.4 benzin kupovane v CR - Hodonin
Slovakia Bratislava
www.nefajci.eu
ovi
*
Příspěvky: 35
Registrován: 21 říj 2007, 14:56
Bydliště: Prostějov

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od ovi »

Zdravím vespolek, mám dotaz. Jak jste to po přestabě s toroidní nádrží LPG vyřešili s rezervním kolem. Jaká dojezdovka tam pasuje- hlavně ET? Podle vyhlášky tam asi opravnou lepící sadu mít nemůžeme.Nebo jak to policajti zkontrolují jestli rezevu nebo lepení? dík
jurmich
**
Příspěvky: 146
Registrován: 21 bře 2009, 09:30
Bydliště: SVK - Trebišov

Re: Benzin a LPG

Příspěvek od jurmich »

zacal som sa o lpg v aute zaujimat aj ja. oslovil som zatial fa. Jakama servis v Michalovciach. bol mi ponuknuty v cene 950€ system solaris + 50 € primazavanie ventilov + 50€ zapis do tp. na tu firmu mam zatial len dobre referencie. zopar ludi ma strasi, ze musim potom kazdy rok chodit na prehliadky (stk, emisna, prehliadka s plynom). ako to vlastne je? oplati sa doplacat za brc (este som sa nepytal ci ho vobec montuju)? ako je to s olejom co sa dolieva na primazovanie ventilov? niekde som cital, ze cca 23€ na 12000 km. je to dobra ponuka co som dostal? vdaka
Hyundai Accent 1,4i Dynamic; 05/2009, šedá metalíza (JP), 14" Enzo H, fólie Skyfol
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“