Úvahy proč zrovna Elantru

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Úvahy proč zrovna Elantru

Příspěvek od adam221 »

V BA na ceste som tiez nevidel ziadnu elu okrem predajcov...
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Reklama
 

Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvahy proč zrovna Elantru

Příspěvek od Borek »

Dobře jsi vybral-Elantra je krásný auto :!: Dal bych jen nějaké pěkné hliníkáče,jinak nic.Škoda,že není na výběr víc motorů.
Hard-zpracování a materiály(nebouraného) EVA X je naprosto šílený šlendryján. :roll: Slícování celého auta(blatníky,světla,dveře,kufrové dveře..)je pro mě neuvěřitelné-na jedné straně mezera 2mm a na druhé 10mm :? .Čouhající šroubky u před světel....S provedením interiéru také souhlasím-běs.Jen volant je celkem pěkný. :D
Jinak na silnici jsem v provozu zatím žádnou neviděl. 8-[ Přesto si myslím,že se bude celkem dobře prodávat a za chvíli jich pár potkám i u nás. :D
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Úvahy proč zrovna Elantru

Příspěvek od Hardcam »

V Moste uz jezdi i jako taxi (pani s cernou Elou), muzete se nezavazne svezt za 250Kc 10km :D
Borek: jsi si jistej, ze nebouraneho? Jestli myslime to samy Evo :lol:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvahy proč zrovna Elantru

Příspěvek od Borek »

Asi myslíme to stejné-také jsem slyšel,že už nejezdí. :( Psal jsem ale o době,kdy bylo nebourané.
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
aliencz
Příspěvky: 4
Registrován: 23 zář 2011, 11:39

Re: Úvahy proč zrovna Elantru

Příspěvek od aliencz »

Ahojte. Nové postřehy Vás nepotěší, ale od začátku.

Čekačka na Elantru dle vlastního výběru je minimálně 5 měsíců. Dělají se prý pouze v Koreji. Dost blbý. Chtít auto do Vánoc prý znamená pouze si vybrat z toho, co je v republice. Bohužel, některé autosalony mají jen pár kusů, ty, co mají pobočky ve více městech, pak o něco víc.

To mě hodně odradilo, chtěl jsem si auto poskládat a o Vánocích jezdit. I kvůli odpočtu DPH a nákladům do účetnictví byl nákup v tomto účetním roce prioritou.

S tím provedením Japonců, které jsem avizoval sám a v podstatě všichni to potvrzujete, nic nenaděláme. Takže si prostě vybereme, nebo ne.

Až záhy jsem zjistil, že Verso má v zadu stejnou nápravu, jako Elantra. Zajímavé, že? U auta v katalogové ceně 600 tisíc je to překvapení.

Avizoval jsem ještě jednu značku, kterou jsem si nechal takříkajíc NAKONEC. A .... vyplatilo se.

Pozor pánové, přichází ....... VOPEL :-)

To, co jsem uviděl a vyzkoušel mě skutečně překvapilo. Vybral jsem si nový OPEL ASTRA SPORT TURIER (česky kombík).
http://www.worldautoscene.com/wp-conten ... rer-01.jpg

Opel se už od nové Insignie vrací zpět na ztracené pozice. Nová Astra z Insignie plně vychází. Nádherný auto, prvotřídní provedení (uplně jiná liga, než Japonci, každý detail perfektně zpracovaný, čalounění špička i v kufru a td) parádní podvozek, skvělé jízdní vlastnosti, výběr motorů, ale především CENA.

OPEL připravil slevy pod rouškou akce 20 let OPLU a běžně získáte na vůz 100 tisíc dolů.

Můj kombík v plné náloži s mnoha doplňky a mimořádnou doplňkovou výbavou, jako je třeba vyhřívaný volant a sedačky, USB, extra zatmavená skla, 17 palcovými litými koly, elektrickou "ruční" brzdou, automatickým rozjezdem do kopce a další horou vychytávek, s benzínovým motorem 1.4 Turbo 103kW jsem si vyjednal na 450 tisíc vč. DPH !!!

To znamená cca 370 tisíc bez daně :-) Toť moje náklady na kompletní kočár skvělé výbavy.

A do Vánoc bude u mě v garáži. Protože je vyráběný v Německu. Ne v Turecku, ne v Polsku, ne v Číně, nebo v Koreji, ani v Rumunsku. Prostě přímo v Německu. A na tom autě je to skutečně vidět na každém deailu.

Z Brna do Vyškova a zpět mi stačilo, abych si prověřil dynamiku uvedného motoru a je to pohoda. Co pohoda, paráda!!! Elantřina 1.6 bez turba je lenoch lenochodovej proti tomuhle rychlíku s Turbem.

Sbohem Elantro, měl jsem tě chvíli rád.

Kluci mějte se. A nezlobte se na mě, že jsem nakonec zahnul jinam, Ten OPEL je prostě nádhernej a je to auto úplně někde jinde, zajděte se podívat.
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Úvahy proč zrovna Elantru

Příspěvek od lada 71 »

aliencz píše:....Protože je vyráběný v Německu. Ne v Turecku, ne v Polsku, ne v Číně, nebo v Koreji, ani v Rumunsku. Prostě přímo v Německu. A na tom autě je to skutečně vidět na každém deailu.
Gratuluju, skvělá volba. Mě se nová Astra taky líbí a to tak že mooc. Taky jsem o ní uvažoval, když jsem se rozhodoval před rokem, co si koupím za new cars. Já měl předešlé auto taky Astru, ale r.v.94 a naprostá spokojenost. Když jsem byl na autosalonu Opel a seděl jsem v nové Astře, tak jsem z ní byl vážně unešenej. Je to skutečně nádherné auto a na silnici nepřehlédnutelné. Mě ale nejvíc odradilo málo místa na zadních sedačkách a cena. Já si dph. bohužel neodečtu [-X . Myslím, že to nemá žádný vliv na tvé rozhodování co koupit nebo nekoupit, ale nová Astra se vyrábí v Polsku. Nevím přesně kde a jak se to město jmenuje, ale je to made in Poland. Až budeš mít auto před barákem, tak jestli si ještě na nás Korejce vzpomeneš, tak sem hoď nějaké foto vozu. Astra je vážně hezké auto a propracovaná. Sedačky u řidiče a spolujezdce jsou přímo luxusní =D> .
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Úvahy proč zrovna Elantru

Příspěvek od Hardcam »

Tvuj sloh mi prijde jak agitka na Opel, kdy se najednou Elantra stava cilem kritiky. To, ze je Elantra vyrabena v Korei, je pro Elantru naopak obrovska vyhoda a pocet objednavek pro Evropu je jasny argument. Opel Astra se vyrabi v Gliwici, takze zadnej Nemec, ale POLAK !!! :lol:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Úvahy proč zrovna Elantru

Příspěvek od lada 71 »

aliencz: Čekat 5 měsíců na auto je skutečně dlouho a ne každý má tu trpělivost, pokud si chce nechat postavit auto dle svého gusta a přání. Zvlášť, když za chvíly končí rok a ty si auto chceš zřejmě dát ještě do letošních nákladů. Já osobně bych teda počkal, pokud bych si po zdlouhavém výběru nakonec vybral a nechal postavit svůj vůz snů. Ještě asi jedna dost podstatná věc by tě mohla zajímat, při konečném rozhodování. Žádné auto (značka vozu a konkrétní typ), není bez chyb. Ale mě i dost významně zajímá, jak se staví prodejce, případně dovozce auta k případné reklamaci během záruky vozu. Když jsem měl auto nové, tak jsem celkem 2x měl nějaký dotaz ohledně mého vozu. Nechtěl jsem s tím zatěžovat prodejceho, páč to byl spíš všobecný dotaz na :hyu: . Obrátil jsem se tedy přímo na zastoupení :hyu: CZ do Prahy a pokaždé se mi OKAMŽITĚ telefonicky ozval osobně technický ředitel a vše se mnou velmi ochotně probral a vysvětlil. Přístup :hyu: k zákazníkovi, tedy z mého pohledu SUPER =D> =D> . Jdi k prodejci Opel a pokud se skutečně rozhodneš jít nakonec do Opela, nech si písemně potvrdit, kdo řeší případné reklamace auta v záruce. Občas se juknu na kolegy na fóru Opel, co tam řeší za problémy s autama a docela mě tam zarazila jedna kauza, která se už táhne docela dlouho, ohledně zamítnutí reklamace v záruce, na poškozený lak nového vozu. Opel to zamítnul, že si to majitel udělal sám a ten si nechal údajně vypracovat celkem dva nezávislé posudky od externích společností a ti jednoznačně potvrdily, že se jedná o výrobní vadu a tím pádem že je reklamace ze strany zákazníka opodstatněná. Majitel vozu se se zamítnutím nespokojil a rozhodl se bojovat. U Opela v CZ s ním nějak extra nekomunikují a nakonec se rozhodl obrátit se přímo na Opel do Německa. Tam hrají mrtvého brouka a nekomunikují s ním vůbec. Prostě je to nezajímá. Teď to nakonec mají už údajně na stole právníci a ejhle, nakonec se zjistilo, že Opel CZ nějak spadá pod Opel H (Hungary), což by měl být i oficielní dovozce vozů Opel do CZ, tudíž konečné rozhodnutí při zamítnutí či nezamítnutí reklamce, mají právě Maďaři. I mě se to zdá dost nepravděpodobné a zbytečně komplikované, ale údajně to tak je. Pokud ti na tuto otázku, kdo je dovozcem vozů Opel do CZ a kdo řeší případné složité reklamace, prodejce odpoví že to jsou skutečně Maďaři, tak já osobně bych z autosalonu upaloval a ani bych se nerozloučil [-X . A spoléhat na to, že zrovna ty dostaneš naprosto jedinečný kus a po celou dobu záruky se ti nic na voze napokazí, je dost riskantní a krátkozraké. Ale neber to prosím tě tak, že tě zrazuji od koupě vozu Opel. To ne, jen jsem se s tebou podělil o něco, co jsem se i já v minulosti někde dočetl. Hodně štěstí při výběru.
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvahy proč zrovna Elantru

Příspěvek od tatchwud »

No pěkné,má to kola,motor, volant, je to poměrně velké a prostorné atd. Prostě německá strohost za cenu kolem půl milionu. :-k
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvahy proč zrovna Elantru

Příspěvek od Tringi »

Hardcam píše:Tvuj sloh mi prijde jak agitka na Opel, kdy se najednou Elantra stava cilem kritiky.
Nevím nakolik je to agitka placená, nebo od nadšeného "užitečného idiota", ale tahle práce na téma Opel Astra ST se během minulého týdne objevila na více serverech a fórech.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Úvahy proč zrovna Elantru

Příspěvek od Skyline »

To jsou ještě větší rozdíly nálad než u mne, ale astra a ten její středový panel :-k a že by byla o tolik suprově zpracovanější než I30 nebo elantra to určitě ne a Elantra má mnohem lepší interiér.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvahy proč zrovna Elantru

Příspěvek od Mexican »

astra je krasna. Jazdil somm v benzinovej oturbenej 1,4 (88kW). Neslo to a zralo ako lietadlo. Na znamych usekoch mala proti dieslovemu Accentu 81kW (ktory ma tak o 250kg menej) spotrebu stale o 3 litre paliva navrch. A to je rozdiel cez 50%. Mozno ta 103kW pojde, pocitam vsak ze rat to bude uplne rovnako

a ano IMHo - cakat na auto 5 mesiacov je psycho a to by som rychlo bezal ku konkurencii. Ono sa ta ela dobre predava zrejme v Korei (pre americky trh sa robi priamo v USA) ale nechapem ze nedokazu uspokojovat dopyt
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Úvahy proč zrovna Elantru

Příspěvek od Chasnik »

Tringi: zajímavá informace s tou agitkou na Astru :)

Na druhou stranu chápu, že čekačku cca 5 měsíců nechce zákazník podstupovat. To je ale stejně nastaveno u všech vozů vyráběných v zámoří. U Hondy to bylo stejné. U Vídně byl sklad pro Evropu a co bylo tam, to šlo dodat do 2 týdnů. Výroba na zakázku cca 4-6 měsíců...

Nová Astra vypadá pěkně, taky jsem ji měl v hledáčku, ale vypadla z výběru z cenových důvodů.

Jinak stejně jako Hard nepovažuju fakt, že vozidlo je vyráběno v Koreji, za handicap...
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
tombas
**
Příspěvky: 334
Registrován: 23 pro 2010, 09:14
Bydliště: Ostrava

Re: Úvahy proč zrovna Elantru

Příspěvek od tombas »

Tak co jsem zatím zaznamenal, Elantra se vyskytuje u různých prodejců v ČR prakticky ve všech možných variantách výbavy. Horší to asi bude s kombinací požadovaná výbava/barva.
Rozhodnutí je na každém, mi na elantře taky některé věci vadí a jiné naopak nadmíru vyhovují (úzký středový panel a hodně místa na nohy), ale naštěstí se nemusím rozhodovat teď hned a můžu počkat na novou i30, případně nový Cee'd.
Accent 1,4 Dynamic, 2007, Celadon Blue
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“