Posilovač řízení - tuhne

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
ondra.rs
**
Příspěvky: 118
Registrován: 26 led 2006, 19:49
Bydliště: Brno

Posilovač řízení - tuhne

Příspěvek od ondra.rs »

Zdravím, nepozoruje nebo nepozoroval tady někdo podobný jev? Při rychlém (fakt rychlém, spíše trhnutí) otočením volantem na chvili vypadne posilovač a řízení mžikově ztuhne. Jeden kamarád si na toto stěžoval už u nového Getze, ale mě se toto začalo dít až teď. Čím by to tak mohlo být? Špatná kapalina, zavzdušnění, čerpadlo, ... a možná náprava?
Getz 1,3 MAX
Reklama
 

Uživatelský avatar
Spajky007
**
Příspěvky: 347
Registrován: 13 úno 2011, 12:36
Bydliště: Praha 9 Vinoř

Re: Posilovač řízení - tuhne

Příspěvek od Spajky007 »

nevi jak GETZ ale u některejch aut je to schválně čím rychleš jedeš tím to méně reaguje aby to nebilo tak citlivé abys necuknul a nevitítl ze silnice :hyu:
Hyundai Galloper II 2,5 TDI 4x4 rv.99 186.000 km spotř. 12L/100km prodáno
Hyundai Santa Fe 2,7 V6 4x4 rv. 06 automat 64.000 km spotř. 9,9-14,5L/100km dle nálady -- a je prodaná
Octavia II Combi 4x4 1,9TDI a další auta
Uživatelský avatar
ondra.rs
**
Příspěvky: 118
Registrován: 26 led 2006, 19:49
Bydliště: Brno

Re: Posilovač řízení - tuhne

Příspěvek od ondra.rs »

Rozumím, ale toto určitě není ono :wink: Podle mě se jedná o závadu, ale zatím nevím, kterým směrem mám čuchat ...
Getz 1,3 MAX
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Posilovač řízení - tuhne

Příspěvek od matysekul »

Nějaké podobné problémy s posilovačem měli v sekci New Accent.Posilovač jim vypadával a bylo to nějaké čidlo.Nevím přesně jaké,zkus dohledat.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Posilovač řízení - tuhne

Příspěvek od mirpie »

máš-li elektrohyudrailický posilovač, či elektromechanický, tedy nikoli čistě hydrailický, jako starší auta, pak by to mohl způsobovat vadný snímač natočení volantové tyče. Bud má pozdější odezvu nebo se ti někde láme kabel. Nejprve bych asi zajel na diagnostiku.
Stejný problém měly první Fabie.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
ondra.rs
**
Příspěvky: 118
Registrován: 26 led 2006, 19:49
Bydliště: Brno

Re: Posilovač řízení - tuhne

Příspěvek od ondra.rs »

Pokud se nepletu, tak v tomto autě je "čistá" hydraulika. Do sekce Accent kouknu.
Getz 1,3 MAX
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Posilovač řízení - tuhne

Příspěvek od XMira »

ondra.rs píše:Zdravím, nepozoruje nebo nepozoroval tady někdo podobný jev? Při rychlém (fakt rychlém, spíše trhnutí) otočením volantem na chvili vypadne posilovač a řízení mžikově ztuhne. Jeden kamarád si na toto stěžoval už u nového Getze, ale mě se toto začalo dít až teď. Čím by to tak mohlo být? Špatná kapalina, zavzdušnění, čerpadlo, ... a možná náprava?
Netuším už, kde jsem to zahlédl, ale někde snad psali, že může začít polevovat, když se přehřeje - ale to předpokládám není Tvůj případ, pokud tím trháním nemyslíš slalom na půl kilometru mezi kuželama. Takže pokud máš dost kapaliny, tak bych řešil spíš nějaký čidlo (ventil) jak píšou ostatní.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
ondra.rs
**
Příspěvky: 118
Registrován: 26 led 2006, 19:49
Bydliště: Brno

Re: Posilovač řízení - tuhne

Příspěvek od ondra.rs »

Právě že občas nějaký ten slalom zkusím (určitě ale ne půl kilometru) a vždycky v pohodě. A teď o víkendu na jednom slalomu mě toto celkem nepříjemně překvapilo. Od té doby stačí i při studeném autě (rozuměj nepřehřátý posilovač) trhnout volantem a dělá to taky.
Getz 1,3 MAX
Uživatelský avatar
alvin
**
Příspěvky: 341
Registrován: 28 črc 2011, 21:35
Bydliště: BRATISLAVA ,pôvodne NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: Posilovač řízení - tuhne

Příspěvek od alvin »

presne tak GETZ má čisto hydraulický posilovač,narozdiel od už i20,ten má elektroniku
DACIA Sandero 1,0 SCe Arctica, ex-HUNYADI GETZ 1,1i/2004 ,zvaný Veľrybák, 132 000 Km,kupovaný ako fungláč-nedám naň dopustiť,len zub času
predtym 2x Daewoo, 2x OPEL ASTRA,SEAT Ibiza, 2x Škoda,
Odpovědět

Zpět na „GETZ“