Rozsvietenie kontrolky ABS a ESP a vypnutie radia

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
shami
Příspěvky: 2
Registrován: 14 lis 2011, 22:28

Rozsvietenie kontrolky ABS a ESP a vypnutie radia

Příspěvek od shami »

Caute,
mam Sonatku 2007, 1.9 CRDi. Jazdi super ale...
Pred nejakym casom som si vsimol, ze po nastartovani studeneho motora mi po prejdeni par sto metrov (zvycajne pri preradeni z 2 do 3) mi vyplo radio a rozsvietili sa kontrolky ABS a ESP. Asi po 2s sa radio znova zaplo a kontrolky zaroven zhasli. Presiel som XY km a vsetko v pohode. Ale nerobilo mi to vzdy. Zo zaciatku to bolo len po studenom starte, ale teraz sa to objavi aj po nastartovani zohriateho motora. Nemusim ani preradovat, ako som si na zaciatku myslel kedze sa to objavovalo takto. Nasledne sa mi stalo, ze po vypnuti motora sa mi zmazali udaje z pocitaca - tie v hornom riadku. Vlastne ten horny riadok cely zmizol. Ked som klucom znova otocil, tak sa ten druhy riadok znova objavil, ale zaujimave je, ze nie vsetky udaje sa zmazali, napr. denne km ostali, ale spotreba sa zmazala...
Bol som s tym v :hyu: na dijagnostiku ale tam nic neukazalo. Technik sa snazil , ale marne , vraj je to zaujimave a este sa s tym nestretol... Podozrenie padlo na baterku, kedze ta bola este povodna, ale pri startovani nebol najmensi problem. Kedze baterka uz mala nieco za sebou, tak som teraz pred zimou kupil novu... ale nepomohlo to. Merali sme aj dobijanie a to bolo OK...
Problem je ten, ze sa to nestane vzdy, a nie vzdy sa pri tom rozsvietia tie kontrolky, ale iba radio vypne zapne. Stalo sa aj to , ze sa pri tom rozsvietila kontrolka rucnej brzdy...
Ak ste sa niekto s niecim takym stretli, tak skuste prosim vas poradit.
Diiik,
Rob
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „SONATA“