Zimné pneumatiky, plecháče a strešné nosiče

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátor: Moderátoři

Raven
*
Příspěvky: 12
Registrován: 24 zář 2011, 22:17
Bydliště: Nitra, Slovensko

Zimné pneumatiky, plecháče a strešné nosiče

Příspěvek od Raven »

Dobrý deň prajem,

minulý týždeň v pondelok som si po cca. týždňovom čakaní bol konečne vyzdvihnúť svoj nový :hyu: ix35. Zatiaľ iba samé pozitívum, najazdených mám +-350km no uvidíme časom.
Chcem sa ale spýtať... Keďže sa pomaly ale isto blíži zimná sezóna a rád chodím s rodinou na lyže, chcel by som vás poprosiť o pár užitočných rád ohľadom kúpy zimných pneumatík
(do 100€), plechových diskov (tiež do 100€) a strešných nosičov (do 150€). Hľadám pomer cena = kvalita... Pozeral som už viac stránok, našiel som aj lacnejšie aj drahšie, no predsa by som bol radšej, keby ste mi poradili vy skúsenejší.

Ďakujem vopred za rady :wink:
:hyu: ix35 Style 2,0CRDi 4WD white
Reklama
 

Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Zimné pneumatiky, plecháče a strešné nosiče

Příspěvek od Skyline »

100€ za jednu gumu nebo za 4?
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Raven
*
Příspěvky: 12
Registrován: 24 zář 2011, 22:17
Bydliště: Nitra, Slovensko

Re: Zimné pneumatiky, plecháče a strešné nosiče

Příspěvek od Raven »

za jednu samozrejme, 100€ za všetky je myslím si nereálne pri 17" pneumatikách
:hyu: ix35 Style 2,0CRDi 4WD white
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Zimné pneumatiky, plecháče a strešné nosiče

Příspěvek od enjoy »

Hehe,asi se mnou nebude kazdy souhlasit,ale osobne bych,jelikoz je to 4WD koupil temer jakekoliv znackove pneu,stejne vyjedes vsechno co budes muset,ale konkretne tedy se koukni na znacku Nokian.
Jako disky bych koupil hlinikove i na zimu a ne plechace,do ceny se myslim da vejit.
A nosice,mas pouze jedinou volbu,Thule.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
evca
*
Příspěvky: 16
Registrován: 26 kvě 2011, 09:46
Bydliště: Trencin

Re: Zimné pneumatiky, plecháče a strešné nosiče

Příspěvek od evca »

ahojte dlho som tu nebola len chcem prispiet na temu zimne gumy. my sme kupili tieto Goodyear Wrangler UG - 215/70 R16 100T (Zimné) a disky sme objednavali tieto. http://www.centrumkolies.sk/product/adv ... tny-17556/. do tychto veci sa oplati vrazit dufam, ze sme s muzom vybrali kvalitne gumy aj disky. na tom netreba setrit. neoplati sa. inak s autom u nas velka spokojnost. my mame sice 1.7 crdi comfort ale je to paradne auto.
Hyundai ix35 1.7 CRDI Comfort white
Raven
*
Příspěvky: 12
Registrován: 24 zář 2011, 22:17
Bydliště: Nitra, Slovensko

Re: Zimné pneumatiky, plecháče a strešné nosiče

Příspěvek od Raven »

Keďže mám 4WD, rozmýšľam nad akýmikoľvek pneumatikami, tak či tak sa zoderú všetky... Našiel som dvojo zimných pneu:
- Nexen = 84€/ks
- Nankang = 95€/ks
Je mi jasné, že to nie sú kvalitné pneu, že sa určite nevyrovnajú Nokiankám či Bridgestonekám, no na začiatok by mi to stačilo si myslím. Ktorá značka by bola lepšia podľa vás?


Čo sa týka hliníkových diskov... Myslím si, že vplyvom soli a štrku v zime by sa poškodili, preto by som radšej investoval do plecháčov.


A čo sa týka nosičov, Thule majú vysoký odpor kvôli tvaru. Najradšej by som zobral tieto Prorack S5. Vraj sú najlepšie (nízka hlučnosť, menšia spotreba paliva) no dosť drahé...
:hyu: ix35 Style 2,0CRDi 4WD white
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimné pneumatiky, plecháče a strešné nosiče

Příspěvek od Mexican »

co to znamena na zaciatok? Kvalitne pneu vyzdrzia 50 000km a viac. nejake smejdy co miznu a neudrzia ta v zakrute, pripade nedobrzdis ( a tam ti je AWD na dve veci) sa proste nevyplatia. Aj ked par ludi tu na fore Nankang malo a pochvalovali si ich. Zrejme ale nik v tvojom rozmere
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Raven
*
Příspěvky: 12
Registrován: 24 zář 2011, 22:17
Bydliště: Nitra, Slovensko

Re: Zimné pneumatiky, plecháče a strešné nosiče

Příspěvek od Raven »

takže vravíš že mám investovať do nejakých kvalitných, povedzme tie Nokiany?
:hyu: ix35 Style 2,0CRDi 4WD white
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimné pneumatiky, plecháče a strešné nosiče

Příspěvek od FISHkaa »

Osobně sem šel do severského výrobce Nokian (WR G2 SUV). Pokud chceš pořádný grip na sněhu tak zvol HKPL, ale ty, díky měkké směsi, dlouho nevydrží...
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimné pneumatiky, plecháče a strešné nosiče

Příspěvek od FISHkaa »

Raven píše: Čo sa týka hliníkových diskov... Myslím si, že vplyvom soli a štrku v zime by sa poškodili, preto by som radšej investoval do plecháčov.


A čo sa týka nosičov, Thule majú vysoký odpor kvôli tvaru. Najradšej by som zobral tieto Prorack S5. Vraj sú najlepšie (nízka hlučnosť, menšia spotreba paliva) no dosť drahé...
předpokládám, že ve výbavě Style jsou stále senzory TPMS = musíš koupit takové plecháče, na které ty senzory pasují. Nemluvě o každoroční jarní/podzimní návštěvě servisu kvůli přenastavení TPMS. Jinak ti bude na palubce svítit chyba TPMS.

Více o TPMS tady : https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=121&t=17500

Mě by to vadilo, tak sem koupil jenom pneu a přehazuji...

K nosičům : Mám ty Prorack a pozor: Jsou široké, tj. pokud máš něco se systémem jiným než do drážky, tak přeměřuj! Obecně bych se aerodynamického odporu jiných nebál = stejně na střeše povezeš něco co bude klást odpor větší než ty příčníky :mrgreen:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
potki
**
Příspěvky: 361
Registrován: 01 čer 2008, 22:48
Bydliště: BA vidiek

Re: Zimné pneumatiky, plecháče a strešné nosiče

Příspěvek od potki »

Raven píše:Keďže mám 4WD, rozmýšľam nad akýmikoľvek pneumatikami, tak či tak sa zoderú všetky... Našiel som dvojo zimných pneu:
- Nexen = 84€/ks
- Nankang = 95€/ks
...
Podla popisu su to letne, ci sa mylim? Vid tieto testy:

http://www.testpneumatik.com/letne_pneu ... index.html
http://www.testpneumatik.com/letne_pneu ... index.html

Ja som sa rozhodol to risknut na zaklade dobrych testov a objednal som tieto zimne
http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?d ... sowigan=Wi

A paci sa mi aj dezen - vyzera podla mna, ze sa ma co "zahryznut" do snehu pri zabere - dokonca to ma aj male zubky v krajnych drazkach, co som este nikde nevidel - a vyzera to aj na celkom slusny odvod vody spod pneu - pozri ako su zrezane rohy krajnych stvorcekov, kadial by mala byt odvadzana voda od strednej casti proti aquaplainingu - voda je ako keby stlacena do drazky, ktora sa na konci zrazu otvori a tak znacne ulahci odstrek vody prec (tie male zubky su v tych castiach prerusene, aby nebranili plynulemu odtoku) - kukni sem:
http://e-koleso.by/images/products/0001 ... wot-18.JPG

ich testy su tu
http://www.testpneumatik.com/zimne_pneu ... index.html

Zaber na snehu a jazdny komfort - najvyssia znamka.
Ostatne znamky su 2 z 5 a opotrebovanie je 3 z 5, lenze ked si zoberiem polovicnu alebo dokonca az stvrtinovu cenu v porovnani s "premiovymi", tak ich radsej kupim 2 az 4x castejsie a stale nebudem tratit cenovo, navyse - pneumatiky je aj tak dobre po 4 rokoch vymenit, aj ked sa neopotrebuju z dovodu chemickych zmien a zostarnutia gumy. Aj volnym okom na nich po tomto case vidis, ze sa zacinaju "drolit".
A to skorsie opotrebovanie davam do suvisu s dobrym zaberom na snehu = viacej makciacej siliky a tym padom aj nie az take tvrdnutie gumy a tak vysoku dobru prilnavost pri minusovych teplotach.

Pre porovnanie si pozri testy 2x drahsich Bridgestonov - v celkovom hodnoteni su dokonca o trosku horsie:
http://www.testpneumatik.com/zimne_pneu ... index.html
a ich dezen
http://www.prodej-pneu.cz/images/produk ... 18-big.jpg
main car - 2013 - Audi Q7
second car - 2011 - ix 35, 4x2, Style, 1.7 CRDi, 5 l/100 km
third car - 2010 - Renault Megane III, coupe, Dynamique, 1.4 TCe, 8 l/100 km[/u]
before
2007 - Accent 1.4, Dynamic
2006 - Getz 1.1i, Basic
1996 - Accent 1.5, GLS
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Zimné pneumatiky, plecháče a strešné nosiče

Příspěvek od enjoy »

Osobne kupuju zimni gumy pouze podle chovani na snehu.sucho-nezajima,mokro-nezajima,pouze snih a to i presto,ze jsem prazskej.a muzu vam rict,ze se mi to vzdycky jen vyplatilo.protoze na suchu tam muzu mit cokoliv,na morku si dam vic bacha,ale na snehu,neukecas ani prd kdyz nevyjedes kopec,nezatocis...
A muj vyber?Debica Frigo 2,da se rict supermarketova guma.jenze,vzorek good year UG5,coz mi potvrdil i clovek v pneuservisu a pel tam na tyhle gumy ody.jezdim na nich 4 roky,mam druhe.vetsina renomovanych vyrobcu nedela vylozene gumy do snehu,delaji takove univerzaly,ktere pak sbiraji v testech prumerna hodnoceni.casto pak v testech vyjdou na snehu nejlip Sonny,o kterych jsem v zivote neslysel,nebo pred nekolika lety Debica.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimné pneumatiky, plecháče a strešné nosiče

Příspěvek od FISHkaa »

Ještě si zapomněl na brdnou dráhu, tu taky "neokecáš" a právě ta bývá problémem u "neznačkových" pneu...
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Zimné pneumatiky, plecháče a strešné nosiče

Příspěvek od Skyline »

Líbí se mi ze jsou lidi schopni dat za nove auto treba 600.000,- za lita kola dalsich 20.000,-. a pak setri na tom nejpodstatnejsim na gumach, tam jsou ochotni koupit to nejlevnejsi, tomu nerozumim #-o . Mam se rad a tohle bych neudelal to radeji budu mit plechace ale slusny gumy i se vzorkem min. 3mm. Stejne jako ze si nekdo koupi Fabii 1,2 htp a pak na ni nacpe kola 225/45 17 v cene 30000,- vcetene disku, to mi hlava nebere.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
S0T0
***
Příspěvky: 508
Registrován: 09 říj 2010, 22:28

Re: Zimné pneumatiky, plecháče a strešné nosiče

Příspěvek od S0T0 »

skyline: naprosto souhlas, navíc co tady kolega házel odkazy tak to nejsou testy, ale reference uživatelů...a na 1 referenci u těch sonny bych si určitě nezakládal...na sněhu možná good, ale co mokro, brzdění? A navíc i 4kolka bude na shit gumách max. stejně dobrá jak předokolka na pořádných bačkorách... Jak tu někdo házel ty Friga 2...na sníh možná nej guma, ale voda a brzdy ( v krizovkách) na ...
EX - i30 1.4 CVVT Patriot BRC SQ 24
Odpovědět

Zpět na „ix35 Ostatní“