Sonata 2.0 CRDi - problém

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
mess
*
Příspěvky: 11
Registrován: 08 dub 2011, 11:34

Sonata 2.0 CRDi - problém

Příspěvek od mess »

Potřebuji poradit s problémem.
Mám Sonatu 2.0 CRDi automat, r.v. 2006 a stává se mi následující závada, ze které není ani autorizovaný servis:
Občas z ničeho nic klesnou otáčky motoru z cca standardních 1000 na 700 - 800 a motor má snahu se dusit. Motor sice běží ale auto nejede. Když dám volič převodovky na N, tak auto vůbec nereaguje na plynový pedál. Když za této situace volím D nebo R, je cítit že převodovka řadí, ale auto se nerozjede, protože nereaguje na plynový pedál. Musím motor vypnout a asi tak 15 minut čekat. Po nastartování opět auto funguje bez sebemenšího problému. Musím ještě dodat, že se toto stává velice sporadicky, asi tak jednou za 500 ujetých kilometrů. Bohužel ani servis si s tím neví rady. Na diagnostice se to vůbec neprojeví. Když jsem dal auto do servisu, vrátili mi ho s tím, že s autem vůbec nic není a šlape jako hodinky. Bohužel hned při odjezdu ze servisu se mi to stalo znovu. Nechal jsem auto takhle "blbě" běžet na "N" a čekal jsem až přijedou ze servisu. Auto napíchli takhle za běhu, diagnostika hlásila "no problem", ale auto nejelo.
Vyměnili palivový filtr a nic. Provedena kontrola nádrže s tím, že je absolutně čistá a v pořádku. Taktéž palivové čerpadlo je v pořádku. Převodovka je taky v pořádku, olej v převodovce taktéž. Podotýkám, že tankuju pouze VERVU.
Nemáte s touto závadou někdo zkušenosti ?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Drahos
*
Příspěvky: 77
Registrován: 13 kvě 2011, 19:36

Re: Sonata 2.0 CRDi - problém

Příspěvek od Drahos »

Ja to typujem na brzdový spinač. Vyskúšaj jemne stupiť na brzdu, tak aby začali svietit brzdové svetlá a pridaj plyn, samozrejme so zaradeným D alebo R. Vtedy by sa auto nemalo rozbiehať a malo by sa správať ako píšeš pri tej tvojej závade. Ak ano, tak sa ti asi lepí spinač alerbo relé. RJ to ako chybu nedetekuje, lebo je naprogramovaná tak, aby túto činnosť vykonávala, to znamená, že nesmie dovoliť aby pri zošliapnutí brzdy prišlo k akcelerácii.
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Re: Sonata 2.0 CRDi - problém

Příspěvek od Hujer »

mess píše:Potřebuji poradit s problémem.
Mám Sonatu 2.0 CRDi automat, r.v. 2006 a stává se mi následující závada, ze které není ani autorizovaný servis:
Občas z ničeho nic klesnou otáčky motoru z cca standardních 1000 na 700 - 800 a motor má snahu se dusit. Motor sice běží ale auto nejede. Když dám volič převodovky na N, tak auto vůbec nereaguje na plynový pedál. Když za této situace volím D nebo R, je cítit že převodovka řadí, ale auto se nerozjede, protože nereaguje na plynový pedál. Musím motor vypnout a asi tak 15 minut čekat. Po nastartování opět auto funguje bez sebemenšího problému. Musím ještě dodat, že se toto stává velice sporadicky, asi tak jednou za 500 ujetých kilometrů. Bohužel ani servis si s tím neví rady. Na diagnostice se to vůbec neprojeví. Když jsem dal auto do servisu, vrátili mi ho s tím, že s autem vůbec nic není a šlape jako hodinky. Bohužel hned při odjezdu ze servisu se mi to stalo znovu. Nechal jsem auto takhle "blbě" běžet na "N" a čekal jsem až přijedou ze servisu. Auto napíchli takhle za běhu, diagnostika hlásila "no problem", ale auto nejelo.
Vyměnili palivový filtr a nic. Provedena kontrola nádrže s tím, že je absolutně čistá a v pořádku. Taktéž palivové čerpadlo je v pořádku. Převodovka je taky v pořádku, olej v převodovce taktéž. Podotýkám, že tankuju pouze VERVU.
Nemáte s touto závadou někdo zkušenosti ?
Vycistit EGR ventil(odkarbonovat) a vycistit skrtici klapku.
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
mess
*
Příspěvky: 11
Registrován: 08 dub 2011, 11:34

Re: Sonata 2.0 CRDi - problém

Příspěvek od mess »

Díky za reakci,
to hujer : EGR vyčištěn, potom zhruba po 500 km to udělalo znovu.
to drahos : vyzkouším a dám vědět co to udělalo.
mess
*
Příspěvky: 11
Registrován: 08 dub 2011, 11:34

Re: Sonata 2.0 CRDi - problém

Příspěvek od mess »

To Drahos: tak nic, otáčky lehce nahoru, auto stojí.
Uživatelský avatar
Drahos
*
Příspěvky: 77
Registrován: 13 kvě 2011, 19:36

Re: Sonata 2.0 CRDi - problém

Příspěvek od Drahos »

A idú ti tie otáčky tak lehce nahoru aj ked sa prejaví tá závada? Alebo len pri tom brzdení?
mess
*
Příspěvky: 11
Registrován: 08 dub 2011, 11:34

Re: Sonata 2.0 CRDi - problém

Příspěvek od mess »

Ne, při problému otáčky spadnou oproti normálu tak o 100-150 dolů. Auto ale nereaguje vůbec na nic ani na plynový pedál při zařazeném N. Při té závadě je plynový pedál úplně mrtvý, žádná odezva.
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“