3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Garanční prohlídky, servisy, ceny náhradních dílů

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od cert »

Aretaci (omezovač) jsem měnil já a to dvakrát na jedněch a těch samých dveřích (LZ). Dělali mi to na 1. garančce a popravě to asi fyzicky nevyměnili. Reklamoval jsem to na druhé a poslali mě do háje - tak následoval telefonát k importérovi (ještě ohledně dalšího problému) a všechno najednou šlo. Od té doby dveře drží.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Reklama
 

karesino
*
Příspěvky: 92
Registrován: 15 úno 2009, 18:00

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od karesino »

Zdravym vas potrebujem poradit ohladom chladiacej a brzdovej kvapaliny.Chcel by som ich vymenit svojpomocne.Co mi nie je jasne aku konkretnu chladiacu tam mam dat(mala by sa zhodovat s originalom co tam bola)alebo staci ak je modra a moze byt hocijaka znacka?Druha otazka kolko litrov brzdovej kvapaliny si mam zadovazit viem,ze tam ide DOT4 ale kolko?(liter?)
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od adam221 »

Uz to tu bolo viac krat preberane...
Brzdova kvapalina 0.5L dot4, ak si to este nerobil, tak kup pre istotu liter.
Voda moze byt napr. Castrol Antifreeze NF 3L a doplnis to 2L destilky.
Na chladici je dole vypustacia zatka inej farby ako chladic..
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od benny »

Tak jsem absolvoval záruční prohlídku po 3. letech - konec záruky
Najeto 32000 km - Hyundai Běhounek - Plzeň - Bílá Hora
- olej Castrol Magnatec 10 W - 40
- filtr klima
- filtr olej
- výměna svíček

Celková cena i s prací - 3996 Kč -
Se servisem a s přístupem personálu autosalónu jsem byl jako vždy maximálně spokojený.
Vozidlo prohlédnuto důkladně z důvodu končící záruky.
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od benny »

karesino píše:Zdravym vas potrebujem poradit ohladom chladiacej a brzdovej kvapaliny.Chcel by som ich vymenit svojpomocne.Co mi nie je jasne aku konkretnu chladiacu tam mam dat(mala by sa zhodovat s originalom co tam bola)alebo staci ak je modra a moze byt hocijaka znacka?Druha otazka kolko litrov brzdovej kvapaliny si mam zadovazit viem,ze tam ide DOT4 ale kolko?(liter?)

Chladící kapalinu i brzdovku jsem si vyměnil sám. Brzdovka se má správně měnit po 2. letech provozu vozidla a chladící kapalina po 3. letech. Chladící kapalinu jsem dal - Fridex - G - 48 a naředil s destilovanou vodou na - 35°C a brzdovku jsem dal DOT - 4. Chladící kapalina se vypouští na spodku chladiče , je tam takový zelený umělý šroub který se povolí křížovým šroubovákem. Brzdovky jsem spotřeboval necelý litr a jsou k tomu potřeba dva lidé , jeden v autě šlape a druhý u kola . Práce na cca hodinu.
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od Gandalf »

Tak dnes mám po poslední garančce - co mne překvapilo, že i přes můj dotaz nebyla ani po 3 letech měněna brzdová kapalina. Ptal jsem se taky na hladinu převodového oleje a její kontrola je prý součástí stanovených úkonů. Je otázka, jestli to není jen úkon "na papíru". Příští rok si brzdovku stejně vyměním sám, ale podle mého je vhodné ji měnit každé dva roky.
Jinak oba vzduchové filtry si měním sám, totéž chladící kapalinu, takže servis provedl pouze výměnu mot. oleje + filtru (obojí jsem dodal - cca 700 Kč) a předepsané úkony klasické prohlídky. Faktura je 1180 Kč (ještě můžete odečíst 10% slevu na kredit. kartě -118 Kč) :wink:

Musím zaklepat, ale za první 3 roky zatím zcela minimální náklady na servis a údržbu. Gratulace rukám tureckých dělníků i hlavám korejských konstruktérů =D>
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od Vilda »

Gandalfe, oni asi nejdřív změří bod varu brzd. kapaliny a podle naměřené hodnoty ji buď vymění a nebo ne ..... a Tvoji spokojenost s Ácou s Tebou sdílím .... i když jsem s ním nějaké problémy měl, tak byly odstraněny v rámci záruky ( třeba posilovač řízení ) a tak na něj pěju chválu :o stejně jako ty ....

Teď jsem ho proměnil v dodávkový vůz :shock: vozí ytong, maltu, na střeše dovezl dvě desky sádrokartonu a ráno si jedu pro pět pytlů lepidla na perlinku !!! Takže dostává soda vaser ... :D
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od Martun »

Taky mě to tak říkali, že měří bod varu...

Vilda
Ty mu dáváš teda céres! :lol: Ale , jo, musí si na sebe taky vydělat! Doteď ho jenom hejčkáš a cpeš mu prachy! :lol:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od Vilda »

Martun píše: Ty mu dáváš teda céres! :lol:
No to jo :cry: kdybys viděl ten kufr :shock: tam je bordel, že to svět neviděl ...... až to dostavim, tak bych taky potřeboval další garančku, ale .. ÚKLIDOVOU .. !!

Vapka to bude jistit a tak tři pětky za vysavač taky .... naštěstí už se dostávám do finále a tak do dvou týdnů bych to měl dodělat [-o< přece jen už chodim do práce a času je málo ....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od Gandalf »

Tak jsem si včera (jako dodatek 3. garančky) konečně vyměnil chladící kapalinu. Byla to těžká brnkačka, jen mne překvapilo, jak dlouho to vytékalo :shock: Měl jsem nutkání chladič ještě vypláchnout, ale prolévat do destilkou mi bylo líto a obyčejnou vodu jsem tak lít nechtěl. Přece jen tak dalece se v tom nevyznám.
K vlastnímu postupu doplním poznámku pod fotonávod, ať je to u tématu. Jen mě překvapuje, že naposled si servis (u jiného auta) v rámci výměny CHKvzal přes 300 za práci a přes 500 za předražený Castrol, dohromady cca 900. Teď jsem měl destilku zadara a rozlévanou G47 od solidní firmy, kde léta beru oleje, za necelých 150 Kč - což byly vlastně veškeré náklady :shock:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od benny »

Souhlasím s vámi v tom , že po skončení záruky si lze většinu údržby na ácovi udělat sám a poměrně levně. Samozřejmě musí být člověk zručný a rozumět tomu. Jen budou v servisní knize chybět razítka o provedených servisních prohlídkách. Jinak co se týká spolehlivosti vozu , musím pochválit hlavně pány z koreje kteří tenhle vůz vymysleli , nenáročný na údržbu a hlavně spolehlivý a o to jde v první řadě.
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od Gandalf »

benny: Tak, i když si většinu věcí člověk udělá sám, dá se do servisu zajet i tak, třeba jednou za 2 roky před STK a nechat si udělat roční prohlídku bez toho, že by Ti měnili náplně nebo filtry. Zaplatíš za to cca 1000Kč, máš lepší pocit před STK i nějaké to razítko v servisce pro event. kupce. Servis by samozřejmě rád vydělal víc, ale mám za to, že u starších aut je i tohle pro ně přínosný "obchod" :wink:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od Vilda »

Tak tak .... drtivou většinu oprav a údržby, si na autě udělám sám a za nákupní cenu náhradních dílů ..... takže na co jezdit po záruce do servisu [-X jen proto, abych měl razítko v servisní knížce ?? Za jejich " prohlídku " , mám skoro plnou nádrž benzínu ....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
jurmich
**
Příspěvky: 146
Registrován: 21 bře 2009, 09:30
Bydliště: SVK - Trebišov

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od jurmich »

takze 3 rok je tu a potrochu zacinam kupovat veci na garancku. sviecky mam, olej vybraty shell helix ultra 5w40, mozte mi poradit aky olejovy filter k tomu? podla coho mam objednavat dalsie filtre (myslim vzduchovy, filter klimatizacie??) (ake cislo, tip), nemrznucu moze napr. TATO ? kolko mi tej kvapaliny treba? najradsej by som bral vsetko z www.olejcentrum.sk kedze tam chcem objednat olej, ale tam nemrznucu g48 nevidim. ja tymto veciam nerozumiem. vdaka.
Hyundai Accent 1,4i Dynamic; 05/2009, šedá metalíza (JP), 14" Enzo H, fólie Skyfol
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od cert »

Nevím jak v SK, ale v CZ jsou svíčky originál vs. aftermarket skoro za stejnou cenu. Olejový filtr si kup originál - platí situace jak se svíčkami. Filtr klimatizace a vzduchový se výrazně vyplatí aftermarket.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Servis a údržba“