Sklapate v zime elektricke spetaky?

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Sklapate v zime elektricke spetaky?

Příspěvek od adam221 »

Mam otazocku, sklapate v zime elektricke spetaky? Ake mate skusenosti s tym, ked namrznu? Alebo je to dako upravene, aby nezamrzli? Chcel by som vediet Vas nazor ci v zime sklapat/nesklapat..

Pripadne ci uz niekto riesil vymenu spetneho zrkadla - vadny motorckek, mechanizmus atd... na zaklade zamrznutia....

Este by ma zaujimalo, ci mate niekto skusenost zo sklopenim eletkrickeho zrkadla manualne, ci je to mozne bez poskodenia...
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Reklama
 

skubi
*
Příspěvky: 23
Registrován: 10 čer 2011, 15:19
Bydliště: Praha

Re: Sklapate v zime elektricke spetaky?

Příspěvek od skubi »

Zajímavá otázka... Podle mě, když to vyloženě není pod tvrdým sněhem, neměl by být problém... Na první pohled se to zdá celkem dobře zapouzdřený... A když jsou sklopený, tak nenamrzaj. :)
i30 CW 1.6, rok výroby 2011, kráska z Nošovic
Daewoo Nubira Wagon 1.6, rok výroby 1998, kráska z Koreje
;)
Uživatelský avatar
jose3
**
Příspěvky: 139
Registrován: 14 zář 2010, 23:13
Bydliště: Veselí nad Moravou
Kontaktovat uživatele:

Re: Sklapate v zime elektricke spetaky?

Příspěvek od jose3 »

Sklápím pořád, za minulou zimu žádný problém. Letos ještě zima nebyla :-)
I30 1.4 Patriot White z Nošovic r.v. 2010
Felda 1.3 MPI, r.v. 1996
Velorex 250 r.v. 1960
Java 250 r.v. 1965
moto ČZ125 s ručním řazením r.v.1950
Uživatelský avatar
Mates
****
Příspěvky: 1410
Registrován: 08 srp 2005, 19:45
Bydliště: Litvínov

Re: Sklapate v zime elektricke spetaky?

Příspěvek od Mates »

Já sklapuju, ale prodejce mi to nedoporučoval kdyř mrzne, že servopohony mají velkou sílu.
Hyundai i30 Trikolor 1,4 s paketem plus a černou metalízou 6/2011
Hyundai Accent 1,3 12V 62 kW 2004/3 prodán
Hyundai Lantra combi GLS 1,6 16V r.v.96 Sněhurka je prodaná.
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Sklapate v zime elektricke spetaky?

Příspěvek od adam221 »

skubi píše:Zajímavá otázka... Podle mě, když to vyloženě není pod tvrdým sněhem, neměl by být problém... Na první pohled se to zdá celkem dobře zapouzdřený... A když jsou sklopený, tak nenamrzaj. :)
Na rozmrazovanie mame tlacitko :)
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Sklapate v zime elektricke spetaky?

Příspěvek od adam221 »

jose3 píše:Sklápím pořád, za minulou zimu žádný problém. Letos ještě zima nebyla :-)

Taketo nieco som mozno aj chcel pocut :)

dakujem za odpovede, este by ma zaujimalo, ci idu aj manualne sklopit, pripadne ci si ho tak niekto nasiel a vsetko fungovalo..
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
PetrB
**
Příspěvky: 205
Registrován: 15 čer 2009, 10:35
Bydliště: okr. Kolín

Re: Sklapate v zime elektricke spetaky?

Příspěvek od PetrB »

Já je sklápím zásadně elektronicky a celý rok. Pokud se nepletu, tak v manuálu je napsáno, že se to manuálně nesmí/nemělo by se, neb by se tam mohlo něco urvat. Takže asi takto.
Teď: Stříbrný a Elegantní Santa Fe 2008 2,2 CRDi řízený manuálně pořízený před prázdninami 2009
Pastelově červený I30 Gamma Comfort 1.4 benzínek s manuálem narozený v roce 2010
Předtím: Peugeot 307SW
Předtím: Š120 S jako spolujezdec navigátor
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Sklapate v zime elektricke spetaky?

Příspěvek od Hardcam »

U nekterych aut se zrcatka po uzamceni vozu sklapi automaticky aniz byste si to prali, proto bych se toho nijak extra neobaval, pokud zrcatko vylozene neni v silne ledove kruste, coz je ale vasi povinnosti odstranit z hlediska bezpecnosti provozu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
ZdeněkH
**
Příspěvky: 203
Registrován: 05 zář 2010, 00:20
Bydliště: Brno

Re: Sklapate v zime elektricke spetaky?

Příspěvek od ZdeněkH »

Nevím proč se toho bát. Jak píše Hard. Na Lancii jsem měl el. sklopná zrcátka a vždy jsem je sklápěl zima nezima. A byla to podle mě dobrá věcička. Zima mě spíš naučila v tom autě nezatahovat ruční brzdu :D
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Sklapate v zime elektricke spetaky?

Příspěvek od Hardcam »

To uz Lancie tenkrat mela, jo? Na to zatahovani brzdy me kdysi upozornili na technicky a je fakt, ze meli pravdu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Sklapate v zime elektricke spetaky?

Příspěvek od Skyline »

Nesklapime, uz se stalo ze to zamrzlo a nechtelo to jit rano odklopit. Zkusil jsem do toho po odklopeni striknout tenkrat silikonovy olej, ale stejne to nepomohlo a zamrzlo znovu.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Sklapate v zime elektricke spetaky?

Příspěvek od lada 71 »

adam221 píše:... este by ma zaujimalo, ci idu aj manualne sklopit, pripadne ci si ho tak niekto nasiel a vsetko fungovalo..
I já jsem sklápěl celou loňskou zimu a nikdy jsem s tím žádné potíže v zimě neměl. Ale záleží samozřejmě na momentálních okolonostech. Pokud nasněží, bude tam kupička sněhu, pak malinko teplota povolí a místo sněhu bude padat omrzlice a pak tato sračka fest zamrzne, tak bych to asi neriskoval, vrátit elektronicky zpět zrcátka do provozní polohy. Doporučuji používat zdravý rozum :idea: . Když jsem měl auto nové a přijel jsem se pochlubit švárovi, tak ten si profesionálně obešel auto, něco si pobrukoval a najednou mi chytil za sklopené vnější zrcátko a ladnym pohybem ho narovnal #-o . Malinko v tom křuplo, naše pohledy se setkaly a kdybych v tu chvíly měl u sebe kolt, tak bych asi tasil. On byl zvyklej na rozdováděnou Feličitu a nenapadlo ho, že od té doby vývoj pokročil. Ale vše bylo a je O.K. Nic se s tím nestalo a na funkci toto Faux paus nemělo žádný vliv.
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
ZdeněkH
**
Příspěvky: 203
Registrován: 05 zář 2010, 00:20
Bydliště: Brno

Re: Sklapate v zime elektricke spetaky?

Příspěvek od ZdeněkH »

Jo jo měla to Lánčka jedna potvora a to byla z roku 96.
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Sklapate v zime elektricke spetaky?

Příspěvek od adam221 »

lada 71 píše:
adam221 píše:... este by ma zaujimalo, ci idu aj manualne sklopit, pripadne ci si ho tak niekto nasiel a vsetko fungovalo..
I já jsem sklápěl celou loňskou zimu a nikdy jsem s tím žádné potíže v zimě neměl. Ale záleží samozřejmě na momentálních okolonostech. Pokud nasněží, bude tam kupička sněhu, pak malinko teplota povolí a místo sněhu bude padat omrzlice a pak tato sračka fest zamrzne, tak bych to asi neriskoval, vrátit elektronicky zpět zrcátka do provozní polohy. Doporučuji používat zdravý rozum :idea: . Když jsem měl auto nové a přijel jsem se pochlubit švárovi, tak ten si profesionálně obešel auto, něco si pobrukoval a najednou mi chytil za sklopené vnější zrcátko a ladnym pohybem ho narovnal #-o . Malinko v tom křuplo, naše pohledy se setkaly a kdybych v tu chvíly měl u sebe kolt, tak bych asi tasil. On byl zvyklej na rozdováděnou Feličitu a nenapadlo ho, že od té doby vývoj pokročil. Ale vše bylo a je O.K. Nic se s tím nestalo a na funkci toto Faux paus nemělo žádný vliv.
Tak, ze aj po nasilnom zavreti vresp. otvoreni spetak funguje..... Aj take nieco som chcel pocut...
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“