Problém EPS - posilovač řízení

Tlumiče, odpružení, brzdy, ložiska...

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od _miv_ »

ja som kupoval accent rok pred srotovnym. takze neda sa to takto nejako globalizovat co pises. skor v produkcii sa proste vzdy najdu chybove kusy a je len o stasti komu sa taky kus neujde... ja som to stastie a ty zrejme nemal.
aj ked tesnenie palivovej nadrze, tlmice a stlpiky su skor bezna chyba u tych chybovych kusov...
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Reklama
 

jurmich
**
Příspěvky: 146
Registrován: 21 bře 2009, 09:30
Bydliště: SVK - Trebišov

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od jurmich »

praveze ja sa to nesnazim a ani nechcem globalizovat. napr ked som objednaval accenta tak mal mat vzadu kotucove brzdy. prisiel s bubnakmi. v duchu sa tak pytam sam seba co este zmenili....
Hyundai Accent 1,4i Dynamic; 05/2009, šedá metalíza (JP), 14" Enzo H, fólie Skyfol
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od _miv_ »

keby si prebehol uplne cele forum by si sa cudoval. napriklad take kozmeticke detaily: podsvietenie vsetkych ovladacich prvkov pre okna, strieborny znak na volante, strieborny znak prevodovych stupnov na riadiacej pake, strieborny napis na motore, teplomer, iny typ uchytenia flias medzi prednymi sedadlami, spodny spojler na prednom narazniku, farebny tieniaci pas na prednom skle vo vrchnej casti a ine vecicky ako su uz spomenul napriklad bubny namiesto kotucov v zadu na kolesach........ moje auto z r. 2008 este nebolo take orezane ako modely v nasledujucich rokoch... prve modely zase boli bohatsie o tu kozmetiku vyssie co som pisal...
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
jurmich
**
Příspěvky: 146
Registrován: 21 bře 2009, 09:30
Bydliště: SVK - Trebišov

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od jurmich »

mna z toho co si vypisal najviac stve teplomer a tie bubny vzadu. strieborne veci mi nejak nechybaju a paci sa mi modre podsvietenie viac ako zelene. dufam ze ten stlpik uz bude v poriadku a vydrzi [-o< a tesim sa na nove tlmice inej znacky ako original hyundai. skusenost nemam, ale ze vraj su citelne lepsie.

cloveka zvykne stvat nejaky problem na aute hlavne ak ma ako ja najazdenych cca 16 000 km za 2,5 roka. malo jazdeny a male problemi su.... :(
Hyundai Accent 1,4i Dynamic; 05/2009, šedá metalíza (JP), 14" Enzo H, fólie Skyfol
Uživatelský avatar
tombas
**
Příspěvky: 334
Registrován: 23 pro 2010, 09:14
Bydliště: Ostrava

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od tombas »

Nechci plevelit, ale k těch ořezaným doplňkům ještě patří čalounění víka kufru, tlumící materiály prakticky v celém autě, síť v zavazadlovém prostoru, později i jiný typ budíků bez teploměru chladící kapaliny.
Accent 1,4 Dynamic, 2007, Celadon Blue
jurmich
**
Příspěvky: 146
Registrován: 21 bře 2009, 09:30
Bydliště: SVK - Trebišov

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od jurmich »

to ma ani nenapadlo
Hyundai Accent 1,4i Dynamic; 05/2009, šedá metalíza (JP), 14" Enzo H, fólie Skyfol
a.standa
Příspěvky: 1
Registrován: 27 říj 2011, 16:06

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od a.standa »

Ahoj lidi, mám problém se servem :hyu: Acent rv07 1.5, 81kw a hledám spusob jak si to sám dokážu opravit.Mám namysli jak proměřit senzor a podobně. Jestly už někdo má stím skušenosti,byl bych rád za každé info. Předem dík Standa.
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od Vilda »

Ahoj stando ... vítám Tě na :hyu: klubu =D> ale hned ti asi pokazím náladu, mě měnili posilovač řízení před týdnem a ještě na záruku ( naštěstí [-o< ) a co jsem se bavil s technikem, tak tyhle posilovače neopravují, ale rovnou mění za jiný .... údajně modernější a méně poruchový. Zkusil bych proběhnout vrakoviště a podívat se tam .... protože nový posilovač není levná záležitost ...
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
jurmich
**
Příspěvky: 146
Registrován: 21 bře 2009, 09:30
Bydliště: SVK - Trebišov

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od jurmich »

tak ja uz mam po vymene. nakoniec som cakal 2 mesiace kym im pride suciastka/y na vymenu toho stlpika. na papieri mam napisany vydany material column & ecu as, bolt - safety loc. auto bolo v servise od 9hod do 15hod. ako mi rozpravala ta pani tak je to nejaky novy tip toho stlpika. neviem aky. zaroven mi menili aj ten tlmic a to tesnenie. zatial nepocujem ziadne zvuky (klop klop). dufam ze to tak aj ostane.
Hyundai Accent 1,4i Dynamic; 05/2009, šedá metalíza (JP), 14" Enzo H, fólie Skyfol
pivis
**
Příspěvky: 188
Registrován: 22 zář 2009, 14:35
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od pivis »

V pátek jsem absolvoval 3.garančku kde jsem se zmínil že mi občas ztuhne servo a velice mě překvapila reakce servisu.Odpoledne při předávání auta mi zdělili že servo objednáno a zítra jdu na výměnu. =D> :hyu: .
Jakou máte zkušenost po výměně posilovače.
New Accent 1,4 Dynamic -celadon blue 11/2008-prodáno 2/2014
Hyundai Sonata NF 2,4
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od Vilda »

pivis : posilovač řízení mám vyměněný už pár týdnů a poznatky mám celkem tři .... už se mi posilovač nevypíná za jízdy :D řekl bych, že je víc přeposilovaný, než ten starý .... takže je o něco horší komunikace s předními koly, ale dá se na to zvyknout :roll: a při vyndání klíčku ze zapalování, se volant zamkne na opačné straně !! Takže je na něco lepší a na něco horší .... tož asi tak ... :wink:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
mikipk
Příspěvky: 2
Registrován: 20 led 2012, 07:36

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od mikipk »

zdravim.... chcel by som sa Vas spytat ci ste nahodou nenašli niekde na nete alebo pripadne v inych zdrojoch elektrické schémy posilovača riadenia :hyu: ACCENT 2007,pripade blokové schémy. Moc by mi to pomohlo :( mám kamaráta automechanika a potreboval by k danému servu dáke schémy... poprípade konkretne od toho čidla natočenia volantovej tyče... Chcel by sa na to pozriet a opravit len nikde nenašiel žiadne schémy. Pokial by sa mu to podarilo samozrejme by som Vam dal vediet kde co a ako... :D/

ďakujem
matýsek
*
Příspěvky: 79
Registrován: 14 bře 2011, 10:34
Bydliště: Olomouc

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od matýsek »

Dobrý den, v roce 2011 na jaře jsem koupil celkem slušnou ojetinu Accent r. v. 2006. Měl najetých asi 46000Km. Po asi 14 dnech se mi za jízdy začal vypínat posilovač řízení. V servisu mi řekli, jedině výměna . Když mi řekli cenu, tak mě skoro "jeblo", jak jsem tu psal už někde. Protože jsem auto nutně potřeboval, zaplatil jsem, od té doby je posilovač v pořádku, zdá se mi, že řízení jde trošinku ztuha, ale už jsem si zvykl. Ještě musím dodat, že jsem auto při koupi pojistil a asi po půl roce handrkování s pojišťovnou jsem peníze dostal zpět. Pro ty zvědavější, cena celkem i s prací = cca 43000,- Kč. Doufám, že to s vámi "nejeblo".
jaara
**
Příspěvky: 107
Registrován: 25 črc 2007, 15:03

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od jaara »

mikipk píše:zdravim.... chcel by som sa Vas spytat ci ste nahodou nenašli niekde na nete alebo pripadne v inych zdrojoch elektrické schémy posilovača riadenia :hyu: ACCENT 2007,pripade blokové schémy.
Už jsem to sem někdy dřív dával, něco o servu je tady:
http://www.koreancars.info/2010/06/hyun ... -mdps.html
mikipk
Příspěvky: 2
Registrován: 20 led 2012, 07:36

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od mikipk »

.... tak po par dnoch hladania na internete a na hyundai forach u susedov som prisiel ku zaujimavym faktom... U nas som nemal sancu zohnat ani len manual,schémy alebo knihu odstranovania zavad na hyundai accent 2006- .
Po zopar mailoch a prispevkoch na rusky hyundai club sa mi zacali ozyvat pouzivatelia tohto fora a posielali mi manualy v PDF a rozne linky na predajne publikacii na ukrajinskom trhu... takze ak mate niekto podobny problem tak odporucam :D/

:hyu: http://forum.hyundai-club-russia.ru/

Je to sice plne v rustine,ale da sa tam nieco najst o com u nas ani len v servisoch nevedia.A dnes v casoch prekladacov si nemyslim ze to bude velky problem :)
Ja som rovnako riesil pomocou prekladacov celu korespondenciu vratane mailov :) Rusky neviem ani slovko :lol:

http://mirknig.com/knigi/technika/11811 ... -2006.html


mam este spravy,ze na ukrajinskom trhu sa po 300 pripadoch dohodli dovozcovia s vyrobcom,ze tuto vymenu volantovej tyce budu riesit na naklady Hyundai aj po uplynuti zaruky... Ak by sme sa stazovali viaceri,mozno by sme dosiahli uspechu v nahrade nakladov alebo bezplatnú vymenu.

Moju staznost uz ma president pre dovoz :hyu: na Slovensko v schranke :lol:
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Podvozek a řízení“