závady na i30

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: závady na i30

Příspěvek od Hardcam »

Skyline: takhle ze zidle bych to cvakani pripisoval CVVT, prvnich par sekund trva, nez se olej "rozprostre" po motoru a nastavi se ventily. Muze to byt samozrejme uplne neco jinyho, ale spis doufam, ze ne.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: závady na i30

Příspěvek od Skyline »

To cvakání v motoru jsi mi vysvětlil dříve, myslel jsem to cvakání v řízení, ještě ho nemám možná ani mít nebudu, ale ptám se jen zda je to jen o zvuku nebo zda to ma vliv na funkcnost rizeni?
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
no_co_uz
Příspěvky: 4
Registrován: 24 zář 2011, 15:28

Re: závady na i30

Příspěvek od no_co_uz »

Ja ti to vsechno verim, ale Korejci z HMMC tohle nikdy resit nebudou. Nikdy. Jak to proslo na lince a pres kvalitu tak je to pro ne uzavrena zalezitost. Rozhovor s korejcem se neda popsat, to se musi zazit.
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: závady na i30

Příspěvek od karel2 »

pro no_co_uz: Tak se rozepis :-) Nas to zajima, aspon se pobavime :-)
no_co_uz
Příspěvky: 4
Registrován: 24 zář 2011, 15:28

Re: závady na i30

Příspěvek od no_co_uz »

postav se pred strom a mluv, presne takhle to vypada
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: závady na i30

Příspěvek od adam221 »

Co ma na to povedat? On je spokojny ze mu 1x za mesiac pride na mobil SMS z banky :)
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
misokl
*
Příspěvky: 35
Registrován: 15 dub 2009, 16:46

Re: závady na i30

Příspěvek od misokl »

Čaute

Výmena riadenia za mnou. Najprv sa mi ozývalo také puknutie pri zatočení do ľavej strany. Zo začiatku sa to prejavovalo iba na mieste. Takže som to neriešil. Vlastnosť auta. Po pól roku, to začalo robiť aj počas jazdy. Stále som to neriešil. Nijak mi to neprekážalo. Až raz som parkoval auto na zatrávňovačkách. A zhruba pri rýchlosti 10 km/h sa mi rozkýval celý volant z jednej strany na druhú. V celku som sa naplašil. Divný pocit keď idete rovno a volant vám tancuje z jednej strany na druhú. V servise mi oznámili že mám príliš veľkú vôlu v serve. Je to na výmenu serva. Takže výmena riadenia v rámci záruky. Ešte že mám 5ročnú záruku. Inak 3000EUR. V servise to prebiehalo bez problémov. Auto po týždni opravené. Ešte to musím odskúšať. Ale keďže sú tam šikovný ľudia tak verím že to bude OK.
i30 COMFORT 1,4i MPI DOHC CVVT, Farba: Continental Silver (2R)
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: závady na i30

Příspěvek od Laxius »

No ja mam tiez volu v riadeni, auto uz nie je v zaruke :( Idem na kontrolu v pondelok, som zvedavy s cim pridu...
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
misokl
*
Příspěvky: 35
Registrován: 15 dub 2009, 16:46

Re: závady na i30

Příspěvek od misokl »

Ono to nebola ani vôla. Alebo ja som žiadnu necítil. Len keď som potočil volantom do ľavej strany tak to divne puklo. A robilo to vždy keď som potočil volantom do tej strany. Bolo jedno ako som mal pred tým natočené kolesá. Postupom času to bolo horšie a horšie. Ja som s tým jazdil tak pól roka. Najprv sa to prejavovalo iba keď som stál na mieste a mal vyrovnané kolesá. Potom na mieste v akejkoľvek polohe a nakoniec aj počas jazdy. No vôlu v riadení som necítil. Možno preto že sa to zhoršovalo postupne a nejak som si na to zvykol. Najhoršie bolo keď som prechádzal cez hrboľatú ľavotočivú zákrutu. Mal som chvíľami pocit že mi podskočil celý volant. Snáď sa to už nikdy nezopakuje. Nepríjemný pocit.
i30 COMFORT 1,4i MPI DOHC CVVT, Farba: Continental Silver (2R)
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: závady na i30

Příspěvek od Laxius »

No nemam ziadne pukanie, ani nic podobne. Naozaj len volu v riadeni. Najviac si to vsimam, ked vypnem motor a tocim volantom doprava a dolava, tak je ten volant taky pozvolnejsi. V pondelok s tym idem do servisu, taks om zvedavy, dam urcite vediet ako som dopadol.
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
tricarkovej
**
Příspěvky: 130
Registrován: 18 kvě 2009, 15:28

Re: závady na i30

Příspěvek od tricarkovej »

Ahoj nebudu nikoho obhajovat a ani soudit. Je pravda že auto stojí velké peníze a přístup některých lidí je řekněme zvláštní. Já jezdím na servis z Brna do Hodonína, naprostá spokojenost. Taky jsem měl závady. Výměna levé páčky pod volantem od blinkrů. Občas zazlobí ale neřeším. Výměna předního i zadního levého stabilizátoru. Kdo nezná "je to sindrom šalinového (tramvajového) pásu. pravá strana na asfaltu, levá skáče po betonových blocích. Výměna a klid. Asi každá automobilka má své chybné kusy. Známý automechanik mě varoval před seat altea, prý šito jehlou co jim kde zbylo. po 3 měsících totálně zničené tlumiče a tím i sjetá všechna pneu. Jinak Opel Insignia pěkná ale po pár cestách po kočočákách a nebo po tankodromu D1 je prá z toho fajn štěrchátko a to řešili i v automo revue. Prostě stará astra byla nejlepší. Vše je dnes hnáno dobou nikdo nechce aby něco vydrželo 20 jako dříve. Sám mám 9 mobil za 10 let 5 měněno v plné záruce za peníze po reklamacích. Ale abych se vrátil k autům, kolega si koupil renault Megane generation. Fajn ale když přijem hned druhý den do práce a my koukali i pod kapotu na můj dotaz jak dlouho to má a kde s tím jezdil "no včera a jen domů a do práce", kdo si pamatuje 105 - 120 tak v předu při otevření kapoty tam byla taková hnusná guma nebo koudel tady nic a všechna nečistota po jemném děšti zkončila na bloku motoru totálně "zasraný po 20 km" jízdy zaschlý prach ještě i voda a tak Zase udělali chybu soudruzi od renaultu. Prostě všude je něco a je to jen dobou. Jka by mohla škodovka jinak vyrábět 400 000 aut kdo by to kupoval a jiní také. Je nás tu sice 6,5 mld ale to na tolik aut není tolik. Jde jen o to že na západě se auta mění po 5 letech někdy i dříve, vím sestra je v Římě. Ale my na to nemáme peníze. Jsme chudí češi.
I 30 1.6 99 kW GDI WEEKEND

I 30 1.6 66 kW crdi clasic
Jirka123
*
Příspěvky: 27
Registrován: 23 úno 2011, 16:59

Re: závady na i30

Příspěvek od Jirka123 »

Mám krátkou 1,6 deset měsíců,najeto 13000km,v řízení žádné vůle,žádné lupání.Asi dobrý kus.Výše se řešily tlumiče.Auto je tvrdší,zvlášť v zimě,to je fakt,ale když jsem se díval je to SACHS a s těmi jsem měl zkušenost,že jsou spíš měkčí,takže asi jaká byla objednávka,takový je výrobek.Asi kdyby byly lepší silnice tak to tolik neřešíme.Jinak celkově spokojenost,ani prachovky nepadají,jediný problém je drnčící výplň pravých zadních dveří,budu řešit při garančce.
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: závady na i30

Příspěvek od Laxius »

Jirka, ja som na 74.000km a mam este korejsku vyrobu. Auto je uz v servise, tak cakam s cim sa mi ozvu...Ale cez vikend som sa nato viac zameral a normalne som si tam uz domyslel to klopanie :) Mam stisknutu rit zatial :)
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: závady na i30

Příspěvek od Laxius »

Tak neviem ci to naozaj skontrolovali to riadenie, ale dufam,ze aj ano. Nenasli nic, ziadnuu volu tentokrat, snad to bol len subjektivny pocit toho technika. Kazdopadne som celkom rad, lebo 3000EUR za nove riadenie by sa mi naozaj nechcelo cvakat :)
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
standas
**
Příspěvky: 297
Registrován: 24 bře 2011, 12:55

Re: závady na i30

Příspěvek od standas »

Vlček Pavel píše:Milí majitelé i30. Jediné řešení, jak se zbavit závad na i30 je pořídit si auto jiné značky. Mám korejce 1.4, comfort, zakoupeno květen 2008. Od té doby žiju v servisech a doprošuji se HMCZ, aby mně opravili auto. Mám tolik závad, že mně to nebude nikdo věřit. V servisní knížce mám zapsáno: výměna posilovače řízení, výměna hřebenové převodovky, výměna kloubu řízení, opět výměna posilovače řízení, výměna stabilizátoru. A to všechno prosím v záruce!!! Odhaduji, že opravy mého schmeydu, jinak ho nenazvu, již přišly HMCZ tak na 200tisíc. A to nemluvím o dalších závadách. Bude mně někdo věřit, že moje brzdové kotouče jsou samá rýha? Objevil jsem to po 13tis km. Bude mně někdo věřit, že na litých kolech mám 26ks závaží po 5g? Bude mně někdo věřit, že displey rádia rapidně ztrácí na kontrastu, takže za slunečného počasí je písmo rozplizlé? Bude mně někdo věřit, že mně někdy nejde vypnout automatické klima? Ale největší problém je to řízení. Oslovil jsem HMMC, oslovil jsem HMCZ, ale to nejsou lidi, to je humus. Vše co zde tvrdím mám podloženo korespondencí. Tak např pan Fořt z HMCZ mně odepsal, že na mém autě není potřeba nic opravovat, protože v něm nic neklepe. Přitom má záznem ze servisu, kde se píše, že při otáčení volantu klepe v posilovači řízení. Napsal jsem samotnému Mr, Kennymu Lee, presidentovi HMCZ. Absolutní nezájem, že by třeba odpověděl alespoň přes sekretářku. Tak si kupte auto, když vám ho potom nikdo neopraví.
Svoje zkušenosti jsem zde popisoval již dříve, ale nemohl jsem se na tyto stránky přihlásit. Tak jsem se znovu zaregistroval. Kdo chcete fotky brzdového kotouče, video jak klepe v řízení a další info o jednání HMCZ a HMMC, tak se ozvěte na adrese pavvlc@seznam.cz.

Všechny majitele i30 zdraví Pavel.

Nesmíš bejt tak vyměklej. Prostě zajdi do servisu k prodejci a seřvi je tam jak malý děcka dohromady až budou mít pocit, že jsou v pekle. Pak ti to opraví daj náhradní auto a to proto aby ses tam už neukázal a neřval na ně jak na malý děcka.
....neni zač.
Hyundai i30cw CRDi 66KW hnědá 2011
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“